Skocz do zawartości

Zdjęcie

nauka jazdy c-360

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share japko

japko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:29

nauka jazdy c-360 otoz sprawa wygląda tak mam 13 lat i chcialbym sie nauczyc jezdzic ( wczesniej nie chcialem, nie krecilo mnie to, dopiero teraz mnei to jakos zainteresowalo ) na traktorze, wstyd wgl ze ja syn rolnika a nic nie umiejm, inni po 5 lat maja po 8 i juz wszystko mają obcykane a ja nic, boje ze go rozwale lub ja sam siebie rozwale. do dyspozycji mam c-360tke ale mam strach ze cos popsuje, zreszta slyszalem ze ciezko sie nim prowadzi, brak wspomagania itd
pomozecie?

Edytowany przez japko, 10 listopad 2013 - 14:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nauka jazdy c-360 Dzisiaj, 13:57
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 10 listopad 2013 - 14:36

nauka jazdy c-360 Ale jak mamy pomóc przez sieć? Kogoś w domu masz to niech Ci pokaże jak się jeździ... Tak będzie najlepiej. Po za tym 13 lat to wcale nie jest powód żeby się pchać na ciągnik. żaden wstyd, że nic nie robisz.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share japko

japko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:44

nauka jazdy c-360 no ogolnie, jak sie przestać bać, a zresztą inni po 7 lat mają i jeżdża, jest mi wstyd ze ja 13 lat i zero, null ,nic nie umiem

#4 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 15:07

nauka jazdy c-360 Skoro jest w domu ciągnik to ktoś nim jeździ,niech on cię tego nauczy przynajmniej na początku.
Tak wogóle to najlepiej uczy ojciec,żaden insruktor tak nie nauczy.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#5 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 listopad 2013 - 15:35

nauka jazdy c-360 Usiąć, niech ktoś wrzuci 1, gaz ręczny na 1200 i kieruj, jak opanujesz to 2 itd. Jak już będziesz umiał kręcić kierownicą to zmieniaj biegi i gazem nożnym operuj. To prostrze niż rowerem.

#6 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 17:02

nauka jazdy c-360 popsuć jak popsuć ale żebyś krzywdy sobie nie zrobił.. my ci przez sieć nic nie pomożemy poproś kogoś w domu pokaże ci co i jak pojeździ z tobą i bez problemu wszystko opanujesz..
z jednej strony fajnie że młodzi garną się na ciągniki i chcą pomagać.. z drugiej posadzić 10 latka na ciągnik to nie jest do końca bezpieczne..
każdy z nas chyba zaczynał od powożenia przy słomie :)

#7 Share japko

japko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 17:08

nauka jazdy c-360 10 latka to może i tak, ale 13 latka najwyższy czas

#8 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 10 listopad 2013 - 17:09

nauka jazdy c-360 "...każdy z nas chyba zaczynał od powożenia przy słomie :) " - ja tak zaczynałem. Najlepiej jak tata Ci pokaże.
c 330
4011
mf 255

#9 Share damian1166

damian1166

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 17:47

nauka jazdy c-360 No przy słomie to było to...... :) a ile frajdy :D a co do nauki to tacie powiedz to co napisałeś nam i z pewnościa cie nauczy :)

#10 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 10 listopad 2013 - 18:51

nauka jazdy c-360 ja też zaczynałem przy słomie :P spokojnie się nauczysz wszystkiego tylko nie od razu najpierw wyczuj ten ciągnik tak jak radzą ci koledzy powoli potem jak już będziesz lepiej sobie radził to może i jakieś lekkie w polu zrobisz o ile nie będziesz się bał i będziesz w stanie a to że masz 13 lat i nie jeździsz jeszcze to nie wstyd inni mają po 20 i jeszcze nie widzieli jak jest w środku kabiny ciągnika

Edytowany przez Klepk995, 10 listopad 2013 - 19:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share japko

japko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 19:19

nauka jazdy c-360 hmm z tym wożeniem słomy to ja raz, w wieku 7 lat siedziałem w traktorze podczas gdy tata z siostrą na przyczepie ale ja tylko wtedy siedziałem tam, tata zawsze szybko wracał i skręcał ( mialem wtedy za malo sily ) i tak nic nie pamietam

#12 Share Klimston

Klimston

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 17:04

nauka jazdy c-360 Ja też przy zwożeniu słomy sie nałuczyłem na MF255 gdy mialem 7/8 lat to wtedy mnie dziadek nałuczył troche,a później ojciec 60tką mnie podszkolił przy orce .
Ale najlepiej żeby cie tata nauczył wszystkiego na traktorze.Takie moje zdanie.

#13 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 20:49

nauka jazdy c-360 jak już uczysz się jeździc to przede wszystkim wyczucie sprzęgła musi byc bo nie możesz szarpac i dobre operowanie gazem to podstawa a potem trzeba wyczuc cały ciągnik czyli wymiary żeby nie zachaczyc o coś albo przy skręcaniu czegoś przypadkowo nie zepchnąc :) jeśli dalej będziesz miał mieszane uczucie do jazdy poproś tate to Ci pomoże no chyba że masz takiego tatę jak ja który wymagał żebym potrafił a nic nie podpowiadał

#14 Share cavano21

cavano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 23:08

nauka jazdy c-360

Witam.Mam podobny problem .Mam 20 lat przez 19 lat mieszkałem w Warszawie , rok temu przeprowadziłem się do żony na wieś w okolice Bochni . Teściowie kupili mi od rodziny ursusa c 360 za 25 tysiecy po remoncie , mam go od wtorku do tej pory jezdziłęm tylko papajem takim małym po drzewo , z gnojówką ale to są takie wyżynne tereny i papaj nie dawał rady pod górę z drzewem więć trzeba było kupić mocniejszy ciąnik do pracy w polu i też jeszcze nie umiem jeździć niewiem jak się jedzie pod górę z ciężarem i na dół no i też potrzebuję pomocy a teśćiu też jezdził tylko na papaju i na  c 330 a na 60 nie jezdził i nie ma mnie kto nauczyć ...a bardzo mi sie podoba ten ciągnik i chciałbym sobie pojezdzić 

bo wiosną czeka mnie sporo pracy w polu oranie ,bronowanie itp i chciałym się do tego czasu nauczyć tym jeździć 

#15 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 11:49

nauka jazdy c-360

Uuuu, chłopie.... jeżdżenie 360 po gładkim polu, a praca z narzędziami po pagórkach - to dwie odległe od siebie bajki.... On-line nikt cię tego nie nauczy.

Po pagórkach i w górach to pierwszą, kardynalną zasadą jest to, że trudniej zjechać, niż wyjechać. Łatwiej wyciągnąć 2T na szczyt, niż z 1T zjechać w dół.

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 11:56

nauka jazdy c-360

A nauczy się. Podstawa to znać ciągnik i umieć oceniać sytuację. Lepiej zmień bieg przed górką na takim na jakim da rady wyjechać niż redukować już jadąc pod górkę szczególnie gdy nie jesteś oblatany z ciągnikiem. 

Zjeżdżając z górki jedz wolniej niż za szybko   bo z przyczepą na haku jeż tak łatwo nie zredukujesz a w górach po prosty się zabijesz. 

W każdym razie ćwicz i jeździj wolniej niż wydaje ci się że dasz rady.

KPK Kumurun Team

#17 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 12:18

nauka jazdy c-360

Pewnie, że się nauczy, nie powiedziałem - że nie. Po prostu operowanie każdym ciągnikiem po górkach wymaga mega wyobraźni i oczu dookoła głowy. Zapewne łatwiejsze (i bezpieczniejsze) jest używanie 4x4, no ale nie każdy ma. No i po górkach może wydarzyć się tyle sytuacji (potencjalnie niebezpiecznych) o których nizinni nie mają pojęcia. Wystarczy np. trochę rosy na trawie, lekki deszczyk na gliniastej drodze, źle wybrane miejsce do nawrotu z ciężkim sprzętem na podnośniku, łysawe opony, nierówne hamulce.... Prawda?

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 12:23

nauka jazdy c-360

Nawet nie wiesz ile masz racji. Mieszkam w Beskidach przyjeżdżają ludzie z polski i samochodem nie umieją się poruszać po górach. A co oni w zimie wyrabiają to już się w głowie nie mieści. Po asfaltowych drogach!

KPK Kumurun Team

#19 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 14 listopad 2014 - 13:16

nauka jazdy c-360

Na początku musisz pojeździć na niskich biegach to znaczy na 1  po kierować po robić kółka.Nie da tak sie wytłumaczyć przez internet musisz sie nauczyc podstawowych rzeczy i nabrać doświadczenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamcio15

kamcio15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 15:41

nauka jazdy c-360 japko Dokładnie tak jak koledzy mówią lepiej żeby nauczył cię ktoś z domu kto umie jeździć ,bo przez internet nikt cię nie nauczy

maniana no chyba każdy zaczynał przy słomie bo ja też i to jeszcze c4011 to było coś :D a potem ojciec uczył mnie bronować ,a resztę to już sam jakoś ogarnołem :)