gibos95

Ile jestem w stanie utrzymac świń??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gibos95    39

Witam mam 8ha ziemi klasy 3/4 i 6ha klasy 5 i chciałbym się dowiedzieć przy dobrym nawożeniu ile dałbym rade z tego zboża wykarmić macior i tuczników.

 


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

A jaki masz sprzęt? Bo od tego też sporo zależy.Zasadniczo to nie uda Ci się uzyskać wartościowych przyrostów bez premiksów i koncentratów niestety :(

Jak rozumiem, chcesz mieć swoje prosiaki?

 

Hm, a jak u Ciebie z budynkami, bo to też istotna kwestia. Małe zje mniej - duże więcej. Dobrze, jeżeli masz dobre warunki lokalowe, żeby zapewnić sobie ciągłość sprzedaży zwierząt - powiedzmy co dwa miesiące.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

Cały potrzebny sprzęt jest:)budynki mam i miejsce na porodówki i mam kojce ja głęboką sciolke i zwykle kojce. Chce mieć cykl zamknięty i teraz chciałbym się dowiedzieć ile macior i od ich tuczników dam rade wychować:) 8-9 macior? I rocznie 160 tuczników? Koncentraty będę naturalnie kupował i mieszał ze śrutem


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal14514    0

i jak tam z tymi wyliczeniami ile dasz rade wychować świń na tych 14h. a najlepiej to oblicz ile zarobisz na czysto na 1 świni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pokus
      Witam
      poszukuje informacji jak zbudować karmnik dla świń, jakieś zdjęcia filmiki rysunki techniczne itp. Wiem że niedrogo mogę sobie kupić ale jako że nie mam co robić chociaż jeden karmnik chciał bym zbudować sam
       
      Pozdrawiam
    • Przez NHTC56
      Robimy nowy temat, zeby sie już moderator nie czepiał bo denerwujace to jest.
       
      Więc tak jest opcja na strajk 24.02 w Lipnicy i 27.02 koło Łasina...sam jestem z okolic Brodnicy wiec i tu i tu miałbym nie daleko, ale co wy na to aby połączyc siły i większą grupą udac się do Warszawy? Górnicy zawsze potrafią cos zdziałac dla siebie, a to tylko dlatego, ze zawsze sporą ekipą do stolicy zjezdzają do stolicy i się nie cackają, a takie blokowanie ulic jakos szczególnie nic nam nie da po za utratą poparcia i zrozumienia naszej sprawy od reszty narodu stojącego w korkach. Z tego co wiem to dostawcy PiniPolonia byli w czwartek w Warszawie ale jakos nic szczególnego nie zdziałali, po za wysłuchniem ich problemów przez pracownika ministerstwa rolnictwa bo było ich nie zbyt wielu. Co Wy na to? Może by zoragnizowac cos po niedzieli bo nie ma na co czekac...
    • Przez JARAS
      Mam pytanie i jak sadzicie ile jedna osoba pracująca ( jeżdżaca ciagnikiem kombajnem) może mieć obrobić hektarów oczywiście do udoju mieszania paszy ma pracownika lub pracowników ale też tam często zagląda. A w zniwa jakiegoś kierowce do pomocy czy do obornika. Jak sądzicie 300 ha jest w stanie zrobić na dobrym sprzecie mowa o Nh 2012r 190km do tego zetora z turem 90km rocznik 2005 i mf 130 km czonik 2000. Do tego kombajn do zboża.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Tak jak w temacie mam 1ha ziemi chciałbym zasiać zboże ile mugłbym hodować świń
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam mam 1 tone zboża na ile świń to wystarczy chce kupić w wadze 25kg i paś do 130kg
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj