Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ?

79 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ReKoRd022

ReKoRd022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 16:08

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Witam tak jak wyżej jestem po sprzedaży mojego powodu wysokiego ciśnienia jakim jest sipma classic ;) teraz szukam prasy rolującej budżet 60 000 zł walcowo-łańcuchowej lub pasowej
no i właśnie tu się zaczyna problem bo do nowej sipmy czy innych wynalazków nie jestem przekonany a używana też strach aby się na minę nie nadziać
i tutaj chciałbym się zgłosić do was o pomoc sam nie mam pojęcia czy coś w tej cenie można rozsądnego kupić nowego albo prawie nowego co by zamiast pączków
już by robiło coś co robi rolki z prawdziwego zdarzenia. a jak prasa używana czy byście polecili kogoś kto posiada dobre używane maszyny.
Pozdrawiam rekord022

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Dzisiaj, 23:33
  •  

#2 Share marek9508

marek9508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 16:48

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? moim zdaniem, jak chcesz miec ładne belki, to kup pasowa :D

#3 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 16:48

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Unia DF 1,8V łańcuchowo walcowa szersze opony i siatka katalogowo 55 000 netto, zbiera dobre opinie ale nie mam jej więc nie wiem tego na 100%
Pasowa PP 1,2 jakieś 51 000 netto w podstawie

Edytowany przez STIG0013, 14 listopad 2013 - 16:50.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#4 Share rafalcase95

rafalcase95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 listopad 2013 - 19:13

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? unie df 1.8 v to mogę ci polecić bo dobry sprzęt.

#5 Share ReKoRd022

ReKoRd022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 09:53

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Właśnie też poważnie zastanawiam czy nie postawić na unie famarol myślę że z porównaniu z sipmą
na pewno lepiej wypada ;) też zastanawiam się czy nie postawić na claasa varianta 280 tylko że
używana i nie wiadomo jak trafi to mnie martwi ;)

Edytowany przez ReKoRd022, 15 listopad 2013 - 10:00.

#6 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 10:05

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Mysle ze jak obejrzysz dobrze claasa uruchomisz ja a najlepiej jak bys zrobil bele to juz sporo bedziesz o niej wiedzial. A z wlasnego doswiadczenia wiem ze uzywne zagraniczne jest zazwyczaj znacznie lipsze niz nowe polskie. Ale to tylko moje zdanie.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#7 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 10:44

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Mam Vicona i polecam, prasy proste w budowie a zatem bardzo mało awaryjne, proponowałbym jeszcze coś z JD, oczywiście pasówki, najważniejsze jak chcesz mieć równe, ładne bele to prasa musi być z naprowadzaniem( pokazuje wyrównanie beli w komorze) i to w wersji elektronicznej a nie mech. Przy twoim budżecie może być to; http://otomoto.pl/jo...zt-A345061.html uważam że ta będzie lepsza od polskich nowych.
Z Vicona proponuje coś takiego, już ma siatkę z przodu i nowy typ komputera i jest w pełnej opcji, trudno taką znaleźć ale z takiej byś się nacieszył;http://www.agriaffai...1601-mk-ii.html

Edytowany przez ptaszyna, 15 listopad 2013 - 11:03.

#8 Share ReKoRd022

ReKoRd022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 16:14

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Te pasówki fajna sprawa, teraz mam jeszcze pytanie na co trzeba zwracać szczególną uwagę podczas oględzin używanej pasówki.
nie chcę natknąć się na minę ;) a ta pasówka z john deera którą podesłałeś wygląda interesująco ;) i jeszcze u mnie w okolicy
krąży mit że podobno pasowa nie nadaje się do sianokiszonki ciężko mi w to uwierzyć no ale gadają i jak każdy w okolicy żeby kupić nową sipme
bo używana mina psuje się itd i to mnie troszkę hamuje a wiem że na pewno z prasami jest jak z samochodami polskie do zachodnich
to jak maluch do mercedesa ;)

#9 Share ReKoRd022

ReKoRd022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 18:01

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Panowię jadę pod koniec tygodnia do miejscowości Rypin w celu obejrzenia prasy john deere 582 Oprócz sprawdzenia stanu pasów i podbieracza
na co jeszcze szczególnie zwrócić uwagę czy te prasy mają jakieś słabe punkty ? ;)

#10 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 18:56

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? lepszej sianokiszonki nie zrobisz żadną prasą jak pasówką... żadna prasa nie posiada tak mocnego zgniotu i to od samego rdzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 20:52

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Według mnie to najważniejszy jest komputer, powinien działać i pokazywać wszystko bez najmniejszych braków, jest w nim na pewno TOTAL licznik (myślę że nie ma fachowców do korygowania tak jak powszechnie przy samochodach) i jak ta prasa ma 18 tyś bel to możesz ją brać w ciemno bo to jest bardzo mało na te prasy. Jak będą małe usterki mech. typu wyciągnięty łańcuch, jakieś łożysko do wymiany to sobie poradzisz a jak komp będzie szwankował to bez serwisu i sporych pieniędzy się nie obędzie.

#12 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 12:07

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ?

Panowię jadę pod koniec tygodnia do miejscowości Rypin w celu obejrzenia prasy john deere 582 Oprócz sprawdzenia stanu pasów i podbieracza
na co jeszcze szczególnie zwrócić uwagę czy te prasy mają jakieś słabe punkty ? ;)

Znalazłem fajną prase, mam taki sam typ tylko mniejszą, moja robi bele do 160 a ta do 185, w tej jak komp będzie działał dobrze i pasy w porządku ( mogą być bezkrańcowe bo nie widac spinek=zero problemów) to bedzie lux bo budowa mech tych pras jest najprostsza jaką widziałem (ewentualna naprawa też), konstrukcja nie zmieniła sie po za kosmetyką do dziś a następcami były RV 1901, RV 2190, obecnie KUHN.http://otomoto.pl/vi...01-A375034.html

#13 Share ReKoRd022

ReKoRd022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 15:00

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Kolego ta prasa którą wysłałeś jest bardzo fajna ale niestety nie mam możliwości tak daleko jechać po prasę ;( po przemyśleniu jak używaną to jednak tak do 50 000 żeby ewentualnie było na serwis john deere jednak
na razie muszę odpuścić wyślę wam kilka pras jakie są w moim zasięgu i jakbyście mieli styczność z danymi sprzedawcami to prosiłbym o powiedzenie o nich czy to są mocne kanciarze np panów z Laskowca nikomu nie polecam
raz kupiłem ciągnik nigdy więcej oraz cennik części używanych taki mają że jak mi krzykneli za jedną część to myślałem że nie wiem co im zrobię :)

http://otomoto.pl/pr...ek-A362072.html

http://otomoto.pl/cl...or-A320984.html

http://otomoto.pl/pr...80-A345732.html

http://allegro.pl/pr...3722438696.html

http://otomoto.pl/pr...hn-A329569.html jedna walcowo łańcuchowa

na chwilę obecną te prasy są w moim zasięgu i jedynie jestem w stanie te obejrzeć już dalej nie dam rady, niestety hodowla na zbyt długo sama nie może zostać ;)
wybaczcie koledzy że was tak męczę ale ja już sam nie wiem co robić a gdy sezon ruszy chcę żeby maszyna chodziła, mówicie że pierwsze co to sprawdzić komputer oraz pasy
w prasach pasowych. Oraz jak ktoś miał styczność z powyższymi firmami też byłbym wdzięcznym po maszynach składanych z 4 w laskowcu już nigdy tam nie pojadę kantują w żywe oczy ;/

#14 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 17:57

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Kolego w dzisiejszych czasach siatka to podstawa a ty w linkach podajesz różne ( z siatką i bez), jak masz hodowlę, domyślam sie że bydło to koniecznie musi być z rotorem i nożami (sianokiszonka). Proponuje żebyś sobie najpierw konkretnie określił co prasa ma mieć a dopiero potem szukać, niestety im prasa lepiej wyposażona tym cena wyższa, ale jak pisałem przy hodowli powinna mieć; siatkę, odrzutnik bel, rotor, noże i szerokie ogumienie jak masz łąki. Kolejnym plusem takiej prasy będzie to że kiedyś łatwiej będzie można ją sprzedać, bo za kilka lat "golizny" nikt nie kupi, takie jest moje zdanie.

#15 Share ReKoRd022

ReKoRd022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 22:08

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Dzięki kolegą za pomoc no faktycznie nie dopatrzyłem się tam że niektóre golizny ogólnie powiem tak że na nożach mi tak mocno nie zależy wiadomo że byłoby lepiej jakby były ale jak ich nie będzie to płakał nie będę, najbardziej mi zależy na stanie ale w sumie
masz rację łatwo kupić ale sprzedać jest gorzej a jeszcze chciałbym dopytać konkretnie jakiś czas temu wysyłałeś mi prasę john deere 582 ogólnie warta polecenia ?
Sam już nie wiem czy jeździć oglądąć czy może się jeszcze wstrzymać i poczekać na coś nowego już mi brakuje pomysłu najłatwiej byłoby nowe ale dobrej w takiej kasie
za bardzo nie kupi ;)

Edytowany przez ReKoRd022, 26 listopad 2013 - 22:43.

#16 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 08:52

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? najważniejsze, to musisz pamiętać, że masz czas jeszcze do wiosny i musisz na spokojnie szukać. jeśli posiadasz chodowle, to z mojego doświadczenia wiem, że noże się naprawdę przydają w produkcji zielonki bo po oierwsze masz lepiej zbitą i uformowaną belę, a przez to mniej strat w paszy, pozatym zwierzęta lepiej jedzą i nie przebierają paszy. jak kto ma ochote, to może się pobawić także w słomie z nożami. o wiele lepiej się ściele taka słomą a potem wybiera obornik. pozarym powinna mieć owijanie siatką, co znacznie skraca czas obwiązywania i przyśpiesza robote. a i bela jeśli zmoknie to w mniejszym stopniu jeśli jest owinięta siatką. z tych pras które podaleś, najciekawsza jest chyba ta case. jest bobato wyposarzona. mialem przyjemnośc widzieć tą prase w akcji i powiem ci że belki po niej to bajka jak na prase lańcuchową.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#17 Share ReKoRd022

ReKoRd022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:53

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Po przeglądaniu ofert na allegro i po przemyśleniach zdecydowałem że jednak wybieram się pod koniec przyszłego tygodnia oglądać fury a mianowicie tego john deera co mi wysłał kolega ptaszyna
http://otomoto.pl/jo...zt-A345061.html
i jeszcze znalazłem takie coś http://tablica.pl/of...html#b093f771bf nie daleko tamtych jeszcze dobre wrażenie robiła ta

http://tablica.pl/of...html#83c4f33f31 ale brak siatki trochę zniechęca, jeszcze brak noży mogę przeżyć ale siatka i szerokie koła
muszą być, mam nadzieje że ta w Rypinie będzie ok. I będzie lepsza od nowych polskich w tej cenie :)
I jeszcze chciałbym się zapytać jeden z znajomych gadał i chciałbym się dowiedzieć ile w tym prawdy osobiście nigdy żadnej prasy rolującej po za sipmo classic nie posiadałem. Podobno pasówko nie można prasować mocno mokrej zielonki bo się podobno materiał miedzy pasy dostaje i je urywa :o i że ludze je sprzedają i walcówki kupują ?! :o.
Jeszcze jakby ktoś wiedział więcej lub oglądał te prasy z linków lub by polecił coś innego w tych rejonach byłbym wdzięczny .
Pozdrawiam rekord022

#18 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 18:05

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? Dzwoniłeś do gościa w Rypinie, co powiedział? Po obejrzeniu jego strony (pełnej oferty) wynika że ta z linku to ta przy kabinie na samochodzie, tą z tyłu samochodu ma wystawioną za 69 tyś.http://tadmar.otomot...aszyny-rolnicze Ta z drugiego linku na pewno nie ma rotora i noży, ma za blisko podbieracz, zwróć uwagę że w prasach które mają rotory podbieracze są wysunięte do przodu, widać to na pierwszy rzut oka. W trzeciej brak jeszcze odrzutnika bel, oznacza to że przy każdej beli trzeba cofnąć do tyłu (przerąbane). Jak dla mnie prasa za 69 tyś ma wszystko łącznie z rolką dogniatającą na podbieraczu i kołami skrętnymi.Ciekawe ile na niej opuści a ty byś mógł dołożyć ale wygląda naprawdę dobrze.
Co do prasowania bardzo mokrej sianokiszonki to jest część prawdy tzn; część materiału dostaje się pod pasy i owija na wałkach prowadzących ( trzeba czyścić co kilkadziesiąt bel) co skutkuje w końcu zakłóceniami w owijaniu, przynajmniej u mnie. Zrywanie pasów to bujda,mogą pękać spinki( ja mam bez spinek), zasada jest taka że im bardziej mokra kiszonka tym docisk mniejszy i nic się nie dzieje. Swoją drogą jak chcesz robić sianokiszonki to noże muszą być bo pasówki mocno zwijają (jak sznurek w kłębku) i rozebranie niepociętego balota to ciężka sprawa, wóz paszowy też dłużej musi kręcić.
Prasy walcowe mają największy procent strat materiału w porównaniu z innymi,( pasówki najmniejszy) problemy z prasowaniem suchej słomy czy np; jęczmiennej.

Edytowany przez ptaszyna, 15 grudzień 2013 - 18:07.

#19 Share ReKoRd022

ReKoRd022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 18:23

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? No właśnie z tym budżetem jest tak trochę średnio jeszcze muszę rozrzutnik kupić 10 ton jak na chwilę obecną liczę że na ten cel muszę w granicach 30 000 wydać za przyzwoity i mniej zostaje na prasę chyba że taniej kupi to i budżet na prasę wzrasta
a do tego pana z Rypina jutro przedzwonię i dopytam o wszystko, jeszcze blisko mnie taka maszyna jest http://tablica.pl/of...html#6cecddca9f też nic konkretnego nie piszę już od jakiegoś czasu przeglądam
te prasy no nie można znaleźć tej perełki ;) ale nic pod koniec tygodnia po ogląda się to co jest zobaczymy.
Dzięki kolego ptaszyna twoje rady są bardzo pomocne dla mnie i bardzo pomagają w orientacji w tych prasach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 19:54

Prasa rolująca do 60 000 zł nowa czy używana ? witam dolacze sie do dyskusji;P apropo rozrzutnika moj znajomy (okolice Łomży) bedzie mial rozrzutnik Gilibert helix 7 w cenie jaka ty chcesz na niego wydac wiec jak cos to pisz na pw w sprawie nr;p