japko

nauka jazdy c-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cavano21    0

dzięki za podpowiedzi :)  szukałem w internecie filmików albo jakiś odpowiedzi bo niewiem wlasnie na jakim biegu się zjeżdza w dół żeby mnie nie porwało i na jakim biegu się podjezdza pod górę z kołówką drzewa ,niewiem co z tymi obrotami bo czytalem  ze dla kazdego biegu jest przypisana ilosc obrotów na minute ale narazie i tak nie bede jezdzil na dol dopiero na wiosne to może sie naucze do tego czasu będe jezdził koło domu robił kółeczka i moze powolutku jakos to będzie bo szukam w internecie roznych filmików jak sie jezdzi ursusem to nie ma nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal3603p    62

japko, ja mam 15 lat i już prawie wszystkiego się nauczyłem, mam kolegę w wieku 12 lat, co sam wszystko potrafi, tak go wyuczyli. Ja zaczynałem od podjeżdżania na polu przy zwożeniu słomy. Jeśli chcesz "na poważnie" się nauczyć jeździć 60-tkę, to tak jak pisali koledzy wyżej, poproś tatę lub kogoś kto by cię nauczył, niech weźmie ciebie na jakieś pole (nie zasiane :D) lub łąkę i tam niech ci wszystko wytłumaczy i nauczy. Ja zaczynałem od 1 biegu, potem jak już sam jeździłem po zboże, czy drzewo to 4, 5 i ogień z rury :D jak już się nauczyć powoli jeździć to zwiększaj zakres nauku. Nie mówię żebyś od razu na 5'tce na pełnym gazie przez miasto pędził :D Według mnie właśnie to C-360 jest najlepszym traktorem do nauki jazdy. Prosta budowa i jeszcze prostsze użytkowanie sprzyjają nauce jazdy. W niektorych egzemplarzach ciężko sprzęgło chodzi, biegi też czasem ciężko wbić ale dasz radę :D

Ja najpierw jeździłem C-4011 wujka, potem 2x C-355 kolegi, później MF 255 i Zetorem 7211, wszystkie te ciągniki łatwe w prowadzeniu :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

@cavanao gaz ręczny jest do ustawienia minimalnych obrotów silnika aby nie zgasł silnik lub ustawienia stałych obrotów jak ciągnik napędza jakąś maszyne wałkiem przekaznika mocy , gaz nożny urzywasz w czasie jazdy do zwiększenia prędkości , mocy ciągnika i w górach musisz mieć sprawne chamulce .

 

@bazalt jak masz ciągnik w którym są ustawione minimalne obroty silnika to możesz urzywać tylko gazu nożnego ale w c-360 raczej trzeba ustawic na gazie ręcznym minimalne obroty silniaka aby nie zgasł silnik przy jezdzie w górach .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cavano21    0

a podczas jazdy pod góre z drzewem jadąć sciezką polną to trzeba używać biegów polowych czy szosowych  i na jakim biegu najlepiej jechac pod góre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Owszem - ręcznym trzeba ustawić minimalne obroty.

Jazda pod górę z drzewem? To wszystko zależy, czy ciągniesz kloca na łańcuchu, masz jednoosiówkę, czy dwuosiówkę (wóz).

Co do użytkowania szosowych i terenowych - terenowych używałem w ciągu 27 lat może z 10 razy. A było to przy wyrywaniu pni po wykarczowaniu sadu, i kilka razy wyjmowałem auta z rowu.

Określ lokalizacje gdzie mieszkasz (choćby na PW). Nie da się radzić on-line. Po prostu musisz opanować ciągnik - gaz, hamulec, sprzęgło, lewarek biegów, dźwignię podnośnika. Istnieje coś takiego jak odruch mięśniowy - nie zastanawiasz się co w danej sekundzie masz zrobić. Po prostu to robisz. No ale ....... trzeba na to setek godzin roboty ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cavano21    0

mieszkam kolo bochni tu są takie wyżynne tereny dlatego sie kupilo 60 tke bo papajem nie dalo rady podjechac pod gore z przyczepą jednoosiową z drzewem ale dzis juz bylo lepiej bo sasiad przyszedł co sie zna na ciagnikach i jezdzilem troche po ulicy  i kolo domu na róznych biegach to już jest troche lepiej już mniej wiecej mam rozeznanie ale wiosna jak bedzie sucho to sie bede uczyl wlasnie jezdzic pod te gory i z gory bo teraz to mgly od rana i mokro bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cavano21    0

a jeszcze chciałem zapytać... czy jest możliwość obniżenia tylnego zaczepu ? bo nie mam takiej dużej przyczepy ,tylko taką kołówkę od papaya w dobrym stanie i ona jest troche niższa i po podczepieniu no tak krzywo to wygląda , chodzi mi o to żeby można było ją podczepić żeby w miare równo podczepiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Tak - możesz obniżyć o jeden stopień, Wyciągasz bolec (ten cieńszy) w mocowaniu zaczepu, opuszczasz zaczep do miejsca gdy otwory które są wyżej zgrają się i wkładasz spowrotem. Więcej się nie da. Ale w takiej pozycji nie da się używać WOM gdybyś chciał używać jakiejś maszyny napędzanej wałkiem. Precyzyjniej nie wytłumaczę - musiałbym ci pokazać na zdjęciu lub rysunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

W 60tce masz dwa zaczepy ( przynajmniej powinieneś mieć) górny transportowy wahliwy , oraz dolny do przyczep jednoosiowych. Pewnie nie masz tego dolnego ? 


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa29    2

ciężko się nie prowadzi ja w wieku 5 lat zaczynałem jeżdzić przy słaome więc jko 5 latek to jeszcze siły nie miałem pamiętam pierwszy raz bałem się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

gaz ręczny do oporu i wyskakujesz to będzie najlepsze rozwiązanie dla ciebie i dla tego ciągnika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. A teraz mam 7 prowadzę  bizona, tira z burokami a czasem tata da mi sie przelecieć jumbo-jetem do Kanady.

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz się puki jeszcze nie jest za późno, miałem podobny problem tylko że ja nie mam gospodarstwa tylko 4 ha pola i nic więcej. Wuja, sąsiad zawsze tylko dużo obiecywał będziesz orał,uprawiał to robił tamto w polu jak przyszło co do czego to tylko boczne siedzenie zostawało. Wczoraj kupiłem ursusa 360 ;) Mam 16 lat od komunii  zbierałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

Podam Ci mniej więcej rozpiskę biegów i prac na nich wykonywanych:

1- ciaganie czegoś ciężkiego(wyciąganie np. drugiego traktora); podjeżdżanie przy słomie jak gęsto pęki i podający cieńki :P; prasowanie siana jak gęste wały a nawet wtedy używa się polowych(pełzających)

2- prace typu orka, i inne ciężkie na ciężkiej glebie i górkach (zależy od siły traktora)

3- to co na 2 + lżejsze prace np. kultywatorowanie, talerzowanie, bronowanie, koszenie jak łąka nierówna i duża trawa, ruszanie z obciążeniem lub na początek bez

4- ruszanie traktorem do jazdy bez obciążenia ale to jak wprawy nabierzesz, lekkie bronowanie, wałowanie(i siana i pola), czasami koszenie

5-transport wszelaki z "dużą" prędkością  oraz używany jest również do uzyskania 1000 obr/min WOM

 

Wszystkie powyższe zależności są bardzo elastyczne i zależą od stanu ciągnika, warunków pogodowych i terenowych, gleby oraz zdrowego rozsądku, bo nikt normalny nie będzie popierdziulał z pajakiem do siana na 5 choć traktor na to pozwoli bo siano przerzuci od miedzy do miedzy i przy tym połamie pająka.

Tobie proponowałbym zacząć od 3 jak będzie za szybko czy góry duże i traktor nie da rady to wtedy na 2. I pamiętaj że, nie warto jeździć z nogą w podłodze jak będziesz jeździł traktorem na 3/4 gazu czyli ok 1800obr/min - 2000obr/min to masz w tym zakresie największy moment obrotowy(nie pamiętam dokładnie na jaką wartość on wypada) a przy tym zaoszczędzisz dużo paliwa.

Powodzenia w nauce.


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cavano21    0

a to jest rozpiska na biegi szosowe tak ? i ja będe kultywował przy suchej glebie wzdłuż pola po równi bo to mój pierwszy raz i dlatego tak pytam to można na 3 biegu szosowym kultywować?ciągnik ma bardzo dobry stan po generalnym remoncie sprzed 1.5 roku kupiony w jesieni to będzie pierwsze kultywowanie tym ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

Tak to jest rozpiska na biegi szosowe i to one głównie są wykorzystywane. Polowe to nie są polowe tylko pełzające. Jakbyś wrzucił 1 polową to na małym gazie jakbyś puścił traktor z jednego końca podwórka to śmiało wypijesz piwo nim on dotrze na drugi koniec :P A co do pracy to śmiało możesz na 3. Pamiętaj  że jak ktoś na temat c-360 i pochodnych pisze tylko bieg to chodzi zawsze o szosowe jak o polowe to zawsze dopisze dopowie bo po prostu są one mało używane.


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W 60-ce nie ma biegów pełzających tylko polowe czy zredukowane. Pełzające biegi są w zakresie kilkuset metrów na godzinę. W mtz-cie np. około 300m/h.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cavano21    0

a w poniedziałek będe jeździłz kultywatorem pierwszy raz w życiu po polu:P i mam pytanie czy te pazury te w kultywatorze muszą wejść całę w ziemie całkiem trzeba opuścić podnośnik ? czy tak raczej do połowy ? żeby nie urwać ich :P i na 3 biegu szosowym tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

CAŁE zęby w glebę? Coś ty! Głębokość reguluje się kołami podporowymi. Głębokość robocza kultywatora to 10-15 cm. Cięgnem górnym regulujesz tak żeby kultywator szedł płasko. Tzn. żeby pierwszy i ostatni rząd zębów szły na takiej samej głębokości. Ja swoim 3P używam w kultywatorze II biegu, no ale mam kultywator sprzężony z bronami. I tak jak kolega wyżej podał rozpiskę biegów. Dodam od siebie - zaoszczędzisz sporo paliwa pracując na niższym biegu (owszem - pojedziesz wolniej) ale żeby silnik pracował bez żyłowania właśnie w zakresie 1800-2000 obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karpiol
      co trzeba pokazać w ciągniku na egzaminie?? Egzamin mam na Zetorze 3320...
      - rozrusznik
      - alternator
      - wlew oleju
      - wlew płynu hamulcowego
      - wyłącznik prądu
      - filtr powietrza
      - wlew płynu chłodzącego
      - miarka do sprawdzania poziomu oleju
      - wlew płynu do spryskiwaczy
      coś jeszcze??
       
      prezentacja ciągnika jest przed połączeniem z przyczepą czy po??
       
      Proszę o odpowieź
    • Przez GasikR
      Mam pytanie do użytkowników Lamborghini, Same. Mam ciągnik same silver 110 i jest w nim rewers mechaniczny co się stanie jeśli np przy dużej prędkości np na biegu 4 włączę rewers wsteczny , czy jest tam jakieś zabezpieczenie, jakieś sprzęgło ???
    • Gość rolnin
      Przez Gość rolnin
      Serdecznie witam, 

      Zainteresowała mnie szkoła w Giebułtowie a dokładniej technikum agrobiznesu, może na forum znalazła by się osoba lub jest , która uczęszczała do tej szkoły i może powiedzieć mi o niej jakieś szczeguły. Głównie słyszałem ogół, czyli ,że fajnie itd. ale jak jest prawda?

      Ciężko czy nie, nauczyciele , liczba przedmiotów, liczebność uczniw w klasie (najlepiej tej powyżej) czy jakieś progi punktowe itd. 

      Licze że będą wypowiadały się osoby chodzące tam i osoby znające takie, czy też jakieś pogłoski.

      Dziękjue bardzo za odpisy i liczę że będzie ich pare.
       
    • Przez redbull
      Witam zna może ktoś prędkości jazdy na poszczególnych biegach w pronarze 82a , jest to pronar z 2001r z 9-biegową skrzynią 
    • Przez Ziomek1994
      Mam problem z kierunkowskazami.Oto chodzi ze jak wlacze zeby migal w lewo to w ogole nie mryga dopiera jak mocniej nacisniesz to zacznie ale bardzo slabo mryga.CO moze byc powodem usterki?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj