Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 5140 skrzynia

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomasekk

Tomasekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 21:08

Case 5140 skrzynia Witam ;)
Czytałem tematy o case seria 51XX i nie ma odpowiedzi na moje pytanie.
Mianowicie chodzi mi o skrzynię " USZKODZONY 3 BIEG POWER SHIFT'u "
Co może być uszkodzone ? Jaki może być przybliżony koszt remontu skrzyni w takim ciągniku ?.
Pytam ponieważ znalazłem takiego uszkodzonego i czy jest sens się pchać w remont, czy to jest opłacalne.
Cena tego traktora to 18,5 tyś. Myślę, że tam będzie cała skrzynia do remontu.
Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 5140 skrzynia Dzisiaj, 01:47
  •  

#2 Share Dropek

Dropek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 01:43

Case 5140 skrzynia Może byc uszkodzony synchronizator który kosztuje 80 zł tez oglądałem ten traktor na Allegro

#3 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 09:41

Case 5140 skrzynia Synchronizator na powershift :blink: ? Tam na powershiftcie są kosze a w nim tarczki cierne i przekładki. O ile nie są uszkodzone tryby w co wątpię to mogę być wytarte te tarczki lub zapieczone zależy od objawów lub może być nieszczelność i olej nie trzyma ciśnienia w koszu to ostatnie najłatwiej sprawdzić bo wystarczy zmierzyć ciśnienie na tym koszu manometr z końcówką bodaj m14, powinno być 19-21bar. No chyba że jakaś usterka elektryczna ale wątpie bo by to zrobili. Co do kosztów to zależy czy robiłbyś sam czy firma. 1 tarczka to jakieś 50-60zł a na koszu są 4, ale jak już będzie rozkręcony to najlepiej wymienić wszystkie. Do tego uszczelniacze chyba 200zł na kosz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Tomasekk

Tomasekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 14:51

Case 5140 skrzynia aa wie ktoś może ile może kosztować remont całej skrzyni ? przybliżony koszt ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 16:53

Case 5140 skrzynia Trochę pytanie bez sensu, bo skąd mamy wiedzieć co jest do wymiany? Jeśli wymiana samych tarczek powershift + uszczelniacze to myśle ok 2tys bez robocizny. Jeśli rewers też jest do robienia to z 1,5tys za tarczki tyle że to już jest nieco bardziej skomplikowana operacja i trzeba rozkręcać skrzynie w innym miejscu przy okazji gerotor można by sprawdzić. Nie wiem jak liczą za robocizne ale wyjdzie więcej jak za te tarczki, gdzieś pisali że za rewers z 5tys i pewno tyle samo za półbiegi potrafią powiedzieć. To tak optymistycznie i te rzeczy opłaca się jeszcze zrobić ale jeśli miały by być do wymiany np synchronizatory, jakieś zębatki czy kosze to koszta pójdą w dziesiątki tys tym samym nie opłaca się w ogóle robić.
A i jeszcze jedno, radze przyglądnąć sie pompie hydraulicznej bo ktoś pisał, że oryginał 16tys... :wacko: ewentualnie regeneracja za parę tys.

Dodaj odpowiedź