Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

1042 odpowiedzi na ten temat

#661 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 19 październik 2013 - 07:37

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Nie no chłopie - co to za porównania Po pierwsze nie każdy ma możliwości na zrobienie studiów - tak jak i gospodarstwa są różne - kolega zaczynał od 20 ha a jakby zaczynał od 100 czy 200 ha po rodzicach to też inaczej by widział swoją sytuację Dlatego sytuację 20 ha rolnika porównałem do sytuacji robola w mieście i myślę że to jest adekwatne porównanie bo i tu i tu trzeba się narobić a kasy nie widać Kolega poszedł w kredyty i postawił na rozwój i efekty widzi a jak spłaci kredyty to zostanie mu ten sprzęt i ziemia i dalej będzie zarabiać na siebie A w mieście tyrałby tylko na czynsze i po x latach dalej by się pewnie nie dorobił własnego mieszkania I tak się tylko zdaje że robisz 8 godzin i masz wolne i urlop bierzesz kiedy chcesz Owszem jak dobrze trafisz to tak ale na takie miejsca jest masa chętnych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dzisiaj, 07:06
  •  

#662 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 październik 2013 - 14:29

wszedzie sam miód w tej naszej polszy

prawda , nieroby i nieuki wszędzie mają to samo ....granice otwarte ,więc w czym problem ?spróbuj miodu z zachodu a nauczysz się szacunku do własnego kraju

#663 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 19 październik 2013 - 14:35

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Heh. Jak jesteś robolem to tam też będziesz robolem. Tyle, że z innymi zarobkami :) . Jak jesteś inż lub lekarzem to po co masz siedzieć w tym kraju za grosze?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 19 październik 2013 - 15:24

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Jak jesteś zdolny to można studia zrobić bez problemu. Koszty? Samego stypendium socjalnego można dostać ok 1000zł więc na akademik i żarcie styka a są 3mc wakacji - można dorobić.

Co do tych co mają dużo ha. Najczęściej mają też hodowlę a np krówki to jeden wielki kołchoz. Obora na rusztach - wejdziesz na minutę i wychodzisz śmierdzący. Robot udojowy - wieczne problemy z wejściem krowy do robota, rotacja w stadzie = ciągle pierwiastki trzeba przyuczać.

Edytowany przez pawelol111, 19 październik 2013 - 15:29.

#665 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 19 październik 2013 - 17:49

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Pawelol - a czy kasa to jedyna przeszkoda w studiowaniu? Są różne inne - choćby zobowiązania rodzinne itd. Więc nie każdy ma takie możliwości A zresztą to trochę bez sensu dyskusja - każdy sam układa swoje życie i wie czy mu to pasuje czy chciałby coś zmienić i tyle

#666 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 19 październik 2013 - 17:58

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Tak i z rolnictwem jak i z skończeniem studiów zależy w jakiej jesteśmy sytuacji/kierunku studiów i co nas interesuje bo samo ukończenie danego kierunku nie wiele daje to trzeba czuć.

Dla przykładu 3 siostry cioteczne skończyły prawo i z pracą nie mają problemu zaś brat cioteczny skończył anglistykę i jakoś pracy nie może znaleźć.

Ja nie udźwignął bym żadnego z tych kierunków skończyłem inny kierunek, ale nieraz to szczęście/znajomości mogą ułożyć całe życie ale nie zawsze.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#667 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 19 październik 2013 - 18:13

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Z 20 ha to można całkiem dobrze żyć i leżeć brzuchem do góry wystarczy znalezć napalonego krowiarza który będzie obrabiał pole odda dopłaty i tysiaka do hektara jeszcze dołoży :P

#668 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 październik 2013 - 18:23

prawda , nieroby i nieuki wszędzie mają to samo ....granice otwarte ,więc w czym problem ?spróbuj miodu z zachodu a nauczysz się szacunku do własnego kraju

nieroby ? nieuki ?
ty widze wykształcony i zapracowany i do tego kasy full tylko ciekawe czemu ciagle na agrofoto sie udzielasz i skad bierzesz na to czas skoro jestes taki zapracowany, byyyznesmen z polsky

#669 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 19 październik 2013 - 19:16

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Z tą pracą w mieście po 8 godz. to bym polemizował. Pracowałem w zakładzie mleczarskim jako operator produkcji praca niby po 8 godz. na 3 zmiany. W rzeczywistości po 12 a niekiedy i dluzej, nocki nieraz to i ze 7 bezi wolnego. Po takim tygodniu człowiek ledwo żył. Pracowałem w święta czy w niedziele. Zarobki nie powiem nawet były dobre. Teraz mam gospodarstwo i nie wrócił bym do pracy na etacie.

Z tą pracą w mieście po 8 godz. to bym polemizował. Pracowałem w zakładzie mleczarskim jako operator produkcji praca niby po 8 godz. na 3 zmiany. W rzeczywistości po 12 a niekiedy i dluzej, nocki nieraz to i ze 7 bezi wolnego. Po takim tygodniu człowiek ledwo żył. Pracowałem w święta czy w niedziele. Zarobki nie powiem nawet były dobre. Teraz mam gospodarstwo i nie wrócił bym do pracy na etacie.

#670 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 19 październik 2013 - 19:47

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Jak jest na etacie a jak w rolnictwie wie tylko osoba, która miała jedno i drugie. Pracowałem prawie 6 lat u prywaciarza dziękuję wystarczy, nigdy więcej. Najlepiej jakbyś dzień i noc robił za darmo. Wypłatę na czas dostałem tylko raz! Na pewno nie jest tak wszędzie i niema co uogólniać. Wolę sam być sobie szefem i odpowiadać za swoje decyzje. Trzeba się rozwijać stawiać kolejne cele nie muszą być wielkie, dążyć do czegoś a nie spocząć na laurach.

Opłacalność w rolnictwie?

Patrząc na siebie uważam, że jest! Mam swój pomysł na całość tematu jedyne co jest minusem to stracone 6 lat w czymś czego nigdy nie lubiłem.

Już czekam na WIOSNĘ :D

pozdrawiam wytrwałe farmerki i farmerów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share KrzysiekRolnik

KrzysiekRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 październik 2013 - 19:59

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ja mam 30ha ciągniki ursus c-330 białoruś i ursus 1224 kombajn bizon zo 56 większosc to dzierżawy bez dotacji 5 osób w domu.Mój tata zaczynał jakies 20 lat temu od białoruśki i 1ha pola wszystko kupił za swoje co jakiś czas cos nowego.Na chleb nie brakuje więc jakiś zysk jest ;)

#672 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 19 październik 2013 - 20:42

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt To może i ja się wypowiem. Podaję swój przykład ja po technikum rozpocząłem pracę na etacie (operator cnc tryb 3 zmiany 8h), do tego rozpocząłem studia zaoczne (mechanika) i fakt faktem obrabianie ziemi, pracę i szkołę godzę. Co do opłacalności jeżeli ktoś ma ziemię i uprawia ją siejąc tylko zboża, kukurydzę i ziemniaki to sam po sobie stwierdzam, że opłacalność jest naprawdę niezła. Jednak parząc na to teraz to gdybym miał przejąć gosp. ojca (35 ha, spec. bydło mleczne) nie wiem czy bym się zdecydował.

#673 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 październik 2013 - 21:10

nieroby ? nieuki ?
ty widze wykształcony i zapracowany i do tego kasy full tylko ciekawe czemu ciagle na agrofoto sie udzielasz i skad bierzesz na to czas skoro jestes taki zapracowany, byyyznesmen z polsky

po prostu jestem zorganizowany ... od roboty to są teraz ci co im nie dobrze było na swoim .

#674 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 19 październik 2013 - 21:15

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Masz rację ja też nigdy nie poszedłbym w krowy też pracuję zawodowo i obrabiam swoje naście ha wymieniłem cały sprzęt na nowy staram dokupić się co roku ziemię i daję radę ale krowy to nie dla mnie

#675 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 19 październik 2013 - 22:18

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Każdy narzeka na krowy ale w mojej okolicy to pewnie i więcej gospodarstw z krowami niż trzodą (mam trzodę).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#676 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 październik 2013 - 22:23

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt nie każdy , zauważ że przewaznie narzekają ci co ich nie mają :D .. ot paradoks ,ciekawe dla czego ?

#677 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 20 październik 2013 - 00:50

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt ty jestes wielki cfaniak jak ktos ci przekazał w spadku 80ha, sam tak mówiłes, takze nie rób z siebie tu wielkiego kozaka i dziedzica

#678 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 20 październik 2013 - 07:54

nie każdy , zauważ że przewaznie narzekają ci co ich nie mają :D .. ot paradoks ,ciekawe dla czego ?

Czyżby z zazdrości , nie koniecznie ostatnio rozmawiałem z gościem 40 szt dojnych i mówi że jest to uwiązanie (ale coś kosztem czegoś).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#679 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 20 październik 2013 - 08:38

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt miałem krowy mleczne, zlikwidowałem, i wiem ze juz do tego nie wróce i nie zazdroszcze nikomu tego luksusu, wstawania o 5 rano zima nie zima, przez 365 dni w roku, urlop ? a co to takiego ? przychorowałes ? a kogo to obchodzi ? trzeba krowy wydoic! mam gdzies ten luksus, uwiazanie jak pies przy budzie na łancuchu i zarabianie na litrze po 20-30gr

jakos nie marze o oborach na 100 czy 500 sztuk z robotami udojowymi :) i o tych kredytach po kilka mln :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 październik 2013 - 08:54

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt a jak masz do roboty na 6 to o której wstajesz? Na moim terenie nie ma innej pracy niż taka za 1500-1800zł przy 70 godzinach tygodniowo.