Zaloguj się, aby obserwować  
Lawrenowicz

WYBÓR ŁADOWARKI TELESKOPOWEJ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lawrenowicz    1

Witam serdecznie

chce zakupić ładowarke teleskopową (niestety moja wiedza w tym temacie nie jest wystarczająca więc chcialbym poradzic sie ekspartów tudzież ludzi ktorzy maja odpowiednia praktyke i obycie z tego typu sprzetem

A mianowicie

ładowarka bedzie wykorzystywana w 200ha gospodarstwie. Wiadomo załadunek rozladunek nawozów itp, zbieranie beli z sianokiszonka, inne prace transportowe oraz załadunkowo-rozładunkowe

budżet do 120tys

mylślalem o wysięgu do 8 m oraz udzwigu do 4 ton ( opcje te musza uwzgledniac mobilnośc oraz "sprytność" owego sprzetu, nie mam czasu na rozstawianie zapor ) : )

 

z tego co sie zorientowalem najlepsza opcja będa ładowarki JCB seri AGRI (najlepiej z pompa łancuchowo poniewaz tloczkowa ulega wielu awariom) czy to prawda ?

manitou z tego co sie orientuje dosyc awaryjne i częsci drogie

a co z takimi maszynami jak class? bobcat ? cat ?

 

prosze o pomoc : )

Edytowano przez Lawrenowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

nie powiedział bym że manitu jest awaryjna wujo ma 1,5 roku mlt735 premium i nie miał w niej jeszcze ani jednej awarii a pracuje naprawdę ciężko bo wybiera gnój z obory na głębokiej ściółce gdzie jest bardzo zbity pracowałem na niej nieraz w wakacje przy sianie i przy oprzątaniu i bardzo dobrze się na niej pracuję. Tylko jakiś właściciel classa scorpiona tyczy to się również manitu mówił żeby brać skrzynie mechaniczną jak masz zamiar ciągać nią przyczepy bo w automacie olej moment się grzeje i w zimę ciężej jest zapalić taką ładowarkę ponieważ ma ciężej ruszyć dwie pompy czyli jedną w skrzyni no i jedną od układu wysięgnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawrenowicz    1

dziekuje za pomocną opinie,

bd jednak celowal w jcb aczkolwiek nie wiem jak z innymi markami typu cat i bobcat ? sa jeszcze chba volvo rowniez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawał za JCB na skrzyni mechanicznej dlatego że części są zdecydowanie tańsze i łatwo dostępne (mówię o zamiennikach do JCB a u Manitou zamienników jest jak na lekarstwo ) a skrzynie mechaniczną dlatego że sprzęt nie będzie nowy i już hydrostat może być do remontu a jest to niezwykle kosztowny remont.

Maszyny o większym udziwigu są cieższe mniej "sprytne" i bardziej paliwożerne z czego nad tym udziwigiem ja bym się jeszcze zastanowił.

Co się tyczy innych marek to ja bym dał sobie spokój nie dlatego że być może bardziej awaryjne tylko mniej popularne a co za tym idzie trudniej o mechanika i części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

jcb 526 loadal super  maszyna ma udzwig 2,5 jest sprytna ekonomiczna i przedewszystkim jak cos kleknie niema problemu z czesciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj