Skocz do zawartości

Zdjęcie

Magazyn na ziemniaki

82 odpowiedzi na ten temat

#61 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 07 luty 2014 - 23:18

Magazyn na ziemniaki Niestety jest to adaptacja istniejącego budynku. Syropian chce dać tylko w celu wyrównania sciany zewnetrznej. Pozatym ten budynek łączy sie z garażami co daje niestety mostki termiczne wiec najkorzystniej dać docieplenie od środka. Tutaj pojawia się problem z gryzoniami które na pewno zrobiły by sobie miasto w dociepleniu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Magazyn na ziemniaki Dzisiaj, 22:52
  •  

#62 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 08 luty 2014 - 11:48

Magazyn na ziemniaki Zawsze możesz dać 2m styropianu więcej ( żeby nachodził na ściane garażu ) i w ten sposób wyeliminujesz mostki termiczne, izolacja od środka to najgorsze co może być.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#63 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 15 luty 2014 - 01:56

Magazyn na ziemniaki jaki polecacie wilgotnościomierz powietrza ? ważne aby był dokładny może być za max około 400zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak wybrać sadzeniaki? zobacz »

•  

#64 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 luty 2014 - 06:51

Magazyn na ziemniaki Ja w tym roku adaptowałem część garażową na przechowalnie i sortownie to sufit ociepliłem płytą poliuretanową (czyli pianką) przykręcając ją do konstrukcji. Kupując po raz pierwszy tą płytę z jakieś 13 lat temu to przedstawiciele tej Belgijskiej firmy mówili że 6 cm tej płyty odpowiada 12 cm styropianu. Płyta jest powleczona z dwóch stron taką folią aluminiową. Kupowałem w tym roku również podobną płytę produkcji Polskiej to powiem tak nie dość że czekałem na nią dłużej to jeszcze wykonanie jej pozostawia wiele do życzenia. Myślałem o natrysku ale ocieplając w szczyty na sam eternit nie podobało mi się ( ze względu na koszty oraz fakt że eternit kiedyś będę musiał zdjąć). A teraz zrobiłem prosty sufit. Zaletą tej płyty jest to że robią ja na wymiar (długość) szerokość jest stała, a mysz jak już zrobi dziurę to tylko dlatego że chce przejść a nie jak w styropianie że jej się podoba to środowisko.

#65 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 15 luty 2014 - 08:36

Magazyn na ziemniaki daj namiar na tą firmę

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#66 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 luty 2014 - 08:58

Magazyn na ziemniaki lukasx21 to do mnie?

#67 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 15 luty 2014 - 09:27

Magazyn na ziemniaki Albo stronę internetową.

#68 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 luty 2014 - 11:34

Magazyn na ziemniaki Firma nazywa się Recticel - ich przedstawicieli można spotkać na każdych targach rolniczych
http://www.recticelinsulation.be/pl/

#69 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 15 luty 2014 - 14:27

Magazyn na ziemniaki Kafar jaki jest koszt takiej płyty? Macie jakieś sposoby radzenia sobie z myszami pod styropianem?

#70 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 15 luty 2014 - 14:39

Magazyn na ziemniaki

lukasx21 to do mnie?

Tak, dzięki za link. A orientujesz się czy to taniej wychodzi od płyty warstwowej czy ta sama cena?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 luty 2014 - 16:31

Magazyn na ziemniaki krychu koszt podam Ci jak będę mieć fakturę w ręku. Tania ona nie jest to napewno. Przekracza kilkukrotnie cenę styropianu. A na myszy w styropianie znalazłem tylko taki sposób że wszędzie wywaliłem go a wstawiłem tą płytę. Niektórzy stosują drobną siatkę ale koszta i wykonanie tego to też problem. A drobną siatkę szczur może przegryść i problem powraca.

lukasx21 hmm czy taniej to też odniosę się do faktur. Może wieczorem napiszę lub jutro. Brałem płytę warstwową balexu w tym samym czasie. Była to płyta ścienna. Wydaje mi się że przez sam fakt że ma blachę z dwóch stron to już podnosi cenę no i jest dużo cięższa. Płytę belgijską o długości 9,5 metra jedna osoba dźwignie (jeśli by miała jak) a warstwówki to nie wiem bo 3,5 m już ma trochę wagi (oczywiście ta sama grubość)

#72 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 16 luty 2014 - 10:59

Magazyn na ziemniaki Za płytę warstwową z balexu o grubości 60 mm płaciłem 85 brutto, a za płytę poliuretanową belgijską o grubości 80 mm płaciłem prawie 80 zł brutto.

#73 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 16 luty 2014 - 11:15

Magazyn na ziemniaki mam takie pytanie a jak bym w środku starego budynku wyłożył płytę warstwowa (z dwóch stron blacha) to czy gryzonie by sie też dostały do środka płyt?
ZETOR TEAM

#74 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 luty 2014 - 10:00

Magazyn na ziemniaki jak zabezpieczysz ją dobrze to nie.

#75 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 luty 2014 - 06:32

Magazyn na ziemniaki z płyty warstwowej jest już gotowa ściana a z samej piany niekoniecznie
są płyty ścienne z blachą z jednej strony

#76 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2014 - 22:48

Magazyn na ziemniaki Ja u siebie pobudowałem hale z bloczków i do tego płyta ścienna ze styropianu i do tego posadzka przemysłowa :D. Przechowywałem wszystko na pryzmach ale przechodzę na skrzynie w większości ale :D. W pryzmach chce trzymać teraz ok 1500 ton a w skrzyniach 1000 ton :D

#77 Share California

California

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 05:43

Magazyn na ziemniaki

Ja mam przechowalnie poswawioną w końcówce lat 90 tych przez mojego ojca z zewnątrz biała cegła w środku bodajrze 8 cm steropianu i połówka pustaka i wszystko wytynkowane. Mam zwykły betonowy srop tak jak to się robiło w tamtych latach ale dość wysoki. Ziemniaki kopię w palety i piętruję po 4 w słupku w przechowalni jak dla m,nie ta metoda przechowywania jest o niebo lepsza od hałdowania. Wiadomo że są to spore koszty ale ponosi się je tylko raz

#78 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 21 październik 2014 - 22:02

Magazyn na ziemniaki

Witam co lepsze według was na dach przechowalni.. eurofala + natrysk pianką poliuretanową czy blacha obornicka ( wielo warstwowa )? plusy eurofali według mnie to wieksza trwałość bo nie koroduje za to minusy gorzej wygląda wizualnie natrysk i nie wiem do końca czy czasem szkodniki nie skuszą się na pianke no i cena. Za to w przypadku blachy obornickiej między łączeniami nie robią sie szczeliny? choć zawsze jest na wszystko sposób na pianke płyta osb koszt 10 zł na metr i na płytę natrysk uszczelniający 9zł 1cm warstwy...

Edytowany przez e2visionamd, 21 październik 2014 - 22:18.

#79 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 październik 2015 - 20:54

Magazyn na ziemniaki

przepraszam za odkopanie tematu, odnosząc się do ostatniego posta należy zauważyć, iż płyta warstwowa jest lepszym rozwiązaniem niż eurofala z natryskiem, przede wszystkim jest to rozwiązanie bardziej estetyczne i łatwiejsze do utrzymania w czystości oraz wymiany, łączenia oczywiście są szczelne (zamek + uszczelka + śruba) i płyta warstwowa będzie raczej tańsza niż eurofala + natrysk 

znalazłem w końcu te sondy z czujnikami na kablu (do zamrażarek) 

30m Eurochron EAS 700Z za 36zł

100m Mobile Alerts MA 10101 za 79zł

tylko mam teraz problem z dobraniem stacji bazowej, do tańszych czujników pasuje stacja Eurochron EFWS 700 (ogarnie 3 czujniki) zestaw za 200zł, ale troszeczkę boję się małego zasięgu, zestawu z droższym czujnikiem jeszcze nie skompletowałem (potrzebuję stacji ogarniającej 3 czujniki zewnętrzne) a z tego co się zorientowałem jest to element systemu monitoringu różnych parametrów w domu z systemem zdalnego powiadamiania o przekroczeniu skrajnych wartości 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 13 październik 2015 - 06:11

Magazyn na ziemniaki Ja mam zwykla stacje pogodowa + 3czujniki. Kosz mniej niz 100netto
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