Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

1042 odpowiedzi na ten temat

#641 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:26

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt przeliczałem to i żeby to się udało cena na środki do produkcji i płody rolne musiała by utrzymać się na tym poziomie co teraz przez 15 lat a to raczej nie realne. Będę próbował kupić część ziemi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dzisiaj, 07:59
  •  

#642 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 18:09

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt A ja chciałem się dowiedzieć rzeczy która bardzo mnie nurtuje mianowicie ile kosztuje wyprodukowanie 1l mleka?

#643 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 19:32

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Przeciez nie mozemy Ci dac jednoznacznej odpowiedzi. Pan X moze wyprodukowac za np.40gr, a Pan Y za 60gr. Wszystko zalezy od ich podejscia do sprawy i od tego, czy chca leciec po kosztach, czy jednak na w miare wysokim poziomie wyprodukowac ten litr. Poza tym kazdy rok jest inny, jednego roku kiszonke uda sie wyprodukowac taniej, bo bedzie obfity plon z jednostkowej powierzchi, bo dopasuje pogoda, kolejny rok moze okazac sie gorszy, kiszonka pochlonie wieksze koszta i co wtedy? Rolnictwo to loteria, jesli z tym sie nie pogodzisz, nie masz co zawracac sobie tym glowy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share farmer161

farmer161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 19:46

A ja chciałem się dowiedzieć rzeczy która bardzo mnie nurtuje mianowicie ile kosztuje wyprodukowanie 1l mleka?

Średnio wyprodukowanie 1 litra mleka kosztuje od ok 0,9 do1zł zależy kto co daje krową tzn czy kupuje gotowe pasze, czy ma swój sprzet czy daje sobie zrobić usługe. W tej 1zł za litr jest policzone wszystko od kosztu prądu, nawożenia łąk, koszty paliwa, weterynarza, paszy kupionej jak i wytworzonej w gospodarstwie.
Oczywiscie to jest dla gospodarstwa które jest na dobrym poziomie.

Edytowany przez farmer161, 31 lipiec 2013 - 19:49.

Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

#645 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:33

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dobry poziom to wydajność 7 000 czy 12 000 ?

Edytowany przez Sadek, 31 lipiec 2013 - 21:44.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#646 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 20:34

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt no jak tam panowie z ta opłacalnoscia w rolnictwie ? pisze to w kontekscie tegorocznych cen zbóż...

#647 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 21:06

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Jeżeli w kontekście tegorocznych żniw, to trzeba przyznać że opłacalność jest zabójcza. Znajomy wywiózł żyto do pobliskiej centrali nasiennej po wcześniej umówionej cenie 450zł./tona, niestety po przebadani przez laboratorium zaproponowano mu 350zł za tonę. Ciekawe gdzie teraz są ci wszyscy mędrkowie którzy głosili jaki to dobrobyt pszenica po 1000zł, byk po 9zł za kilo - jest super. Sorry ale super to już było - kilka miesięcy temu.

#648 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 21:10

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ceny zbóż spadają, ceny bydła (zakaz uboju) również, rygory w nowych programach UE się zwiększają. Aż strach pomyśleć co dalej. ;)

#649 Share LonelySoul

LonelySoul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 21:38

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt zapewne Ci co przesadzili z kredytami padną , inni mniej zarobią a życie będzie toczyć się dalej

#650 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 21:42

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dokładnie, w tym roku mniej inwestycji i przeciągnie się do kolejnego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 02 sierpień 2013 - 09:17

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt a i tak kazdy jakos poradzi jak 4 lata temu gdy sytuacja byla podobna

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#652 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 19:32

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Aby każdy sobie jakoś poradził, ale wszystko zależy od kondycji gospodarstwa.. "Co cie nie zabije to cie wzmocni"

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#653 Share martussia

martussia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 20:08

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt dokładnie wszystko zależy od kondycji gospodarstwa, Ci co przesadzili z kredytami napewno padną.
Trzeba skorzystać z dobrej porady psychologa, ja osobiście jestem z Warszawy i tutaj korzystam z porad dobrego psychologa i zarówno psychortapeuty z firmy maturitas bardzo dobry psycholog.

#654 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 20:31

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt http://www.farmer.pl/fakty/polska/87-proc-mieszkancow-wsi-jest-zadowolonych-z-zycia,45876.html

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#655 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 październik 2013 - 17:43

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ja akurat natrafiłem na ciężki czas przejąłem 2 lata temu gospodarstwo ok. 20 ha z dzierżawami, i przestarzałym parkiem maszynowym, miałem 19 lat był młody rolnik - 75 tys trochę pola dokupione i w tym roku modernizacja na 600 tys. brutto już w połowie przeprowadzona z czego zwrotu ma być 50% i Vat oczywiscie na kredyt. na chwile obecną uprawiam coś ponad 50 ha sprzęt i zaplecze już nie kiepskie, ale powiem wam szczerze że nieraz martwię się o spłatę tego co wziąłem przy obecnych cenach, uprawa to zborze i ziemniaki. Teraz mam 21 lat i czesto sobie myślę chłopie po co Ci to było mogłeś jechać do miasta wynajmować mieszkanie, pracować na zakładzie i życ na spokojnie, 8 godzin w pracy i wolne od wszystkiego, a teraz mam tak że w sezonie mogę tylko popatrzeć jak inni odpoczywają pod parasolem z piwem w ręku. Czy się opłaci czas pokaże, jedno jest pewne w tym zawodzie na pewno można się dorobić ale garba na plecach.

#656 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 18 październik 2013 - 19:16

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt W każdym zawodzie nie ma lekko - nie wiem na jaką pracę liczyłeś w tym mieście ale jako robol wynajmujący mieszkanie to zapomnij o tych parasolkach Ja pracuję teraz dodatkowo w firmie i też nie ma lekko - nie jest tak że jak ci potrzebne wolne to sobie bierzesz i w każdej chwili mogą cię zwolnić bo ciężko aby się dostać na stałe - większość zatrudnia na czas określony i wiem jedno - moja przyszłość to rolnictwo bo nie zamierzam tyrać na dziadów Tu przynajmniej wiem na co robię i sam decyduję jak to zrobię itd.

#657 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 18 październik 2013 - 20:11

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ciekawe 8 godzin + nadgodziny i nadgodziny do odebrania i to najlepiej by było abyś sobie te nadgodziny odliczał w dzień wolny od pracy, wtedy byłbyś dobrym pracownikiem.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#658 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 18 październik 2013 - 21:19

wiem jedno - moja przyszłość to rolnictwo bo nie zamierzam tyrać na dziadów Tu przynajmniej wiem na co robię i sam decyduję jak to zrobię itd.

Wiem na co robię i sam decyduję jak to zrobię ale..... nie wiem czy zarobię. To jest najgorsze w rolnictwie. Druga kwestia: przy produkcji zwierzęcej brak czasu wolnego. Jeśli ktoś ma powołanie do rolnictwa to ok ale jak jest zdolny i pojęty a do tego pracowity to świat stoi otworem. Można zwijać dobrą kasę.

#659 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 18 październik 2013 - 21:35

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt wszedzie sam miód w tej naszej polszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 19 październik 2013 - 07:05

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Bieda z nędzą ale np jeśli kończysz automatykę i robotykę na PW albo fizjoterapię na WUM lub informatykę na PW to z pracą problemów nie będzie. Kolega zrobił inżyniera z technologii produkcji i na dzień dobry dostał 2200 na rękę. Tak więc... nie każdy musi skończyć w biedronie.