Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stacjonarny wóz paszowy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 19:44

Stacjonarny wóz paszowy Cześć Panowie!

Znalazłem w sieci ciekawe urządzenie:

http://www.youtube.c...FFsNNdmNM#t=102

Bardzo spodobało mi się to rozwiązanie. Ile waszym zdaniem powinno kosztować takie urządzenie, żeby:

a) polski rolnik pomyślał o jego kupnie
B) było go na nie stać
c) kupił je

Przyznaję - mnie ono zaintrygowało. Tutaj jest pokazane w wersji maxi, na naprawdę sporo gospodarstwa rolne, ale sądzę, że w mniejszych również by się mogło sprawdzić - oczywiście w mniejszym rozmiarze :D

I jeszcze zastanowiła mnie jedna rzecz - zima. Tutaj urządzenie stoi pod dachem, a gdyby przy mrozach stało na zewnątrz to by nie zamarzało? Jak sądzicie? Wypowiedzcie się proszę :)
norweskie-lesne.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stacjonarny wóz paszowy Dzisiaj, 15:09
  •  

#2 Share stokrotka120

stokrotka120

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, zwierzęta (szczególnie konie), piłka nożna, motoryzacja, podróże, nauka :D

Napisany 19 listopad 2013 - 20:03

Stacjonarny wóz paszowy Hmm, niedawno (miesiąc-dwa?) temu było to pokazane w Poradniku Rolniczym- mnie też to zainteresowało, bo jest to dobre rozwiązanie, więc szukałam trochę o tym w necie. :P Zobacz na http://rolnictwo.com...t-tmr,1368.html. Niestety nie pamiętam, jaka cena takiego cacka, ale tanie na pewno nie jest :P Koszt takiego to ok. 30-40 tyś ...

Edytowany przez stokrotka120, 19 listopad 2013 - 20:08.

#3 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 608 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 20:10

Stacjonarny wóz paszowy moim zdaniem najciekawszym rozwiązaniem jest stacjonarny wóz paszowy i do tego taśmociągi...
głownie pellon i delaval ma w ofercie takie rozwiązania, ale ceny zaporowe, jak się nie myle to około 300 tyś zł.
moim zdaniem paszowóz stacjonarny - 50 tyś plus taśmociągi 50 m kolejne 50 tyś i za 100 tyś można byłoby mieć coś takiego w starych oborach, gdzie korytarze mają około 1 metra, i spokojnie 40 krów dojnych by obsłóżyło...
ale niestety czegoś takiego jeszcze nie ma, ale może z czasem...
do tego paszóz napędzany silnikiem elektrycznym co jest dużym plusem, gdyż oszczedność 70% na paliwie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 19:59

Stacjonarny wóz paszowy @Stokrotka120, tutaj podałaś już wyższą szkołę jazdy widzę, bo maszynka odmierza jeszcze dawki paszy dla poszczególnych sztuk. Też kojarzę ten artykuł, to był na przykładzie jakieś obory w Niemczech chyba podane, ale pamiętam, że tam robot musiał mieć jeszcze swój "pokój" do składowania pasz które były pobierane. Fajne rozwiązanie, ale chyba nie na kieszeń polskiego rolnika.

@Akernolat, taśmociąg jest chyba tańszy :) Ale możesz w ogóle bardziej wyjaśnić mi swoją koncepcję? Taśmociąg tak jak na tym filmiku czy w jaki sposób? Wyjaśnij proszę, bo zaciekawiłeś mnie :)
norweskie-lesne.pl

#5 Share 00Dawidek00

00Dawidek00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:03

Stacjonarny wóz paszowy Witam. Tak przypadkiem natrafiłem na ten temat i powiem że paszowozy stacjonarne to żadna nowość i są nie tylko do większych obór ale też widziałem w stanowiskowych oborach, ronież oddzielne roboty do ścielenia, jak i do zadawania pasz treściwych, ceny za takie cacka są kosmiczne, co prawda czas obsługi jest minimalny, można w nich ustrawiać dowolną ilość przejazdów na poszczególne grupy i dawki ale na grupę a nie pojedynczo na sztukę, bo poprostu się nieda, chociaż jest jeszcze inny rozaj paszowozu do karmienia pojedynczych sztuk ale to już inna bajka... widziałem wiele obór w takich systemach i są wydajniejsze.... jeśli byłby ktoś zaineresowany to moge przesłać zdjęcia kilku na PW. Pozdrawiam...
Jedną z firm produkujących całe systemy żywienowe jest firma Mullerup..
to coś w tym rodzaju

Edytowany przez 00Dawidek00, 20 listopad 2013 - 21:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 608 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 22:30

Stacjonarny wóz paszowy czy ktoś wie ile kosztuje ten wózek? Robot Pellon Kombi?
http://www.google.pl....63808443,d.Yms
w podanym artykule pracuje on na bardzo małym gospodarstwie