Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pożar - odszkodowanie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Junior01

Junior01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 17:28

Pożar - odszkodowanie Hej, wszystkim,

Jestem w takiej sytuacji - budynek mojego ojca uległ spaleniu, dosyć poważnemu. Był to obiekt mieszkalno-gospodarczy. Wiekszą część zajmowała ta część gospodarcza. Było tam siano (piętro) i maszyny (parter). Również na parterze było mieszkanie, gdzie mieszkała kuzynka. Niby wynajmowała, ale płaciła tylko za media własne. Pozar powstał prawdopodobnie na skuter uszkodzenia instalacji kominowej, sąsiedztwo siana i nieszczęście. Straty są dość poważne, z budynkiem jest kiepsko. Maszyny udało się uratować, drobne uszkodzenia są. Mieszkanie kuzynki zostało zalane. Nic im sie nie stało. Do mieszkania nie da się z tym momencie wrócić, i nie wiadomo czy kiedykolwiek się da. Mienie kuzynki (meble etc) było ubezpieczone. Ale - teraz chodzi o ojca. Poniósł ogromne straty. Nie wiem jakie są szanse na ubezpiecznie. Fakt, instalacja nie była nowa. Ale większy problem - brak zaświadczenia od kominiarza na bieżący rok o czyszczeniu kominu.Leżało to w gestii kuzynki. Nie zrobiła tego. Jak oceniacie szanse na otrzymanie ubezpieczenia ?

Sorki że tak może nie po kolei i nieskładnie napisałem, ale troche mną wstrząsneły te wydarzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pożar - odszkodowanie Dzisiaj, 20:00
  •  

#2 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 18:11

Pożar - odszkodowanie bez tego zaświadczenia kiepsko

#3 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 10:33

Pożar - odszkodowanie podpłać kominiarza i może się uda coś załatwić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 19:21

Pożar - odszkodowanie Jeśli podczas oględzin wyniklo że przewód kominowy był nieszczelny to żaden kominiarz nie weżmie tego na siebie więc będzie ciężko zalatwić zaświadczenie o przeglądzie , ale z tego co jest u nas to kominiarze sami przyjeżdzają w okresie przed zimowym więc czy to zaniedbanie ,czy pominięcie przez niego?Wg .mnie to dobra strategia obrony w zakładzie ubezpieczeń aby uzyskać odszkodowanie . Z drugiej strony który kominiarz rzetelnie sprawdzi komin ,chyba żaden bo tylko wyczyści jak musi, kasa i dalej do następnego i pewnie tak było też u ciebie kolego bo rozszczelnienie nie powstało przecież w jeden rok.Współczuję i powodzenia .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 14 listopad 2013 - 17:25

Pożar - odszkodowanie zrób tak jak radzi tobie Chiquita powinno być dobrze,nie tak dawno miałem styczność z podobnym przypadkiem i wszystko poszło OK