Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

1040 odpowiedzi na ten temat

#261 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 02 maj 2013 - 06:43

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Słuchaj nawet jeśli wydaje Ci się, że masz ze zwierzętami wszystko w porządku to masz rację - wydaje Ci się. Przepisy u nas są tak skonstruowane, że urzędnik może Ci się przyczepić do wszystkiego ponieważ nie ma przepisów wykonawczych!! mogą więc nałożyć na Ciebie karę za jakiś szczegół.

Największym problemem w produkcji rolniczej jest malejąca nadwyżka bezpośrednia - dochód z jednostki powierzchni, sztuki zwięrzęcia itd jest coraz mniejszy. Żadne dopłaty bezpośrednie czy PROWy tego nie zmieniają.

Osobiście uważam, że gdyby znieść dofinansowania WSZELKIE w CAŁEM unii to mielibyśmy naprawdę wspaniałą sytuację..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dzisiaj, 07:40
  •  

#262 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3969 postów

Napisany 02 maj 2013 - 14:20

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt A co by się przez to zmieniło? Ceny maszyn są wysokie bo koszty produkcji są wysokie. Nam ceny dyktuje rynek a nie UE. Nadwyżka bezpośrednia wcale nie maleje. To nasze wydatki na różne dobra się zwiększają. Odłącz telefon, internet, komórkę, prąd, po wodę do studni, w jednym ciuchu 20 lat, auto zamień na rower i zobaczysz że nie potrzebne Ci 100ha. Na jedzenie wystarczy 4 krowy, 5 świń i 30 arów ziemniaka.

#263 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 02 maj 2013 - 15:01

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt wyeliminowac cwaniaków zarabiajacych po 100-200 procent na niektórych towarach, pozwolic rolnikowi przetwarzac własne produkty na gotowa zywnosc, wprowadzic ceny minimalne na produkty rolne itd a wtedy rolnik da sobie rade i kupi bez proszenia bandy biurokratów nowego jd za gotówke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3048 postów

Napisany 02 maj 2013 - 17:35

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Utopia.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#265 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 02 maj 2013 - 18:56

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Bo ja wiem czy taka utopia. W Holandii tak funkcjonuje giełda owocowo-warzywna. W przypadku kiedy towar nie zostanie zakupiony po najniższej cenie to przepada i idzie na pasze lub kompost. Wystawca towaru otrzymuje odszkodowanie z specjalnego funduszu giełdy. Jak widać taka utopia funkcjonuje i ma się bardzo dobrze.

#266 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 02 maj 2013 - 19:51

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

@maroon
nie mówie tu o tym zeby zwierzaki w meczarniach trzymac, tego nie wolno robic, bo zwierzak nic nie winien, bo chyba to masz na mysli mówiac o sprawie w sądzie, ale na te wymogi unijne to bym sie chetnie wypiał pewna czescia ciała :)

Ja wcale nie to miałem na myśli Sąsiad nie zgłosił padnięcia krowy do PIW Ograniczył się do powiadomienia ARiMR i zutylizowania sztuki zgodnie z przepisami Skończyło się to sprawą w sądzie Wyroku nie znam Podczas kontroli z PIW brak w papierach dokumentacji leczenia zwierzęcia wystawionej przez weterynarza skutkuje zgłoszeniem tego na policję I na pewno wiele innych absurdów a najlepsze że to wcale nie wymogi unijne tylko nasze wewnętrzne

#267 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3969 postów

Napisany 02 maj 2013 - 19:57

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ceny minimalne - broń Boże żeby je wprowadzono. Daj opłacalność na ziemniaka - wzrośnie areał o 100% tylko kto to zje?
Rolnik ma przetwarzać swój towar na żywność? Np co? Nie jeden nie ma czasu się w tyłek podrapać nie mówiąc o przetwarzaniu czegokolwiek. Zresztą ma możliwość: gospodarstwo ekologiczne. Narobi kiełbaski, szynek, sera i niech sprzedaje. W rolnictwie nie ma biedy tyle że wszyscy chcą więcej i stąd problem.
koma666 - musisz mieszkac na terenie gdzie jest dużo obszarników i nie masz dostępu do ziemi. U mnie wielkich gospodarstw nie ma, każdy robi na tym na czym ma i wszyscy zadowoleni.

