Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 12:56

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg albo te Valtra 8950 160 - 200KM ta druga ma 140KM

http://otomoto.pl/va...50-A364927.html

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg Dzisiaj, 12:20
  •  

#22 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 13:01

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg mógłbyś mi powiedziec od czego jest ta kierownica z tyłu w tej valtrze?

wiesz może jaki ma udźwig na Tuzie (przód i tył) oraz jaką wydajnosc hydrauliki ?

#23 Share lazyboy

lazyboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 13:15

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg Jak dla mnie do przyczepy o ładowności 20 ton 120km to za mało, zwłaszcza że to będzie pewnie tez trochę po miękkim gruncie jeździło. Zobacz na fendta favorit 816 za 100k można wyrwać, skrzynia 50km/h.

#24 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:08

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg ładowność ładownością ale mokry piach,żwir jest dużo cięższy on np zboża więc nie zdziwił bym się jak by w ta przyczepę i z 30 ton weszło

#25 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:09

mógłbyś mi powiedziec od czego jest ta kierownica z tyłu w tej valtrze?

wiesz może jaki ma udźwig na Tuzie (przód i tył) oraz jaką wydajnosc hydrauliki ?

Ta kierownica z tego co mówił mi znajomy jest do kierowania ciągnikiem podczas gdy jeździsz do tyłu aby było wygodnie.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#26 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:30

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg to nie jest takie głupie:D. Kolego ten fendt fajny sprzęt co podałeś ten Fendt tylko ona jakiś wąskich opon niema jak na fendt? czy mi się tylko zdaje? wsunie założyć mu tura jakiegoś solid 2000 albo podobnego z 1.5 tony na przedni tuz i z przyczepą by śmigał

mam pytanie jeszcze. Jak się używa pół biegów w pod obciążeniem ? to jest tak jak w ciężarówkach ? że jedziesz np na 8 biegu i wrzucasz sobie polówkę czy jak ?

#27 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:52

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg Valtra ta czerwona jest sensownym wyborem ma 160KM kierownice tylna . Półbiegi pod obciążeniem uzywasz bez sprzęgła

Ja na Twoim miejscu na początek wybrał bym nieco tańszy traktor bo jak by był za słaby zawsze możesz go sprzedać i zainwestować w mocniejszy ale to tylko moje zdanie.

#28 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 10 listopad 2013 - 15:23

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg Ale jak by nie patrzyć, to z tego co widziałem to jakieś 80% ciągników co robią na budowach dróg ( ciągną własnie przyczepy a nie pracują w zamiatarkach ;D ) to są te stare Fendt-y . Więc te ciągniki chyba się najlepiej nadają do takich warunków

#29 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 16:44

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg ostatnio jak mieliśmy fortene na wynajmie w lesie z przyczepa to po całym dniu w błocie w lesie czerwonego koloru widać już nie było. I facet stwierdził ze szkoda mu sprzętu. Tak jak pisałem bardzo często będą dni ze ciągnik będzie chodził po 20 godzin bez gaszenia i będzie musiał sobie radzić no więc tak zastanawiam się nad Fendt ,Valtrą tą stara i na samym końcu JD. Na przedni Tuz jaki obciążnik bedzie odpowiedni ? 1.5 tony ok czy za mały ?

#30 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 10 listopad 2013 - 16:57

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg Z tego co ja widziałem, firma robi drogi w lesie dla Harwesterów i Timberjacków i ciężarówek. Pierwsza leci koparka wyrównuje teren, kopie rowy i rozgarnia żwir. Za nią większości duże JD z 15t tandemami. Łatwo nie mają, błoto po kolana, szyby popękanie od gałęzi itd. Widziałem też jak fendt 936 targał asfalt takim jak by gruberem. Co myślicie o JCB 7230
c 330
4011
mf 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 17:07

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg nie nie najpierw idzie koparka robiąc koryto w to koryto idzie gruz i żwir na żwir zależny czy z stabilizacją czy bez cement cement ze żwirem jest mieszany kultywatorem na to idzie woda potem walcowanie i potem taki towar ze żwiru i grubych kamieni trochę większych od pieści i tam nw czy tez trochę cementu niema i to dalej jest jeszcze zawalcowane i lane woda. U nas chodzą ciężarówki 8x8 lub 6x6 i tez dają rade. No ale od przyszłego sezonu ma iść jeszcze nasz ciągnik z przyczepa tandem min 20 ton. i też jest bardzo często tak że błoto takie ze przednim mostem rozgarniają

#32 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 17:32

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg Wtakim razie JCB odpada chyba że z tych nowych modeli z wielkimi tylnymi oponami. Może taka przyczepa ?

http://allegro.pl/pr...3700923649.html

Fendt fajna maszyna ale jak widze te traktory sprzedawane z budowy dróg to obawiam się tam właśnie o elektronike może jak nowy i popracuje z 5 lat a potem szybko go sprzedać dalej moim faworytem nadal do takiej roboty Valtra lub JD plusem JD jest to że posiada rame a nie jak reszta traktorów skrzynia + silnik bez ramy.

