Mariuszbrzeski

Uprawa Kukurydzy po łące

Polecane posty

Kukurydza siana po łące teraz placami zaczeła usychać zobaczylem w korzeniu pełno larw takich żółtych to są drutowce kukurydz łapie juz 5 lisc wiecie czy jest jakis skuteczny sposob aby je szybko zwalczyc jakis preparat i zeby opryskac ale aby nie uszkodzic zbyt mocno kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to sa napewno drutowce 1314700890.jpg

 

wygladaja tak ale kolego ten owadofos to pisze ze stosowac przed siewem a ten decis to nic nie pisze ze jest na drutowce :( kurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Drutowiec drutoiec. Z 8 lat temu dzialsl na to decis dosc dobrze. Ale trzeba bylo zaprawiac kuku gaucho lub nupridem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ok czyli ten decis ale kuku łapie 5 6 a miejscami 7 lisc ten preparat nie zaszkodzi jej a i przypomne ze kuku byla tydzien temu pryskana na chwasty to nic nie zaszkodzi oprysk po oprysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

tu masz informacje

http://www.agrofoto.pl/articles/top-uprawa/czym-zwalczac-szkodniki-kukurydzy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Karate czy decis nic tu nie pomogą. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Dursban lub generyki w pełnej dawce podczas deszczu przy dużym szczęściu mogą zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

potwierdzam dursban zadziała, najlepiej wdeszcz, a jak nie ma to z dużą ilością wody I póżnym wieczorem lub o świcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Sluchaj ja to wiem z praktyki a nie teori. Ze decis pomoże mi pomógł w takuej sytuacji. Nawret t wab pisze ze od 3 luscia te stodki zadzialaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

u mnie drutowiec zezarł z 50arów qq a ta co została to rosnie duzo słabiej...2 lata wczesniej pełno perzu tam było i teraz jedynie jesienia zostaje porzadny zabieg na to ustrojstwo...miejscami ziarniki przezarte na wylot przez drutowca zostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok Dursban zakupiony czekam na wieczor i wyruszam pryskac juz sie pomalu zbieraja chmury moze popadac ale teraz mozecie mi powiedziec w jakiej dawce opryskac te kukurydze bo nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kukurydza pryskana tym dursbanem 3 czerwca ale efektow nie widac robaki nie zdychaja i dalej wcinaja kukurydze juz tak powiem ze 20 arow to stratny jestem czy ten preparat jeszcze nie zadzialal wie ktos cos o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Szkodniki glebowe to się niszczy przez odpowiednią agrotechnike i zaprawianie nasion a nie pryskanie po siewie bo tutaj marna szansa żeby środek doszedł odpowiednio głeboko i zniszczył larwy.

 

Oprysk to może zadziała jak by sie przed siewem prysneło i wymieszało z glebą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

ja pryskałem durspadem po zaoraniu po skibach i zaraz uprawiałem i za 3 dni siałem bo też siałem drugi raz przez drutowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Panowie. W jakiej dawce pryskać Dursbanem przed siewem kukurydzy na polu, na którym częściowo była łąka i trochę sadu ? Oczywiscie po oprysku zamierzam wymieszać to wszystko agregatem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 lata siana kukurydza bylo pryskane dursbanem 2 razy i nic coraz wiecej tych drutowców zeszlego lata z 1.5 ha ogolociły bo susza byla w tym roku boje sie ze to samo bedzie a tylko ten kawałek aktualnie mi pasuje do zasiania kuku boze jeszcze ktos slyszal o jakims sposobie na te robale 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

Kolego ale to pryskaj zanim posiejesz kukurydze. Wuja pryskał przed deszczem i nic nie robił a siał za jakies 2 tyg i nic mu nie jadły bo wyginely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tydzien przed sianiem pryskalem w deszczyk i dalem dobra dawke i nic nie pomoglo tam moze co nie ktore padly a jak bylem pare dni na polu temu z łopatka to jest ich pelno najbardziej pod kępami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo333    0

bede chciał zasiac kukurydze na kiszonke na łace ktora zaorałem na zime co mam zrobić przed sianiem kukurydzy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

sprzedawca mi powiedzial ze dzisiejsze insektycydy tj. dursbany itp to sa afrodyzjaki dla szkodnikow w porownaniu z srodkami stosowanymi wczesniej i to jest raczej prawda kiedys jak sie przejechalo na robala to wszystko za opryskiwaczem zdechlo nawet zajac krzywo lecial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj