Polecane posty

Kuba1212    14
Napisano (edytowany)

Z tego co czytałem to polska dopuszcza je warunkowo, przynajmniej niektóre.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

na 60-100ha to tak bo i dochodowosc inna i tutaj sie napewno zagadzamy ale na 20-30ha ?ile dni spedzisz w tym traktorze w roku 10-15? za roznice tak licze ok 60-70tys masz nowe auto z salonu lub komplet maszyn nowych nie z wysokiej polki ktore i tak na takim areale beda dlugo sluzyc .podlicz tez koszty napraw i utrzymania maszyn zbyt drogich w stosunku do gospodarstwa,jezeli wyskoczy awaria za 5 tys to jezeli masz 50 -80 ha to tego nie odczujesz ale przy dochodowosci z 20 ha to lipa .

No co ty nie powiesz ? następny tłumaczy to co dzieci w przedszkolu wiedzą ,napisz coś mądrego a,, nie policz sobie ,, ... nie muszę niczego liczyć bo ja to wiem ,mało tego osiągam zyski i nie muszę biadolić że nic się nie opłaci...policzyłeś kiedy ile oleju rozlejesz po polu tym niby traktorem - bo jak nazwać coś pod co trzeba wiadro na podwórku podstawiać ...zawsze jest lepiej się spiąć i kupić coś lepszego co będzie służyć lata niż wywalić kasę na coś takiego co zagraża środowisku ,mało tego dobry sprzęt który nie zawodzi zawsze będzie w cenie i na czasie , za rok czy dwa czy pięć nie ma obawy że stracisz dowód rej. za zatruwanie środowiska...tak więc jesteśmy na innym poziomie i inaczej postrzegamy podstawowe sprawy dotyczące rolnictwa ,każda inwestycja musi być obliczona na lata z pewnym zapasem i tu trzeba brać pod uwagę bardzo wiele czynników- bo areał trzeba zwiększać . ,bo wejdą nowe normy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Powiedz mi kozulek który sprzęt jest taki że na 100% nie zawodzi przez długie lata i nie trzeba wiadra ani razu podstawiać?? I o jakim środowisku pleciesz i zabranym dowodzie?? Chłopie troche się zastanów co piszesz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

słuchaj na razie nie czepiają się za bardzo ale to nie znaczy że będzie tak dalej.. zobacz co potrafi inspekcja transportu ,kapnie olej na mate i po ptakach ?...jesteś pewien że za rok czy dwa wyjedziesz na drogę ciągnikiem z którego leci jak ze zarżniętej świni ?.... rozlewanie oleju po polu i drodze to nie jest zagrożenie dla środowiska? a miałeś chłopie kontrole z cc że tak spytam ? wiesz czego szukali u mnie? -plam na podwórku po oleju i paliwie .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

kozulek

to oblicz nam ciemniakom opłacalnosc nowego john deera za 200 tys na 30ha przy produkcji jakiej chcesz do wyboru, bez korzystania z PROW

 

czemu bez PROW ? bo zwyczajnie wszyscy nie dostana tego dofinansowania bo jest za mało kasy a bedzie jeszcze mniej w nowym budzecie, dlatego zakładamy z góry ze bez PROW

 

matematyka to naprawde swietna sprawa, humanisci niech sie kłóca jaki ciagnik lepszy, a matematyka bez kłótni pokaze prawde

 

gadki typu komfort sobie daruj bo na areale 30ha to jest nieistotne, komfort ma znaczenie przy areałach 100, 200, 500 ha

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

słuchaj na razie nie czepiają się za bardzo ale to nie znaczy że będzie tak dalej.. zobacz co potrafi inspekcja transportu ,kapnie olej na mate i po ptakach ?...jesteś pewien że za rok czy dwa wyjedziesz na drogę ciągnikiem z którego leci jak ze zarżniętej świni ?.... rozlewanie oleju po polu i drodze to nie jest zagrożenie dla środowiska? a miałeś chłopie kontrole z cc że tak spytam ? wiesz czego szukali u mnie? -plam na podwórku po oleju i paliwie .

Słuchaj jak ktoś umie dbać o maszyny to i w MTZ wymieni wszystkie cieknące elementy - nie ma cudów - cieknie na złączach - wystarczy to uszczelnić albo wymienić i po wyciekach A jak ktoś nie dba o maszyny to i fendta i jd zajeździ po paru latach i też będą mu ciekły To tak poza tematem - ale wasza dyskusja też już bardzo odbiegła od tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to jak to jest w końcu z tą opłacalnością? bo nie wiem czy pryskać to pszenice czy dać se spokój?:)))))))


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

No co ty nie powiesz ? następny tłumaczy to co dzieci w przedszkolu wiedzą ,napisz coś mądrego a,, nie policz sobie ,, ... nie muszę niczego liczyć bo ja to wiem ,mało tego osiągam zyski i nie muszę biadolić że nic się nie opłaci...policzyłeś kiedy ile oleju rozlejesz po polu tym niby traktorem - bo jak nazwać coś pod co trzeba wiadro na podwórku podstawiać ...zawsze jest lepiej się spiąć i kupić coś lepszego co będzie służyć lata niż wywalić kasę na coś takiego co zagraża środowisku ,mało tego dobry sprzęt który nie zawodzi zawsze będzie w cenie i na czasie , za rok czy dwa czy pięć nie ma obawy że stracisz dowód rej. za zatruwanie środowiska...tak więc jesteśmy na innym poziomie i inaczej postrzegamy podstawowe sprawy dotyczące rolnictwa ,każda inwestycja musi być obliczona na lata z pewnym zapasem i tu trzeba brać pod uwagę bardzo wiele czynników- bo areał trzeba zwiększać . ,bo wejdą nowe normy itp.

 

czyli wg.ciebie kazdy powinien kupowac jelenie i tucano bez wzgledu ile ma pola i jakie dochody nawet rolnik co ma 20ha ???? bo ma liczyc ze za pare lat bedzie mial 100.albo jestes nienormalny albo woda sodowa ci udezyla po kupnie tego jd 5080.zreszta ten jd co kupiles to ma 80km i wagowo to mala maszyna,poza tym ile za niego mogles dac 130 tys? i polowa zwrotu wiec jaki to madry jestes bo traktor za 65tys kupiles ,ja mam belarusy nawet po 80 wiec to zadne pieniadze,dostales zwrot bo masz te 50 ha a kupilbys go gdybys nie mial zwrotu (rolnik co ma 20 malo ktory sie lapal na prow) wiec sumasumarum to tak sie spioles ze dales tyle co ten z 20ha. jak sie chcesz szarpnac to kup nowke bez zwrotu za 200 tys i wtedy fikaj ze masz zyski i nie musisz biadolic. co do tego srodowiska to pierniczysz jak poparzony gdyby tak mialo byc to 30% ciagnikow w polsce by musieli zutylizowac i tyle samo aut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

To kup dwu latka za to co podałeś w dodatku z turem :D :D...nikomu nic nie karze i nic nie wyliczam ani nie mam zamiaru kalkulować co komu się opłaci a co nie, jak na razie nic nie dostałem kolo bo jestem na białym choć poprawki zrobione- i tu jest tylko nadzieja że się załapie...nie jest to mój jedyny cięgnik ale w tej chwili najmłodszy i nie najmocniejszy ..nie skupiaj się na mnie bo piszemy chyba ogólnie o rolnictwie i dyskusja toczy się o to czy warto się rozwijać -inwestować ,powiększać areał ,prowadzić hodowlę itp.(i tu Twoje zdanie już znamy że Ci śmierdzi)...nikomu nie każe kupowac deera na 20 ha ,chociaż jak kogoś stać to dlaczego ma nie kupić - żadnej marki tu nie chwale i nikomu nie doradzam co i za ile kupić tak jak wy... wymyślasz jakieś farmazony o których wogóle nie pisałem i podajesz to analizie,żadnego tucana nie mam -ma go człowiek od którego kupiłem deera i on ma 110 ha swoich i nie wiadomo ile dzierżaw(no i też strasznie to dziwne dla was skąd on to ma?) bo tego nie pytałem....czytaj najpierw a potem komentuj , jakaś paranoja was dopadła z tym wyliczaniem co kto po co i dlaczego ma kupic i co robić ...dla was to tylko wczasy w głowie samochody itp. ,ziemia za droga deery za drogie wszystko śmierdzi i niewola straszna a na wczasy jest niby- marzenia ściętych głów .

 

Słuchaj jak ktoś umie dbać o maszyny to i w MTZ wymieni wszystkie cieknące elementy - nie ma cudów - cieknie na złączach - wystarczy to uszczelnić albo wymienić i po wyciekach A jak ktoś nie dba o maszyny to i fendta i jd zajeździ po paru latach i też będą mu ciekły To tak poza tematem - ale wasza dyskusja też już bardzo odbiegła od tematu

i tu zgoda,wszystko można tylko trzeba ruszyć ciało ;)

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
Napisano (edytowany)

zaden problem kupic za 100 netto z licytacji,za 140 to forterre 120 z turem i full wypasem 3 letnia moge sprzedac wiec zadna okazja za ciagnik 80 koni. co post to co innego piszesz wiec sie zdecyduj czlowieku.post wczesniej pisales i to cytowalem ze lepiej wywalic kase na porzadny sprzet i liczyc tylko na ciagle rozwijanie teraz sie tego wypierasz.idz lepiej do obory bo moze tam jestes zdecydowany w tym co robisz

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

A tobie kozulek pachnie więc po co idziesz w zaparte do jakiejś kłótni. Napisałeś post jednym wielkim zdaniem w którym niewiadomo o co chodzi bo znaki interpunkcyjne postawione na odwał do tego błędy i mówisz tu o jakiejś własnej kalkulacji?? Chyba że jesteś dobry z matematyki bo z polskiego chyba ledwo się prześlizgnełeś. Nie żadna paranoja tylko kto ma czapkę na czym nosić to zrobi te wyliczenia, a nie ładuje wszystko w gospodare, a potem do sr**za chodzi zimą na zewnątrz jak ktoś pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

a co to egzamin z polskiego czy jak ?...sam chyba tam chodzisz dzieciaku skoro w 21 wieku sprowadzasz to do takiego poziomu -kto gdzie s -a ... to se licz jak masz co? ...mnie to nie obchodzi co kto ma w kieszeni i skąd ....możesz wskazać te rażące błędy czy tak z braku argumentów się mądrzysz ? a co do wprowadzania do środowiska substancji szkodliwych doczytałeś już w wymogach wzajemnej zgodności ?

 

zaden problem kupic za 100 netto z licytacji,za 140 to forterre 120 z turem i full wypasem 3 letnia moge sprzedac wiec zadna okazja za ciagnik 80 koni

ale nie dwu letniego jd z turem

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Nie czytałem bo mnie to nie interesuje. Od kiedy to tylko na egzaminie piszemy czysto i składnie żeby było zrozumiałe dla innych?? Zresztą szkodą słów, wiesz wogóle co to wielokropek że go stawiasz bez przerwy?? Trzeba było tego jelenia troche stargować chociaż na słownik ortograficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

poszukuje opłacalnej uprawy na klasie V

kozulek doradzisz cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

kolego ja gospodaruje w przedziale od III b do VI

A ja między 5 i 6 :D (no i cały hektar czwartej)-jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

to jak to jest w końcu z tą opłacalnością? bo nie wiem czy pryskać to pszenice czy dać se spokój? :)))))))

 

Orać i to głęboko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

kozulek

to oblicz nam ciemniakom opłacalnosc nowego john deera za 200 tys na 30ha przy produkcji jakiej chcesz do wyboru, bez korzystania z PROW

 

czemu bez PROW ? bo zwyczajnie wszyscy nie dostana tego dofinansowania bo jest za mało kasy a bedzie jeszcze mniej w nowym budzecie, dlatego zakładamy z góry ze bez PROW

 

matematyka to naprawde swietna sprawa, humanisci niech sie kłóca jaki ciagnik lepszy, a matematyka bez kłótni pokaze prawde

 

gadki typu komfort sobie daruj bo na areale 30ha to jest nieistotne, komfort ma znaczenie przy areałach 100, 200, 500 ha

.

Słuchaj jak ktoś umie dbać o maszyny to i w MTZ wymieni wszystkie cieknące elementy - nie ma cudów - cieknie na złączach - wystarczy to uszczelnić albo wymienić i po wyciekach A jak ktoś nie dba o maszyny to i fendta i jd zajeździ po paru latach i też będą mu ciekły To tak poza tematem - ale wasza dyskusja też już bardzo odbiegła od tematu

racja Valtra zaczeła ciec po 100 mtg:D

to jak to jest w końcu z tą opłacalnością? bo nie wiem czy pryskać to pszenice czy dać se spokój? :)))))))

pryszcz:) od przybytku głowa prędko nie rozboli

 

czyli wg.ciebie kazdy powinien kupowac jelenie i tucano bez wzgledu ile ma pola i jakie dochody nawet rolnik co ma 20ha ???? bo ma liczyc ze za pare lat bedzie mial 100.albo jestes nienormalny albo woda sodowa ci udezyla po kupnie tego jd 5080.zreszta ten jd co kupiles to ma 80km i wagowo to mala maszyna,poza tym ile za niego mogles dac 130 tys? i polowa zwrotu wiec jaki to madry jestes bo traktor za 65tys kupiles ,ja mam belarusy nawet po 80 wiec to zadne pieniadze,dostales zwrot bo masz te 50 ha a kupilbys go gdybys nie mial zwrotu (rolnik co ma 20 malo ktory sie lapal na prow) wiec sumasumarum to tak sie spioles ze dales tyle co ten z 20ha. jak sie chcesz szarpnac to kup nowke bez zwrotu za 200 tys i wtedy fikaj ze masz zyski i nie musisz biadolic. co do tego srodowiska to pierniczysz jak poparzony gdyby tak mialo byc to 30% ciagnikow w polsce by musieli zutylizowac i tyle samo aut

powiem ogólnie a gdzie żeście byli jak te programy startowały?? bo w agencji to was nie widziałem powiem wiecej widziałem tam pustki. Znajomi tez dziwnie patrzyli co on robi jak mu nie wypłacą to po nim a teraz co płaczą że sie nie załapali . to oczywiste ze dla wszystkich nie starczy ale było brać a nie sie czaić

 

A ja między 5 i 6 :D (no i cały hektar czwartej)-jest różnica?

jest i to zasadnicza a jak my mamy sie zrównac z tymi co maja tysiac ha 1 i 2 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"jest i to zasadnicza a jak my mamy sie zrównac z tymi co maja tysiac ha 1 i 2 :("-nawet nie próbować :D -większość problemów bierze się z tego iż chcemy zbyt dużo...często używane tu jest słowo klucz-"rozwój"-no dobrze -być może każdy z Was mieszka w miejscu gdzie jest łatwy dostęp do dobrej i taniej ziemi-ewentualnie dobrej lub taniej :D .Wyobraźcie sobie jednak okolicę gdzie kompletnie nie ma na sprzedaż ani dobrej ani taniej ani tym bardziej dobrej i taniej.SF ?-niekoniecznie-tak wygląda moja najbliższa okolica.A mimo to jakoś się rozwijamy :D ale wynika to raczej z ogromnej pracowitości autochtonów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Jaro a co z dobrą furą i wczasami :D ? Przeca jeżeli na tej nędzy ;) tyracie cały czas, to na takie pierdoły nie mata czasu :(.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tu nikt nie zna znaczenia słowa "wakacje" :D .

Niestety nie żartuję :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-z większych miejscowości to Grajewo jest najbliżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Wybierając świadomie zawód rolasa, trzeba się niestety pogodzić z faktem, że urlopik, to można sobie pooglądać i zaplanować w kalendarzu, bo w realu nie zawsze wychodzi. Moja córka skończyła właśnie 11lat i jest to okres tzw.absencji urlopowej. Nikomu się nie skarżę, bo świadomie wybrałem wiedząc o wszystkich konsekwencjach decyzji. Ja ten zawód lubię. Zawsze mówię, że rolnik to osoba nie zawsze mająca równo pod sufitem. Co do domu: żelazna zasadą jest pierwszeństwo w wydatkach na to, co przynosi dochód, a nie jest tylko balastem, co nie znaczy że sr....om po krzokoch, na takie luksusy :wacko: to sobie nie pozwolę (po pewnym czasie łatwo złamać nogę). A po pracy, lubię też czysty i nie ŚMIERDZĄCY wypić piwo i coś przekąsić.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez mateo151923
      Witam! Mam 21 lat i rodzice chca przepisac mi gospodarstwo. Mamy 36ha i bydlo mleczne. Zastanawiamy sie co bylo by lepsze: przepisanie calosci gospodarstwa na mnie (rodzice wymowia sobie emeryture u mnie) czy tylko sredniej krajowej i czesci krow zeby dostac wiekszosc doplat do hodowli zwierzat.
      Zastanawialismy sie nad pierwsza opcja ale wujek namieszal nam w glowie ze poprzez podzielenie gospodarstwa bedziemy mieli wiecej doplat. Jak cos zle pisze to mnie poprawcie. Czekam na odpowiedzi! Mieszkam w woj. mazowieckim. Dzieki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj