Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

1042 odpowiedzi na ten temat

#181 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 marzec 2012 - 17:48

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt ale co na to naród?(czytaj DANIELD I STASIEK)...dlaczego Stasiek nic nie pisze?..nie tłumaczy?nie cytuje?boże może on ni--je?

Edytowany przez kozulek2, 13 marzec 2012 - 17:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dzisiaj, 11:53
  •  

#182 Share agrouki

agrouki

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:wódka i sex

Napisany 13 marzec 2012 - 17:53

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt a ja po 7 latach na roli dorobiłem sie ciquacento to dopiero biznes . jak pieniądze to tylko z rolnictwa jak mawia jeden pośrednik co jezdzi bmw x5 i skupuje płody rolne

#183 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 18:03

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt To @farmerf - w Twoje "dziury" - nie zaglądam. I kup se qr** w końcu ten ciągnik, a nie ciągłe zastanawianie: "Kupić, czy nie kupić".

Wystarczy dziura made in "Rostowski/Balcerowicz" - a tej dziury nikt nie widział, a wszyscy słyszeli.

No i niech Cię stać na ciągnik, wartości dziury budżetowej. Paniał ? ;)

Edytowany przez kartofelz, 13 marzec 2012 - 18:08.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 18:28

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ja się nie zastanawiam, tylko jak trzeba to kupuje. Ostatnio w ciągu 5lat 3 ciągniki. ;)
@kartofelz, ty może jesteś jakiś pociotek @stasia? :D

#185 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 23:17

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Pierxxxxxx, mówisz poważnie czy się puszczascz? :D Pociotkowo wystarczy mi jakie mam.

No i chce skończyć wkońcu tą dyskusje. Kup ten ciągnik (j**any, pier.... więcej warty od PRSCHE CAYENNE), który jest warty więcej od dziury budżetowej, Rostowskiego+Balcerowicz= razem wzięte.

Ja wole, swoje wole.

Edytowany przez milanreal1, 13 marzec 2012 - 23:27.

#186 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 14 marzec 2012 - 01:13

Ale ja nikomu nie zabraniam kupować ciągnika czy ziemi tylko po co później narzekają, że im się nie opłaca bo wydali 300 tys. na ciągnik a za ziemie płacą 50 tys... Czy to ma jakiś logiczny sens...?

Ja akurat nie spotkałem się z takim szpanem w mieście i zazdrością jak na wsi ale nie wszędzie tak jest... Pozdrawiam

Piszesz człowieku jak hipokryta ,jeśli ktoś widzi sens kupować tak drogi sprzęt i ziemi to widocznie ma za co -czy ty jego długi będziesz spłacał? ;) Jeśli nie to nie twoja brocha .W twojej galeri jest ciągnik teścia ,piszesz że pracuje na 26ha -dał za niego 300tyś i spytaj się teścia czy mu się opłaca :lol: bo dla mnie wydając prawie 12 tyś na 1 ha pola (300tys / 26ha) to jest przegięcie ekonomiczne ,nawet na MGR .Pozdrawiam ;)
agrouki
Ja też znam gościa a raczej wspólników co zaczynali handlując na straganie rzodkiewką ,cebulą dorobili się bardzo dużej firmy która miała w tamtym roku obrotu na bagatela 450mln złotych-od sprzedaży nawozów ,SOR,maszynami ,skupie płodów rolnych,itp.

Edytowany przez kamil900830, 14 marzec 2012 - 01:20.

#187 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 07:42

Pierxxxxxx, mówisz poważnie czy się puszczascz? :D Pociotkowo wystarczy mi jakie mam.

No i chce skończyć wkońcu tą dyskusje. Kup ten ciągnik (j**any, pier.... więcej warty od PRSCHE CAYENNE), który jest warty więcej od dziury budżetowej, Rostowskiego+Balcerowicz= razem wzięte.

Ja wole, swoje wole.

Ja wiem, że kartofle w tym roku tanie, ale się nie wyżywaj na konsumentach. :D

#188 Share agrouki

agrouki

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 09:27

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt te manko w budżecie to zostawiają te warchoły co rządzą od kilku lat a my za to płacimy za ich niekompetencje. można sie ciekawych rzeczy dowiedzieć z programu "kto za to zapłaci" wiadomo kto .

#189 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 14:10

Ja wiem, że kartofle w tym roku tanie, ale się nie wyżywaj na konsumentach. :D

Rząd się mnie nie słucha,
konsumenci olewają
ogólnie kaplica :P

#190 Share agrouki

agrouki

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 16:26

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt w kaplicy to ksiundz cie wysłucha :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:12

Piszesz człowieku jak hipokryta ,jeśli ktoś widzi sens kupować tak drogi sprzęt i ziemi to widocznie ma za co -czy ty jego długi będziesz spłacał? ;) Jeśli nie to nie twoja brocha .W twojej galeri jest ciągnik teścia ,piszesz że pracuje na 26ha -dał za niego 300tyś i spytaj się teścia czy mu się opłaca :lol: bo dla mnie wydając prawie 12 tyś na 1 ha pola (300tys / 26ha) to jest przegięcie ekonomiczne ,nawet na MGR .Pozdrawiam ;)
agrouki
Ja też znam gościa a raczej wspólników co zaczynali handlując na straganie rzodkiewką ,cebulą dorobili się bardzo dużej firmy która miała w tamtym roku obrotu na bagatela 450mln złotych-od sprzedaży nawozów ,SOR,maszynami ,skupie płodów rolnych,itp.

Kolego nie jest problem że ktoś kupił to jego sprawa, tylko dlaczego później każdemu napotkanemu Kowalskiemu mówi że się nie opłaci, części drogie, dużo pali, eksploatacja droga i wiele innych (tłumacząc to chyba nie liczy że powiem - słuchaj spłacę twoje długi).

Kupił i nie musi nikomu tłumaczyć co ile kosztuje że jest ciężko itp. jak chcę się wyżalić to niech idzie do psychologa to wysłucha jego problemów/żali.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#192 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:43

Pierxxxxxx, mówisz poważnie czy się puszczascz? :D Pociotkowo wystarczy mi jakie mam.

Ja wole, swoje wole.

Przez takie nadmierne używanie wulgaryzmów Twoje ego wzrasta? Nie wydaję mi się, więc proponuję trochę ogarnąć.

można sie ciekawych rzeczy dowiedzieć z programu "kto za to zapłaci" wiadomo kto .

Nie wiem czy takich ciekawych. Bez tego programu wiem, że na wszystkie zadane tam pytania typu: kto zapłaci za x rzecz? Odpowiedź brzmi: społeczeństwo. Bo co zwykły szary człowiek ma zrobić? Jeden żołnierz wojny nie wygra.

Kolego nie jest problem że ktoś kupił to jego sprawa, tylko dlaczego później każdemu napotkanemu Kowalskiemu mówi że się nie opłaci, części drogie, dużo pali, eksploatacja droga i wiele innych (tłumacząc to chyba nie liczy że powiem - słuchaj spłacę twoje długi).

Ponieważ jak już było powiedziane człowiek został nauczony od x lat, że ma narzekać i narzeka nawet gdy inni mają gorzej a mnie narzekają od niego. Dodatkowo nie wszyscy są happy z tego co robią. Nie każdy chciał być rolnikiem lecz życie go do tego zmusiło (chyba jesteście bystrzy i zrozumiecie o co chodzi), lub nie chciał robić na budowie bo los tak go pokierował-dlatego też jeszcze bardziej narzekają. Inną rzeczą jest to, że ludzie chcą być lepsi od innych, nie ważne, że nie mam kasy i nie potrafię nic zaoszczędzić ale też chcę jechać na na tę wycieczkę bo oni jadą, nie chcę być gorszy. Co z tego, że mam 10 tysi na samochód, sąsiad kupił za 14 to ja wezmę kredyt i kupię za 18 a niech zazdrości-będę lepszy. Nie wszyscy tacy są ale spory procent społeczeństwa i stąd narzekanie bo przed podjęciem ważnej decyzji zazwyczaj kierujemy się zachciankami, marzeniami i ryzykiem a nie rozsądkiem.

#193 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:33

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Pytanie co mu da jego narzekanie, mnie to nie wzrusza (może chcę konkurencji powiedzieć że to/tamto się nie opłaci - umiem liczyć i mam swój rozum). Zazwyczaj staram się kierować rozsądkiem, ale wiadomo ryzykować też trzeba "Kto ryzykuje w kozie nie siedzi" ale wszystko musi mieć swój umiar.
Kupiłem, przepłaciłem dałem się wyrolować, zarobiłem/straciłem moja sprawa i nie opowiadam nikomu o swoich żalach (mam tu na myśli sąsiadów znajomych oni mnie nie współczują a wprost przeciwnie).
Tylko następnym razem unikam gościa bo nie lubię słuchać czyiś żali.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#194 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 10:18

Jasne, że się opłacało, 40% dała UE, 23 % zwrotu z US, bez żadnego kredytu więc jak się zarobiło to chyba można kupić a się przyda... Powiem ci więcej szkoda, że nie był złożony wniosek na większą kwotę bo pewnie stałby Fendt... Pozdrawiam ;)

#195 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 12:11

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt W takiej sytuacji to się nie ma co dziwić. Kasa jest, można kupować. Mam znajomego który składał wnioski na PROW dopiero gdy wypracował połowę sumy która była mu potrzebna na zakup maszyn. Dali zwrot, spłacił kredyt i jest wolny z dobrym sprzętem w garażu.
Ciekawe jakie będą dofinansowania w 2014... Zostaje spokojnie pracować i czekać.

#196 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 16:17

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @pawelol111 Sposób bardzo dobry ale ma to swój minus, gdyż takim sposobem szybko się nie dorobisz.
Ja np. znam kolesia, który żyje sobie skromnie z wypłat za mleko oraz emerytury mamusi i utrzymują z tego 4 osoby a dopłaty do ziemi odkładał i po kilku latach kupił nowego Ursusa za 96 tysi, wszystko za swoje bez pomocy Unii. :D Więc można. :P

#197 Share agrouki

agrouki

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 17:15

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt tylko nie każdy umie życ skromnie jak wszyscy w okół żyją jak pany za dolary i euro, ciekawe ile agrofoto dostaje za te wnerwiające reklamy na pasku coraz gorszy ten serwis

Edytowany przez agrouki, 15 marzec 2012 - 17:17.

#198 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 marzec 2012 - 17:41

Jasne, że się opłacało, 40% dała UE, 23 % zwrotu z US, bez żadnego kredytu więc jak się zarobiło to chyba można kupić a się przyda... Powiem ci więcej szkoda, że nie był złożony wniosek na większą kwotę bo pewnie stałby Fendt... Pozdrawiam ;)

no i wydało się kto jest szpanerem,żal mi takich..powiem tyle nie wierze nawet w jedno twoje słowo bajko-pisarzu...

#199 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 18:59

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dokładnie @kozulek2. Zacytowany przez Ciebie post wieje właśnie szpanerstwem bo inteligenty człowiek dobiera specyficznie i technicznie a nie markowo. ;) Jeżeli przy wyborze pod uwagę bierze się markę bo to marka a nie dlatego, ze lepszy czy tańszy to po prostu chcę się pokazać co w rolnictwie nie jest wskazane bo tu się pracuję, jak chcę się pokazywać to zapraszam na wybieg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share agrouki

agrouki

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 243 postów