fagot

Magazyn na ziemniaki

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja u siebie pobudowałem hale z bloczków i do tego płyta ścienna ze styropianu i do tego posadzka przemysłowa :D. Przechowywałem wszystko na pryzmach ale przechodzę na skrzynie w większości ale :D. W pryzmach chce trzymać teraz ok 1500 ton a w skrzyniach 1000 ton :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
California    0

Ja mam przechowalnie poswawioną w końcówce lat 90 tych przez mojego ojca z zewnątrz biała cegła w środku bodajrze 8 cm steropianu i połówka pustaka i wszystko wytynkowane. Mam zwykły betonowy srop tak jak to się robiło w tamtych latach ale dość wysoki. Ziemniaki kopię w palety i piętruję po 4 w słupku w przechowalni jak dla m,nie ta metoda przechowywania jest o niebo lepsza od hałdowania. Wiadomo że są to spore koszty ale ponosi się je tylko raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Witam co lepsze według was na dach przechowalni.. eurofala + natrysk pianką poliuretanową czy blacha obornicka ( wielo warstwowa )? plusy eurofali według mnie to wieksza trwałość bo nie koroduje za to minusy gorzej wygląda wizualnie natrysk i nie wiem do końca czy czasem szkodniki nie skuszą się na pianke no i cena. Za to w przypadku blachy obornickiej między łączeniami nie robią sie szczeliny? choć zawsze jest na wszystko sposób na pianke płyta osb koszt 10 zł na metr i na płytę natrysk uszczelniający 9zł 1cm warstwy...

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przepraszam za odkopanie tematu, odnosząc się do ostatniego posta należy zauważyć, iż płyta warstwowa jest lepszym rozwiązaniem niż eurofala z natryskiem, przede wszystkim jest to rozwiązanie bardziej estetyczne i łatwiejsze do utrzymania w czystości oraz wymiany, łączenia oczywiście są szczelne (zamek + uszczelka + śruba) i płyta warstwowa będzie raczej tańsza niż eurofala + natrysk 

 

znalazłem w końcu te sondy z czujnikami na kablu (do zamrażarek) 

 

30m Eurochron EAS 700Z za 36zł

100m Mobile Alerts MA 10101 za 79zł

 

tylko mam teraz problem z dobraniem stacji bazowej, do tańszych czujników pasuje stacja Eurochron EFWS 700 (ogarnie 3 czujniki) zestaw za 200zł, ale troszeczkę boję się małego zasięgu, zestawu z droższym czujnikiem jeszcze nie skompletowałem (potrzebuję stacji ogarniającej 3 czujniki zewnętrzne) a z tego co się zorientowałem jest to element systemu monitoringu różnych parametrów w domu z systemem zdalnego powiadamiania o przekroczeniu skrajnych wartości 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja mam zwykla stacje pogodowa + 3czujniki. Kosz mniej niz 100netto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

miałem identyczne czujniki przy lidlowych stacjach w każdej przechowalni, niestety nie wytrzymały tej wolgotności 

 

chyba jednak zdecyduję się na te czujniki do mobile alerts, stacja bazowa kosztuje ponad 200zł, ale można ją rozbudować nawet do 50 czujników http://stacje-pogody.pl/artykul_mobile_alerts_system_monitoringu_klimatu_w_domu,21.html co prawda w polszy są dostępne tylko czujniki temperatury i poziomu wody, ale w niemczech za 60 ojro można dokupić na przykład bezprzewodowy czujnik poziomu opadów, dodatkowo te czujniki z sond mogę wykorzystać poza sezonem do pomiaru temperatury gruntu bądź w łanie 

 

są też zestawy startowe z sondą na kablu: http://www.morele.net/stacja-pogody-tfa-31-4002-02-749873/

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj