Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

1042 odpowiedzi na ten temat

#221 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 10:03

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Stasiek, unia prócz pomocy dała nam szereg przepisów, norm, ograniczeń, limitów. Albo pomoc i owe przepisy albo urealnienie cen żywności i sami sobie damy radę.

Edytowany przez pawelol111, 21 marzec 2012 - 10:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dzisiaj, 09:15
  •  

#222 Share agrouki

agrouki

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:wódka i sex

Napisany 21 marzec 2012 - 14:27

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt najwięcej skamlą ci co kredytów nabrali bo sąsiad miał nowy traktor to oni też muszą miec

#223 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 11:41

Stasiek, unia prócz pomocy dała nam szereg przepisów, norm, ograniczeń, limitów. Albo pomoc i owe przepisy albo urealnienie cen żywności i sami sobie damy radę.

Po zniesieniu dopłat ceny żywności nie pójdą ostro w górę. Zobacz, że dopłaty z cenami żywności nie mają nic wspólnego. Co najwyżej w dół poszłyby maszyny i może nawozy, ŚOR ale to także nie byłoby tak drastyczne(najwyżej kilkanaście %).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 13:26

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Nie wiadomo co byłoby po zniesieniu dopłat. Można tylko gdybać. Możliwe że ziemia byłaby tańsza. Trzeba tyrać tak jak jest i tyle.

#225 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 08 kwiecień 2012 - 22:34

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt StasiekS jak na moje skromne oko to chyba za dużo masz wolnego czasu, że próbujesz szukać dziury w całym a prawda jest taka, że utrzymujemy wprawdzie wszyscy masę urzędników którzy nie dość że jak na swoje przywileje , mam na myśli wynagrodzenie do wydatków a wykonanej pracy kombinują jak oszukać rolnika , nie mówię że każdy urzędnik to pazerna ś***** która z nudów myśli jak oszukać rolnika ale dlaczego my "rolnicy" jesteśmy na każdym kroku kontrolowani a urzędnicy maja samowolkę a jak popełnią błąd to zadziała jakiś mechanizm patologi i każdy kryje każdego nie ma winnego. Miałem praktyki w Urzędzie Miasta i wiem jak odbywa sie praca zwykłego urzędnika ;) Wyglada to tak , że wiecej siedzi i pije kawy niż pracuje , do tego z nudów wpychają złotówki do złacz USB bo maja tak nierówno pod sufitem. Baa dodam , każdy kto przychodzi do Urzedu ma na dzień dobry nowy komputer i monitor nie jest to wypasiony komp za 5XXX tylko komputer za ok 2000 zł , skąd na to pieniądze ? Ja jako praktrykant a raczej było nas 2 to na 1 msc praktyk dostaliśmy komputery ! Rolnik stara się wyprodukować jak najwiecej jak nalepszej jakości plonów przy jak najniższych nakładach co jest w dużej mierze możliwe dzieki coraz to lepszym technologią a ciągle jak coś jak ktoś to kto rolnik . Jeżeli czujesz sie pokrzywdzony to pretensje prowadz do RZĄDU państwa bo to on zapewnia ci taki byt jaki masz za swoje śmieszne 8 h siedzenia za biurkiem. Ludzie sukcesu nie marnują czasu na forach, bo tacy ludzie znają ten mechanizm. W takim przypadku bardziej bezpiecznie jest wegetować i nic nie robić . Ubezpieczysz- to albo dadzą albo nie . Dziki zniszcza - przelicznik za zniszczone uprawy to chyba z kosmosu !! Urodzi sie - cena niska Nie urodzi- wysoka .

#226 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:34

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:06.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#227 Share kamill44444

kamill44444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:22

wszystko pięknie ale ta zima pokazała, że można sobie gadać i liczyć w nie skończoność ile się za robi a przyroda i tak zrobi jak jej będzie pasowało bez pytania rolnika o zgodę :D jak komus w tym roku wyleci 100% zbóż ozimych to powodzenia w osiągnięciu jakiegokolwiek dochodu w tym roku, a nawet jak coś zostanie z nadmrożonym węzłem krzewienia to też 10 ton nie będzie .......
a te pizdy rządzące będą się prześcigiwac ile to rolnik ma kasy pod poduszką...... bezsens totalny.....

a ja UBEZPIECZONE miałem ,, EKONOMIE chłopaku ,, i nie narzekam na wymarzniętym posiałem łubin BO prawie mam mniej więcej zapłacone za ozime zasiewy
może morał z tego taki ............................... sam kolego pomyśl

ażeby nie było tak wielu bankrutów

----------
nie to żebym się chwalił

ale niech wymarza co roku mnie po hu.................

Edytowany przez milanreal1, 10 maj 2012 - 20:42.
orty

#228 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2012 - 20:46

wszystko pięknie ale ta zima pokazała, że można sobie gadać i liczyć w nie skończoność ile się za robi a przyroda i tak zrobi jak jej będzie pasowało bez pytania rolnika o zgodę :D jak komus w tym roku wyleci 100% zbóż ozimych to powodzenia w osiągnięciu jakiegokolwiek dochodu w tym roku, a nawet jak coś zostanie z nadmrożonym węzłem krzewienia to też 10 ton nie będzie .......
a te p***y rządzące będą się prześcigiwac ile to rolnik ma kasy pod poduszką...... bezsens totalny.....

Słuchaj kolego, ostatni raz dostajesz ostrzeżenie za Twoje słownictwo - następny będzie Ban, bo u Ciebie to się zdarza nie pierwszy raz.

#229 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 11 maj 2012 - 21:41

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @ New1 Podpisuję się pod tym. ;)

#230 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 maj 2012 - 19:41

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt chłopaki, czytając oststnie strony, i z własnego diświadczenia, wiem, że opłacalność spada.... Mleko optanili o 0.15gr u nas w mleczrni, sąsiad buduje obore, za ładną kase... i co?? zacząbudować obore jak mleko miał po przeszło 1.50 albo i lepiej( nie wiem dokładnie więc nie bede ściemniał ) i teraz biznes plany wszystkie wiliczenia były uwzględniane na tamta cen ( wyższą, a nie niższą) i teraz straty luczone są w tysiącach zł na miesiąc za wypłate za mleko... a żeby osiągnąć ten poziom przed obniżką musi dostawić nowych sztuk, a jak dostawi to wiadomo, że one na same powietrze nie zyją... a to kolejne koszty... nawozy drożeją, paliwo też... a ceny za płody maleją... to jest błedne koło... kiedyś aby godnie żyć wystarczyło 10 krów....a teraz to i 100 mało... wraz z zwiększeniem produkcji zyski tak szybko nie idą do góry, zwiększa się tylko obrót pieniądzem...

Ja złożyłem dokumenty na MR na początku lutego... do tej pory ani widu ani słychu... my do nich to nawet o 1 godzinę nie możemy się spóźnić, ale im już się tak nie śpieszy... Kolega również złożył na MR, kupił nowy ciągnik, ale jak brał kredyt w banku i robili mu opłacalność gospodarstwa ( 35ha i produkcja roslinna) to dostał tel z banku z zapytaniem, ze panskie gospodarstwo na dzien dzisejszy jest nie opłacalne i z czego pan bedzie spłacał kredyt?? powiedział, że rodzice mu pomoga, to wtedy powiedzieli, że to już co innego... i dostał...
Ja mam 25 ha , rodzice 35 razem z dzierżawami ok 100... ale 3 produkcje zwierzeca ( mięsne i mleczne) oraz roślinna... i powiem tak, że aby mieć jakiś dochód, to trzeba prowadzić to albo to... jesli roślinna to całe 100 ha zasiać i prowadzić intensywną uprawę... aby mieć jakiś plon... bo takie raz opryskanie od chwastów i raz nawóz to tylko taka partyzantka... z roku na rok wg mnie opłacalnośc spada... a zwiększ się obrót pieniądzem w gospodarstwie i więcej roboty tylko przychodzi...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 12 maj 2012 - 20:19

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Jeżeli sąsiad biorąc kredyt na budowe obory bierze od uwagę tylko najlepsze scenariusze to jest to tylko jego wina, przecież to wiadome nie od dziś że są dołki i górki, wiecznie mleko piąć się w górę nie będzie a co po niektórzy myśleli ze pod koniec roku może dobije już prawie do dwóch złotych za litr...

Kierunkowanie produkcji pomaga wytworzyć na rynek towar lepszej jakości oraz w większej ilości przez co koszty jego produkcji da się w pewien sposób minimalizować co nie znaczy że jak ma ktoś krowy to nie musi nawozić trzy razy saletrą pszenicy i pryskac trzy razy od grzyba :huh:

Edytowany przez Mathieu92, 13 maj 2012 - 13:54.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#232 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 12 maj 2012 - 23:38

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Problem polega na tym że wynikiem intensywnej produkcji czy to roślinnej czy zwierzęcej jest powstanie nadwyżki surowca. Klęski żywiołowe powodują wzrost ceny który wynika z braku towaru. Błędne koło polega na tym że próbujemy zwiększać produkcję w celu poprawienia opłacalności i zarazem dostarczamy na rynek towar którego i tak jest już za dużo.

#233 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 13 maj 2012 - 06:42

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt ale w chwili obecnej to na rynku chyba niczego oprocz cukru i drobiu nie ma za duzo bo wieprzowiny coraz mniej wołowiny przybywa ale ciagle malo zbóz w najlepszych wojewodzctwa jak pszenica i jeczmien ozimy bardzo malo tak wiec az tak za duzo tych polskich produktow nie ma:):)

#234 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 13 maj 2012 - 17:06

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Strasznie niedoinformowany jesteś kolego skoro piszesz że nie ma na rynku niczego za dużo prócz cukru i drobiu. Zobaczysz po żniwach, do tych "najlepszych województw" ściągną zboże z innych albo z zagranicy. Jestem z mazowieckiego - ozimin już dawno takich nie miałem. Piękne, jare również. Warunki idealne. Wołowiny jest dużo, jeśli wstrzymają eksport to cena pójdzie na łeb. Mleka na świecie jest dużo więc i u nas tanio. A co do świń to nie oglądaj agrobiznesu bo oszukują tam ludzi. Z jednej strony szuka się sposobów na podwyższenie pogłowia świń której jest na poziomie lat 60 a z drugiej uwala się cenę. Chore.

#235 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 13 maj 2012 - 18:00

Kierunkowanie produkcji pomaga wytworzyć na rynek towar lepszej jakości oraz w większej ilości przez co koszty jego produkcji da się w pewien sposób minimalizować co nie znaczy że jak ma ktoś krowy to nie musi nawozić trzy razy saletrą pszenicy i pryskac trzy razy od grzyba :huh:

Kolego nie zawsze minimalizacja kosztów to wytworzenie towaru lepszej jakości. Nie zapominajmy o aferach solnych, jajecznych i wielu innych o których mało wiemy.

Robiłem kiedyś ogrodzenia do momentu gdy w marketach się nie pojawiły bo ja na 1mb ogrodzenia koszt materiału miałem taki jak w markecie za 2 mb (niech nikt nie mówi że tamte są dobre i tanie i to jest minimalizacja kosztów poprzez skalę produkcji, miałem 1 klienta który zdejmował market-owe i zakładał mojej produkcji ogrodzenie i na początku rozmowy powiedział że ma być solidne, bo poprzednie się zutylizowało) .

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#236 Share Pawel96

Pawel96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 17:26

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Teraz to już nic w porównaniu z tym co było kiedyś . Wówczas na 10 hektarach i kilku krowach (i tylko na tym bez żadnych dodatkowych pieniędzy) mogła godnie żyć nawet 7 osobowa rodzina . A teraz na tyle osób to potrzeba najmniej 30 jak nie 40 hektarów i z 20,30 krów .
Tak się czasy zmieniły .
A tak wracając do tematu to myślę że można przeżyć z 15 hektarów i trochę kur przeznaczonych na sprzedaż jaj.Wystarczy że będzie się siać dochodowe zboża itp. Znam takich ludzi co mają 7 hektarów i obrabiają to C-330 , może jakieś 500 kur , chyba 2 emerytury , dwie dorosłe osoby które nigdzie nie pracują i jedną w wieku szkonym . Żyją trochę oszczędnie ale chyba można to porównać do 12 czy 13 hektarów nie wliczając w to emerytur . Także myślę że 15 hektarów dla 4,5 osobowej rodziny jest wystarczające żeby starczyło na najważniejsze opłaty i jedzenie .

#237 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 17 czerwiec 2012 - 17:43

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Od jednego kolesia któremu sprzedawałem bydło usłyszałem nie glupie słowa - "panie , w dzisiejszych czasach to się opłaca hodować dwóch emerytów ..."

#238 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 17:50

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Tyle że "strukturalnych" :D

#239 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 17:59

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt a u nas mówią że wojennych emerytów z niemiecka emeryturą.:) 2 takich= ponad 6tys zł miesięcznie.:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 14:56

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt tak czytam i czytam i wiecie co się nie opłaca siedzieć i czekać aż skądś zleci kasa.... :)
Nie opłaca sie tylko temu kto nic nie robi....
Osobiscie jestem za zniesieniem bezsensownych zasilów ludziom ktróym nie opłaca się robić za 1 tys. woli iść do opieki a ja k....wa muszę zapie...ać... Ktoś powie nie musisz pewnie że nie .... Ale to jest chore ... U nas znam kilka rodzin gdzie dzieci dostają wyprawkę zgminy bo tatuś czy mamusia piją dajcie mi to ja tez potrafie przepić a co to powinno się skończyć tak samo jak... Ci co zbierając dopłaty nakupili ha i nic nie robia podnajmują tylko pole i głupie chłopy robią a g....je zbierają czyste dotacje to powinno się skończyć