Przemek077

Przeróbka pługa UG 3

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Przemek077    0

Witam :)

Zastanawiam się nad przeróbką pługa UG 3. A mianowicie czeka mnie kapitalny remont pługa i zastanawiam się nad sposobem wstawienia zabezpieczeń śrubowych na korpusy oraz wstawienie większych, półśrubowych odkładnic. Macie jakieś pomysły, propozycje?? Jest to realne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Odkładnice idzie dopasować tylko nie pamiętam dokładnie z czego (oczywiście chodzi o Unijny wynalazek).

Sposobu wstawienia zabezpieczeń na tej konstrukcji korpus jakoś nie wyobrażam sb.

 

Ps. Taka mała moja rada... Skoro już robisz taką kapitalkę to proponował bym rozejrzeć się za jakimś innym pługiem tj. "zachodnim, północnym" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Odkładnicę pół śrubowe były stosowane w pługach UG a co do zabezpieczeń spawasz na słupicę ceownik plecami a drugi do ramy piórem wiercisz otwory i masz zabezpieczenie śrubowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Zdecydowanie zrób tak jak kolega @romek6340 - sprzedaj i kup z dużą odkładnią na zabezpieczeniach, szkoda zachodu i kasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek077    0

Jeszcze zobaczymy jak wyjdzie :), ale myślę że spróbuje po kombinować nad tym pługiem. Jak już coś kupować to konkretnego myślałem o Kverneland AB 85 vario albo o 4 skibowym tego samego producenta i też vario.

Jeszcze jakieś pomysły macie? Czy to jedyne rozwiązanie co do zabezpieczeń w tym pługu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

To po co przerabiać? Kup za parę groszy drugi z UG w dobrym stanie, ten na złom i na pewno taniej wyjdzie. Szkoda kasy na przeróbki bo i tak z czasem kupisz porządny pług:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdeXZet
      Witam mam rozdzielacz 3 sekcyjny na dźwignie przy przyczepie zamet t-635 i podczas pracy muszę mieć otwartą szybę w zetorze i przez większość czasu do środka leci mnóstwo syfu.
      Interesuje mnie czy każdy rozdzielacz można przerobić na linki, jeśli tak to czy jest to tylko kwestia odpowiedniego kołpaka, czy też sprawa jest bardziej skomplikowana, każda linka byłaby sterowana oddzielnie przez taką dźwigienkę http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.grene.pl%2Fkatalogi%2Fhydraulika_silowa%2Ffiles%2Fassets%2Fseo%2Fpage65_images%2F0002.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.grene.pl%2Fkatalogi%2Fhydraulika_silowa%2Ffiles%2Fassets%2Fseo%2Fpage65.html&h=306&w=167&tbnid=9oMKrr5WOFF7KM%3A&zoom=1&docid=1hvRvH9fj-D2GM&ei=tKCzVJrMJcvzUtaMghg&tbm=isch&ved=0CFYQMyhOME44ZA&iact=rc&uact=3&dur=759&page=8&start=167&ndsp=26
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.
       
      Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.
       
      Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez daf7160
      Witam, jestem tu nowy i nie wiem czy w dobrym miejscu piszę. A mianowicie posiadam Ursusa 1634 ze skrzynią trzy biegową, chciałbym ją przerobić na szybką ale się nie da dlatego mam zamiar zakupić i przełożyć skrzynię biegów z ursusa 912. Tylko rodzi się pytanie czy to w ogóle możliwe i czy wytrzyma. Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Gość
      Przez Gość
      Mam stary już od paru lat nie używany agregat ścierniskowy. Myślę by może odjąć wał i może kilka redlic oraz noże boczne i używać do głęboszowania. Jak myślicie? Czy jest w tym sens, czy to jednak byłaby zbyt słaba konstrukcja? 130 KM by to ciągnęło. 


    • Przez GBartek
      Witam. Posiadam 2 siewniki konne i chcialbym je ze soba polaczyc aby byl szerszy. 
      Jak sie za to zabrac? Jakies porady? 
      Nie interesuja mnie opinie w stylu : sprzedaj oba, kup poznaniaka.  Mam 2 siewniki i wolny czas, a w mojej okolicy poznaniaki chodzą po min. 1500zl, a duzo ziemi nie mam. 
      Szukalem osoby, ktora sie podejmie takiego zadania, ale nikt nie probuje. 
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj