Skocz do zawartości

Zdjęcie

nauka jazdy c-360

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 17:03

nauka jazdy c-360

W 60-tce co najwyżej biegi zablokujesz bo co tam można zepsuć (chyba, że masz talent). Albo możesz w coś wjechać ale raczej myslenie jakieś masz, przede wszystkim nie ma sie czego bać. Na poczatek pojedź gdzieś za stodołe, w pole i na prostej drodze popróbuj, przed zakrętem zredukujesz i powoli wejdzie Ci to w krew nawet nie zauważysz kiedy. Później to pod jakieś wzniesienia możesz podjechać (jeśli są takie nieduże), przypiąć jakąś lekką pustą przyczepe czy mały wózek jednoosiowy. W razie podbramkowej sytuacji zaduś silnik hamulcami. Tak, kiedys zaczynało sie od pojeżdżania przy słomie i jaka frajda była a teraz to jakoś tak inaczej, rutynowo. Pojeździsz, popróbujesz to w mig to ogarniesz tym bardziej, że masz chęci do nauki jazdy traktorem. Szerokości Panowie :)

I staraj sie podczas jazdy nie patrzeć na któreś z przednich kół tylko przed siebie

Edytowany przez Shaun, 14 listopad 2014 - 17:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nauka jazdy c-360 Dzisiaj, 13:33
  •  

#22 Share zielone14

zielone14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 18:41

nauka jazdy c-360

ja jak się uczyłem to pierw powoziłem przyczepkę z gnojem ale to  na 5arach, później  przyszła kosiarka rotacyjna:) :) sprzęgło gaz do oporu i hamulec, a ojciec się trzymał żeby tylko nie polecieć do przodu :) i nie zmyślam, od początku dawałem ostro w palnik ale to rodzinne...ojciec dawał przykład a i brat też a że paliwo było darmowe to co tam oszczędzać:)

#23 Share Astenenn

Astenenn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Gry

Napisany 14 listopad 2014 - 19:54

nauka jazdy c-360

Dobrze ci koledzy z góry radzą ;) Ja szybciej ogarnąłem C-360 niż ciapka , nie mogłem sobie poradzić z biegami w ciapku :D Miałem może z 8 lat , 60tką jeździłem a ciapkiem dopiero się uczyłem , podjeżdzałem najczęściej pod kostkę i puźniej już się jakoś nauczyłem ;D Powoli się nauczysz i ty , powodzenia ! ;)

#24 Share biedroneczka

biedroneczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Sporty konne, szeroko pojęte życie

Napisany 14 listopad 2014 - 20:04

nauka jazdy c-360 @japko, przede wszystkim i po pierwsze nie rób sobie sam ciśnienia, że musisz się nauczyć jak najprędzej, bo już o wiele młodsi dawno jeżdżą. Wiem, że młodzi, jak czegoś zachcą, to mało nie dostaną rozwolnienia, ale zapanuj nad tym. Jedź w takie miejsce, że zdążysz wykierować, z kimś rozsądnym, co ci SPOKOJNIE wytłumaczy. Ja się uczyłam jeździć ciagnikiem, sześćdziesiątką, ok 10 lat temu, choć ciągnik zawsze był, ale jeździł ojciec a potem brat, a baba zawsze odsuwana. Jak zaczynalam, to nie miałam o niczym pojęcia, nie mialam prawa jazdy, niczym nie jeździłam , nie wiedziałam do czego sprzęgło czy biegi. Po pół roku juz zasiałam, zaorałam, i to bez omijaków, i tak zostało do dzis, że w polu robię wszystko sama. Teraz mam nawet prawko C+E , i nic mi już nie straszne, tak, że uszy do góry !!!

#25 Share Rafallll360

Rafallll360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:motocross i modelarstwo

Napisany 14 listopad 2014 - 20:08

nauka jazdy c-360

japko   Najpierw musisz poznać ogólną budowę 60-tki gdzie co jest,do czego służy,jak rozwiązać małą usterkę.Jedynie o czym musisz pamiętać to dobre wciśnięcie sprzęgła bo jak nie do końca wciśniesz to skrzynie zakleszczysz,ale tym się nie przejmuj bo to nic poważnego i po minucie odblokowane.Dalej ,musisz się wczuć jaki bieg kiedy włączyć,przy jakim obciążeniu no i operowaniem gazem.Musisz kogoś poprosić to cię lepiej po uczy ;)

cavano21 Najważniejsza i podstawowa rzecz przy zjeżdżaniu z gór jest zimna krew i przezorność,kiedy zaczynie pchać to nie można hamować bo się źle skończy,gdy zjeżdżasz z obciążeniem to włącz 2, dociąż tył czyli podnieś belkę tak żeby dyszel docisło,włącz blokadę i na średnich obrotach zjeżdżaj gdy zauważysz że koła się zatrzymują to nie panikuj tylko zwiększy obroty tak żeby koła obracały bo jak się koła zatrzymają to stracą przyczepność i cię będzie ześlizga na sam dół.Tą metodę niezawodną stosuje mój tata w pagórkowatym podkarpackim terenie i zawsze się sprawdza.

#26 Share cavano21

cavano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 20:33

nauka jazdy c-360

dzięki za podpowiedzi :)  szukałem w internecie filmików albo jakiś odpowiedzi bo niewiem wlasnie na jakim biegu się zjeżdza w dół żeby mnie nie porwało i na jakim biegu się podjezdza pod górę z kołówką drzewa ,niewiem co z tymi obrotami bo czytalem  ze dla kazdego biegu jest przypisana ilosc obrotów na minute ale narazie i tak nie bede jezdzil na dol dopiero na wiosne to może sie naucze do tego czasu będe jezdził koło domu robił kółeczka i moze powolutku jakos to będzie bo szukam w internecie roznych filmików jak sie jezdzi ursusem to nie ma nic 

#27 Share michal3603p

michal3603p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 22:28

nauka jazdy c-360

japko, ja mam 15 lat i już prawie wszystkiego się nauczyłem, mam kolegę w wieku 12 lat, co sam wszystko potrafi, tak go wyuczyli. Ja zaczynałem od podjeżdżania na polu przy zwożeniu słomy. Jeśli chcesz "na poważnie" się nauczyć jeździć 60-tkę, to tak jak pisali koledzy wyżej, poproś tatę lub kogoś kto by cię nauczył, niech weźmie ciebie na jakieś pole (nie zasiane :D) lub łąkę i tam niech ci wszystko wytłumaczy i nauczy. Ja zaczynałem od 1 biegu, potem jak już sam jeździłem po zboże, czy drzewo to 4, 5 i ogień z rury :D jak już się nauczyć powoli jeździć to zwiększaj zakres nauku. Nie mówię żebyś od razu na 5'tce na pełnym gazie przez miasto pędził :D Według mnie właśnie to C-360 jest najlepszym traktorem do nauki jazdy. Prosta budowa i jeszcze prostsze użytkowanie sprzyjają nauce jazdy. W niektorych egzemplarzach ciężko sprzęgło chodzi, biegi też czasem ciężko wbić ale dasz radę :D

Ja najpierw jeździłem C-4011 wujka, potem 2x C-355 kolegi, później MF 255 i Zetorem 7211, wszystkie te ciągniki łatwe w prowadzeniu :)

#28 Share cavano21

cavano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 22:12

nauka jazdy c-360

a lepiej jest uzywac w czasie jazdy gaz ręczny czy nożny jest jakaś roznica miedzy nimi?

#29 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 08:43

nauka jazdy c-360

Nie wiem jak inni - ja używam w 99,5% wyłącznie nożnego.

#30 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 16 listopad 2014 - 10:48

nauka jazdy c-360

@cavanao gaz ręczny jest do ustawienia minimalnych obrotów silnika aby nie zgasł silnik lub ustawienia stałych obrotów jak ciągnik napędza jakąś maszyne wałkiem przekaznika mocy , gaz nożny urzywasz w czasie jazdy do zwiększenia prędkości , mocy ciągnika i w górach musisz mieć sprawne chamulce .

@bazalt jak masz ciągnik w którym są ustawione minimalne obroty silnika to możesz urzywać tylko gazu nożnego ale w c-360 raczej trzeba ustawic na gazie ręcznym minimalne obroty silniaka aby nie zgasł silnik przy jezdzie w górach .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share cavano21

cavano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 16:20

nauka jazdy c-360

a podczas jazdy pod góre z drzewem jadąć sciezką polną to trzeba używać biegów polowych czy szosowych  i na jakim biegu najlepiej jechac pod góre?

#32 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 20:30

nauka jazdy c-360

Owszem - ręcznym trzeba ustawić minimalne obroty.

Jazda pod górę z drzewem? To wszystko zależy, czy ciągniesz kloca na łańcuchu, masz jednoosiówkę, czy dwuosiówkę (wóz).

Co do użytkowania szosowych i terenowych - terenowych używałem w ciągu 27 lat może z 10 razy. A było to przy wyrywaniu pni po wykarczowaniu sadu, i kilka razy wyjmowałem auta z rowu.

Określ lokalizacje gdzie mieszkasz (choćby na PW). Nie da się radzić on-line. Po prostu musisz opanować ciągnik - gaz, hamulec, sprzęgło, lewarek biegów, dźwignię podnośnika. Istnieje coś takiego jak odruch mięśniowy - nie zastanawiasz się co w danej sekundzie masz zrobić. Po prostu to robisz. No ale ....... trzeba na to setek godzin roboty ciągnikiem.

#33 Share cavano21

cavano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 23:28

nauka jazdy c-360

mieszkam kolo bochni tu są takie wyżynne tereny dlatego sie kupilo 60 tke bo papajem nie dalo rady podjechac pod gore z przyczepą jednoosiową z drzewem ale dzis juz bylo lepiej bo sasiad przyszedł co sie zna na ciagnikach i jezdzilem troche po ulicy  i kolo domu na róznych biegach to już jest troche lepiej już mniej wiecej mam rozeznanie ale wiosna jak bedzie sucho to sie bede uczyl wlasnie jezdzic pod te gory i z gory bo teraz to mgly od rana i mokro bardzo 

#34 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 08:49

nauka jazdy c-360

Bochnia - to wcale nie taki trudny teren, stoki masz tam długie i łagodne. Spokojnie.

#35 Share cavano21

cavano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 08:16

nauka jazdy c-360

a jeszcze chciałem zapytać... czy jest możliwość obniżenia tylnego zaczepu ? bo nie mam takiej dużej przyczepy ,tylko taką kołówkę od papaya w dobrym stanie i ona jest troche niższa i po podczepieniu no tak krzywo to wygląda , chodzi mi o to żeby można było ją podczepić żeby w miare równo podczepiona

#36 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 08:39

nauka jazdy c-360

Tak - możesz obniżyć o jeden stopień, Wyciągasz bolec (ten cieńszy) w mocowaniu zaczepu, opuszczasz zaczep do miejsca gdy otwory które są wyżej zgrają się i wkładasz spowrotem. Więcej się nie da. Ale w takiej pozycji nie da się używać WOM gdybyś chciał używać jakiejś maszyny napędzanej wałkiem. Precyzyjniej nie wytłumaczę - musiałbym ci pokazać na zdjęciu lub rysunku.

#37 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 08 styczeń 2015 - 10:07

nauka jazdy c-360

W 60tce masz dwa zaczepy ( przynajmniej powinieneś mieć) górny transportowy wahliwy , oraz dolny do przyczep jednoosiowych. Pewnie nie masz tego dolnego ? 

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#38 Share kosa29

kosa29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:34

nauka jazdy c-360

ciężko się nie prowadzi ja w wieku 5 lat zaczynałem jeżdzić przy słaome więc jko 5 latek to jeszcze siły nie miałem pamiętam pierwszy raz bałem się

#39 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:39

nauka jazdy c-360

Kto ci wciskał sprzegło    niania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rycerz

rycerz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:żyto po życie przez całe życie

Napisany 03 marzec 2015 - 20:58

nauka jazdy c-360

gaz ręczny do oporu i wyskakujesz to będzie najlepsze rozwiązanie dla ciebie i dla tego ciągnika :P