Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kultywatr

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arty

arty

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 08:33

Kultywatr Witam wszytskich właśnie zarejestrowałem sie na forum które juz od dawna przeglądam..
Posiadam niewielkie gospodarstwo i jeszcze troche troche mało sprzetu.
Własnie zakupiłem kultywator którego mi dotąd brakowało.
Kupiłem starszy typ uni grudziądz na 16 zębów.
Muszę go trochę odremontować i pomalować.
Mocno zużyte są osie i łozyska kół podporowych,.
Gdzie dostac jakiś zestaw naprawczy do tego i co powinno tam byc zmontowane, sworzeń wytarty i nie wiadomo co juz sie pogubiło i jakie wymiary powinny mieć tueleje.
Koła chyba starszego typu - sworzeń na zawleczkę.

(PS. Kultwator ma 2,4m + do tego pojedynczy wałek czy mój ciągnik ( zetor 3011 tzw majorek ) da sobie z tym radę... ziemia raczej cieżka. Miał byc mniejszy sprzet na 2,2m 14zębów ale sprzedawca się troche pomylił w informacji - ale juz wziąłem - najwyzej odejme kilka łap...)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kultywatr Dzisiaj, 10:50
  •  

#2 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 10:30

Kultywatr Ja od swojego zdemontowałem kółka dołożyłem dwa zęby na 18sztuk i ma 2.7 szerokość. Dokupiłem podwójne wałki strunowe i c355 daje radę

#3 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 12 listopad 2013 - 16:39

Kultywatr

Witam wszytskich właśnie zarejestrowałem sie na forum które juz od dawna przeglądam..
Posiadam niewielkie gospodarstwo i jeszcze troche troche mało sprzetu.
Własnie zakupiłem kultywator którego mi dotąd brakowało.
Kupiłem starszy typ uni grudziądz na 16 zębów.
Muszę go trochę odremontować i pomalować.
Mocno zużyte są osie i łozyska kół podporowych,.
Gdzie dostac jakiś zestaw naprawczy do tego i co powinno tam byc zmontowane, sworzeń wytarty i nie wiadomo co juz sie pogubiło i jakie wymiary powinny mieć tueleje.
Koła chyba starszego typu - sworzeń na zawleczkę.

(PS. Kultwator ma 2,4m + do tego pojedynczy wałek czy mój ciągnik ( zetor 3011 tzw majorek ) da sobie z tym radę... ziemia raczej cieżka. Miał byc mniejszy sprzet na 2,2m 14zębów ale sprzedawca się troche pomylił w informacji - ale juz wziąłem - najwyzej odejme kilka łap...)

Zawsze możesz sciagnąc 2 zeby i go zwezić ze bedzie 2.2 da sobie rade spokojnie. Takie rzeczy dostaniesz w pierwszym lepszym sklepie rolniczym a jeżeli nie ma a powiesz im ze bys chciał to ci zamówią i przywiozą.
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share arty

arty

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 09:36

Kultywatr Tak myslałem aby zdjąć zęby, ale czy wtedy wałek - który tez ma 2,4m bedzie pracował prawidłowo ( nie bedzie problemu ze zewnetrzna strona bedzie sie opierala na nieobrobionej jeszcze ziemi i walek bedzie się krecił w powietrzu...)
- pewnie bez testow sie nie obejdzie - ale to dopiero wiosną....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 14 listopad 2013 - 16:03

Kultywatr No musisz próbować równie dobrze możesz zostawic 2.4 tylko dziabki szerzej będą.
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6 Share arty

arty

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 maj 2014 - 10:57

Kultywatr Pierwsze testy kultywatorem juz za mną .. 2,4 metra i 16 zebów to troche duzo - zwlaszcza ze pierwszy rząd-5 zebów mam szerokie łapki jak w gruberze.. - na pierwszy przejazd nie mozna za gleboko bo ciagnik sie zakopuje... Za drugim przejazdem mozna troche glebiej, ale tez ciezko bo też śię zakopuje - opony tez mam juz nie najlepsze i to jeszcze 12,4-28 Na nastepne prace musze jednak zdjąć przynajmniej z 2 zewnetrzne zęby...
Troche zle ze te kola podporowe ida do przodu to ciezko wiecej zwezic aby jeszcze zęby pokrywaly slady kół od kultywatora, bo beda kolidowaly z kolami ciagnika...
Ale jakos pokombinuje aby ciagnik mial trochę lżej...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 04 maj 2014 - 11:34

Kultywatr wywal kola i na wałku strunowym zrób ustawianie głębokości czyli wałek strunowy na sztywno i ustawiasz na centralce żeby szedł równo i tyle

Dodaj odpowiedź