Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

1042 odpowiedzi na ten temat

#41 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:26

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt U mnie to nawet myszy w stodole zakolczykowane biegają.... :)
Też znam kilku obszarowców. Całą gotówkę inwestują w gospodarstwo, ciągle coś unowocześniają. Jeżdżą średniej klasy samochodami. W kasynach na pewno nie przebywają.
Ale to chyba normalne. Nasi dziadkowie też tak postępowali, my też się "modernizujemy" czasami podśmiewając się i dziwiąc jak to z dwiema krowami można było wyżyć. Nasze dzieci też będą się dziwiły jak ze 100 krowami można było wyżyć :) . Nie spotkałem rolnika milionera

Edytowany przez maniek33, 27 luty 2012 - 19:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dzisiaj, 04:36
  •  

#42 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:34

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Kamil, ja jak nawet mam pieniądze to dziaduje, że ich nie mam i muszą dać na termin. :lol: Pokaż raz , że płacisz z góry to zapamięta taki i bedzie cie tak cały czas gnębił. :D Po za tym ludzie maja inne wydatki ukryt, kochanki, inne hardcorowe hobby, wierzyciel musi poczekac. :D

#43 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:37

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @maniek-ja nawet znam wieś gdzie jest paru milionerów (tak w jednej wsi ).Jak ktoś jest z okolic Giżycka to będzie wiedział o czym piszę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:42

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Z dziada pradziada rolnicy? Wiesz, że jest coś takiego jak zawód - prezes (zawsze zastanawiałem się jaką szkołę trzeba ukończyć by uzyskać taki tytuł:) ) Co najwyżej zmieniają firmy...

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:48

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Wyobraź sobie że tak (wiesz z jednym z nich to nawet dziadka mam wspólnego czyli z dziada pradziada jak pisałeś :D )

#46 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:51

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt To musieliście się pozbyć linii brzegowej :) a to już trochę odbiega od wpływów przeciętnego rolnika.

#47 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 27 luty 2012 - 19:53

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Kamillo0
A ja znam wielu i co z tego :lol: ,ostatnio bylem na przetargu to jeden kupił 30ha po 40 tyś /ha i co można ,nie chcial się z innymi podzielić to mu cene nabiliśmy :D
"Prawdą jest to co piszą niektórzy, że gdyby nie Unia sprzęt byłby tańszy i opłacalność była by większa" i tu się z tobą kolego nie zgodze dlaczego przed 2004r rolnicy tak słabo inwestowali ,a teraz co się dzieje-działo ^^ ,opłacalność jest tylko co roku na czymś innym .Dlaczego cena ziemi tak diametralnie podskoczyła ,maszyny podrożały?
"Jeśli sami to trochę ciężko bo nie mamy nikogo do pomocy i musimy najmować ludzi co wiąże się z kosztami. Natomiast jeśli bierzmy się za to np. z bratem to wiadomo, że co dwie głowy to nie jedna a dodatkowa para rąk się przyda. We dwójkę podział zysków jest większy czyli na jedną osobę wychodzi mniej ale za to gospodarstwo szybciej się rozwija."
To powiedz mi jak ty chcesz gospodarzyć ,jak będziesz ludzi najmował chyba że masz 300ha i jesteś sam .Znajomy ma 140ha i sam wszystko obrabia ,nie ma hodowli ,żona w wakacje ma wolne od pracy zawodowej więc wozi płody i dają rade ;)
farmermf
Ty napisz lepiej o alimentach ,ach te kawalerskie życie :D i w koszta to się w wrzuci ,Rudy nie będzie miał z czego podatku brać ^^

Edytowany przez kamil900830, 27 luty 2012 - 19:59.

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:56

To musieliście się pozbyć linii brzegowej :) a to już trochę odbiega od wpływów przeciętnego rolnika.

???

#49 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:58

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Pisałeś o okolicach Giżycka. Tam są jeziora. Tak to skojarzyłem.

Edytowany przez maniek33, 27 luty 2012 - 20:01.

#50 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:04

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @kamil900830 chyba zapomnialej ze z chwila akcesji na maszyny rolnicze zostal wprowadzony vat, przed 2004 rokiem rolnicy tez rozwijali sie i inwestowali tylko zamiast nowych kupowali uzywki
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:06

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Żeby się opłacało to trzeba spełnić takie przysłowie : kupuj kiedy wszyscy sprzedają, sprzedawaj kiedy wszyscy kupują. Jak je zaczniecie spełniać to zobaczysz że się opłaci.

#52 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:08

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ledwo mnie nie było parę dni a wy już milionami obracacie. Co za kraj...

"Prawdą jest to co piszą niektórzy, że gdyby nie Unia sprzęt byłby tańszy i opłacalność była by większa" i tu się z tobą kolego nie zgodze dlaczego przed 2004r rolnicy tak słabo inwestowali ,a teraz co się dzieje-działo ^^ ,opłacalność jest tylko co roku na czymś innym .Dlaczego cena ziemi tak diametralnie podskoczyła ,maszyny podrożały?

Przed UE także inwestowali, a nawet sobie nowe JD kupowali. Tylko, że wtedy w każdej wsi był jeden albo dwóch co naprawdę zajmowało się tym interesem i którzy wiązali z tym przyszłość. Po 2004 i miliardach Euro w tych samych wsiach jest teraz po 5 lub więcej ambitnych rolników, którzy poprzejmowali od rodziców parę hektarów i wykupują co się da bo nowy ciągnik na 15 ha nie ma co robić.

#53 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:14

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt staśkowi znowu chodzi o te dopłaty <_< powiem ci tak te pierdołki co żyją bez żyłki przedsiębiorczości bo tych ci chodzi to im nic się nie zmieniło kiedyś nie było uni a teraz jest to żadna różnica jedynie tym co właśnie inwestują są przedsiębiorczy przy unii caraz gorzej coraz więcej wymogów związanych z papierologią z roku na rok trzeba znać więcej urzędów, ubezpieczycieli , mierniczych, weterynarzy , doradców , itd

kiedyś unii nie było i jej dotacji to chociaż mniej papieru trzeba była jedyna pociecha to tobie Stasiu bo masz coraz wiecej miejsca do pracy na którymś stołeczku wyżej wymienionym :lol: ;[

#54 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:15

Pisałeś o okolicach Giżycka. Tam są jeziora. Tak to skojarzyłem.

Ta miejscowość nie leży nad jeziorem :P .

#55 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:19

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt E tam. W urzędach słabo płacą. Ale za to w ministerstwach już nieźle. Najlepsza robota jest w kancelarii Senatu.

Ale właśnie ci bez żyłki, zachęceni dopłatami i dotacjami poprzejmowali zaniedbane gospodarstwa po rodzicach z nadzieją, że z tych 10 ha zrobią niedługo 100. Część już się rozczarowała i jedzie na dwa fronty czyli praca w mieście i jednocześnie gospodarstwo.

Edytowany przez StasiekS, 27 luty 2012 - 20:20.

#56 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 luty 2012 - 20:30

Ta miejscowość nie leży nad jeziorem :P .

To podaj jaro jaka to miejscowość albo chociaż kierunek (przy drodze na jakie miasto) bo takich typowych rolników milionerów w tych okolicach nie kojarzę tym bardziej w miejscowości bez jezior

#57 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:36

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Wysłałem na PW.

#58 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 27 luty 2012 - 20:39

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt przemol87
Fakt :) ale chyba lepiej kupić nówkę z pomocą Uni jak nabijać kasę handlarzą ,wiesz inwestycje zawsze były są i będą tylko jak duże ;) .Wszystko w UE rękach :D
StasiekS
A u nas na odwrót ,ilość gosp. zmniejszyła się i to znacząca i dalej idzie w tym kierunku.Stasiek czy ty czasem nie jesteś wysłannikiem Rudego ? ^^

#59 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:42

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @farmermf Masz trochę racji. Dasz palec to Ci całą rękę zabiorą. :P
@kamil900830 No dobra kupił sobie ale skąd wiesz czy nie zapłacił kasą wziętą wcześniej z kredytu? Przed 2004 inwestowali tak jak i teraz tylko Ty tego nie widziałeś bo nie było takich stron jak ta gdzie ludzie pokazują co mają. Przed Unią kupowali też maszyny nowe ale w większości używane i inwestowali Ci więksi z rozsądkiem a mniejsi zatrzymali się w miejscu a gdy weszła Unia to zrobili bum, że niby dopłaty i wgl a tak naprawdę tylko ceny wzrosły a ludzie uwierzyli i dużo osób wzięło się za gospodarstwo bo im Unia narzuciła myśl, że to rzeka złota tyle, że to ta sama rzeka co kiedyś i złoto w niej nie płynie.
Spoko niech sobie znajomy obrabia i 500 ha sam ale ile pożyje? Jak wyobrażasz sobie pracę jednej osoby na 3 maszynach gdy taka potrzebna jest przy kiszonce albo żniwach? Znam kilku rolników którzy pracują sami na gospodarstwie i rozwijają się powoli ale rozwijają tyle, że jeden ma 35 ha i wygląda już na 40 lat a ma 28, ma problemy ze zdrowiem i nigdy nie ma czasu bo ciągle ciągnik przepina a w kilku zrobił by to jednocześnie. reszty nie będę wymieniał bo jest podobnie. Ja obserwuję to u siebie w okolicy jak kilka osób szybko rozwija gospodarstwa a pojedyncze osoby ledwo sobie radzą. Przykre jest stać za takim rolnikiem w kolejce w banku i słyszeć niechcący jak Pani mówi, że jak znowu będzie zwlekał z spłatą raty to komornik maszynę zabierze. :wacko:
@przemol87 Zgadzam się z tym vatem i powiem coś jeszcze, przecież przed wejściem do Unii Polscy rolnicy ryzykowali i zakupywali nowe maszyny z zachodu takie jak Case, JD czy Fendt sprowadzali je na własne ryzyko i były to nowe drogie maszyny a żadna Unia im za to nie zwróciła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 luty 2012 - 20:43

Wysłałem na PW.

No znam i teraz wiem o kim mówisz ale czy to typowi gospodarze? Ja bym ich nie zaliczył do rolników bo jak ktoś działa oprócz rolnictwa w tylu różnych branżach to ciężko tak zakwalifikować