Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

1042 odpowiedzi na ten temat

#521 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 maj 2013 - 18:51

dlaczego nie odniosles sie do tego co napisalem?mianowicie do czasu pracy, smrodu i przeinwestowania? tylko piszesz ze kuja kogos czyjes sprzety,ja nigdzie takich opini nie widze,powinienes zauwazyc ze kazdy z twych oponentow i ja tez wlasnie chce godnie zyc ,ladny dom ,samochod ,obejscie , niekoniecznie smierdzaca obora za 1mln( sadze ze gdybys przyjechal i zobaczyl jak zyja ci ktorych uwazasz za niegospodarnych ,zdziwilbys sie choc pewnie u nikogo najnowszych jeleni bys nie zobaczyl ale reszty moglbys niejednemu pozazdroscic ),czemu nie odniosles sie meryrorycznie do opini kol.pwelol111 w kwestji jak fizycznie wygladaja ci co tak za***przaja na maxa?ja ci powiem ze duzo lepiej wygladaja i zyja ci co biora wszystka z rosadkiem,zazucasz mi ze handluje zlomem,byles u mnie? nigdy nie mialem ciagnika starszego jak 7 lat w oryginale i klijentow mam duzo wiec nie mam co nazekac.

znam takich wycieczkowiczów, gospodara stanęła w miejscu przez taką inteligentną inwestycję

nie wiek ciągnika terminuje jego przydatność i stan

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dzisiaj, 03:59
  •  

#522 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 15 maj 2013 - 19:12

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ot kolejne potwierdzenie. Kolega widzi tylko i wyłącznie gospodarkę i jej rozwój. 100 czy 200 tys wydane w remont domu to pieniądze wyrzucone w błoto bo.... GOSPODARKA stanęła. Jeszcze kostka na podwórku ujdzie bo rozrzutnikiem dobrze jeździć ale dom odnowić... strata pieniędzy.

Co do 7 letniego sprzętu. Stare Fendty więcej wychodzą jak te nowe NH, JD itp.

#523 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 maj 2013 - 19:30

Ot kolejne potwierdzenie. Kolega widzi tylko i wyłącznie gospodarkę i jej rozwój. 100 czy 200 tys wydane w remont domu to pieniądze wyrzucone w błoto bo.... GOSPODARKA stanęła. Jeszcze kostka na podwórku ujdzie bo rozrzutnikiem dobrze jeździć ale dom odnowić... strata pieniędzy.

Co do 7 letniego sprzętu. Stare Fendty więcej wychodzą jak te nowe NH, JD itp.

hola hola mociumpanie, co ja widzę to wiem ja, a nie ty koleżko; to pieniądze wydane na coś co stoi, stoi i się nie ruszy, nie zarobi, nie wyda plonu; idealny okres na inwestycję(koniunktura tamtych czasów i obecna weryfikacja) został przespany, a pieniądze wrzucone w coś innego, każdy robi z kasą co tylko chce; ale ja widzę co tam jest, co było i z jakiego pułapu był start, ty tego nie widzisz i nawet nie wszczynaj dyskusji bo nie znasz tego konkretnego realnego przykładu który miał miejsce i który obalił waszą świetlaną teorię pięknej chaty i kawałka kostki, wystarczył tylko nieodpowiedni czas, kilka priorytetów

nie ma żadnych reguł co ile wychodzi, wszystko zależy od wielu czynników, nie generalizuj mistrzu

Edytowany przez TOMEK_11, 15 maj 2013 - 19:32.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 15 maj 2013 - 19:44

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Zawsze można się koniunkturą zasłonić: jak mleko drogie to budujemy oborę (trzeba inwestować) a jak staniało to ledwo na kredyty starcza - a chałupa stoi nieruszona. Tak samo z zakupem gruntu - trzeba brać choćby drogo bo jutro się nie kupi. Kredyt, marne zyski. Ziemia jest ale gospodarstwo ledwo ciągnie.

Nie generalizuję ale prawda jest taka że dziś sprzęt nie tylko rolniczy robi się tak żeby konsument jak najszybciej poszedł po drugą sztukę do sklepu.

#525 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 maj 2013 - 19:57

Zawsze można się koniunkturą zasłonić: jak mleko drogie to budujemy oborę (trzeba inwestować) a jak staniało to ledwo na kredyty starcza - a chałupa stoi nieruszona. Tak samo z zakupem gruntu - trzeba brać choćby drogo bo jutro się nie kupi. Kredyt, marne zyski. Ziemia jest ale gospodarstwo ledwo ciągnie.

Nie generalizuję ale prawda jest taka że dziś sprzęt nie tylko rolniczy robi się tak żeby konsument jak najszybciej poszedł po drugą sztukę do sklepu.

no to teraz ładny fail z twojej strony, nie było ceny, nie było drogo, był można to powiedzieć początek zapaści, świetny czas na zdecydowane działanie, ziemia 10k< /ha spokojnie do wyjęcia, wielu mniejszych kończyło już ten biznes, idealne dzierżawy(ale nie, ja dzierżawy tylko z dopłatą innych nie biorę), materiały budowlane 3-4 tańsze niż obecnie, dogodny kredyt w spółdzielczym, cóż ja więcej będę prawił..

jak kupujesz agro-masz czy bomet, a nie lemken czy amazone to na pewno

#526 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:11

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Tyle że ten lemken czy amazone kosztuje 4x drożej niż agro masz. A czy wychodzi 4x dłużej? Wątpię.

W zapaści idealny czas na inwestycję - o ile masz za co inwestować. Kolejna sprawa - jaką masz gwarancję że cena mleka nie spadnie za rok do 1 zł i owe 1zł będzie się utrzymywało 4-5 lat? Co do ceny ziemi - mówię o cenach powyżej 40 tys zł za 4 klasę. Dla gościa co ma 15ha ornego wzięcie 5ha po 50tys zł na kredyt oznacza biedę z nędzą bądź komornika.

#527 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:17

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Pawelol ja się z Tobą nie zgodzę :) Po pierwsze nie porównuj amazone do polskich maszyn bo to tak jak malucha do mesia, szczególnie agromasz to już wgl. dziadostwo.
po drugie ja zaczynałem od niecałych 20 ha teraz mam ponad 100 i komornika nie widziałem chodz bylo ciężko :) i nie mowie że zdobyłem je w 2 czy 10 lat :)
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#528 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:21

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Podaję konkretne przypadki i nie neguję rozwoju. Jednak widzę co się dzieje i jak ludzie idą na oślep. Sam dokupuję grunty ale wszystko z głową. Agromasz robi dobre agregaty uprawowe. Co do reszty... nie wiem, nie widziałem.

#529 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:44

no to teraz ładny fail z twojej strony, nie było ceny, nie było drogo, był można to powiedzieć początek zapaści, świetny czas na zdecydowane działanie, ziemia 10k< /ha spokojnie do wyjęcia, wielu mniejszych kończyło już ten biznes, idealne dzierżawy(ale nie, ja dzierżawy tylko z dopłatą innych nie biorę), materiały budowlane 3-4 tańsze niż obecnie, dogodny kredyt w spółdzielczym, cóż ja więcej będę prawił..

jak kupujesz agro-masz czy bomet, a nie lemken czy amazone to na pewno

i kolejny raz w slepo inwestowac bez rozeznania. poco komus co ma 10-20ha lemken czy amazone skoro bometa nie zluzyje za 15 lat ,robote zrobi, zakup nie jest obciazeniem dla budrzetu domowego ?za ta roznice w cenie mamdruga maszyne. inaczej jest w przypadku 100ha wtedy proporcjionalnie kupuje sie odpowiednie maszyny do zasobu portfela i wymagan glebowych. podam ci przykad z zeszlego roku,rolnik 23ha produkcja opasy i krowy mleczne (dokladnie niewiem ile ale po oborze moze 20 szt bo 8 bykow chodzilo na zewnatrz. .auto fiat stilo moze za 2tys , chalupa widac ze remont juz dlugo nie robiony,garaze prawie nowe duze,licytacja sprzetu: case jx95 (wszystkie sprzety 1rok i 8miesiecy) tur stoll,pelne wyposarzenie plus tuz i wom z przodu,kosiarka dyskowa czolowa i zwykla, belarka simpa, owijarka, platforma do balotow,woz paszowy (nieznam sie na tym ale mowili ze fachowy) i agragat uprawowo siewny pottinger.I teraz pytanie na co temu czlowiekowi ciagnik z full wypasem i kosiarka czolowa-widzialem fakture zakupu bo dokumenty byly do wgladu, roznica w cenie podstawowej wersji wynsila ok 20tys netto, agregat tez z najwyzszej pulki na 23ha,tur tez nie byle jaki, wszyscy ktorzy przyjechali cos kupic to sie smiali ze sie chlop z motyka na slonce porwal i teraz juz ponim a chlopki od niego ze wsi ze to wina banku i ze chca zniszczyc czlowieka ,ze sie facet rozwijac chcial a tacy i owacy chca go zniszczyc,wiec masz odpowiedz jaka plytka jest logika takich ludzi,i wiesz co poszlo od razu ,wszystko procz tej kosiarki czolowej i platformy do balotow.znajac cent zkupu i sprzedazy wiem ze po tym roku i 8 miechach splaty kredytu( pewnie splata byla ok 1 roku i 2miechow) po licytacji jeszcze zostal mu dlug,ot sie chlop zozwijal.Niewystarczyl podstawowy model case i bomet bo trzeba isc do przodu wiec zostaly grabie

#530 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:06

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ale jak zaorał Case w full wersji to mu więcej urosło na polu. Po lemkenie też więcej urośnie tak więc... inwestycja trafiona :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 maj 2013 - 21:26

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt SZMERGIEL -słuchaj a jak ktoś ze ,,śmierdzieli ,, jak sam napisałeś chce od ciebie szarpnąć grata to mówisz mu że nie bo szmal śmierdzi ?.. tłumaczysz ludziom żeby nie brali od ciebie na 10-15 ha te wynalazki co masz w galery bo ich nie będzie gdzie wykorzystać ?...ludzie popełniają błędy ,zobacz w mieście ile jest licytacji -wystarczy luknąć na tablice US...takie przykłady są i będą ale nie są żadną regułą bo większość rolników doskonale sobie radzi , w mojej gminie nie znam takich i nie słychać o żadnych licytacjach więc daruj sobie te nauki bo widać że na upartego szukasz dowodów na swoje tezy jaki to chłop baran i nie wie co do czego.

Edytowany przez kozulek2, 15 maj 2013 - 21:27.

#532 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:43

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Niby po lemkenie lepiej nie urośnie ale orka bądź agregatowanie w polu ciągnikiem do 50 KM to mordęga . Są sytuacje gdzie orka takim sprzętem jest niemożliwa , sam się męczyłem takimi sprzętami ale powiem szczerze że warto pracować na większy sprzęt . Oczywiście w rozsądnej cenie wg potrzeb .

Pawelo mówisz , że w dom nie warto inwestować .Mylisz się , mój sąsiad wielki gospodarz a łazienki w domu nie ma , rozrzutniki za 60 tyś , ciągniki , hektary a zimą na dwór do wychodka wychodzi . w 2013 roku chyba leży granica przyzwoitości prawda??

Ja mam zasadę , wszystkiego po trochę z tym rozwojem , dobra nowa przyczepa ale dobre i młodsze Audi , nowa elewacja na chałupie , może ogrodzenie , a nie tylko maszyny maszyny , hektary i hektary.
wschodni koniec mazowsza.

#533 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:47

znajomy ,znajomy znajomego i tak dalej ...co tam jeszcze słychać ? a co u tego znajomego nie plączą mu się nogi od biegania z lemieszami?

Staram się nie opierać na takich wersjach znajomy znajomego ale nie zawsze idzie tak coś ukazać tylko na własnym przykładzie.

Były czasy nie tak odległe że za tucznika ok. 115 kg prawie starczało na beczkę ON (200 l) dziś również starcza ale na beczkę ale 100 l, takich relacji cenowych są zapewne dziesiątki niezależnie czy to zboże, trzoda, bydło a nawet drób. Czasy są takie że nie zarabiamy na kilku sztukach zarabiamy na milionach sztuk.

Wspominałem kuzyna który ma firmę transportową w poście pisałem o prowizji 12 % od nowego roku mają już 14 % prowizji ale co z tego jak zarobki są mniejsze, konkurencja robi swoje.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#534 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:21

Niby po lemkenie lepiej nie urośnie ale orka bądź agregatowanie w polu ciągnikiem do 50 KM to mordęga . Są sytuacje gdzie orka takim sprzętem jest niemożliwa , sam się męczyłem takimi sprzętami ale powiem szczerze że warto pracować na większy sprzęt . Oczywiście w rozsądnej cenie wg potrzeb .

Pawelo mówisz , że w dom nie warto inwestować .Mylisz się , mój sąsiad wielki gospodarz a łazienki w domu nie ma , rozrzutniki za 60 tyś , ciągniki , hektary a zimą na dwór do wychodka wychodzi . w 2013 roku chyba leży granica przyzwoitości prawda??

Ja mam zasadę , wszystkiego po trochę z tym rozwojem , dobra nowa przyczepa ale dobre i młodsze Audi , nowa elewacja na chałupie , może ogrodzenie , a nie tylko maszyny maszyny , hektary i hektary.

Ja też jestem za inwestycjami proporcjonalnie i w dom i w hektary i sprzęt - przeczytaj dobrze.
Co do obróbki pola ciągnikiem 50KM - 10ha z palcem w nosie można obskoczyć jednak wiadomo że 70km byłoby lepsze. Są przypadki gdzie kupuje się 120KM na 15ha i problem jest co dalej... Maszyna robi 70mth rocznie a wartość jej spada niewspółmiernie do wypracowanego przez nią zysku.

#535 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 15 maj 2013 - 22:58

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt kolo mnie byl ziomek co kilka lat wstecz po przejeciu gospodarstwa kupil sobie bmw 7; dom wypas we wsi; valtre 170km i sprzet ganz nowka na 50ha... dzisiaj komornik licytuje jego chlewnie i dom...mozna??? pewnie ze mozna :)

#536 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 16 maj 2013 - 07:03

SZMERGIEL -słuchaj a jak ktoś ze ,,śmierdzieli ,, jak sam napisałeś chce od ciebie szarpnąć grata to mówisz mu że nie bo szmal śmierdzi ?.. tłumaczysz ludziom żeby nie brali od ciebie na 10-15 ha te wynalazki co masz w galery bo ich nie będzie gdzie wykorzystać ?...ludzie popełniają błędy ,zobacz w mieście ile jest licytacji -wystarczy luknąć na tablice US...takie przykłady są i będą ale nie są żadną regułą bo większość rolników doskonale sobie radzi , w mojej gminie nie znam takich i nie słychać o żadnych licytacjach więc daruj sobie te nauki bo widać że na upartego szukasz dowodów na swoje tezy jaki to chłop baran i nie wie co do czego.

a powiedz mi czy jest tanszy ciagnik 4x4 w cenie do 70 tys zeby byl mlody i nadawal sie na zwrot, ja takowych nieznam, dlatego mam ruski ze jest to sprzet najtanszy w zakupie ,i utrzymaniu i male gospodarstwa to kupuja bo to najtansza alternatywa ciagnika 80km 4x4 w miare nowego.ps. skoro uwazasz ze sprzedaje graty to zapraszam do obejrzenia lub zapytaj na forum jak mam traktory bo sporo osob juz kupilo co tu pisza. kazdykto przychodzi mowi ze juz nic tanszego na rynku niema

#537 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 16 maj 2013 - 07:50

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt W ciągu ostatnich 10 lat ja najpierw postawiłem zbiorniki, dom, w między czasie dokupywałem ziemi, jak dało się. W ostatnie 2 lata kupiłem prawie wszystkie nowe maszyny, na dofinansowanie. Ciągnik i wały spłacony, kombajn agregaty przyczepy, i część używanych, też ciągnik 9 letni, agregat kompaktor, opryskiwacz .
Jescze żeby nie za mało to 3 letni samochód VW B6. I da się wszystko połączyć. Jak bym przycisnął to w dwa lata spokojnie wszystkie kredyty spłace. A jak rok się uda to w tym roku.
I żadnej chodowli tylko 82 ha, własnosci 62.

MTZ miałem i to jedne z najlepszych ciągników. Lepszy MTZ to niż najlepszy Ursus.

Edytowany przez tomek73, 16 maj 2013 - 07:53.

#538 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 16 maj 2013 - 09:09

Tyle że ten lemken czy amazone kosztuje 4x drożej niż agro masz. A czy wychodzi 4x dłużej? Wątpię.

W zapaści idealny czas na inwestycję - o ile masz za co inwestować. Kolejna sprawa - jaką masz gwarancję że cena mleka nie spadnie za rok do 1 zł i owe 1zł będzie się utrzymywało 4-5 lat? Co do ceny ziemi - mówię o cenach powyżej 40 tys zł za 4 klasę. Dla gościa co ma 15ha ornego wzięcie 5ha po 50tys zł na kredyt oznacza biedę z nędzą bądź komornika.

zrobi 2x lepszą robotę i przechodzi 2x dłużej (o ile nie więcej i to obie wartości)

nie odnosiłem się do mleka, profil produkcji był całkiem inny, ziemia była 4-5 razy tańsza w tamtej sytuacji od kwoty jaką piszesz

Podaję konkretne przypadki i nie neguję rozwoju. Jednak widzę co się dzieje i jak ludzie idą na oślep. Sam dokupuję grunty ale wszystko z głową. Agromasz robi dobre agregaty uprawowe. Co do reszty... nie wiem, nie widziałem.

:lol:
nawet nie żartuj w ten sposób

i kolejny raz w slepo inwestowac bez rozeznania. poco komus co ma 10-20ha lemken czy amazone skoro bometa nie zluzyje za 15 lat ,robote zrobi, zakup nie jest obciazeniem dla budrzetu domowego ?za ta roznice w cenie mamdruga maszyne. inaczej jest w przypadku 100ha wtedy proporcjionalnie kupuje sie odpowiednie maszyny do zasobu portfela i wymagan glebowych. podam ci przykad z zeszlego roku,rolnik 23ha produkcja opasy i krowy mleczne (dokladnie niewiem ile ale po oborze moze 20 szt bo 8 bykow chodzilo na zewnatrz. .auto fiat stilo moze za 2tys , chalupa widac ze remont juz dlugo nie robiony,garaze prawie nowe duze,licytacja sprzetu: case jx95 (wszystkie sprzety 1rok i 8miesiecy) tur stoll,pelne wyposarzenie plus tuz i wom z przodu,kosiarka dyskowa czolowa i zwykla, belarka simpa, owijarka, platforma do balotow,woz paszowy (nieznam sie na tym ale mowili ze fachowy) i agragat uprawowo siewny pottinger.I teraz pytanie na co temu czlowiekowi ciagnik z full wypasem i kosiarka czolowa-widzialem fakture zakupu bo dokumenty byly do wgladu, roznica w cenie podstawowej wersji wynsila ok 20tys netto, agregat tez z najwyzszej pulki na 23ha,tur tez nie byle jaki, wszyscy ktorzy przyjechali cos kupic to sie smiali ze sie chlop z motyka na slonce porwal i teraz juz ponim a chlopki od niego ze wsi ze to wina banku i ze chca zniszczyc czlowieka ,ze sie facet rozwijac chcial a tacy i owacy chca go zniszczyc,wiec masz odpowiedz jaka plytka jest logika takich ludzi,i wiesz co poszlo od razu ,wszystko procz tej kosiarki czolowej i platformy do balotow.znajac cent zkupu i sprzedazy wiem ze po tym roku i 8 miechach splaty kredytu( pewnie splata byla ok 1 roku i 2miechow) po licytacji jeszcze zostal mu dlug,ot sie chlop zozwijal.Niewystarczyl podstawowy model case i bomet bo trzeba isc do przodu wiec zostaly grabie

na takim areale wiadomo, ale gdy widzę JD czy Fendta przy agromaszu to dla mnie to jest czysta patologia; o kosmicznej fantazji nie mówię, bez głowy nic nie zrobisz

Ale jak zaorał Case w full wersji to mu więcej urosło na polu. Po lemkenie też więcej urośnie tak więc... inwestycja trafiona :D

błyskotliwy żart, spójrz czasem na pole po agromaszu, a po lemkenie o ile masz taką okazję, a dopiero później komentuj

Niby po lemkenie lepiej nie urośnie ale orka bądź agregatowanie w polu ciągnikiem do 50 KM to mordęga . Są sytuacje gdzie orka takim sprzętem jest niemożliwa , sam się męczyłem takimi sprzętami ale powiem szczerze że warto pracować na większy sprzęt . Oczywiście w rozsądnej cenie wg potrzeb .

siew lemkenem i siew agromaszem, masz moją gwarancję

#539 Share madas_szab

madas_szab

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 maj 2013 - 09:13

Panowie jak coś już piszecie o tych dochodach to uwzględniajcie proszę to że nie każdy gospodaruje na dobrych ziemiach-tu gdzie mieszkam to te 2 tys z hektara to czyste SF :)

kolego ja gospodaruje w przedziale od III b do VI

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 maj 2013 - 09:49

a powiedz mi czy jest tanszy ciagnik 4x4 w cenie do 70 tys zeby byl mlody i nadawal sie na zwrot, ja takowych nieznam, dlatego mam ruski ze jest to sprzet najtanszy w zakupie ,i utrzymaniu i male gospodarstwa to kupuja bo to najtansza alternatywa ciagnika 80km 4x4 w miare nowego.ps. skoro uwazasz ze sprzedaje graty to zapraszam do obejrzenia lub zapytaj na forum jak mam traktory bo sporo osob juz kupilo co tu pisza. kazdykto przychodzi mowi ze juz nic tanszego na rynku niema

pełna zgoda ... tylko takie małe ale -skoro ty wyrażasz swoje opinie i traktujesz tych większych jako,, śm***dzieli,, bo oni akurat nie koniecznie są Twoimi klientami ,to dlaczego nie można mi z pogardą ocenić Twoją działalność -znasz może uczciwego handlarza ?bo ja nie...tak więc kolego skoro oczekujesz szacunku dla tego co robisz(mi tu nic do tego,sam sprowokowałeś) to szanuj ludzi którzy ciężko pracują i z których poniekąd masz zysk bo szmal nie śmierdzi kiszonką i gnojówką ..tylko tyle i aż tyle ,żal tylko że są ludzie którzy sprowadzają dyskusję o hodowli i rolnictwie na poziomie do takiego poziomu jak Ty .