Skocz do zawartości

Zdjęcie

Magazyn na ziemniaki

82 odpowiedzi na ten temat

#41 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:09

Magazyn na ziemniaki skrzynie tak pod warunkiem ze ma sie duzo miejsca :) na pryzmie wiecej wejdzie i mniej zajmuje... a co do skrzyni to tu cos mówia ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Magazyn na ziemniaki Dzisiaj, 10:47
  •  

#42 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:47

Magazyn na ziemniaki zasadniczo to tylko skrzyniopalety umożliwiają bezpieczne wysokie składowanie ziemniaków, szczególnie w przypadku długiego składowania ujawniają się przewagi braku odgniotów, które występują na pryzmie,

ile kosztuje natrysk pianki? ja chyba wszystkie kolejne budynki będę stawiał w konstrukcji łukowej, na maszyny pod plandeką/folią a przechowalnie pod blachą z natryskiem pianki

#43 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:56

Magazyn na ziemniaki kiedys szukałem firmy co sie zajmuja natryskiem pianki to zalezy czy otwartokomórkowa czy zamknietokomórkowa i jeszcze jedna jakas była ale nie moge sobie przypomniec... to cena m2 o grubosci 10cm ceny zaczynały sie od 39zł do 100zł jak skoncze dobudowe przechowywalni to bede brał pianke na dach cos w tym stylu co najlepsze ta pianka NIE JEST ŁATWOPALNA :)

Edytowany przez damii1, 31 styczeń 2014 - 17:57.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 23:50

Magazyn na ziemniaki z tego co sobie kalkulowałem to na dach tańsza jest płyta warstwowa, a do tego gwarantuje większą trwałość wewnętrznej strony oraz możliwość wykorzystania po demontażu, ciekaw jestem czy produkują też łukowe płyty warstwowe

#45 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 01 luty 2014 - 08:56

Magazyn na ziemniaki co do łukowych to nie wiem czy produkują... a pianka ma takie zalety ze wszędzie wejdzie i przykryje więźbę dachowa co w przechowywali jest na + bo nie będzie ciągła wilgoci chyba ze bedzie stalowa konstrukcja... w moim przypadku bedzie to pianka bo mam ok 100m2 starego dachu (6lat temu kryte) dostawie 120m2 nowego dachu i na wszystko pójdzie pianka

#46 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 01 luty 2014 - 09:51

Magazyn na ziemniaki Ja dostałem oferte natrysku pianki i to wychodziło +/-40 zł za 6 cm czyli ponoć odpowiednik 10 styropianu mowa o metrze kwadratowym

Ja dostałem oferte natrysku pianki i to wychodziło +/-40 zł za 6 cm czyli ponoć odpowiednik 10 styropianu mowa o metrze kwadratowym

#47 Share adam1235

adam1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 luty 2014 - 16:25

Magazyn na ziemniaki a jak wysokie macie przechowalnie?

#48 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 01 luty 2014 - 16:47

Magazyn na ziemniaki ja mam 3,75 ale zaluje że nie mam 4,5

w przypadku pianki musisz miec dobra wentylacje bo wilgos bedzie sie skraplac i lac po scianach...

a swoja drogą taka ciekawostka: znajomy ma wypiankowaną przechowalnie (hermetyczną) na jabłka (sciany i płaski sufit), wpierwszym roku uzytkowania jak włączyl agregaty to cisnienie oderwało pianke na suficie :blink:
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#49 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 01 luty 2014 - 16:59

Magazyn na ziemniaki co do wentylacji będą nawiewy i wyciągi więc spoko. starczy 6 cm piany zakladając mur kratówka na 25 i od zewnatrz styro 5 cm??

#50 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 01 luty 2014 - 21:48

Magazyn na ziemniaki Bo jeżeli jest szczelna to powinien mieć zawory kompensacyjne z specjalnymi workami. Ale pewnie to było zbyt trudne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:13

Magazyn na ziemniaki

ja mam 3,75 ale zaluje że nie mam 4,5

w przypadku pianki musisz miec dobra wentylacje bo wilgos bedzie sie skraplac i lac po scianach...

a swoja drogą taka ciekawostka: znajomy ma wypiankowaną przechowalnie (hermetyczną) na jabłka (sciany i płaski sufit), wpierwszym roku uzytkowania jak włączyl agregaty to cisnienie oderwało pianke na suficie :blink:

ja mam 3,8metra a w nowej bedzie 4,6metra :) wentylacja bedzie grawitacyjna i do tego beda jeszcze 2 wentylatory o wymiarach 60x60 cm...

co do wentylacji będą nawiewy i wyciągi więc spoko. starczy 6 cm piany zakladając mur kratówka na 25 i od zewnatrz styro 5 cm??

wydaje mi sie ze troche lichy ten mur... ja bede robił tak: pustak 2x żużlowy 19cm szeroki miedzy pustaki 2x styropian o grubosci 5cm i na zewnątrz budynku 5 styropian jeszcze pójdzie tak ze cały mur bedzie miał ponad 50cm grubosci

Edytowany przez damii1, 02 luty 2014 - 10:15.

#52 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:26

Magazyn na ziemniaki Ja nie bede stawiał nowego budynku tylko bede robil adaptację. Czyli jednak te 10 cm piany by musiało iść.

#53 Share adam1235

adam1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 07 luty 2014 - 09:31

Magazyn na ziemniaki a co myślicie jak bym stawiał przechowalnie i bym dał mur z połowy max 10 cm styropian w środek razem 13cm i max 19 cm ?

#54 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 07 luty 2014 - 10:34

Magazyn na ziemniaki Po co stawiać dwa mury, izolacje pomiędzy nimi i dodatkowo izolacje zewnętrzną? Juz lepszym rozwiązaniem będzie izolacja termiczna zewnętrzna - pustak - pustka powietrzna niewentylowana 2-2,5 cm - pustak. Ale najtaniej będzie jeden mur + izolacja zewnętrzna, a parametry izolacyjne prawie te same.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#55 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 07 luty 2014 - 17:23

Magazyn na ziemniaki no dobra a ile cm piany bym musiał zastosować na mur 32 cm z kratówki żeby nie przemarzło??

#56 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 07 luty 2014 - 17:34

Magazyn na ziemniaki dwa lata temu znajomy postawił nowa przechowalnie i robił na dwa pustaki żużlowe a z zewnątrz styropian 10cm i mu nie przemarza nic... 1 cm piany to chyba 1,6 styropianu o ile dobrze pamiętam...

#57 Share adam1235

adam1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 07 luty 2014 - 19:45

Magazyn na ziemniaki no tak ale zawsze jak ten styropian jest osłonięty to gryzonie nie robią roboty a jak jest na zewnątrz to różnie to bywa a jak nie to wytłumacz mi

Raczo

#58 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 07 luty 2014 - 21:04

Magazyn na ziemniaki no dobra. zakładając że będę na ściany od zewnątrz zakładał 5 styropian to ile piany wypadało by dać??

#59 Share tafit

tafit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:uprawa ziemniaków, technika rolnicza

Napisany 07 luty 2014 - 21:30

Magazyn na ziemniaki w moim rejonie stawia się przechowalnie najczęściej z pustaka żużlowego (25cm szerokości) bo wychodzi najtaniej oczywiście co 5 metrów słupy betonowe zbrojone, przy wysokości powyżej 4 metrów 2 wieńce( jeden w polowie wysokości ściany) i na zewnątrz 12 do 15cm styropianu (w zależności od jakości) a na dach płyty warstwowe 20cm styropianu. osobiście sypie ziemniaki luzem na wysokość 4 metrów przechowalnia stoi już 8 sezonów i nic się nie dzieje. ani razu też nie dogrzewałem za tyle lat. a żeby się nie skraplała woda to trzeba wentylować codziennie ziemniaki.

znajomy ma całość od środka ocieplone i narzeka że płynie woda po ścianie noi trzeba uważać żeby nie zawadzić bo się zepsuje pianę, a jak są ściany tynkowane to najwyżej tynk obleci (mała szkoda łatwo naprawić)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:35

Magazyn na ziemniaki

no dobra. zakładając że będę na ściany od zewnątrz zakładał 5 styropian to ile piany wypadało by dać??

jeśli już dajesz styropian to na pianę szkoda nakładów, każdy centymetr styropianu kosztuje maksymalnie 1,5zł, więc warto dać nawet 15-20cm styropianu (w zależności od przeznaczenia), ale wszystko najlepiej wyliczy Ci projektant, u mnie na dachu jest płyta warstwowa z 15cm styropianu i wydaje się, iż izolacja mogłaby być lepsza, odnośnie skrapiania się wody to można zamówić warstwę antyskropleniową

spotkaliście się w Polsce z tą technologią? (widziałem podobne hale, ale profil składał się z 3 warstw blachy i wyglądało to bardzo masywnie, a tutaj jest to wyjątkowo lekka konstrukcja):