Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w Ursus C-330

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klon2224

klon2224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 08:47

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Witam,
To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość i ew. przeniesienie tematu lub nakierowanie mnie na temat z takim problemem jeżeli już był rozpatrywany.
Wieczorem wyjechałem z garażu bez chłodziwa w układzie, zaraz wjechałem z powrotem i wlałem jakieś 5.5l płynu chłodniczego, więcej nie chciało wejść, moje pytanie brzmi: czy coś mogło ulec uszkodzeniu, co trzeba zrobić żeby płynu weszło tyle ile powinno?
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w Ursus C-330 Dzisiaj, 09:56
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2428 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 10 listopad 2013 - 12:52

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Jak tylko wyjechałeś i wjechałeś to nic mu nie powinno się stać.
Jeśli chodzi o pojemność układu chłodzenia to nie pamiętam ile u mnie wchodzi ale tu masz trochę o pojemności... tylko nie do końca wiadomo ile się mieści:
http://www.agrofoto....-330-chlodnica/

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 10 listopad 2013 - 12:59

Układ chłodzenia w Ursus C-330 jeśli wyjechałeś i wjechałeś to raczej nic się nie stało , u mnie w domu ojciec to praktykował to jakiegoś czasu do puki płynem ciągnika nie zalałem

#4 Share klon2224

klon2224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 13:02

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Aha, to ok., A czy jak go uruchomię na kilka minut to pompa rozprowadzi "bardziej" ten płyn i będzie można dolać go jeszcze trochę?

#5 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 16:27

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Na kilka minut to za mało , silnik musi osiągnąć temperaturę roboczą po to żeby otworzył się termostat który otworzy duży obieg chłodzenia . Jeżeli nie masz termostatu to zalewasz układ i po sprawie powinno wejść nie więcej niż 7 litrów . Mi przy wymianie weszło ostatnio 6.8 litra płynu oczywiście .

#6 Share klon2224

klon2224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 17:49

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Dzięki wielkie za odpowiedzi,
pozdrawiam

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:50

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Termostat ma otworek, dzięki któremu układ powinien się napełnić w pełni.

#8 Share klon2224

klon2224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:57

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Powietrze może być jeszcze w gumowych przewodach?, Gdzieś w przewodach w silniku? Można go bezpiecznie uruchomić z taka ilością chłodziwa?

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 21:07

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Możesz, bez obaw. Popracuje trochę ciągnik i sprawdzasz poziom, uzupełniasz.
Pytanie ile tak naprawdę wlałeś, bo może tyle ile trzeba. I czy wszystko było spuszczone z układu, stąd ta rozbieżność.
Ale w ciągnikach nie ma takich problemów z odpowietrzeniem, zalewa się układ całe powietrze uchodzi tym otworkiem termostatu do chłodnicy. Co innego w samochodach. Ale tam właśnie odpala się silnik i czeka do otwarcia termostatu, a potem uzupełnia się niedobór płynu. W termostacie brak otworku i dodatkowo powiększony układ o nagrzewnicę.

#10 Share klon2224

klon2224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 21:21

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Wlałem z dolewkami jakieś 6L, wszystko powinno być spuszczone, poprzedni dzień stał z odkręconymi kranikami i korkiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 04:27

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Teraz trochę trzeba pojeździć i obserwować wskaźnik temperatury i za jakiś czas skontrolować poziom . Nie martw się że coś uszkodzisz , przez brak chlodziwa.
Jak lat temu z 10 pracowałem na szrocie to czasami uruchamialismy silniki które były wyjęte z samochodu . Chodziły one bez żadnego chlodzenia przez kilka sekund i było ok .
Bez chlodzenia tak szybko nic się nie stanie ale bez oleju już tak . Bez tego nawet super najnowszy silnik można zniszczyć w kilka sekund .

#12 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 04:41

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Teraz trochę trzeba pojeździć i obserwować wskaźnik temperatury i za jakiś czas skontrolować poziom . Nie martw się że coś uszkodzisz , przez brak chlodziwa.
Jak lat temu z 10 pracowałem na szrocie to czasami uruchamialismy silniki które były wyjęte z samochodu . Chodziły one bez żadnego chlodzenia przez kilka sekund i było ok .
Bez chłodzenia tak szybko nic się nie stanie ale bez oleju już tak . Bez tego nawet super najnowszy silnik można zniszczyć w kilka sekund .

Edytowany przez kamyk82, 12 listopad 2013 - 07:00.

#13 Share simson55

simson55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 12:15

Układ chłodzenia w Ursus C-330 prawie cała konewka wody wchodzi do trzydziestki

#14 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 październik 2014 - 06:15

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Witam. Od jakiegoś czasu dzieje się w mojej 30 dziwna rzecz , po dłuższej pracy górny wąż od chłodnicy strasznie puchnie i to tak że delikatnie sączy się z niego płyn .
Natomiast jak silnik wystygnie to przewó kurczy się jakby go coś zassalo .
Układ zalany jest płynem , chłodnicy jestszczelna , górny wąż jest nowy , oczywiście w układzie jest termostat .
Zaznaczam że wcześniej tak się nie działo . Jeżeli ktoś miał podobną przypadłość to niech napiszę w czym leży problem. Pozdrawiam

Edytowany przez kamyk82, 02 październik 2014 - 06:16.

#15 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 02 październik 2014 - 06:47

A nie masz czasem korka od chłodnicy zamkniętego na głucho, jest w nim sprężyna i ona puszcza jak powstaje ciśnienie lub gdy masz nadmiar płynu w chłodnicy i wydostaje się on przelewem

#16 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 02 październik 2014 - 06:50

Co może być: albo uszczelka pod głowicą walnięta, albo sama głowica lub tuleja ma pęknięcia (mikropęknięcia) wewnętrzne.

Sprężone powietrze dostaje się do układu chłodzenia, rośnie ciśnienie w układzie przez co przewód znacząco rozszerza się (puchnie). Po ostygnięciu ciśnienie maleje i wytwarza się podciśnienie ściągające przewód gumowy (kurczy się).

Najtańsza i najprostrza w naprawie jest wymiana uszczelki. :D

Zobacz kiedy po odkręceniu korka chłodnicy zaczynają wydobywać się pęcherzyki powietrza. (nie odkręcaj przy rozgrzanym płynie) !!!

Sprawdź stan samego korka, czy działa sprężyna?

Czy nie ubywa czasem płynu?

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#17 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 październik 2014 - 07:31

Płynu nie ubywa , korek jest podejrzany bo jak go odkręcę to przewód wraca do swojego właściwego stanu.

No więc dziś trochę popracowałem moim perszingiem i zaobserwowałem  że w płynie nie widać śladów oleju , żadnych pęcherzy powietrza też nie ma na pracującym silniku , więc obstawiam korek jutro kupię nowy i zobaczymy czy coś się zmieni.

Edytowany przez kamyk82, 02 październik 2014 - 18:56.

#18 Share a-z

a-z

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 październik 2014 - 06:58

Ja skupił bym się na korku. Jakby coś z tulejami to wyganiało by płyn z chłodnicy, albo jakieś plamy w płynie. A jak korek zatkany to ciśnienie niema gdzie uchodzić.

#19 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 05 październik 2014 - 07:18

Nowy przewód jest zbyt miękki i taki efekt .

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 październik 2014 - 18:52

Układ chłodzenia w Ursus C-330 Korek wymieniony i dalej to samo . Jutro kupięnowy przewód i się zobaczy .