Skocz do zawartości

Zdjęcie

przeróbka stodoły na chlewnie

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 09:17

przeróbka stodoły na chlewnie posiadam murowana stodołe, wymiary 9x18 z białej cegły, mur 12cm wzmacniany co kawałek słupkami z cegły 24cm
chodzi mi po głowie pomysł aby rozebrac to do fundamentów i na tych samych fundamentach pobudowac tuczarnie na głebokiej sciółce dla ok 120 sztuk, tzn chce zrobic 4 kojce po 30 szt i do kazdego drzwi do wybierania obornika

musze posiadac jakies pozwolenia ?
potrzebna jest zgoda sasiadów ?
fundament ten sam wymiary były by niezmienione

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przeróbka stodoły na chlewnie Dzisiaj, 14:38
  •  

#2 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 01:13

przeróbka stodoły na chlewnie nie jestem budowlancem ani prawnikiem, ale jak ruszasz sciany nosne, to chyba musisz miec zezwolenie. Moze gdybys tylko zmienil konstrukcje dachu (wpierw zrobil pod nia betonowy wieniec), to nie trzeba by tego zglaszac.

Edytowany przez GRGOJ, 11 listopad 2013 - 01:14.

#3 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 09:35

przeróbka stodoły na chlewnie musisz mieć pozwolenie na rozbiórkę i projekt też ale możesz iść na całość bez żadnych papierów itd.. ale tu możesz liczyć na rozbiór budowy i wyskoką karę.. w tym roku chcę budować garaż.. rozbudować stary i nowy zrobić.. wymiary 10 na 7.. muszę mieć pozwolenia projekt.. bez pozwolenia mogę zrobić 5 na 7 i..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 09:38

przeróbka stodoły na chlewnie a czy jakas zgoda sasiadów jest potrzebna?

#5 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 11 listopad 2013 - 18:49

przeróbka stodoły na chlewnie Z tego co mi się wydaje to z stodoły można zrobić adaptacje na chlewnie i nie będziesz musiał go przerabiać chyba że chcesz go powiększyć lub coś w tym stylu przesuwając ścianki jak kolega wyżej napisał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:10

przeróbka stodoły na chlewnie tak ale musiałbym wymurowac ja od srodka chociaz połówka pustaka no i musiałbym i tak zmienic dach wiec lepiej toto rozebrac i postawic od nowa bedzie szybciej lepiej i mocniej, pustaki nie sa jakies tam bardzo drogie, a jak bym obleciał całosc z 24 cm pustaka cementowego, na górze wieniec i dach jednospadowy, to by było konkret

#7 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 11 listopad 2013 - 20:25

przeróbka stodoły na chlewnie to musisz iść i załatwić pozwolenie na budowę budynku na miejsce tego samego (sam tak robiłem) potem plan u geodety i budowa

#8 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 19 listopad 2013 - 16:44

przeróbka stodoły na chlewnie I jeżeli byś chciał pobudować na tych samych fundamentach chlewnie to nie dosyć ze musisz zrobić plan to musisz jeszcze uzyskać zgode sąsiadów. Lepiej jest tak jak kolega pisał zrobić adaptacje i wtedy kupe mniej problemów. Wystarczy troche przeróbek w srodku i juz masz chlewnie. W mojej okolicy juz kilkunastu przerabiało tak stodoły i sobie chwalą. Oszczedzili sobie kosztów
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#9 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 19 listopad 2013 - 17:14

przeróbka stodoły na chlewnie Powiedzcie jak to jest z tą stodołą? To jest zmiana przeznaczenia budynku, która trzeba zgłosić o ile się nie mylę. Pytanie brzmi- jaki koszt spraw papierkowych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 19 listopad 2013 - 17:56

przeróbka stodoły na chlewnie W polskim państwie na pewno duży . w innych cywilizowanych krajach nie ma tyle papierków do załatwiania. teraz jezeli chcesz zmienić głupi dach musisz na nowo plany robić a co dopiero na zbużenie starej stodoły i postawienie nowej. Moim zdaniem nie opłacalne. To już lepiej wytyczycz nowe fundamenty i postawić nową chlewnie a ze stodoły jakis magazyn czy cos zrobić tak jak w przypadku kolegi
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje