Skocz do zawartości

Zdjęcie

Magazyn na ziemniaki

82 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 12:52

Magazyn na ziemniaki A ja otwieram drzwi do pakowni i jest git.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Magazyn na ziemniaki Dzisiaj, 15:57
  •  

#22 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 21 styczeń 2014 - 18:59

Magazyn na ziemniaki Jeżeli chodzi o mnie to nawet jeszcze nie myślałem o tym żeby dogrzewać bo takie spadki temperatury w moim przypadku są niegrożne. Jeżeli przez kilka dni i nocy utrzymuje się dwucyfrowy mróz to wtedy dla pewności ustawiam przy drzwiach promiennik bo to właśnie nimi najbardziej "ciągnie" bo są to zwykłe drewniane drzwi ocieplone styropianem. Obecnie jaka temperatura panuje w przechowalni nawet nie wiem bo ktoś podpierdzielił termometr :P
Na elektrodzie piszesz że temperaturę w przechowalni kontrolujesz na bieżąco z domu? Co do tego wykorzystujesz? jakąś bezprzewodową stacje pogodową czy jakiś bardziej profesjonalny system?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#23 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 21 styczeń 2014 - 20:03

Magazyn na ziemniaki

Bałem sie że czujnik straci zasięg przez ocieplenie ścian i sporą odległość od domu jednak daje radę.
Fajna sprawa bo w każdej chwili mam podgląd co się dzieje. Lubie takie wygodne rozwiązania stąd moje zainteresowanie termostatem by praktycznie bezobsługowo sterować temperaturą.

U siebie również podejrzewam że sporo ciepła tracę przez drzwi. Mam aluminiowy profil, jak w oknach "plastikach" ale zamiast szyby mam wstawione OSB 25mm. Ostatecznie ma być jeszcze doklejony do płyty styropian 10cm. Robiłem to na ostatnią chwilę gdy zasypałem juz magazyn a trzeba było powiesić wrota i na razie jest tylko płyta. Zauważyłem że od wewnątrz (w komorze) na ramie drzwi skrapla się woda a to chyba wskazuje na przechodzenie zimna do wewnątrz :/ Muszę się tym zająć.

Boje sie bo wyczytałem że poniżej 5*C w ziemniakach zachodzi przemiana skrobi na cukier przez co po ugotowaniu szybko czarnieją. Zawsze wydawało mi się że póki jest powyżej zera wszystko jest OK. Dlatego też pytałem Was ile macie stopni u siebie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 21 styczeń 2014 - 20:14

Magazyn na ziemniaki kup sobie na obrzeża uszczelke taką na kleju którą kupuje się na metry sporo pomoże na pewno

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#25 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 20:27

Magazyn na ziemniaki Byłoby najprościej jednak mam je zawieszone na szynie i dookoła są szczotki. Problem w tym że szczotka jest szerokości ok 1cm więc to żadna izolacja, dodatkowo są miejsca gdzie nie dociska dobrze - nie wszędzie są idealnie proste ściany. Załatwię to dodatkowymi gumami które doszczelnią. Teraz najważniejsze jest ostyropianować skrzydło. Póki co załatwiłem już sobie nagrzewnicę. Pech chciał że w tym roku zima przyszła od północy i u mnie na wybrzeżu bardziej mrozi jak w centrum :/

#26 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 22:39

Magazyn na ziemniaki

Zwykła stacja pogody http://www.conrad.pl...efKey=TVv86yyga

U siebie również podejrzewam że sporo ciepła tracę przez drzwi. Mam aluminiowy profil, jak w oknach "plastikach" ale zamiast szyby mam wstawione OSB 25mm. Ostatecznie ma być jeszcze doklejony do płyty styropian 10cm.

Boje sie bo wyczytałem że poniżej 5*C w ziemniakach zachodzi przemiana skrobi na cukier przez co po ugotowaniu szybko czarnieją. Zawsze wydawało mi się że póki jest powyżej zera wszystko jest OK. Dlatego też pytałem Was ile macie stopni u siebie.

to jest już raczej profesjonalna stacja pogody, jaką masz odległość do czujnika i jakie przeszkody?

u mnie woda skrapia się nawet na płycie z 15cm styropianem, podobnie jak na 10cm pianki,

u mnie w jednej z przechowalni temperatura powietrza przy ścianie zewnętrznej spada nawet do +1 stopnia, w pryzmie jednak jest znacznie cieplej i w lordzie nie miałem żadnych negatywnych objawów

#27 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 23:17

Magazyn na ziemniaki To jest stacja ze średniej półki. Tutaj jest profesjonalna stacja ;) http://www.conrad.pl...efKey=YsnKOdfGJ

Czujnik (ten biały) w charakterystyce ma zasięg 100m ale to wartość pewnie na otwartym terenie. U mnie magazyn od domu to jakieś 50m a przeszkody to ściana w magazynie (24cegła+15styropian) i ściana w domu o podobnej grubości. Odbiornik stoi na parapecie więc możliwe że sygnał leci przez okno (trzyszybowy "plastik") bo mu łatwiej. Jednak u każdego może wyglądać inaczej z zasięgiem. Przeszkadza wszystko bo oprócz ścian to line wysokiego napięcia, wielkie elementy metalowe (w domu grzejniki itp, na zewnątrz jakieś metalowe konstrukcje). Wiadomo, nie blokują całkiem sygnału ale go osłabiają dlatego wszędzie zasięg wygląda różnie. Też miałem wątpliwości bo to jednak trochę pieniążków i głupio żeby nie działało jak sobie zaplanowałem ale w tym sklepie jest możliwość odesłania towaru w ciągu 2tyg bez podania przyczyny więc można sprawdzić i jak zadziała to git jak nie to odesłać.

Mnie przy okazji temperatury interesowały jeszcze inne parametry (wiatr, opad, ciśnienie) dlatego brałem pełną stację ale jeśli chciałbyś tylko mierzyć temperaturę to polecam coś takiego http://www.conrad.pl...l=ws_search.htm tańszy w wersji podstawowej lub wersję pro z dodatkowymi funkcjami przeliczania średnich itp. Do tego odpowiedni czujnik. Urządzenie to pracuje już na lepszym paśmie 868MHz więc lepiej radzi sobie z przeszkodami. Sam się zastanawiałem jednak, jak mówię, chciałem cos bardziej rozbudowanego.

Edytowany przez tobago, 21 styczeń 2014 - 23:20.

#28 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 17:16

Magazyn na ziemniaki http://www.conrad.pl...A_17192_0514060

ja wybrałbym coś takiego, tylko nie wiem czy obsługuje dodatkowe czujniki zewnętrzne, swojego czasu spotkałem gdzieś czujnik zewnętrzny z sondą na 1,5m przewodzie, więc nadajnik można dla pewności umieścić na zewnątrz przechowalni, ziemniaki przechowuję w 3 budynkach, więc potrzebuję co najmniej 3 punktów pomiarowych (w najsłabiej izolowanym punkcie każdego pomieszczenia), jutro będę polował na termometr w lidlu, aby wyeliminować jak najwięcej mostków;

chciałbym jeszcze zrobić porządny monitoring, ale nie mam pomysłu na prostą i tanią poprawę zasięgu wifi, aby zainstalować w budynkach kamery ip

Edytowany przez kissmy..., 22 styczeń 2014 - 17:18.

#29 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 20:47

Magazyn na ziemniaki Obawiam sie że ta stacja nie obsługuje dodatkowych czujników. To taki można powiedzieć, marketowy kompakt - stawiasz i wszystko jest w jednym. Z poprawnym działaniem (dokładność pomiaru i sama synchronizacja czujników) miałbym wątpliwości przy takiej cenie.
Skorzystaj z wyszukiwarki http://stacje-pogody...cji_pogody.html

Widzę że idziemy tym samym tropem bo ja podobnie zastanawiałem się nad czujnikiem z sondą ale wszystko co znalazłem to jedynie odczyt na miejscu bez możliwości wysyłania informacji.

Z tv przemysłową nie jestem w temacie więc sie nie wypowiem aczkolwiek też rozmyślałem.

Zwróciłem uwagę na ten termometr od razu jak go zaczęli reklamować. Ciekawe czy za 100zł bedzie działać dobrze. Pamiętam jak na zajęciach z meteorologii sie takim (no może nie z Lidla ;) ) bawiliśmy. Faktycznie jak się wycelowało w niebo wskazywał po -20, -30*C.

#30 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 20:57

Magazyn na ziemniaki wydaje mi się, że jak już kupywać stację to taką żeby wykorzystywać ją cały rok a nie tylko w sezonie przechowalniczym. No bo pomiar wiatru przydatny przy opryskach deszczomierz też przydatny, temperatura wiadomo. Cena mnie osobiście odstrasza ale może kiedyś zaopatrzę się w taki gadżet. Co do monitoringu myślał ktoś z was żeby wykorzystać do tego kamerki internetowe i komputer? zdało by to egzamin? Napewno było by tanio

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 23:18

Magazyn na ziemniaki zewnętrzne kamery ip zaczynają się od 200zł, niedługo chyba zacznę testy,

a stację w tej wyszukiwarce znalazłem za 370zł stację obsługującą: 3 czujniki zewnętrzne do 150m, pomiar opadów, wiatru oraz połączenie z pc

#32 Share adam1235

adam1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 17:52

Magazyn na ziemniaki Witam mam pytanie jak przechowujecie ziemniaki na pryzmach czy w skrzyniopaletach ? a jaki jest koszt postawienia przechowalni na 300t?

#33 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:15

Magazyn na ziemniaki ja stawiałem kilka lat temu budynek 30x9m z jednospadowym dachem za około 150tys. zł netto, ściana z 24cm gazobetonu + 15cm styropianu, dach z płyty warstwowej 15cm styropianu,

czy długotrwałe dogrzewanie przechowalni piecykiem gazowym (propan-butan), a konkretnie spaliny mogą zaszkodzić bulwom przeznaczonym na sadzeniaki?

#34 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 31 styczeń 2014 - 08:33

Magazyn na ziemniaki niespecjalnie - gaz spala się do co2 i h2o - więc wzrasta wilgotność i stężenie co2 - wilgotność wiadomo - a stężenie co2 - lekko pobudza do kiełkowania - ale o tej porze roku to chyba dobrze ..... ale wystarczy wywietrzyć raz na jakiś czas...

#35 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 10:12

Magazyn na ziemniaki

ja stawiałem kilka lat temu budynek 30x9m z jednospadowym dachem za około 150tys. zł netto, ściana z 24cm gazobetonu + 15cm styropianu, dach z płyty warstwowej 15cm styropianu,

czy długotrwałe dogrzewanie przechowalni piecykiem gazowym (propan-butan), a konkretnie spaliny mogą zaszkodzić bulwom przeznaczonym na sadzeniaki?

I ile Ci tam towaru wejdzie?

#36 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 11:33

Magazyn na ziemniaki Spalanie gazu sadzeniakom raczej nie zaszkodzi, ale jeżeli wy będziecie tam przebywać to pamiętajcie o przewietrzaniu żeby się nie zaczadzić.

#37 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 31 styczeń 2014 - 12:38

Magazyn na ziemniaki Ja w tym roku palunej budowac przechowalnie razem z garazami, budynek bedzie mial wymiary 40x14 gdzie sama przechowalnia ma rozmiar 20-22x14. dach dwuspadowy z plyty i kratownice, koszt okolo 200tys;/ zycie pokaze czy projekt da sie zrealizowac.
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

#38 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 13:20

Magazyn na ziemniaki

I ile Ci tam towaru wejdzie?

przy nieco ponad 2 metrowej pryzmie wchodzi około 300t

#39 Share adam1235

adam1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 16:31

Magazyn na ziemniaki mam pytanie jak przechowujecie ziemniaki na pryzmach czy w skrzyniopaletach?i jak jest lepiej ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 31 styczeń 2014 - 16:35

Magazyn na ziemniaki lepiej w skrzyniach ale one kosztuja...
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)