Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

1042 odpowiedzi na ten temat

#701 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 21 październik 2013 - 14:22

A czemu drożeje od 20 lat ? bo inwestycja w ziemie to najlepszy interes ... przeliczaj swoje pole po te 25 tys bo tyle chyba u Ciebie kosztuje ...sprzedasz raz ,kasa śliska i znowu głód . Takich mądrych pełno w koło co mieli zrobi biznes życia . Mądry człowiek nie sprzedaje ziemi w czasie gdy cena cały czas idzie w górę ,mało tego póki co są dopłaty i kto ma głowę to mu ziemia nie wadzi .Sprzedac zawsze zdąży i nic nie stoi na przeszkodzie żeby gdzieś dorobic , no ale tu wiadomo nie każdy potrafi. Prawda jest taka że bańka Ci pękła i u Ciebie bessa ,trudno skoro nie masz wyjscia zrobisz swoje ,ale nikt mądry nie będzie brał przykładu i nie sprzeda czegoś co zarabia na siebie i idzie w cenę.

interes to jest wtedy kiedy zainwestowany kapitał daje ci minimum 10% zysku rocznie
przy takich zwrotach z zainwestowanego kapitału mozna mówic o interesie, 10% rocznie to jest minimum przy jakiejkolwiek inwestycji, bo 5 % to mozna na lokacie dostac nie robiac nic

ziemia kosztujaca 25tys/ha (tyle kosztuje u mnie 5 i 6 klasa) powinna dac rocznie zysku 2,5 tys (zysk nierealny przy tej klasie ziemi) a ziemia kosztujaca 50tys/ha powinna dawac zysk roczny na poziomie 5 tys, jezeli ktos nie potrafi zrozumiec podstaw ekonomi to zawsze bedzie tylko napracowany a nie bogaty :) , ekonomia to matematyka w innej postaci a matematyki nie oszukasz, 2+2=4 i koniec

a to ze drozeje od 20 lat to tylko dowodzi ze jestesmy coraz blizej obnizek cen, nic nie trwa wiecznie, rachunek prawdopodobienstwa sie kłania :)

poza tym ciagle myslisz ze głodny chodze i ziemie sprzedaje bo na chleb nie mam, jakies ograniczone myslenie u ciebie widze

Edytowany przez koma666, 21 październik 2013 - 14:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dzisiaj, 18:46
  •  

#702 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 21 październik 2013 - 14:33

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @^
Możesz nam to policzyć dokładnie kiedy ta ziemia wkońcu będzie tania? Chyba niektórzy zapominają że ziemia jest towarem deficytowym, czyli wkońcu się skończy i nie ma opcji że zacznie tanieć (no chyba że skończa się dopłaty i część rolników z wiejskiej opchnie ziemie, ale na to też bym sie nie nastawiał)

KS Falubaz

#703 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 21 październik 2013 - 14:38

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt ziemia jest towarem deficytowym ? kto ci takich bajek nagadał ? chyba te spece z unii...
kiedys czytałem ze jakis tam uczony obliczył ze cała ludzkosc spokojnie zmiesciłaby sie na terenie australii a pozostała czesc globu mozna by zaorac pod uprawy na przykład, takze nie wiem o czym mówisz, zreszta wystarczy jechac na ukraine tam to dopiero ziemia jest towarem deficytowym :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 21 październik 2013 - 14:49

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt jesteśmy w Polsce, więc nie wiem dlaczego wyjeżdżasz tutaj z ukrainą?

Fajnie że czytasz pisemka uczonych ludzi, tylko to co ten uczony wypisał jest zwykłą teorią. Zapotrzebowanie na ziemię u nas, w Polsce jest ogromne, myślę, że nawet jak wielkoobszarowcy wykupią tych mniejszych to i tak cena ziemii będzie się utrzymywac PRZYNAJMNIEJ na takim poziomie jak teraz. Ty masz na ten temat inne zdanie, operujesz rachunkiem prawdopodobieństwa, więc jak, policzysz nam kiedy ta ziemia w Polsce będzie tania?

KS Falubaz

#705 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 21 październik 2013 - 14:59

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt za max 10 lat 5 i 6 klasa bedzie lezec nawet odłogiem

przyczyn ku temu jest naprawde przysłowiowe "1500"

#706 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 październik 2013 - 15:23

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt szkoda że w mojej wsi nie ma już takich filozofów , było by parę tanich hektarów do kupienia ;)

#707 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 21 październik 2013 - 15:24

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt kupuj kupuj, tylko ciekawe czy je potem bedziesz chciał w konia orac jak ON bedzie po 10 zł, oczywiscie nie tylko paliwo bedzie drozsze, a dopłata bedzie 240 euro, by zyło sie lepiej :)
a mleko po uwolnieniu kwot po max 1zł

biznes zycia zrobisz

Edytowany przez koma666, 21 październik 2013 - 15:28.

#708 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 21 październik 2013 - 15:28

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt nie muszę kupowac 5 i 6 klasy ...ale inni by chętnie skorzystali ... myślę że sam nie wierzysz w to co piszesz ;)

Edytowany przez kozulek2, 21 październik 2013 - 15:31.

#709 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 21 październik 2013 - 15:36

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt co ja ci bede tłumaczył, przyjdzie czas ze zrozumiesz, poprostu mało wiesz, ale nie martw sie wszystkiego sie dowiesz, ale po fakcie :)

#710 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 21 październik 2013 - 15:53

interes to jest wtedy kiedy zainwestowany kapitał daje ci minimum 10% zysku rocznie
przy takich zwrotach z zainwestowanego kapitału mozna mówic o interesie, 10% rocznie to jest minimum przy jakiejkolwiek inwestycji, bo 5 % to mozna na lokacie dostac nie robiac nic

ziemia kosztujaca 25tys/ha (tyle kosztuje u mnie 5 i 6 klasa) powinna dac rocznie zysku 2,5 tys (zysk nierealny przy tej klasie ziemi) a ziemia kosztujaca 50tys/ha powinna dawac zysk roczny na poziomie 5 tys, jezeli ktos nie potrafi zrozumiec podstaw ekonomi to zawsze bedzie tylko napracowany a nie bogaty :) , ekonomia to matematyka w innej postaci a matematyki nie oszukasz, 2+2=4 i koniec

a to ze drozeje od 20 lat to tylko dowodzi ze jestesmy coraz blizej obnizek cen, nic nie trwa wiecznie, rachunek prawdopodobienstwa sie kłania :)

poza tym ciagle myslisz ze głodny chodze i ziemie sprzedaje bo na chleb nie mam, jakies ograniczone myslenie u ciebie widze

nie zgodze sie zupelnie. Od dziesiecioleci nie bylo spadku cen ziemi. Wiem ze powiesz ze byc moze teraz beda. Ale podobnie jest z ropa i gazem gdzie uczyli nas juz w podstawowce ze zapasy skoncza sie w 2025r zeby co dziesiec lat przesuwac ta date.
Mamy za male glowy zeby wiedziec co sie stanie z ziemia. Ale mysle ze koncerny zachodnie wykupujace ziemie w Polsce na slupa nawet po 25 tys/ha maja lepszych doradcow niz my.

Druga sprawa ze jesli ziemia ma dawac po 10% rocznie to co z nia sie stanie po 10 latach? bedzie splacona na 0. A amortyzacji ziemi chyba jeszcze nie wymyslono.
A 2,5 tys z 5 klasy mozna osiagnac bez zadnego problemu. Kukurydza na ziarno + doplata z ONW i masz 2,5 tys i to przy prostej uprawie

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 21 październik 2013 - 16:47

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Tylko w jednym przypadku ziemia zacznie tanieć i to nie wszędzie. Wzrost gospodarczy i pensje minimum 3-4tys na rękę.

Co do hodowli krów: takich gospodarstw gdzie wycieleniem zajmuje się pracownik, doi pracownik i paszę zadaje pracownik jest garść. Najczęściej wygląda to tak że: teść jeśli da radę kosi, suszy trawę, syn jest od wszystkiego: cielenie, dojenie, obróbka pola, żona doi, myje, czyści oborę, poi cielęta, w żniwa tyra na prasie rolującej no chyba że ma małe dzieci. I tak wygląda polskie gospodarstwo w 98% przypadków. Najgorsze jest to że nie ma czegoś takiego jak dni wolne. Każdy ma wybór, znajomy w 7 lat na pieczarkach zrobił biznes: nowy dom, nowy sprzęt, nowe auto a zaczynał od 0.

#712 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 21 październik 2013 - 17:26

kupuj kupuj, tylko ciekawe czy je potem bedziesz chciał w konia orac jak ON bedzie po 10 zł, oczywiscie nie tylko paliwo bedzie drozsze, a dopłata bedzie 240 euro, by zyło sie lepiej :)
a mleko po uwolnieniu kwot po max 1zł

biznes zycia zrobisz

Tutaj niestety musze sie z Toba zgodzic.
kiedys tez myslałem zeby kupowac ziemie, brac dzierżawy itp. dzis juz tak nie myśle, owszem nadal mam jakies plany ale nie za wszelką cenę, bo nabić na minę siebie a przy okazdji najbliższą rodzinę to nie trudno. Panicznie boję sie kredytów choć wiem ze bez nich w dzisiejszych czasach ani rusz, ale chociaż spokojnie śpię.
Ilu jest takich którzy nakupili ziemi, maszyn i zeby to oddac muszą pracować na zachodzie?
Trzeba znaleźć ten "złoty środek" najlepiej wygrac w totka ;) bo szczera praca i zapał w dzisiejszych czasach nie wystarcza.

#713 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 21 październik 2013 - 18:52

Każdy ma wybór, znajomy w 7 lat na pieczarkach zrobił biznes: nowy dom, nowy sprzęt, nowe auto a zaczynał od 0.

Znajomy jak pamiętam ma pieczarki a pamiętam już min. 20 lat i żyje z tego ale jako biznesu życia tego nie nazywa, żadne z trojga dzieci nie związało się z pieczarkami.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#714 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 21 październik 2013 - 18:59

Ilu jest takich którzy nakupili ziemi, maszyn i zeby to oddac muszą pracować na zachodzie?

Nie znam nikogo w swojej okolicy komu by się noga powineła przy kredycie, za to znam bardzo dużo osób które dały by sobie rękę uciąć że nikt z kredytem długo nie pociągnie. A tu ku zdziwieniu wszystkich sąsiadów wszystko poszło jak miało pójść :)

KS Falubaz

#715 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 21 październik 2013 - 19:00

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dziwne. Może za mało hal ma...

#716 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 21 październik 2013 - 19:09

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt teraz malo ktora zona tak zajmuje sie w oborze, moim zdaniem to nie jest dla niej miejsce, lepiej niech ugotuje dobry obiad ;) ja swojej nie mam zamiaru wpuszczac do obory ;) ja w tym roku kupilem 5 ha ziemi po 10 tys za ha, klasa 3 i 4 i nadal jest co kupowac ale nie mam zamiaru lapac tak bo to glupota, warto tez troche przyjemnosci sobie sprawic a nie tylko praca praca :)

#717 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 21 październik 2013 - 19:27

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt jak zachód zacznie wchodzic na ukraińskie czarnoziemy to ziemia u nas bedzie lezec odłogiem bo niebedzie sie to opłacało.rosjanie i ukraincy nas zaleja swoim zbożem. a unas beda dyktowac ceny
Valtra-Power Partner

#718 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 21 październik 2013 - 19:28

Dziwne. Może za mało hal ma...

nie za mało , tylko po prostu nie jest Twoim znajomym :D :D :D ..przecież jak rzucimy się wszyscy na pieczarki to po biznesie, tak więc chyba dobrze że każdy robi swoje ;)

#719 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 21 październik 2013 - 19:32

Tylko w jednym przypadku ziemia zacznie tanieć i to nie wszędzie. Wzrost gospodarczy i pensje minimum 3-4tys na rękę.

Co do hodowli krów: takich gospodarstw gdzie wycieleniem zajmuje się pracownik, doi pracownik i paszę zadaje pracownik jest garść. Najczęściej wygląda to tak że: teść jeśli da radę kosi, suszy trawę, syn jest od wszystkiego: cielenie, dojenie, obróbka pola, żona doi, myje, czyści oborę, poi cielęta, w żniwa tyra na prasie rolującej no chyba że ma małe dzieci. I tak wygląda polskie gospodarstwo w 98% przypadków. Najgorsze jest to że nie ma czegoś takiego jak dni wolne. Każdy ma wybór, znajomy w 7 lat na pieczarkach zrobił biznes: nowy dom, nowy sprzęt, nowe auto a zaczynał od 0.

zgodze sie ze takich gospodarstw jest malo. Ale w takich 98% przypadkach jaka jest alternatywa? co jesli nie to? praca w sklepie za 1180 netto dla zony i praca jako kierowca tira za 3,5tys bez widoku rodziny?
cos za cos i nigdzie nie ma zlotego srodka. Jak chcesz miec wolne to nie zarobisz kokosow tylko godnie (lub nie) przezyjesz.
A co do wolnego to jak sie chce to zawsze sie znajdzie. NIe raz Ci to powtarzalem. Ja nie widze problemu znalesc jedna osobe ktora nawet podoi te 15-20 szt (jak ktos ma malo) przez dwa trzy dni i skoczyc sobie na weekend. Jak moi rodzice raz zrobili w ten sposob sasiadom przez tydzien. Tragedii nie bylo. Tylko kwestia mentalnosc a nie mozliwosci.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 21 październik 2013 - 19:33

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt jak jest opłacalnośc i tu nie można narzekac na mleczarstwo , to reszta to szczegół ( tania siła robocza )

PAWELOL masz jakiś cynk ,kiedy będą takie zarobki? ...bo na moje oko nie doczekasz .

Edytowany przez kozulek2, 21 październik 2013 - 19:41.