#268 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 02 maj 2013 - 21:21

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt ja wcale nie chce wiecej ha
ja chce zeby mi sie cos konkretnie opłacało i tyle, jakas uprawa albo hodowla na 5 czy 10 ha i to wszystko
nie chce miec 1000ha bo na co mi to ? do grobu to wezme ? bo niektórzy mysla ze wezma

#269 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3969 postów

Napisany 02 maj 2013 - 22:30

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Niektórzy myślą że nie umrą :D A co do "konkretnego opłacania" - te czasy się skończyły że za hektar ziemniaków i pół hektara buraków był c360. Teraz żeby mieć przyzwoity pieniądz musisz mieć sporo gruntu - jeśli mówimy o produkcji roślinnej. Warzywa - wiadomo, można mieć mniej ha. Przy krowach - na 30 sztuk dojnych 25-30ha - przelicznik jest mniej więcej 1krowa/1ha.

Takie jest życie że raz się zyska a raz straci i nie ma pewności. W żadnej branży nie ma. Bankrutują knajpy, pizzerie, firmy budowlane, fabryki i to nie tylko w Polsce. Też mogliby mieć żądania: my chcemy bo tak.

#270 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisany 03 maj 2013 - 19:22

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt narzekacie tak na oplacalnosc w rolnictwie ( fakt szalu nie ma) ale te nowe ciągniki po 200-300 tys zl ktoś kupuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 03 maj 2013 - 19:30

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt taaaaaaaaa za 30-40 procent wartosci to ktos kupuje, i ten ktos ma 50 i wiecej ha

#272 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisany 03 maj 2013 - 19:42

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt 30-40% wartości???? u mnie sa gospodarstwa kilkunasto hektarowe i na podworkach stoja john derre new hollandy i inne a u gospodazy powyżej 50 ha to stoja po 2 nowe nie wiem skad ta kasa ale u mnie wystarczy przejechać się po okolicy

#273 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3969 postów

Napisany 03 maj 2013 - 19:48

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Wziął MR + PROW. Ciągnik 90km kosztował 160 tys zł. Dostał 50% zwrotu a 50% pokrył z MR. Ciągnik "zakupił" za 0 zł. Kolejna sprawa: co to jest 150tys zł na gospodarstwo 20 krów mlecznych. Kredyt na 5 lat i nikt nie poczuł że ciągnik kupił.

Wcale nie trzeba mieć 50ha. Wystarczy 10-15 aby z tą średnią się zgadzało + najlepiej krowy bo to się w ostatnich latach najbardziej opłaci - z małego areału można dobrą kasę wyciągnąć.

Edytowany przez pawelol111, 03 maj 2013 - 19:50.

#274 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 04 maj 2013 - 07:06

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Zgadza się Maroon czy“ wziełeś “ jakieś pieniądze czy nie to przepisy i tak cię “dogonią“.A jeśli chodzi o kasę unijną i wszelką możliwą do zdobycia, to przepisy są tak ustawione by docenić tych przyszłościowych przynajmniej na papierze.Załapanie się na modernizację to w niektórych przypadkach to być albo nie być,spróbuj taką kasę wypracować z zysku ,to ile musisz wypracować, za ile sprzedać towar 2-5 baniek ,to przechodzą lata,a czas nie czeka,.

#275 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisany 04 maj 2013 - 07:24

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt ale wszyscy nie biora MR + PROW a gdy biora na modernicaje to i tak trzeba mieć wlasny wkład i na początek trzeba mieć cala kwote a potem dopiero wracaja

#276 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3969 postów

Napisany 04 maj 2013 - 08:29

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt No trudno żeby nam obory budowali za darmo a sprzęt rozdawali wedle potrzeb...

#277 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 04 maj 2013 - 11:29

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt prawda jest taka ze PROW jest dla wybranych a teraz w nowej polityce rolnej to juz tylko bedzie po znajomosci bo kasy NIMA, a Unie chwali ten co skorzystał, jasna sprawa, realne dopłaty do ha tez beda coraz mniejsze, radze sie powoli przygotowywac mentalnie na powolne wygaszanie pomocy unijnej i nie szarżowac z kupnem ziemii po niebotycznych cenach

#278 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 04 maj 2013 - 11:33

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ale do kogo ty masz pretensje? Kto ci broni brać maszyny czy kupować pole? W tym kraju wszyscy się nauczyli tylko narzekać.

#279 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5350 postów

Napisany 04 maj 2013 - 11:40

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt kto kombinuje ten żyje

Problem jest w tym że wiele osób boi sie kredytu jak diabeł święconej wody, a prawda jest taka że większość tego sprzetu jest brana na kredyt. Ot taki kraj, zamiast dorównać sąsiadowi trzeba mu dowalić i życzyć potknięcia :)

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip