Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

1042 odpowiedzi na ten temat

#581 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 16 maj 2013 - 20:56

kto nie inwestuje ten sie cofa

Żonie tak powiedziała sąsiadka jak kupiła telefon dotykowy ( a żeby stać się jego posiadaczką sprzedali kilka ha na tego typu wydatki, i uważa że się rozwija a ja twierdzę że pomalutku upadają).)

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dzisiaj, 21:40
  •  

#582 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 maj 2013 - 20:57

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt a na wczasy starczyło?

Edytowany przez kozulek2, 16 maj 2013 - 21:42.

#583 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:03

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @Sadek jedni inwestują z myślą o jutrze, inni żeby dzisiaj mieć :mellow: . Dzięki takim możemy myśleć o jutrze.

Edytowany przez agromatik, 16 maj 2013 - 21:05.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:08

Tu nikt nie zna znaczenia słowa "wakacje" :D .
Niestety nie żartuję :( .

Też tak myślałm ze urlop to nie dla mnie. Niestety życie 3 lata temu tak mi dało, a dokładnie teście, że spakowałem się z żoną i dziećmi i pojechaliśmy do Chorwacji na 10 dni.
Rzuciłem na szale 100 tyś zł dofinansowania na ciągnik i pojechałem.
Po powrocie załatwiłem wszystko.
Fakt ledwo przeżyłem bo nie jestem nauczony odpoczywać.
W tamtym roku Włiochy na koniec sierpnia,po zasianiu rzepaku, i teraz znowu Choracja w czerwcu.
Po prostu trzeba wreszcie powiedzieć stop i pojechać na wczasy, one nie są takie straszne.

#585 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:17

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Tu nie chodzi, ze są straszne, tylko to, że dłużnej jak na 12 godzin niektórzy nie mogą się wyrwać z pewnego budynku.

#586 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:20

Nie czytałem bo mnie to nie interesuje. Od kiedy to tylko na egzaminie piszemy czysto i składnie żeby było zrozumiałe dla innych?? Zresztą szkodą słów, wiesz wogóle co to wielokropek że go stawiasz bez przerwy?? Trzeba było tego jelenia troche stargować chociaż na słownik ortograficzny.

czysto i składnie powiadasz ? a z jaką szkodą ? rozumiem że nie masz argumentów w dyskusji to przyczepiłeś się pisowni , następnym razem zapytaj tatusia to Ci wytłumaczy co to CC

Edytowany przez kozulek2, 16 maj 2013 - 21:52.

#587 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:31

Żonie tak powiedziała sąsiadka jak kupiła telefon dotykowy ( a żeby stać się jego posiadaczką sprzedali kilka ha na tego typu wydatki, i uważa że się rozwija a ja twierdzę że pomalutku upadają).)

przerażajace to jest, jak to ludzie sa ogłupieni reklamami, TV i całym tym kiczem

Edytowany przez koma666, 16 maj 2013 - 21:32.

#588 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 maj 2013 - 03:09

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @Tomek73-niestety przy krowach choćbym pękł to na urlop nie pojadę-nie zrozumieją :D .Ja i tak mam super w porównaniu z resztą bo przez szereg lat przebywałem za granicą-to tak jakbym odpękał kilkadziesiąt urlopów pod rząd :D -a sporo zwiedziłem.

#589 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 17 maj 2013 - 07:28

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @tomek73 podoba mi się twój tok myślenia... trzeba odpoczywać później robota lepiej idzie.
Ja mam mućki i co prawda do Chorwacji nie jeżdżę ale góry, mazury to zawsze latem odwiedzam choć by się byk latował:D
Co ja tam będę sobie życia ujmował:P Pozdrawiam:D:D

#590 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 17 maj 2013 - 07:39

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Tu się z wami w pełni z tobą zgodzę, jak chodowla to nie wczasy. Mam paru znajomych co w tamtym roku pytali się dlaczego tak szybko sieje rzepak, jak powiedziałem że wyjeżdżam, to tylko zaczeli na krowy klnąć.
Polska jest połowę tańsza, ale szczerze nie byłem nad Bałtykiem. Doszłem do wniosku że jak wrzeszcie odpoczywać to już raz a porządnie.
Popatrze się wokół siebie ilu już nie żyje kolegów ze szkół do których chodziliscie, z mojej podstawówki 4 koegów nie żyje, lub znajomych którzy mieli koło 30 lat.
Wczoraj zmarł mi znajomy 34 lata na raka, i co miał z życia, dwoje dzieci 3 i 6 lat zostawił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share ciapek1991

ciapek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Mechanika hydraulika pneumatyka siłowa

Napisany 17 maj 2013 - 08:34

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt morze i rolnicy nie znają słowa wakacje ale skoro robi się coś z zamiłowania a nie obowiązku t wakacje nie są potrzebne a jeśli chodzi o opłacalność tak naprawdę jak by zapytać komu sie opłaca to 50% powiedziało by że z tego zysków niema i się nie opłaca a co ciekawe nadal w to inwestują :)

#592 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 17 maj 2013 - 15:56

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Lekarz też leczy ludzi z zamiłowania. Tak samo inżynier budownictwa, architekt, prawnik itp. Rolnik też z zamiłowania pracuje tyle że nawet jeśli by chciał wyskoczyć na wakacje to w większości przypadków nie może bo jest uwiązany do obory jak pies do budy.
Oczywiście pomijam przypadki kiedy to wykonujemy jakiś zawód z konieczności.

#593 Share farmerMateus

farmerMateus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 17 maj 2013 - 18:49

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Cóż rolnictwo to odwieczna inwestycja ciągle czegoś brakuje. Jeśli chcesz być nowoczesnym farmerem idącym w miare z postępem i bieżacymi trendami i coś zdziałać, to moge powiedziec na przykładzie moich rodziców wygląda to tak praktycznie całe życie w kredycie. gospodarstwo zbudowane od podstaw praktycznie....

#594 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 17 maj 2013 - 18:54

czysto i składnie powiadasz ? a z jaką szkodą ? rozumiem że nie masz argumentów w dyskusji to przyczepiłeś się pisowni , następnym razem zapytaj tatusia to Ci wytłumaczy co to CC

Jakich argumentów stary?? Nie interesuje mnie ten temat i nie potrzebuje żadnych argumentów. Ojciec też o tym raczej niema pojęcia, i żaden z sąsiadów więc po co mi to powiedz?? "a z jaką szkodą"
Pisowni bym się nie czepiał gdybyś jakoś normalnie to napisał, a nie zdanie które ma 5 linijek, pełno wielkoropek bez celu i jak to czytać? Rolnik dziś to nie kiedyś że siedział tylko w polu i za koniem chodził chyba wiesz o tym.

#595 Share rolnik6920

rolnik6920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo i fotografia :)

Napisany 17 maj 2013 - 19:46

Gdyby rolnictwo było nie opłacalne, to by "śmietanka" w wielu Państwach nie kupowała połać pól, pewnie że się opłaca, ale z głową trzeba inwestować.

Jak ma się mały areał to brać się za uprawę warzyw, powiem Wam.

A co do dyskusji na temat współczesnego rolnika to powiem tak:

Wszystko się zmienia, ale rolnicy najwolniej (nie mówię tutaj o rolnictwie, mechanizacji, bo postęp jest kolosalny, GPS-y, auto drajvery i inne maszynki) i u niektórych pozostanie zwyczaj narzekania, nie inwestowania i stania w miejscu ;)

Jak ktoś inwestuje w sprzęt i inne, to wiadomo że czasu będzie miał więcej, nie samą pracą człowiek żyje.

#596 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 17 maj 2013 - 19:52

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt a jak ktos ma mały areał i do tego kl V i VI to co robic ? bo warzywa to potrzebuja dobrej ziemii

Edytowany przez koma666, 17 maj 2013 - 19:55.

#597 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 17 maj 2013 - 19:54

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Owa "śmietanka" krów nie doi, wieprzków nie krasa, kurcząt nie szczepi. Posiada ziemię i z tego tytułu ma $.

Widziałeś marchewkę na 5 klasie? Albo ćwikłę? Kolejna sprawa - warzyw jest i tak za dużo. Prócz kilku ha trzeba mieć przechowalnię, sprzęt - to wszystko są koszty więc nie jest tak kolorowo jak piszesz.

Inwestycja musi mieć sens. Jak ktoś inwestuje w sprzęt to nie zawsze ma więcej czasu.

#598 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 17 maj 2013 - 19:55

Rolnik dziś to nie kiedyś że siedział tylko w polu i za koniem chodził chyba wiesz o tym.

chłopie i komu to piszesz jak nie wiesz że obowiązują nas zasady wzajemnej zgodności ,mało tego ja jestem po kontroli a Ty i sąsiedzi jeszcze na poziomie konia właśnie ,jak jesteś ignorantem w temacie który dotyczy wszystkich gospodarstw to co się głupio pytasz ,,jaka ochrona środowiska ?,, i piszesz że ktoś plecie jak nie masz zielonego pojęcia co to CC -http://www.arimr.gov...netowa_2011.pdf zresztą szkoda słów a nie zresztą szkodą słów i w ogóle to piszemy zawsze oddzielnie -nawet nie widzisz co piszesz a innych pouczasz polonisto.

Edytowany przez kozulek2, 17 maj 2013 - 20:01.

#599 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 17 maj 2013 - 20:00

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt a co ty tak sie zachwycasz tymi bzdurami i piejesz z zachwytu o cross komplikacjach ?
jedz do francji na niektóre farmy to zobaczysz cross compliance :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 17 maj 2013 - 20:07

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt no strasznie się ucieszyłem z tej kontroli :D :D