Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trzoda problem z Płucami

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 18:29

Trzoda problem z Płucami ja mam świniaki na głębokiej ściółce i po opróżnieniu boksu myję i dezynsekuję sodą kaustyczna jest to skuteczna walka ale trzeba pamiętać o masce pgaz bo szkoda własnych płuc a do szczepienia prosiąt 3tygodniowych stosuję ingelvac i w razie kłopotów do paszy dokcykline to u mnie działa mam dość wydajną wentylacje ale jednak przy głębokiej ściółce amoniak jest problemem
Co sądzicie o różnych preparatach osuszających ściółkę np sanosan dezosan itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trzoda problem z Płucami Dzisiaj, 18:39
  •  

#22 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 18:30

Trzoda problem z Płucami ja mam świniaki na głębokiej ścióce i po opróżnieniu boksu nyję i dezyntekuję sodą kaustyczna jest to skuteczna walka ale trzeba pamiętać o masce pgaz bo szkoda wlasnych płuc a do szczepienia prosiąt 3tygodniowych stosuję ingelvac i w razie kłopotów do paszy dokcykline to u mnie działa mam dość wydajną wentylacje ale jednak przy głębokiej sciółce maoniak jest problemem
Co sądzicie o różnych preparatach osuszających sciółkę np sanosan dezosan itp

#23 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:28

Trzoda problem z Płucami

Prosięta i maciory dostają profilaktycznie Aptovac. Wedłług mnie jest on w miarę dobry i stosunkowo tani. Ostatnio modny był M pac + dużo ludzi to dawało,
ale znajomy, który to stosował twierdzi że nie daje jakiś super efektów a jest dużo droższe.

Tu zaszło małe nie porozumienie M+pac oraz Aptovac to dwie całkowicie inne szczepionki. Co prawda obie uodparniają na infekcje układu oddechowego z tym że:
Aptovac jest na Actinobacillus pleuropneumoniae i Pasteurella multoci
M+pac jest na Mycoplasma hyopneumoniae
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:56

Trzoda problem z Płucami Wentylacja załatwi sprawę...... dobrze zaprojektowana wentylacja wraz z budynkiem może ograniczyć straty jak masz już zarażone stado. Byle jaka wentylacja więcej szkodzi jak pomaga bo może powodować łatwiejsze przeziębianie się świnek.

#25 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 24 luty 2008 - 14:07

Trzoda problem z Płucami

Wentylacja załatwi sprawę...... dobrze zaprojektowana wentylacja wraz z budynkiem może ograniczyć straty jak masz już zarażone stado. Byle jaka wentylacja więcej szkodzi jak pomaga bo może powodować łatwiejsze przeziębianie się świnek.

Zgodze się z Tobą tylko że przy dzisiejszej opłacalności to nikt nie będzie stawiał nowych budynków jak już to trzymie w tym co ma albo i rezygnuję wogóle.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 26 luty 2008 - 10:16

Trzoda problem z Płucami U mnie tez czasem to wystepuje,dodatkowo czsem z biegunka.Stosuje DRAXIN i po sprawie!!! Super srodek.

#27 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 26 luty 2008 - 11:37

Trzoda problem z Płucami Umnie ostatnio naszczeście nic im takiego nie było ale jak miały kaszel to brały coś do picia. Najwarzniejsa jest dezynfekcja jak tego nie bedzie to możesz stosować te środki do nieskończoności bo jak świnie mają kaszel i wyleczysz to i pózniej je sprzedasz i jak w tą gródkę wpuścisz następne to te sie zarażą. Umnie odkąd stosuje sie dezynfekcje to się poprawiło mniej chorują
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#28 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 07:15

Trzoda problem z Płucami Podajecie leki przez Dosatron a nie zapychają się wam smoczki od antybiotyku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:17

Trzoda problem z Płucami W tamtym roku mieliśmy podobny problem ale ojciec kupił jakiś lek w formie proszku kilka razy dodawaliśmy do pasz i pomogło do tej pory jest spokój, aby tak dalej.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa