Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

1042 odpowiedzi na ten temat

#981 Share wojtaso90

wojtaso90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 11:18

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt popieram kolegę;) jak ktoś się w tym wychował i zna to od podstaw to praca dla niego nie strzaszna i poświęcenia które wymaga rolnictwo, a zawsze jakiś dodatkowy grosik jak się dobrze gospodaruje ;) tak trzymać i coraz to wyższych plonów życzę koledze ;) oraz najnowszego parku maszynowego ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dzisiaj, 07:46
  •  

#982 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 05 listopad 2013 - 13:04

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ja też jak koledzy wyżej.Pracuje zawodowo a po pracy w gospodarstwie.
@panczo1922 ja obrabiałem 50ha,400 świnek i dawało się radę choć czasami kosztem rodziny, także w dwójkę spokojnie dacie radę-powodzonka.

#983 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3967 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 13:46

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Produkcja roślinna nie jest straszna. Prawdziwe poświęcenie to krówki i świnki. Drobiarze też mają w d*pę. Przy dzisiejszej technologii 50ha można obskoczyć po pracy i nikt się specjalnie nie spoci.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#984 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 05 listopad 2013 - 14:33

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt no tylko że u mnie jest sytuacja dosyć skomplikowana..:) mam 18m-cy synka a na dniach będzie drugi... hehe, także jak powiem żonie że z bracholem dobieramy jeszcze 20ha to mnie chyba z domu wyrzuci:D:D
a tak na poważnie... trzeba pogodzić jedno i drugie, i zachować pewien kompromis bo potem można nie mieć nic...
dla rodziny też muszę mieć czas żeby zabierać ich to tu to tam.. i tak już żona marudzi że w wakacje w najpiękniejszej pogodzie zamiast nad morzem to smażę du...ę w kombajnie...
więc jak widać trzeba być ostrożnym w tych tematach...

#985 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1009 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 14:49

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt @panczo1922 gratulacje-będzie pomoc i następca.
Masz rację rozważnie bo można stracić najcenniejsze-dzieciństwo własnych dzieci.Wiem to po sobie -minęło jak z bicza strzelił.
Na jakich ziemiach uprawiasz pszenicę z takim plonem?

Edytowany przez KRISS75, 05 listopad 2013 - 14:50.

#986 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3967 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 16:08

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt panczo: postaw sobie 30 krów - rozwód murowany :D

#987 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3663 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 16:25

Produkcja roślinna nie jest straszna. Prawdziwe poświęcenie to krówki i świnki. Drobiarze też mają w d*pę. Przy dzisiejszej technologii 50ha można obskoczyć po pracy i nikt się specjalnie nie spoci.

Właśnie przy dzisiejszej technologi jeśli chce się osiągać przyzwoite wyniki w plonowaniu to uprawa nie wybaczy Ci żadnego błędu. 8x w ścieżkę agrotechniczną przy 50ha już o czymś mówi przy słabszym parku maszynowym.

#988 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3047 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 16:59

Produkcja roślinna nie jest straszna. Prawdziwe poświęcenie to krówki i świnki. Drobiarze też mają w d*pę. Przy dzisiejszej technologii 50ha można obskoczyć po pracy i nikt się specjalnie nie spoci.

Rozwiń to o tych drobiarzach.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#989 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3967 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 17:55

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Przy słabszym parku maszynowym to i 15ha jest dużo.

Wiosną ojciec zawiózł do jednego z hodowców drobiu pszenicę i zażartował: Pan to ma dobrze, automatyzacja, paszę samo zada, z domu można nie wychodzić. Na to ów człowiek mu odpowiedział: Panie... jak nie szczepienie takie to inne, bez przerwy coś się dzieje - nie umiem wszystkiego powiedzieć ale jak wymienił to spora lista była.

Podsumowując: dobrze tam gdzie nie ma nas...

#990 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 18:02

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt jak wam zle zawsze można za jedzenie cały miesiąc robić tylko czy za 1100 można sobie pojeść

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2094 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 20:06

no tylko że u mnie jest sytuacja dosyć skomplikowana.. :) mam 18m-cy synka a na dniach będzie drugi... hehe, także jak powiem żonie że z bracholem dobieramy jeszcze 20ha to mnie chyba z domu wyrzuci:D:D
a tak na poważnie... trzeba pogodzić jedno i drugie, i zachować pewien kompromis bo potem można nie mieć nic...
dla rodziny też muszę mieć czas żeby zabierać ich to tu to tam.. i tak już żona marudzi że w wakacje w najpiękniejszej pogodzie zamiast nad morzem to smażę du...ę w kombajnie...
więc jak widać trzeba być ostrożnym w tych tematach...

gratulacje i powodzenia.
równiez pracuję i obrabiam 22ha w weekendy oddalone o 50km od mojego miasta i stwierdzam (już kiedyś to pisałem), iż obskoczyłbym 50ha - tylko brak ziemi do przejęcia

#992 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 20:48

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt aro1975 bez obrazy ale jak ty doglądasz swoich 22 ha tylko w weekend to co ty siejesz i ile zbierasz z ha i jaki masz sprzęt bo raczej 330 c nie robisz, urlop cały czas na żądanie bierzesz bo czasami jest tak krótko z terminami siewu,pryskania,koszenia,nawożenia aby dotrzymać odpowiednie terminy bez straty na plonie. Mam kolego co obrabia 15 ha po pracy ale pożal się boże jego plony są niższe od moich ok 40%, a wiem bo co roku mu koszę. Jak mówię mu że pszenica dała 8,5 tony to jak przy wódce gadamy to mówi powiedz naprawdę ile Ci dała bo on więcej jak 5,5 tony nie miał w najlepszych latach. Tak właśnie wygląda gospodarzenie po pracy jakoś tam będzie dziś jutro pojutrze bez znaczenia, urośnie jakoś tam i dopłata będzie takie to myślenie.

#993 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 21:42

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Moim zdaniem to co niektórzy to obrabiają te swoje ha po pracy żeby mieć z tego dopłatę a ile zbiorą tyle zbiorą na ilości zbytnio nie zależy bo mają i tak stałą pensję. Sam zbieram teraz pole od kolesia który kiedyś też po pracy obsiewał i do żniw czasami nic nie robił bo nie miał kiedy trochę saletrzaku sypnął aż w końcu przestał to obrabiać bo mówi że jak praca to nie gospodarka. Czasem jest dzień pogody na tydzień a tu trzeba do pracy jechać nawet nie ma kiedy oprysku wykonać jak się pracuje. A tym bardziej jak pole jest oddalone od miejsca zamieszkania.

#994 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 05 listopad 2013 - 21:49

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Na gospodarce nie jest żle na pewno można kilka krotnie więcej zarobić niż pracować u jakiegoś prywaciarza za 1200zł i tu i tam trzeba pracować więc ja jestem za gosp. co jakiś czas można skorzystać z jakiegoś programu na rozwój gosp. itd

#995 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 05 listopad 2013 - 22:07

@panczo1922 gratulacje-będzie pomoc i następca.
Masz rację rozważnie bo można stracić najcenniejsze-dzieciństwo własnych dzieci.Wiem to po sobie -minęło jak z bicza strzelił.
Na jakich ziemiach uprawiasz pszenicę z takim plonem?

Aro1975,kriss75-dzięki:-)
No właśnie a mały jest tak za***isty że każdej chwili z nim nie spędzonej jest mi szkoda...
Pszenicę staram się zawsze siać po rzepaku... Teraz akurat miałem to na najlepszej mojej ziemi bo 3b a tak to większość klasa 4... W tym sezonie jest zasiana na 4 i zobaczymy co mi z tego wyjdzie... Przedplon rzepak.
Nawiązując do innych wypowiedzi:
Ja staram się to traktować poważnie, bo ktoś co bierze tylko dopłaty w moich oczach nie jest rolnikiem tylko cwaniakiem czekającym na łatwa kasę! Na gospodarstwo mam 9km tak więc tragedii nie ma... pracuje do 15 i z terminami również nie mam problemu. Jeżdżę tak często jak mogę wiadomo że jesienią i zimą rzadziej... Brachol jest tam na miejscu więc dobytku pilnuje:-)
Pozdrawiam wszystkich rolników po godzinach:-)

#996 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 05 listopad 2013 - 22:26

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Wracajac do cen ziemi to nic innego jak kolejna spekulacja na razie wszystko puchnie. Tylko nikt nie wie co bedzie iglą i czy powietrze zejdzie powoli czy bedzie to wielkie BUM. Mieszkania kolejna spekulacja, zboża nastepna itd.. Tak jak kiedyś było z tulipanami w holandii tak może być z ziemia w Polsce. Owszem w Polsce bo to ze na zachodzie jest drogo to nie znaczy ze u nas tak ma byc. Zachód to inna bajka, inne prawo, dopłaty, ceny gwarantowane itd. :wacko:

#997 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1009 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 22:39

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dobrze piszesz panczo1922.Ja też nie należe do cwaniaków.Po prostu zanim przejąłem gospodarstwo poszedłem do pracy i tak zostało a obowiązki godzę i radzę sobie dobrze.

#998 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1970 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 09:30

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt my w tym roku mamy 4h dzierżawy klasa 3a od faceta co po pracy obrabiał i do tego jeszcze nie miał swoich maszyn to z tych 4h zbierał tyle co my z 1 hektara, aż żal było patrzeć jak w pszenicy małego zająca było widać przed młóceniem :/ ziemia zaniedbana bo nawozu to mało co widziała. Teraz mamy tam jęczmień i pszenice i aż oko się cieszy tak ładnie rośnie.

#999 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 10:12

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ile płacisz za tą dzierżawę? Jak nie jest to tajemnicą oczywiście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1970 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 16:56