Skocz do zawartości

Zdjęcie

ursus 3512 agro na 8 ha

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 15 listopad 2013 - 19:33

ursus 3512 agro na 8 ha No tak wracając do tego Zetora 7211 to nie ten przedział, ale moim zdaniem jeżeli chce sie bawić w rolnictwo i wiązać z tym przyszłość to trzeba też w nią patrzeć, dlatego zapas mocy zawsze sie przyda a ok 20 km to już jest spory zapas mocy i do tego za te same pieniądze a nawet mniejsze jak się dobrze poszuka. Komfort moim zdaniem jest w zetorze dużo większy bo miałem okazje robić obydwoma ciągnikami i nie ma porównania. Co prawda pali troche wiecej od 3512 ale to i tak jak na zetora mało . Więc jeżeli ja bym chciał zakupić ciągnik to brałbym Zetora 7211.
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ursus 3512 agro na 8 ha Dzisiaj, 01:14
  •  

#22 Share albusgd

albusgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka

Napisany 15 listopad 2013 - 21:52

ursus 3512 agro na 8 ha 3512 na ten areał wraz z t-25 to nie będzie miał dużo pracy. Ciągnik mało awaryjny, spalanie też nie za duże, a co do komfortu, to tak jak koledzy piszą, na 8 ha da się żyć. Ciągnik godny polecenia :)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

#23 Share kicki12

kicki12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , motoryzacja

Napisany 15 listopad 2013 - 22:12

ursus 3512 agro na 8 ha tez tak myślę jak kolega wyżej

#24 Share grzeskw75

grzeskw75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 23:15

ursus 3512 agro na 8 ha Panowie, tak siedzę i czytam te posty to mi się włosy na głowie jeżą.Czy wy nie macie co z pieniędzmi robić? 2 ciągniki na 8 ha, a po co to,przecież tyle to można jak jakiś kolega wcześniej pisał w przerwach reklamowych między filmami obrobić.To już lepiej sprzedać tego T-25, kupić 3512 i spoko da radę,a i tak nie będzie miał co robić.Ale to jest tylko moje zdanie i nie mnie oceniać Wasze decyzje.

#25 Share farm

farm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 15 listopad 2013 - 23:21

ursus 3512 agro na 8 ha Ja znam gospodarza co na 8 ha miał wszystkie maszyny nowe i w tym ursusa 6824 i c 330 :rolleyes: . A tak po za tym to na 8 ha to spokojnie brał bym 3512 jak masz trochę lepszej ziemi to też będzie dawał radę a różnice w paleniu są bardzo znaczne w porównaniu do zetora .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 21:09

ursus 3512 agro na 8 ha

Po to są różne marki i modele ciągników, aby każdy jeździł tym co mu się podoba. @uglibugli a słyszałeś o czymś takim jak optymalne wykorzystanie maszyny? Z tego co piszesz to ten Twój ciągnik robi rocznie ok. 50mth... a to chyba trochę za mało.

Masz w pewnym sensie racje ale nie zgodzę się ze robi za mało bo robi to samo co miałby zrobić ten mały tylko szybciej i taniej dzięki czemu mam czas na inne zajęcia bo nie ukrywajmy ale z 8 ha trochę ciężko wyżyć albo tylko ja nie potrafię może mam za duże aspiracje jeżeli chodzi o zarabianie pieniędzy bo zawsze mam ich za mało ;P Gdyby kolega szukał ciągnika za 10 tyś nie pisałbym zeby szukał czegoś większego bo miałby problem ale wiemy ile kosztuję 3512 i za to można kupić coś większego dzięki czemu zyskujemy paliwo, pieniądze i wolny czas na inne zajęcia nie wiem jak dla was ale dla mnie to bardzo ważne :)

#27 Share GrzechuIS

GrzechuIS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja; piłka nożna

Napisany 17 listopad 2013 - 21:27

ursus 3512 agro na 8 ha Tylko że do tego 80km ciagnika żeby nim ekonomicznie pracowac trzeba mieć jeszcze odpowiedni sprzet, a kolega ma prawdopodobnie taki do T25, oczywiscie mozna dokupic tylko to juz robia sie koszta.Takim 3512 mozna wykorzystac sprzet od wladka. Traktor dobry bardzo ekonomiczny i jak na 8ha to moim zdaniem wystarczajacy tymbadziej że bedzie mialm ruska do pomocy.

#28 Share kicki12

kicki12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , motoryzacja

Napisany 19 listopad 2013 - 17:25

ursus 3512 agro na 8 ha kolego GrzechulS zgadzam się z tobą a taki 3512 to by chodził z sprzętem od władka tylko większy pług bym kupił a co do ciągnika ok 80km to troche mi sie wydaje że za duży na te 8 ha

#29 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 18:58

ursus 3512 agro na 8 ha Mój wujek 40 ha obrabiał c360 bez przodu bez niczego a ty chcesz wydawać 40 tys na traktor chyba tylko dla szpanu

Mój wujek 40 ha obrabiał c360 bez przodu bez niczego a ty chcesz wydawać 40 tys na traktor chyba tylko dla szpanu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 19:24

ursus 3512 agro na 8 ha Na 8ha to Ursus3512 jak nie planujesz zmieniać maszyn jest odpowiedni i nawet będzie Ci się nudził więcej stojąc niż w pracy uwierz mi. Bo 200mtg. zrobisz co 2lata. To lekki zwrotny traktor. Dobry do kosiarki rotacyjnej, Trola/cyklop, pług UG 3 skiby i na 4polowej śmigasz i idealnie śmiga z maszynami po T25 czy C330. Pracuje się nim na 1szosowej w polu czy na łące bo 2 za szybka i nie da rady a jak da to szybko silnik padnie albo uszczelkę wydmucha. Na dzień pracy 8-10godzin w pługu czy kosiarce pali tak +- 25-30litry i dużo zależy od paliwa. Słuchawki na uszy i robota leci aż miło. Do owijarki się nie bardzo nadaje bo rozdzielacz pod siedzeniem trzeba za każdym razem przekładać by raz cięgna podnosić a raz hydraulika działała. I jak nie planujesz powiększać areału i dawać maszyn innych, większych, to nie warto się pchać w większy bez napędu 4x4 bo stracisz tylko.