Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak pradu w c 330

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 18:34

brak pradu w c 330 Witam, ostatnio moja c330 zlamala się na pol w związku z czym pourywaly się kabelki od elektryki, podlaczylem wszystko według schematu i nic wogole nie ma pradu dodam ze nie jest jeszcze zalozona maska i nie sa podlaczone te trzy kabelki od przednich swiatel, co tu może być? pomożecie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak pradu w c 330 Dzisiaj, 21:11
  •  

#2 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 18:46

brak pradu w c 330 Mogłeś kolego napisać co gdzie podłączyłeś to lepiej rozjaśni sytuacje bo na razie to nie wiemy czy zostało wszystko pourywane czy tylko kable na przód ciągnika, może sprawdź czy prąd dochodzi do stacyjki i wychodzi na odbiorniki. Skąd jesteś może pomogę ?

#3 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 19:24

brak pradu w c 330 dodlaczylem według schematu, chyba ze cos pomyliłem powypinaly się ze skrzynki bezpiecznikow z przedniego zlacza od prądnicy i rozrusznika i ktorys tam się przerwal od regulatora pradnicy

#4 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 19:35

brak pradu w c 330 Odszukaj przewodu który podłączony jest przy rozruszniku razem z tym grubym przewodem od akumulatora on powinien być podłączony do zacisku nr30 w stacyjce. Oczywiście myślę że masę masz podłączona na ciągniku od aku :)

#5 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 19:48

brak pradu w c 330 ten przewod podlaczylem do tego zacisku tylko tam bodajże sa dwa zaciski z numerem 30

#6 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 20:53

brak pradu w c 330 napisz kolego co działa a co nie będzie prościej

#7 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 20:57

brak pradu w c 330 nic nie działa kontrolki nie swieca nie ma pradu poprostu

#8 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 21:04

brak pradu w c 330 Na pewno jest tutaj problem gdzie mowie zaciski są tak samo oznaczone wiec nie ma różnicy który z tych z numerem 30 są one porostu zwarte jak dobrze pamiętam do jednego był podłączony przewód o którym mowa powyżej ten od rozrusznika do drugiego przewód od regulatora napięcia. Teraz taka kwestia czy ten przewód co idzie od rozrusznika to jest na pewno ten co podłączony jest razem z tym grubym od akumulatora nie pomyliłeś nic ? bo tam idzie jeszcze jeden który załącza rozrusznik.

Moja rada sprawdzić czy na tym przewodzie który ma być podłączony do zacisku 30 jest prąd żarówka lub miernikiem może to wina stacyjki albo akumulatory padły do końca ? Jeśli jest prąd na tym przewodzie to może to być stacyjka.

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak przekręcasz kluczyk w stacyjce to również żadne ze świateł nie świecą ?

Edytowany przez konrad18, 13 listopad 2013 - 21:10.

#9 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 21:40

brak pradu w c 330 nie swieca

#10 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 21:47

brak pradu w c 330 wiec sprawdź to co pisałem wyżej będzie najprościej czy na tym przewodnie jest napięcie i zobacz akumulatory czy nie są rozładowane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 15:40

brak pradu w c 330 pomyliłem kabelki z rozrusznika do stacyjki a do wlacznika swiec zarowych,ale nie mogę zapalić z rozrusznika i nie ma swiatel krótkich, ile kabelkow powinno być podlaczone do wlacznika swiec?

#12 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 16:36

brak pradu w c 330 Więc jest tak jak pisałem wyżej pomyliłeś te kabelki które idą od rozrusznika. Teraz kwestia z tym odpalaniem z rozrusznika i światłami jakoś do tego dojdziemy ale jak popełniasz takie błędy to może wystąpić jeszcze nie jeden problem miejmy nadzieje że ta instalacja nie pójdzie z dymem i że będzie funkcjonować tak jak producent przewidział...

Do tego włącznika który ma dwa zadania uruchamianie świec i rozrusznika idą 4 kabelki chociaż on ma 3 styki teraz szczerze mówiąc to nie pamiętam jakie ten włącznik ma oznaczenia sprawdzałem na schemacie i jak dobrze odczytałem to jest oznaczenie zacisku 54/15 tu podłączasz przewód od zacisku 54 ze stacyjki, zacisk 50 do niego właśnie ten przewód od rozrusznika ale ten który go uruchamia co wcześniej pomyliłeś i podłączyłeś pod stacyjkę no i ostatni styk 17 dwa przewody jeden do świec drugi do jednego ze styków od kontrolki świec następnie od drugiego styku kontrolki podłączamy przewód do masy oryginalnie masa od regulatora. Zresztą zobacz sobie na schemacie jest wszystko to co tu napisałem.

#13 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 16:52

brak pradu w c 330 tez tak mam podlaczone jak na schemacie i nie działa

#14 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 17:04

brak pradu w c 330 I na pewno masz tak podłączone kabel po kabelku jak napisałem wyżej i tak jak jest na schemacie przy rozruszniku ten przewód tez jest w odpowiednim miejscu ? Bo wiesz nie chce być złośliwy ale zaczynając temat również piszesz:

podłączyłem wszystko według schematu i nic w ogóle nie ma prądu

:)

A świece działają kontrolka od świec świeci ?

#15 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 17:27

brak pradu w c 330 jeszcze będę jutro patrzyl bo teraz już ciemno na tym włączniku nie ma nawet oznaczen zaciskow wcześniej ten kabelek od swiec i od kontrolki nie był podlaczony tylko dochodzily do niego dwa czerwone kabelki

kontrolka od swiec nie swieci

#16 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 17:48

brak pradu w c 330 Z twojego opisu wynika ze wcześniej nie miałeś podłączonych świec to znaczy ze nigdy ich nie używałeś do tej pory ? A może masz cos przerabiane jakiś inny włącznik do świec, może ten włącznik jest zepsuty skoro ktoś wcześniej odłączył od niego świece? Jeżeli chodzi o oznaczenia i sprawność to nie wiem czy posiadasz jakiś taki uniwersalny miernik nawet najprostszy najtańszy wtedy omomierzem lub tym brzęczkiem mógł byś to prosto sprawdzić. Włącznik ma 3 położenia 0 jak na niego nie działamy i wtedy żadne ze styków nie powinno być zwarty pozycja 1 powinien być zwarty styk który ja wcześniej oznaczyłem 54/15 razem z 17 (grzanie świec) i ostatnia pozycja 2 zwarte 54/15 z 50 (rozruch).

Jeżeli nie świeci kontrolka od świec i rozrusznik się nie uruchamia wiec pewnie znowu nie doprowadziłeś napięcia na ten włącznik od stacyjki od zacisku 54 albo podłączyłeś go do innego zacisku w tym włączniku nie ma innej możliwości
Ale na pewno jest problem z przewodem od stacyjki bo jakbyś pomylił któryś zacisk w tym włączniku to jedna z dwóch opcji świeca albo rozruch by działała chociaż w tej instalacji...

Edytowany przez konrad18, 17 listopad 2013 - 17:57.

#17 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 18:29

brak pradu w c 330 te kabelki się po prostu pourywaly dopiero gdy teraz była okazja do tego to je na nowo podlaczylem bo nawet nie wiedziałem ze sa urwane

ostatnimi czasy 330 licho palil szczególnie zima, moglobyc to spowodowane tym urwanym kablem od swiec do wlacznika?

#18 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 18:38

brak pradu w c 330 W zimę nie działające świece napewno ale jezeli na dworze bylo +30 i też zauważyłeś jakiś problem to nie dokońca

#19 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 18:16

brak pradu w c 330 kabelki sa dobrze polaczone kontrolka nie swieci, ale prad w włączniki musi być bo zaiskrzylo jak kabelek od swiec dotklem do zlacza na wlaczniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 13:26

brak pradu w c 330 Ok jeżeli sprawdziłeś dokładnie i masz wszystko podłączone tak jak trzeba napięcie na tym przełączniku jest wiec teraz kwestia co jest uszkodzone włącznik a może rozrusznik bo świece mogą grzać skoro jak zwierasz przewód od świec z tym od stacyjki iskrzy wiec cos z kontrolka może przepalona. Spróbuj w tym przełączniku ten kabel od stacyjki co idzie do tego włącznika zewrzeć z przewodem który idzie od rozrusznika (tylko pamiętaj wyłącz bieg !)

Przychodzi mi do głowy jeszcze jeden pomysł co do tego ze rozrusznik się nie uruchamia jakiego dokładnie masz tego ursusa to jest zwykła c330 czy może c330M nie ma tam przypadkiem takiego zabezpieczenia jak w Fergusonach ze dźwignia zmiany biegów musi być w pozycji N bo nie wiem w jakich c330 to było ale w c330M spotkałem się z tym osobiście

Edytowany przez konrad18, 19 listopad 2013 - 13:34.