Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

Chyba mi by się faktycznie parę klas jeszcze szkoły przydało bo ja twego posta wcale nie zrozumiałem. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@farmermf A kto napisał, że rolnik ma dojeżdżać VW? Przykład dałem inny ale prosty. Gdyby wszyscy w mieście jeździli golfami z 99 roku nikt by nie szpanował, a że jest wybór samochodów to większość chce nowszy lepszy i co z tego, że SUV pali więcej i nie ma w sobie nic z terenówki a w mieście pikaczento śmieje się z SUVa gdy ten szuka miejsca do parkowania- nic z tego bo i tak ludzie chcą szpanować ale szpanują Ci którzy mają za dużo każdy a są ludzie którzy maja za dużo, bo już im się w głowach wali. Żaden zdrowy na umyśle rolnik nie kupuję ciągnika dla szpanu bo zwyczajnie go nie stać i ciągnik jest do pracy nie do szpanu. To tak jakby do gazety kupili sobie nową drukarkę nie dla potrzeby ale dla szpanu. Niektórych gadanie jest do bani, to się kupy nie trzyma.

 

@kartofelz Napisałeś to na maszynie? Bo nic nie rozumiem.

Edytowano przez Kamillo0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Kamil, inna sprawa to taka, ze ja bym osobiście się lepiej czuł w SUVie niż w pikaczento. :D To jest tak jak z ciągnikami. Można kupić ciągnik za 100tyś i już w południe zjeżdżać do domu bo kręgosłup i ręce bolą, a i można zainwestować w komfort pracy i po 12godzinach nie czuć ,że się w polu było, a hektarów ubywa.;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

"to wedle miastowych intelektów tu na forum jakim i za ile samochodem powinienem jeździć?"

Jakim nie wiem, a za ile - to może droższym od dziury budżetowej. ;)

- ?? @farmerfm - nie gadaj, że nie wiesz o co mi chodziło? A niech Ci się wiedzie.!

 

Natomiast:

"Tylko pamiętaj, ciągła nauka (w tym na ciungajnikach) kończy się na starość Alzhaimerem (nie wiem, sam tak wydedukowałem)." - to tylko wypowiedź

czysto terapetyczna - którą "pierd...em" w ciemno, ale wiem/"czuję", że jest w niej "iskra" prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No pozostaje kwestia tej dziury. Jesli chodziło ci o moja dziurę budżetową to tak cienkie to auto by było, a jeśli miałeś na myśli dziurę która łata Rostowski - o to co innego. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

ale co na to naród?(czytaj DANIELD I STASIEK)...dlaczego Stasiek nic nie pisze?..nie tłumaczy?nie cytuje?boże może on ni--je?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    8

a ja po 7 latach na roli dorobiłem sie ciquacento to dopiero biznes . jak pieniądze to tylko z rolnictwa jak mawia jeden pośrednik co jezdzi bmw x5 i skupuje płody rolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

To @farmerf - w Twoje "dziury" - nie zaglądam. I kup se qr** w końcu ten ciągnik, a nie ciągłe zastanawianie: "Kupić, czy nie kupić".

 

 

 

Wystarczy dziura made in "Rostowski/Balcerowicz" - a tej dziury nikt nie widział, a wszyscy słyszeli.

 

No i niech Cię stać na ciągnik, wartości dziury budżetowej. Paniał ? ;)

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja się nie zastanawiam, tylko jak trzeba to kupuje. Ostatnio w ciągu 5lat 3 ciągniki. ;)

@kartofelz, ty może jesteś jakiś pociotek @stasia? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Pierxxxxxx, mówisz poważnie czy się puszczascz? :D Pociotkowo wystarczy mi jakie mam.

 

No i chce skończyć wkońcu tą dyskusje. Kup ten ciągnik (j**any, pier.... więcej warty od PRSCHE CAYENNE), który jest warty więcej od dziury budżetowej, Rostowskiego+Balcerowicz= razem wzięte.

 

Ja wole, swoje wole.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Ale ja nikomu nie zabraniam kupować ciągnika czy ziemi tylko po co później narzekają, że im się nie opłaca bo wydali 300 tys. na ciągnik a za ziemie płacą 50 tys... Czy to ma jakiś logiczny sens...?

 

Ja akurat nie spotkałem się z takim szpanem w mieście i zazdrością jak na wsi ale nie wszędzie tak jest... Pozdrawiam

 

Piszesz człowieku jak hipokryta ,jeśli ktoś widzi sens kupować tak drogi sprzęt i ziemi to widocznie ma za co -czy ty jego długi będziesz spłacał? ;) Jeśli nie to nie twoja brocha .W twojej galeri jest ciągnik teścia ,piszesz że pracuje na 26ha -dał za niego 300tyś i spytaj się teścia czy mu się opłaca :lol: bo dla mnie wydając prawie 12 tyś na 1 ha pola (300tys / 26ha) to jest przegięcie ekonomiczne ,nawet na MGR .Pozdrawiam ;)

agrouki

Ja też znam gościa a raczej wspólników co zaczynali handlując na straganie rzodkiewką ,cebulą dorobili się bardzo dużej firmy która miała w tamtym roku obrotu na bagatela 450mln złotych-od sprzedaży nawozów ,SOR,maszynami ,skupie płodów rolnych,itp.

Edytowano przez kamil900830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pierxxxxxx, mówisz poważnie czy się puszczascz? :D Pociotkowo wystarczy mi jakie mam.

 

No i chce skończyć wkońcu tą dyskusje. Kup ten ciągnik (j**any, pier.... więcej warty od PRSCHE CAYENNE), który jest warty więcej od dziury budżetowej, Rostowskiego+Balcerowicz= razem wzięte.

 

Ja wole, swoje wole.

Ja wiem, że kartofle w tym roku tanie, ale się nie wyżywaj na konsumentach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    8

te manko w budżecie to zostawiają te warchoły co rządzą od kilku lat a my za to płacimy za ich niekompetencje. można sie ciekawych rzeczy dowiedzieć z programu "kto za to zapłaci" wiadomo kto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Ja wiem, że kartofle w tym roku tanie, ale się nie wyżywaj na konsumentach. :D

 

 

Rząd się mnie nie słucha,

konsumenci olewają

ogólnie kaplica :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Piszesz człowieku jak hipokryta ,jeśli ktoś widzi sens kupować tak drogi sprzęt i ziemi to widocznie ma za co -czy ty jego długi będziesz spłacał? ;) Jeśli nie to nie twoja brocha .W twojej galeri jest ciągnik teścia ,piszesz że pracuje na 26ha -dał za niego 300tyś i spytaj się teścia czy mu się opłaca :lol: bo dla mnie wydając prawie 12 tyś na 1 ha pola (300tys / 26ha) to jest przegięcie ekonomiczne ,nawet na MGR .Pozdrawiam ;)

agrouki

Ja też znam gościa a raczej wspólników co zaczynali handlując na straganie rzodkiewką ,cebulą dorobili się bardzo dużej firmy która miała w tamtym roku obrotu na bagatela 450mln złotych-od sprzedaży nawozów ,SOR,maszynami ,skupie płodów rolnych,itp.

 

 

Kolego nie jest problem że ktoś kupił to jego sprawa, tylko dlaczego później każdemu napotkanemu Kowalskiemu mówi że się nie opłaci, części drogie, dużo pali, eksploatacja droga i wiele innych (tłumacząc to chyba nie liczy że powiem - słuchaj spłacę twoje długi).

 

Kupił i nie musi nikomu tłumaczyć co ile kosztuje że jest ciężko itp. jak chcę się wyżalić to niech idzie do psychologa to wysłucha jego problemów/żali.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Pierxxxxxx, mówisz poważnie czy się puszczascz? :D Pociotkowo wystarczy mi jakie mam.

 

No i chce skończyć wkońcu tą dyskusje. Kup ten ciągnik (j**any, pier.... więcej warty od PRSCHE CAYENNE), który jest warty więcej od dziury budżetowej, Rostowskiego+Balcerowicz= razem wzięte.

 

Ja wole, swoje wole.

 

Przez takie nadmierne używanie wulgaryzmów Twoje ego wzrasta? Nie wydaję mi się, więc proponuję trochę ogarnąć.

 

 

można sie ciekawych rzeczy dowiedzieć z programu "kto za to zapłaci" wiadomo kto .

 

Nie wiem czy takich ciekawych. Bez tego programu wiem, że na wszystkie zadane tam pytania typu: kto zapłaci za x rzecz? Odpowiedź brzmi: społeczeństwo. Bo co zwykły szary człowiek ma zrobić? Jeden żołnierz wojny nie wygra.

 

 

Kolego nie jest problem że ktoś kupił to jego sprawa, tylko dlaczego później każdemu napotkanemu Kowalskiemu mówi że się nie opłaci, części drogie, dużo pali, eksploatacja droga i wiele innych (tłumacząc to chyba nie liczy że powiem - słuchaj spłacę twoje długi).

 

Ponieważ jak już było powiedziane człowiek został nauczony od x lat, że ma narzekać i narzeka nawet gdy inni mają gorzej a mnie narzekają od niego. Dodatkowo nie wszyscy są happy z tego co robią. Nie każdy chciał być rolnikiem lecz życie go do tego zmusiło (chyba jesteście bystrzy i zrozumiecie o co chodzi), lub nie chciał robić na budowie bo los tak go pokierował-dlatego też jeszcze bardziej narzekają. Inną rzeczą jest to, że ludzie chcą być lepsi od innych, nie ważne, że nie mam kasy i nie potrafię nic zaoszczędzić ale też chcę jechać na na tę wycieczkę bo oni jadą, nie chcę być gorszy. Co z tego, że mam 10 tysi na samochód, sąsiad kupił za 14 to ja wezmę kredyt i kupię za 18 a niech zazdrości-będę lepszy. Nie wszyscy tacy są ale spory procent społeczeństwa i stąd narzekanie bo przed podjęciem ważnej decyzji zazwyczaj kierujemy się zachciankami, marzeniami i ryzykiem a nie rozsądkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Pytanie co mu da jego narzekanie, mnie to nie wzrusza (może chcę konkurencji powiedzieć że to/tamto się nie opłaci - umiem liczyć i mam swój rozum). Zazwyczaj staram się kierować rozsądkiem, ale wiadomo ryzykować też trzeba "Kto ryzykuje w kozie nie siedzi" ale wszystko musi mieć swój umiar.

Kupiłem, przepłaciłem dałem się wyrolować, zarobiłem/straciłem moja sprawa i nie opowiadam nikomu o swoich żalach (mam tu na myśli sąsiadów znajomych oni mnie nie współczują a wprost przeciwnie).

Tylko następnym razem unikam gościa bo nie lubię słuchać czyiś żali.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Piszesz człowieku jak hipokryta ,jeśli ktoś widzi sens kupować tak drogi sprzęt i ziemi to widocznie ma za co -czy ty jego długi będziesz spłacał? ;) Jeśli nie to nie twoja brocha .W twojej galeri jest ciągnik teścia ,piszesz że pracuje na 26ha -dał za niego 300tyś i spytaj się teścia czy mu się opłaca :lol: bo dla mnie wydając prawie 12 tyś na 1 ha pola (300tys / 26ha) to jest przegięcie ekonomiczne ,nawet na MGR .Pozdrawiam ;)

 

Jasne, że się opłacało, 40% dała UE, 23 % zwrotu z US, bez żadnego kredytu więc jak się zarobiło to chyba można kupić a się przyda... Powiem ci więcej szkoda, że nie był złożony wniosek na większą kwotę bo pewnie stałby Fendt... Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

W takiej sytuacji to się nie ma co dziwić. Kasa jest, można kupować. Mam znajomego który składał wnioski na PROW dopiero gdy wypracował połowę sumy która była mu potrzebna na zakup maszyn. Dali zwrot, spłacił kredyt i jest wolny z dobrym sprzętem w garażu.

Ciekawe jakie będą dofinansowania w 2014... Zostaje spokojnie pracować i czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@pawelol111 Sposób bardzo dobry ale ma to swój minus, gdyż takim sposobem szybko się nie dorobisz.

Ja np. znam kolesia, który żyje sobie skromnie z wypłat za mleko oraz emerytury mamusi i utrzymują z tego 4 osoby a dopłaty do ziemi odkładał i po kilku latach kupił nowego Ursusa za 96 tysi, wszystko za swoje bez pomocy Unii. :D Więc można. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    8

tylko nie każdy umie życ skromnie jak wszyscy w okół żyją jak pany za dolary i euro, ciekawe ile agrofoto dostaje za te wnerwiające reklamy na pasku coraz gorszy ten serwis

Edytowano przez agrouki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Jasne, że się opłacało, 40% dała UE, 23 % zwrotu z US, bez żadnego kredytu więc jak się zarobiło to chyba można kupić a się przyda... Powiem ci więcej szkoda, że nie był złożony wniosek na większą kwotę bo pewnie stałby Fendt... Pozdrawiam ;)

 

no i wydało się kto jest szpanerem,żal mi takich..powiem tyle nie wierze nawet w jedno twoje słowo bajko-pisarzu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Dokładnie @kozulek2. Zacytowany przez Ciebie post wieje właśnie szpanerstwem bo inteligenty człowiek dobiera specyficznie i technicznie a nie markowo. ;) Jeżeli przy wyborze pod uwagę bierze się markę bo to marka a nie dlatego, ze lepszy czy tańszy to po prostu chcę się pokazać co w rolnictwie nie jest wskazane bo tu się pracuję, jak chcę się pokazywać to zapraszam na wybieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez mateo151923
      Witam! Mam 21 lat i rodzice chca przepisac mi gospodarstwo. Mamy 36ha i bydlo mleczne. Zastanawiamy sie co bylo by lepsze: przepisanie calosci gospodarstwa na mnie (rodzice wymowia sobie emeryture u mnie) czy tylko sredniej krajowej i czesci krow zeby dostac wiekszosc doplat do hodowli zwierzat.
      Zastanawialismy sie nad pierwsza opcja ale wujek namieszal nam w glowie ze poprzez podzielenie gospodarstwa bedziemy mieli wiecej doplat. Jak cos zle pisze to mnie poprawcie. Czekam na odpowiedzi! Mieszkam w woj. mazowieckim. Dzieki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj