Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ?

79 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 27 grudzień 2013 - 00:06

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Kolega Aresss po prostu nie robił inna niż sipma dlatego tak mówi. Ja miałem okazje pracować na pasówce, walcówce, walcowo łańcuchowej oraz walcowej. Żadna z nich tak nie zagęszcza beli jak pasówka. Zgniot może być taki sam ele zagęszczenie materiału jest w całej belce a nie jak w stałokomorowej zewnętrzna warstwa. Miałem prosty przykład jak prasowaliśmy na jednym polu słome we dwa ciągniki jeden z nowszej generacji prasą walcowo łańcuchową ale stała komora i pasówką o zmiennej komorze ale starej genereracji bez rotora i było dokładnie widać ile mogłem więcej wału słomy sprasować zanim był balot. Jak ja wypuszczałem pierwszego balota to tamten miał już nakręcone z takiej samej ilości słomy 1 balota i pół już w komorze prasowania.

Edytowany przez lemysz1, 27 grudzień 2013 - 03:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Dzisiaj, 01:20
  •  

#42 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 18:49

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Mikruss- tak ten co ma krone na innej prasie nie pracował a o vicona chodzi tego co teraz juz prasuje proximą ;) A ja prasą pasową nie prasowałem nigdy wiec opierałem sie na jego sugestiach a ma on 100ha to myslałem ze zrodła ma dobre :P a jednak nie ;D
Nie no Mikruss wierzę na słowo;)), w akcji zniwnej możesz sprawdzic moje baloty po sipmie(gdzies na polu bedą leżec ) ;D
A co do tej krone widziałem jego baloty po jęczmiennej słomie to poprostu ręke wkładałem do niego :D,(wydaje mi się ze przedraża go wyciągajace sie łancuchy w tej krone i przesto ją nie dobija wgl:D)

lemysz1 nie pracowałem na innej ale widziałem pare balotów ,nie kazde były zbite ,ale to widocznie od operatora zależy :)

Pozdrawiam! ;)

#43 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 21:13

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Ja jak zaczalem szukac prasy to mialem juz co nieco rozeznania o w rodzinie bylo juz kilka roznych pras, do tego wczesniej byla najmowana w zniwa i mniej wiecej widzialem jak ktora prasuje.
Co do tej krone to roboty ma duzo ale jedzie nia dosc wolno - nie wiem czy ma tak slaby przerob czy oszczedza na paliwie w JD :D

#44 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 21:36

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? No wiem,demonem prędkosci nie jest xD A taka prasa powwinna przerób miec ;) JD swoje pali ,sam mi mowił jak jeszcze u mnie "zarabiał" że ze zbiornika ciągnie :P

#45 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 01 styczeń 2014 - 20:00

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Sipma to jest lipa ze względu na brak zamków (są w rozszeżonej wersji), reszta to może być. Jak masz taką kwotę to możesz wziąść nową polską, albo troszkę dołożyć i kupić ładną używaną, w bardzo dobrym stanie, np Claas, Vicon, Kuhn itp ;)
jak chcesz to napisz na pw to podeśle Ci pare linków dla oriętacji w temacie ;)

#46 Share ReKoRd022

ReKoRd022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 13:28

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? http://rolstar.otomo...5r-A330325.html jeszcze chciałbym was zapytać co sądzicie o firmie Krone czy robią oni dobre prasy ?
Warto ją brać pod uwagę?
Jak przeglądam oferty na rynku tych pras cenowo wypadają dosyć korzystnie ;) no i łańcuchowa powinna w kiszonce lepiej radzić sobie wiadomo pasówka to nie będzie
ale na pewno koszty ewentualnej naprawy czy czegoś byłyby mniejsze niż w prasie pasowej :) Chętnie bym usłyszał opini o modelach variopacka 1500 od Krone.
Pozdrawiam Rekord022

#47 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 18:25

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Jonek132- czemu na jednym z tematów piszesz ze masz sipme claasic i jest super (zbija lepiej niz walcowa),i ze jesteś za sipmą boo tanie koszty naprawy i dobre baloty itd. a tu uwazasz ze to"lipa" i proponujesz zachodnią marke?

Co do krone to ma u nas na wiosce ,robił mi baloty jak jeszcze swojej nie miałem i jak wyzej pisalismy z użytkownikem Mikruss demonem prędkosci nie jest B) ,ale chyba w JD na paliwe oszczędza.) Miałem porównanie ze zbiciem i bardziej nie były dobite niz po mojej sipmie(sianokiszonka),mało tego latem widziałem jego baloty jeczmiennej słomy i wcale nie miał zbite <_< I mysle że nie dobija poprostu dlatego ze łancuchy strasznie sie wyciągają,a koszt ich wymiany z tego co wiem jest duzy :D To jest prasa zmiennokomrowa-w pasówce nie ma problemów a czy łancuch to trafione rozwiązanie ?

Pozdrawiam :)

#48 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 20:48

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? aress moze zalezy kto tam na ciagniku jezdzi :D
bo ja mialem okazje zwoizic sianokiszonke i byly dobite elegancko, bardzo mocno zageszczone itp ;)
Kwestia pewnie ustawien, ja na polu kilka razy czasami sprawdzam dobicie, bo co material to inne zbicie w zasadzie (pszenzyto idzie inaczej, zyto tez) wiec trzeba czasami takie rzeczy korygowac, a ze maszyny tez nie sa nowe to tez co jakis czas cos sprawdzam zeby za soba pozniej plomieni nie wozic ;)

#49 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:42

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Mikruss dokładnie jak mówisz :D i własnie zalezy kto jezdzi(chodz nie mam sie co za bardzo "mądrowac" bo "żem" młody jest :P )
U mnie ta sianokiszonka była w miare zbita nie powiem a słoma u niego wgl. to na chłopski rozum: oszczędza prasę i paliwo w ciągniku ;)
Tak zbicie od np.odmiany zboża tez zalezy ,tez to zauwazyłem :)(było tak w prasach kostkujących ,musi byc i w zwijających B) )

Edytowany przez aresss, 02 styczeń 2014 - 21:43.

#50 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:50

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? aresss- jest wiele lepsza niż moja poprzednia prasa i poza tym każdy musi chwalić co ma. w porównaniu do zachodnich marek trochę odstaje sipma i każdy o tym wie, czy głupi ,,młody" czy stary rolnik. poza tym nie każdego stać na nową prasę Kuhn czy John deere ale jeśli miał bym radzić to oczywiście jestem za prasami ,,wyższej kategori" i technologi wykonania. a jakie prasa robi bele nie zależy od tego ,,kto na ciągniku jeździ" wiec nie wprowadzaj nikogo w błąd, wszystko zależy od możliwości prasy i wyczucia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 03 styczeń 2014 - 00:36

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Od prasy zależy wg mnie jakieś 55% zbicia a reszta to ustawienia i operator. Jak fleja to nawet pasówką ładnej beli nie ukula.

Co do tych oszczędności na mniejszym dobijaniu to mam duże wątpliwości. Dobrze dobite=mniej paliwa na transport, siatkę, folię= porządny materiał do karmienia= więcej mleka= $$

#52 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 03 styczeń 2014 - 17:53

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Witam ostatnio sie zastanawialismy nad kupnem prasy i z ojcem mamy spór o to czy ma to być nowa polska czy uzywana zachodnia. Ja jestem za używaną pasówką a ojcec za nowym ursusem z 543. Prasa głownie jezdziła by na usługi. Co myślicie o tym http://tablica.pl/of...html#aea76324b9 za tą cene jest to coś warte ? I jak z dostępnością i ceną częsci do tych pras ?
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#53 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:51

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Prasa dobra ale golutka i jeszcze dużo spinek na pasach, co najmniej o 10 k za drogo.

#54 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:28

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? ładna maszyna, kolega ma podobną, kupił 2 czy 3 letnią i dał koło 60 tysięcy i robi do tej pory. rocznie ok 3000 bel, śmiga z john deere-m 110 km i jak dotąd żadnej awarii nie miał w niej, więc śmiało możesz brać ;)
tym bardziej mała cena i ładnie się prezentuje to przemawia na jej korzyść :) tylko dobrze było by jak byś mógł ją uruchomić i popatrzeć jak pracuje- to jest podstawa żeby pieniędzy nie wrzucić w błoto ;)

#55 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 16:11

tym bardziej mała cena i ładnie się prezentuje to przemawia na jej korzyść :) tylko dobrze było by jak byś mógł ją uruchomić i popatrzeć jak pracuje- to jest podstawa żeby pieniędzy nie wrzucić w błoto ;)

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, zobacz tą;http://allegro.pl/pr...3851757504.html i dużo innych w ogłoszeniach w podobnych cenach.

#56 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 17:04

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? ptaszyna- niby dlaczego ,,wprowadzam ludzi w błąd" wypowiedziałem tylko swoje zdanie a to nic złego, autor zrobi z tym co zechce. Na pewno ta z linku od szymon09875 wygląda lepiej niż ta twoja, choć jest droższa. Ale nie warto się sugerować tylko na dwóch bo jest ich wiele na rynku.

szymon09875- a co powiesz o Claas-ach? też nie są takie najgorsze ;)

#57 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 23:35

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Słyszałem dobre opinie o tych viconach ale najgorszy jest strach przed zakupem jakiejs odszykowanej z wierzchu miny

#58 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 18:03

Słyszałem dobre opinie o tych viconach ale najgorszy jest strach przed zakupem jakiejs odszykowanej z wierzchu miny

dlatego najgorzej jest kupować od ,,handlarza". tym bardziej jeśli nie chce podczepić ciągnika do sprawdzenia tej maszyny- to już może być coś podejrzane. jeśli byś zobaczył jak pracuje, podnosi klapę i podbierak, czy nic nie stuka to mógł byś brać. na pewno nie sprawdzi się tak jak podczas pracy (z obciążeniem) ale lepiej zobaczyć jak chodzi niż kupić taką którą widziałeś tylko jak stoi ;)

Nie cytuj poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez KRISTOFORn, 17 styczeń 2014 - 10:46.

#59 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:16

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? No właśnie jeszcze sie zobaczy co będzie z tą prasą bo możliwe że będą inne wydatki także czas pokaże. A jeszcze co myślicie o tym ursusie z543 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:14

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Jak ktos nie chce pokazac jak maszyna w ogole pracuje to sie po prostu odchodzi, to tak jak kupowac samochod ale nawet nie wsiasc do niego itp.