Zaloguj się, aby obserwować  
adam882

sloma

Polecane posty

adam882    11

Witam.

 

Mam takie pytanie, czy sloma z owsa albo jęczmienia nadaje sie do scielania pod swinie. Wedlug Was jaka jest najlepsza sloma?.

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

 

POZDRAWIAM

ADAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Najlepsza jest z jeczmienia zimowego .. z jarego tez ale tak wiesz pod tuczniki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Ja sądzę że do ścielania lepsza jest słoma z zbóż ozimych, ponieważ lepiej wchłania wilgoć, a zaś przez jara tylko przeleci i będziesz musiał jej więcej zużyć. Takie jest moje zdanie, gdyż wiem to z doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Słyszałem dwie rozbieżne treści. Jedni mówią żeby nie ścielić prosiętom bo podobno się zapchają a drudzy ścielą i twierdzą, że jęczmienna lepsza bo delikatniejsza a nawet jak trafi się kłos to lepiej jak jest to jęczmień niż żyto. Jak ustosunkujesz się do mojej wypowiedzi?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każda słoma jest dobra, zwłaszcza jak jest rok gdzie występują braki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie prawda, ścieliłem już nie raz i nigdy nic się nie działo, już bardziej po jęczmiennej nie raz wyskakiwały im krosty od tarcia, ale to też raczej rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Mat nie pisz że nie prawda , a jestem ciekaw czy na pewno u Ciebie od jęczmiennej ,bo mi się wierzyć nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Piszę, bo to nie prawda, a wierzyć nie musisz jak nie chcesz, a czy to akurat było od jęczmiennej, to też nie wiem na pewno, bo jak już pisałem było to owszem w czasie ścielenia tą słomą, ale występowało niezwykle rzadko i u pojedynczych sztuk, bez objawów innej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie tylko słyszałem od niektórych rolników ale i u mnie miałem przypadki uczulenia zwłaszcza prosiat na słomę jęczmienna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

U mnie idzie praktycznie sama słoma jęczmienna i owsiana (mieszanka), w małych ilościach pszenżytnia czy pszeniczna i żadnych uczuleń czy problemów od ściółki nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Ja uzywam pszenej i zytniej. Maja najlepsza chlonnosc. Ale jak nie ma to idzie wszystko:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15377

Ja używam każdej bo mam wszystkie odmiany zbóż. Dlamnie najlepsza owsianka, bo jak zaniosę kostkę to jest czym rozścielić, a jak zaniosę z pszenżyta to tylko "rurki" i 3x więcej trzeba kostek "masy" by zaścielić powierzchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmerMXM
      Witam wszystkich.
       
      Mam pytanie.
       
      Mój kombajn to Claas Dominator 108 MAXI
       
      Ostatnimi czasy zauważyłem że na sitach jest więcej niż zawsze słomy podczas koszenia niż było to kiedyś.
      Powiem tylko że przed sezonem został wymieniony ruszt klepiska na nowy oryginalny claas (potocznie grzebień)
       
      Tylko mimo wszystko duża ilość słomy dostaje się na sita i od czasu do czasu podczas koszenia muszę wyjść i pozbierać to co się nazbierało żeby nie było strat.
       
      Czy miał ktoś podobne doświadczenia i co może być tego przyczyną, może też mi ktoś powie jak temu przeciwdziałać?
    • Przez Junkers
      Tak jak w temacie, nie moge juz sobie z tym dac rady. Najgorzej jest w zycie ze az wszystko staje.
      Gdzies widzalem jak ktos dookola motowidla po brzegach zalozyl druty, tzn owinal na motowidle wiekszy okrag jak same motowidlo.
      Nie mam skrajnych sprezyn bo wtedy owijalo sie jeszcze gorzej i mysle zeby odciac mocowanie tych sprezyn i wiem ze to by troche pomoglo.
      Co wy na to?? piszczie jak temu zaradzic
       
      Wstawil bym zdjecie o co mi chodzi i jak sie owija (szok) ale informatycy z AF strasznie wychudzili wersje mobilna...
    • Przez inginio
      Witam. Piszę tutaj bo to kombajn bardzo spokrewniony z new hollandem. Wczoraj podczas koszenia pszenicy która była strasznie gęsta maszyna słabo doczyszczała ziarno tzn w zbiorniku były długie kawałki słomy. Poza tym czyste. Kombinowałem z wiatrami , kierunkiem wiatrow (od dołu od góry) sita regulowałem i bez skutku a słomy całkiem sporo było. Dzień wcześniej kosiłem jęczmień, pszenżyto i było idealnie tylko w tej pszenicy taki problem. Pomożecie?
    • Przez kubica11
      Jaką prasę zmiennokomorową wybrać do ciągnika " Fendt 311 Vario Tms " który ma 115km? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj