Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak pradu w c 330

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 16:17

brak pradu w c 330 to jest zwykla 330 zwarlem te dwa przewody i rozrusznik zadzialal czyli wina przelacznika,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak pradu w c 330 Dzisiaj, 05:31
  •  

#22 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 17:53

brak pradu w c 330 Teraz pozostał zakup nowego i jeżeli cala reszta już działa można śmigać :)

#23 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 18:09

brak pradu w c 330 jeszcze pozostaly brakujące swiatla chyba krótkie, swieci się kontrolka od długich a sa one gdy kluczyk przekręcony jest na pozycje 2, a na pozycji 2 powinny być krótkie, na pozycji 3 sa tylko postojowki a powinny być tez dlugie

#24 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 18:43

brak pradu w c 330 I znowu konkretnie namieszałeś w kablach.Teraz kwestia czy przy stacyjce czy przy bezpiecznikac.
Zaczniemy najprościej chyba będzie od świateł drogowych (długich). Przewód od stacyjki zacisku 56a ma iść do skrzynki bezpieczników podłączany ma być do tego bezpiecznika do którego podłączona jest właśnie ta niebieska kontrolka od świateł „długich”(jest to chyba drugi bezpiecznik od prawej lub lewej nie wiem dokładnie w kazdym razie drugi ). Spójrz na schemat to będziesz wiedział o czym mówię. Tylko zaznaczam ze kabel od stacyjki ma być tak jakby przed bezpiecznikiem natomiast po drugiej stronie bezpiecznika maja iść 2 przewody do tej kontrolki oraz do przodu do żarówek.
Spróbuj sobie z tym poradzić i daj znać czy działa wtedy będziemy naprawiać pozostałe światła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 19:06

brak pradu w c 330 pozostale swiatla sa ok :)

teraz doszlem do wniosku ze ten schemat instalacji który wydrukowałem z neta jest chyba od nowszej 330 chyba od 330M bo te kabelki sa troszkę inaczej i, na moim włączniku tez sa inne numery zlaczy jak na tym schemacie, znalazłem stara orginalna instrukcje do 330 w domu wiec teraz sobie poradzę ze wszystkim bo odczytac z kawalka papieru gdzie leci kabelek to nie problem i dzięki za pomoc konrad18 bo na pewno sie przydala

#26 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:01

brak pradu w c 330 Czyli podłącz światła według tego schematu który znalazłeś i sprzęt na wiosnę gotowy. :D Cieszę się ze mogłem pomóc i ze moje rady się przydały polecam się na przyszłość. :) Myślę że brakło ci kolego podstawowej wiedzy w tym temacie z dlatego nie potrafiłeś sobie poradzić z tymi problemami ale i tak szacunek dla ciebie ze mimo braku wiedzy instalacja jest w jednym kawałku i mam nadzieje niedługo będzie działać poprawnie :)

#27 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 12:50

brak pradu w c 330 jednak podlaczylem tak jak a tym schemacie i nadal nie ma swiatel dugich, były tylko zamienione kabelki z bezpiecznikow do stacyjki, zlacza 56a i 56b, zmienilo się tylko to ze nie swieci się kontroka długich na drugim przelaczeniu kluczyka stacyjki, ze skrzynki bezpiecznikow do stacyjki kabelki sa podlaczone na pewno dobrze wiec przyczyna musi być gdzies indziej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 24 listopad 2013 - 17:59

brak pradu w c 330 Kolego, kombinujesz już drugi tydzień, a efektów brak. Akurat światła masz na osobnych bezpiecznikach, więc nie ma z tym problemu. Weź żarówkę 21W, dolutuj dwa przewody, jeden do masy a drugim dotykaj kolejno: zacisków stacyjki, później jeden zacisk bezpiecznika, drugi zacisk, i w końcu listwa pod maską i same żarówki świateł. Zacznij od zacisku 30 stacyjki. Jak Twoja kontrolka nie zaświeci, to znaczy, że poprzedni obwód nie działa. Ten Twój przypadek zajmuje maksymalnie 15 minut pracy wliczając w to jeszcze co najmniej jedno piwo.