Skocz do zawartości

Zdjęcie

WYBÓR ŁADOWARKI TELESKOPOWEJ

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lawrenowicz

Lawrenowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 23:56

WYBÓR ŁADOWARKI TELESKOPOWEJ Witam serdecznie
chce zakupić ładowarke teleskopową (niestety moja wiedza w tym temacie nie jest wystarczająca więc chcialbym poradzic sie ekspartów tudzież ludzi ktorzy maja odpowiednia praktyke i obycie z tego typu sprzetem
A mianowicie
ładowarka bedzie wykorzystywana w 200ha gospodarstwie. Wiadomo załadunek rozladunek nawozów itp, zbieranie beli z sianokiszonka, inne prace transportowe oraz załadunkowo-rozładunkowe
budżet do 120tys
mylślalem o wysięgu do 8 m oraz udzwigu do 4 ton ( opcje te musza uwzgledniac mobilnośc oraz "sprytność" owego sprzetu, nie mam czasu na rozstawianie zapor ) : )

z tego co sie zorientowalem najlepsza opcja będa ładowarki JCB seri AGRI (najlepiej z pompa łancuchowo poniewaz tloczkowa ulega wielu awariom) czy to prawda ?
manitou z tego co sie orientuje dosyc awaryjne i częsci drogie
a co z takimi maszynami jak class? bobcat ? cat ?

prosze o pomoc : )

Edytowany przez Lawrenowicz, 13 listopad 2013 - 00:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WYBÓR ŁADOWARKI TELESKOPOWEJ Dzisiaj, 07:02
  •  

#2 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 14:34

WYBÓR ŁADOWARKI TELESKOPOWEJ nie powiedział bym że manitu jest awaryjna wujo ma 1,5 roku mlt735 premium i nie miał w niej jeszcze ani jednej awarii a pracuje naprawdę ciężko bo wybiera gnój z obory na głębokiej ściółce gdzie jest bardzo zbity pracowałem na niej nieraz w wakacje przy sianie i przy oprzątaniu i bardzo dobrze się na niej pracuję. Tylko jakiś właściciel classa scorpiona tyczy to się również manitu mówił żeby brać skrzynie mechaniczną jak masz zamiar ciągać nią przyczepy bo w automacie olej moment się grzeje i w zimę ciężej jest zapalić taką ładowarkę ponieważ ma ciężej ruszyć dwie pompy czyli jedną w skrzyni no i jedną od układu wysięgnika

#3 Share Lawrenowicz

Lawrenowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 15:14

WYBÓR ŁADOWARKI TELESKOPOWEJ dziekuje za pomocną opinie,
bd jednak celowal w jcb aczkolwiek nie wiem jak z innymi markami typu cat i bobcat ? sa jeszcze chba volvo rowniez ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 17:09

WYBÓR ŁADOWARKI TELESKOPOWEJ Ja bym obstawał za JCB na skrzyni mechanicznej dlatego że części są zdecydowanie tańsze i łatwo dostępne (mówię o zamiennikach do JCB a u Manitou zamienników jest jak na lekarstwo ) a skrzynie mechaniczną dlatego że sprzęt nie będzie nowy i już hydrostat może być do remontu a jest to niezwykle kosztowny remont.
Maszyny o większym udziwigu są cieższe mniej "sprytne" i bardziej paliwożerne z czego nad tym udziwigiem ja bym się jeszcze zastanowił.
Co się tyczy innych marek to ja bym dał sobie spokój nie dlatego że być może bardziej awaryjne tylko mniej popularne a co za tym idzie trudniej o mechanika i części.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 23:24

WYBÓR ŁADOWARKI TELESKOPOWEJ

jcb 526 loadal super  maszyna ma udzwig 2,5 jest sprytna ekonomiczna i przedewszystkim jak cos kleknie niema problemu z czesciami