Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

1042 odpowiedzi na ten temat

#21 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 luty 2012 - 18:49

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Jak ma lepkie ręce to ma dziuplę. :D . Gorzej jak jest na Krusie i ma działalność niezarejestrowaną to dopiero miastowych denerwuje. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dzisiaj, 19:35
  •  

#22 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 14 luty 2012 - 18:54

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt O tej dziupli to nawet nie pomyślałem. :lol: Farmer gwarantuje ci że nie tylko miastowych to wkurza. B)

#23 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Dziewczynki

Napisany 14 luty 2012 - 18:59

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt To mnie ktoś wprowadził w błąd bo mówił ze dużo nie chodują:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 14 luty 2012 - 19:03

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dokładnie ci nie powiem ale kiedyś słyszałem że tyle hodowali,a ile dziś to ci nie powiem.

#25 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 luty 2012 - 19:05

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt No ale trzeba przyznac że dobrze gospodarzą:)

#26 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 14 luty 2012 - 19:07

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt No hodowla krów dwie renty i jeszcze zboże sprzedają. ;)

#27 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 luty 2012 - 19:11

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dobre plony zbierają to sprzedają.Nie wiesz czy do zetora kupili jakies maszyny?:)

#28 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 14 luty 2012 - 19:13

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Nie wiem jaki pług ale agregat uprawo siewny i mandam kusa 2.1 mają po 912.

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:58

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @Piotruniu25-"Piszecie że ktoś ma 15 czy 20 samochodów na podwórku,to znaczy że jest dobry mechanikiem albo ma lepie ręce. :D"-ani to ani to-na podwórku stoi parę samochodów brata a reszta to po prostu samochody pracowników...
@Farmermf-"Jak ma lepkie ręce to ma dziuplę. :D . Gorzej jak jest na Krusie i ma działalność niezarejestrowaną to dopiero miastowych denerwuje. :D"-jak ktoś jest jednym z największych rolników w Polsce a przy okazji deweloperem (nie licząc innych biznesów) to trochę ciężko jest być na KRUS-ie i nie mieć zarejestrowanej działalności :D .
Ale podoba mi się wasz tok myślenia... :D .

#30 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:59

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

Taki wtręt do dyskusji, aczkolwiek dla mnie zasadniczy: co rozumiemy pod pojęciem opłacalności. Bo jeśli liczyć zainwestowany kapitał (wartość ziemi maszyn budynków) do przychodów po odliczeniu kosztów bezpośrednich to nijak to opłacalne nie jest :).

@deer twój zysk netto wynosi ponad 2% zarobionych pieniędzy...? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 24 luty 2012 - 22:14

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ciekawy temat szkoda ze ucichł..

#32 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 25 luty 2012 - 20:55

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Prawda jest taka że tak jak ktoś napisał każde gospodarstwo trzeba indywidualnie rozpatrywać. Bo jeżeli gospodarka jest pokoleniowa i np dziadek lub ojciec zaciągnął duży kredyt na coś to następny ma gorzej. Zamiast inwestować obecny musi spłacać długi. Weźmy sprzęty pod uwagę jeżeli dziadek kupił uzywki ojciec tylko naprawiał to syn jest w nieciekawej sytuacji. Naprawdę wszystko zależy od poprzedników jak gospodarzyli. Jeżeli sprzęty były wymieniane regularnie gospodarka nie jest zadłużona to to będzie bardzo dobrze funkcjonować. W przeciwnym przypadku kiepsko to wygląda.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#33 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 27 luty 2012 - 15:39

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Z jednego gospodarstwa np. 10 ha utrzymać 3 pokolenia to tylko Chuck Norris potrafi. :lol: Ale myślę, że jakie gospodarstwo by nie było to rodzinę z 2-ką dzieci da się utrzymać. Najważniejszy jest wkład i czy przejmujemy po kimś. Jeśli start od zera to trzeba mieć naprawdę dużo wkładu i dobrze zbadać rynek. Są tacy co doją z Unii jak chcą ale wiadomo, że za darmo wszystkiego nie dostaniemy. Prawdą jest to co piszą niektórzy, że gdyby nie Unia sprzęt byłby tańszy i opłacalność była by większa. Bo teraz nie każdy otrzyma pomoc a gdy nie otrzyma musi płacić więcej. Osobiście lubię pracę na roli ale choćbym nie wiem jak to lubił nie zaryzykowałbym startu od zera. Na pewno przy przejęciu gospodarstwa trzeba oszacować sprzęt posiadany i sprzęt potrzebny, obliczyć koszty zakupu, koszty średniego zarobku na gospodarstwie i do tego dodać w granicach rozsądku inwestycje. Po prostu trzeba to rozplanować bo z dnia na dzień wziąć bo mi się chciało to Game Over. Inna sprawa czy przejmujemy sami czy z kimś. Jeśli sami to trochę ciężko bo nie mamy nikogo do pomocy i musimy najmować ludzi co wiąże się z kosztami. Natomiast jeśli bierzmy się za to np. z bratem to wiadomo, że co dwie głowy to nie jedna a dodatkowa para rąk się przyda. We dwójkę podział zysków jest większy czyli na jedną osobę wychodzi mniej ale za to gospodarstwo szybciej się rozwija.
Milionerem też można na gospodarstwie zostać wystarczy je dobrze rozwinąć i sprzedać ale tego nie polecam, natomiast nie znam kogoś kto prowadząc gospodarstwo byłby milionerem. Jak brzmi zasada "pierwszy milion trzeba ukraść" a w gospodarstwie nie bardzo jest od kogo, bo przecież sobie kraść nie będziemy. :P

#34 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 17:33

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Bez przesady-znam paru rolników-milionerów.Mam na myśli oczywiście takich którzy owe miliony mają a nie takie do oddania w banku :D .

#35 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 luty 2012 - 17:36

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt No ja tez znam, choć nie wiem czy saldo jest ujemne czy dodatnie. :D

#36 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:33

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt moim zdaniem to ta dyskucja nie ma sensu bo rolnictwo to bardzo szeroka dziedzina gospodarki i oplacalnosc w danym dziale produkcji jest inna.
Jedno jest pewne: z rolnictwa nie mozna sie szybko dorobic i z glodu sie nie umrze

jaro co z tego ze ktos ma majatek wart miliony jak ROE(wskaznik rentownosci kapitalu wlasnego) jest bardzo niski

Edytowany przez przemol87, 27 luty 2012 - 18:38.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#37 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:45

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @jaro Tak jest dużo rolników którzy wartością budynków+zwierząt+maszyn przekraczają milion ale mi chodzi o takich którzy ten przysłowiowy milion mają w banku czy w domu. Znasz takich? Bo ja nie. Jakbyś zapytał wszystkich rolników czy na jutro mogą wyjąć z konta, z kieszeni, z sejfu 1 milion polskich złotych to nie wiem czy by się taki odezwał. A w innych branżach jest sporo takich ludzi, w końcu banki szwajcarskie kilku tysięcy nie trzymają. :)
A moim zdaniem dyskusja bardzo dobra. W każdym biznesie coś się opłaca a coś nie. Trzeba ryzykować ale jak wiadomo rolnictwo nie idzie w parze z ryzykiem. W magazynie można sobie zaryzykować i kupić towar, który jest nowy na rynku, nie sprawdzony bo jak nie wypali to się odrobi w nastepnym tygodniu czy miesiącu a w gospodarstwie? Zaryzykujesz siejąc nową odmianę kukurydzy nie sprawdzoną przez nikogo? I przez cały rok kilka hektarów się zmarnuje oraz kasa jaką wydałeś na siew i pielęgnację. ;)

#38 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:47

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Pisałem właśnie o takich który ów milion mogą wyjąć-a czy to zrobią to już ich sprawa.

#39 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:11

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt wszystko pięknie ale ta zima pokazała, że można sobie gadać i liczyć w nie skończoność ile się za robi a przyroda i tak zrobi jak jej będzie pasowało bez pytania rolnika o zgodę :D jak komus w tym roku wyleci 100% zbóż ozimych to powodzenia w osiągnięciu jakiegokolwiek dochodu w tym roku, a nawet jak coś zostanie z nadmrożonym węzłem krzewienia to też 10 ton nie będzie .......
a te p***y rządzące będą się prześcigiwac ile to rolnik ma kasy pod poduszką...... bezsens totalny.....

Edytowany przez MAT912, 10 maj 2012 - 20:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:19

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @jaro Znam naprawdę dużo rolników od posiadających 10 krów do aż ponad 1000 i jakoś, żaden nie dysponuję taką kasą. Kilka razy było to sprawdzane poprzez płacenie za paszę z góry i nie mieli kasy aby zapłacić a nie były to sumy miliona lecz dużo dużo mniejsze. U nas już taki koleś od paszy jest, że wszystko o każdym powie. :P
@1piotr1 Dokładnie i jeszcze podatki od g*wna niedługo wprowadzą albo trzeba będzie wrzucić monetę przed wejściem do obory. <_<