Zaloguj się, aby obserwować  
krzysztof1410

Taśma do 75-30

Polecane posty

Dzień Dobry

 

Mam na wykończeniu taśmę odsiewacza do 75-30 długość około 4,5 może mniej. Mam też już słabą tą taśmę załadowczą i muszę poszukać nowych.

Dlatego zawraca się do was drodzy forowicze abyście mi doradzili w jakich firmach się zaopatrzyć a gdzie nie kupować, bo chcę uniknąć kupienia oryginałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Po pierwsze to temat nie w tym miejscu co trzeba.

Jeżeli chodzi o odsiewacz to najlepiej oryginał on dość mocno dostaje po doopie i nie warto zakładać marnej jakości podróbek. W Agraradzie była taka akcja że jak zamówisz chyba do końca stycznia to na maj masz dostawę gratów z 20% upustem. Możesz też popytać w Granicie oni często mają oryginały w lepszych cenach. Gumstal też robi taśmy prętowe a właściwie chyba je gdzieś kupuje na zachodzie i sprzedaje jako swoje, jakieś 80% ceny oryginału. KIJ to porażka 60% ceny, wytrzymałość rok może dwa, pasy się rozwarstwiają. Mówiąc o taśmie załadowczej masz na myśli tą plandekową co na przyczepę wyrzuca?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co z zamienników uważacie że tylko gumstal produkuje zamienniki o w miarę dobrej jakości ?

Czy ktoś słuszał jakieś pozytywne komentarze o firmie KiJ czy tylko negatywne bo szczerze znalazłem ich szybciej niż gumstal i chciałem tam kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Kolego @krzysztof1410 moja opinia na temat taśm z KIJa opiera się na doświadczeniu z tymi produktami. Oczywiście możesz spotkać się z pozytywną oceną ich wyrobów ale najczęściej mówią tak ludzie którzy nie mieli styczności z oryginałem lub dobrymi zamiennikami. Poza tym uwierz mi nie ma co oszczędzać na taśmach które przenoszą największe obciążenia, czy 1000 euro za odsiewacz który przeleci 10 lat to aż tak dużo.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Farmer19900
      Witam forumowiczów

      Miał może ktoś okazje wymieniać taśmę w kombajnie Bolko z 643 ( tzw. ,,jeża")
      Jeśli tak to bardzo bym prosił jak zdjąć starą, bo wydaje się to niemożliwe . Dodam ,że mam taśmę niespinaną.

      Pozdrawiam
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, myślę nad ulepszeniem swojej łuskarki i dorobienia do niej taśmy podającej strąki pod wałki.
       
      Moje pytanie brzmi, jakiej taśmy mam użyć?
      Gdzie będę mógł zakupić taką taśmę, nadającą się do takiej łuskarki, aby miała odpowiednie parametry do tego sprzętu? 
       
       
      Pozdrawiam
      Z góry dzięki za odpowiedzi!
    • Przez marce127
      Witam serdecznie,
      Nasi Koledzy potrafią zdziałać wiele. Jak przypuszczam, nawet ze zwykłej aluminiowej drabiny może powstać super podajnik do warzyw (jak na zdjęciach):). Zastanawiam się czy mógłby ktoś podzielić się tutaj swoim doświadczeniem w tym temacie.
      Zasilanie hydrauliczne - czy np. trzeba dzielniki ciśnienia, może propozycja jaki silnik (jasne że wolnoobrotowy, itp.) ale może ktoś napisze coś konkretniej
      Bębny - może ktoś ma pomysł skąd wziąć gotowy itp.
      jasne że można na olx kupić gotową taśmę ale to nie o to chodzi:)
      dzięki z góry za ewentualną dyskusję


    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj