Skocz do zawartości

Zdjęcie

nauka jazdy c-360

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 12:49

nauka jazdy c-360

He he. A teraz mam 7 prowadzę  bizona, tira z burokami a czasem tata da mi sie przelecieć jumbo-jetem do Kanady.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nauka jazdy c-360 Dzisiaj, 07:45
  •  

#42 Share AgroDavidosTV

AgroDavidosTV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 08:37

nauka jazdy c-360

Bierz się puki jeszcze nie jest za późno, miałem podobny problem tylko że ja nie mam gospodarstwa tylko 4 ha pola i nic więcej. Wuja, sąsiad zawsze tylko dużo obiecywał będziesz orał,uprawiał to robił tamto w polu jak przyszło co do czego to tylko boczne siedzenie zostawało. Wczoraj kupiłem ursusa 360 ;) Mam 16 lat od komunii  zbierałem ;)

#43 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:10

nauka jazdy c-360

Mało dawali

#44 Share cavano21

cavano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 17:25

nauka jazdy c-360

a na jakim biegu najlepiej jeździć z kultywatorem podczas radlenia? 

#45 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 08 kwiecień 2015 - 18:02

nauka jazdy c-360

Podam Ci mniej więcej rozpiskę biegów i prac na nich wykonywanych:

1- ciaganie czegoś ciężkiego(wyciąganie np. drugiego traktora); podjeżdżanie przy słomie jak gęsto pęki i podający cieńki :P; prasowanie siana jak gęste wały a nawet wtedy używa się polowych(pełzających)

2- prace typu orka, i inne ciężkie na ciężkiej glebie i górkach (zależy od siły traktora)

3- to co na 2 + lżejsze prace np. kultywatorowanie, talerzowanie, bronowanie, koszenie jak łąka nierówna i duża trawa, ruszanie z obciążeniem lub na początek bez

4- ruszanie traktorem do jazdy bez obciążenia ale to jak wprawy nabierzesz, lekkie bronowanie, wałowanie(i siana i pola), czasami koszenie

5-transport wszelaki z "dużą" prędkością  oraz używany jest również do uzyskania 1000 obr/min WOM

Wszystkie powyższe zależności są bardzo elastyczne i zależą od stanu ciągnika, warunków pogodowych i terenowych, gleby oraz zdrowego rozsądku, bo nikt normalny nie będzie popierdziulał z pajakiem do siana na 5 choć traktor na to pozwoli bo siano przerzuci od miedzy do miedzy i przy tym połamie pająka.

Tobie proponowałbym zacząć od 3 jak będzie za szybko czy góry duże i traktor nie da rady to wtedy na 2. I pamiętaj że, nie warto jeździć z nogą w podłodze jak będziesz jeździł traktorem na 3/4 gazu czyli ok 1800obr/min - 2000obr/min to masz w tym zakresie największy moment obrotowy(nie pamiętam dokładnie na jaką wartość on wypada) a przy tym zaoszczędzisz dużo paliwa.

Powodzenia w nauce.

JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share cavano21

cavano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 18:18

nauka jazdy c-360

a to jest rozpiska na biegi szosowe tak ? i ja będe kultywował przy suchej glebie wzdłuż pola po równi bo to mój pierwszy raz i dlatego tak pytam to można na 3 biegu szosowym kultywować?ciągnik ma bardzo dobry stan po generalnym remoncie sprzed 1.5 roku kupiony w jesieni to będzie pierwsze kultywowanie tym ciągnikiem

#47 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 08 kwiecień 2015 - 19:19

nauka jazdy c-360

Tak to jest rozpiska na biegi szosowe i to one głównie są wykorzystywane. Polowe to nie są polowe tylko pełzające. Jakbyś wrzucił 1 polową to na małym gazie jakbyś puścił traktor z jednego końca podwórka to śmiało wypijesz piwo nim on dotrze na drugi koniec :P A co do pracy to śmiało możesz na 3. Pamiętaj  że jak ktoś na temat c-360 i pochodnych pisze tylko bieg to chodzi zawsze o szosowe jak o polowe to zawsze dopisze dopowie bo po prostu są one mało używane.

JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#48 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 19:31

nauka jazdy c-360

W 60-ce nie ma biegów pełzających tylko polowe czy zredukowane. Pełzające biegi są w zakresie kilkuset metrów na godzinę. W mtz-cie np. około 300m/h.

Edytowany przez seweryn20, 08 kwiecień 2015 - 19:32.

KPK Kumurun Team

#49 Share cavano21

cavano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 16:26

nauka jazdy c-360

a w poniedziałek będe jeździłz kultywatorem pierwszy raz w życiu po polu:P i mam pytanie czy te pazury te w kultywatorze muszą wejść całę w ziemie całkiem trzeba opuścić podnośnik ? czy tak raczej do połowy ? żeby nie urwać ich :P i na 3 biegu szosowym tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 17:13

nauka jazdy c-360

CAŁE zęby w glebę? Coś ty! Głębokość reguluje się kołami podporowymi. Głębokość robocza kultywatora to 10-15 cm. Cięgnem górnym regulujesz tak żeby kultywator szedł płasko. Tzn. żeby pierwszy i ostatni rząd zębów szły na takiej samej głębokości. Ja swoim 3P używam w kultywatorze II biegu, no ale mam kultywator sprzężony z bronami. I tak jak kolega wyżej podał rozpiskę biegów. Dodam od siebie - zaoszczędzisz sporo paliwa pracując na niższym biegu (owszem - pojedziesz wolniej) ale żeby silnik pracował bez żyłowania właśnie w zakresie 1800-2000 obrotów.