#33 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 18:50

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg puki co dla mnie faworytem jest właśnie Fendt (filmy na Yt itd). Ale dużo w moich oczach zyskał właśnie JD po tym jak powiedziałeś ze ramę ma wyjątkowo ważne przy ładowaczu który będzie
woził palety cementu kostki itd.będę się zastanawiał

#34 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 19:00

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg Czemu to służy ? kaczmarek28

#35 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 19:06

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg już Ci mówię. Stabilizacja na bagiennym/podmokłym terenie gdzie często stoi woda itd. robi się z tego coś w rodzaju posadzki betonowej mieszając to ze żwirem polewając wodą i ubijając . Co oni tu za materiał mają że taki biały? my zawsze to z cementu robimy. i wrócmy do tematu ciągnika porównując dane Fendt Favorit 816 i JD7800 lepiej wypada Fendt ponad 8 ton wagi szersze opony mniejszy promień skrętu. hmm jeszcze murze valtre porównac

#36 Share Ursus-23

Ursus-23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika

Napisany 10 listopad 2013 - 19:09

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg Tak od siebie dodam, ze zwracaj uwagę na to czy traktor ma hamulce pneumatyczne czy hydrauliczne i traktor też żeby potem niespodzianki nie było. W moich okolicach przy budowach często się JCB widzi więc raczej też bym go polecał. Oczywiście chodzi mi o te modele co mają z tyłu duże i szerokie koła.

Edytowany przez Ursus-23, 10 listopad 2013 - 19:11.

#37 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 10 listopad 2013 - 19:15

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg Osobiście poleciłbym ci ciągnik JD 6920 155 KM. Pracowałem takim z przyczepa tandem o DMC 18 ton i powiem że ciągnik akurat do tej przyczepy. Mocy w zapasie nie było za dużo jak ci z czubem naładują ziemi. Skrzynia 50 km/h gdzie przy 40 km/h obroty rzedu 1600/min więc jazda bardzo oszczędna. Obowiązkowow amortyzacja przedniej osi musi być jak po drogach chcesz latać
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#38 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 19:31

jaki ciągnik wybrac na ... budowy dróg może coś takiego

http://otomoto.pl/sa...-230-A3354.html

lub ten

http://otomoto.pl/jo...00-A308207.html

PS; Takim JD pracują u nas w lesie przy drogach i operatorzy sobie bardzo chwalą, jedną wadą jest spalanie ale za to ich wytrzymałość i trakcja powoduje żę nie mają sobie równych
KPK Kumurun Team

#39 Share lazyboy

lazyboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 21:12

to nie jest takie głupie:D. Kolego ten fendt fajny sprzęt co podałeś ten Fendt tylko ona jakiś wąskich opon niema jak na fendt? czy mi się tylko zdaje? wsunie założyć mu tura jakiegoś solid 2000 albo podobnego z 1.5 tony na przedni tuz i z przyczepą by śmigał

mam pytanie jeszcze. Jak się używa pół biegów w pod obciążeniem ? to jest tak jak w ciężarówkach ? że jedziesz np na 8 biegu i wrzucasz sobie polówkę czy jak ?

Opony zależą od konkretnego egzemplarza, wiadomo im szersze tym lepsze, standardowo były chyba przód 480 tył 540, tragedii nie ma ale zawsze można założyć szersze.

Co do półbiegów to w Fendtcie favorit 816 wygląda to tak
http://www.werktuige...favorit-816.jpg Więc chyba tą dużą dźwignią zmieniasz biegi ze sprzęgłem? a tym plastikiem na boku półbiegi. Jeszcze jest ten taki jakby "suwak" którym góra dół wbijasz żółwia i zająca. Może ktoś ma większe rozeznanie to niech mnie poprawi.

EDIT.

Pytałeś tam jeszcze o obciążenie na przedni tuz, jak nie będzie miał ładowacza to 1,5 tony to aż nadto nawet 1 tona starczy, a jak będzie miał ładowacz to piasek na łychę i jest dociążenie :D

Mając na myśli valtre o który model ci chodzi? 8550?

JD 7800 ma mniej biegów niż ten fendt i valtra, i tylko 40km/h jednak to nadal bardzo solidna maszyna jak i jego następca 7810.

Edytowany przez lazyboy, 10 listopad 2013 - 21:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 22:55

może coś takiego

http://otomoto.pl/sa...-230-A3354.html

lub ten

http://otomoto.pl/jo...00-A308207.html

PS; Takim JD pracują u nas w lesie przy drogach i operatorzy sobie bardzo chwalą, jedną wadą jest spalanie ale za to ich wytrzymałość i trakcja powoduje żę nie mają sobie równych

wiesz o spalanie nie chodzi bo mamy sprzęty co palą po 60 litrów i więcej na 100km. no rzeczywiście patrząc na te opony to dziwne żeby trakcji nie miał

Opony zależą od konkretnego egzemplarza, wiadomo im szersze tym lepsze, standardowo były chyba przód 480 tył 540, tragedii nie ma ale zawsze można założyć szersze.

Co do półbiegów to w Fendtcie favorit 816 wygląda to tak
http://www.werktuige...favorit-816.jpg Więc chyba tą dużą dźwignią zmieniasz biegi ze sprzęgłem? a tym plastikiem na boku półbiegi. Jeszcze jest ten taki jakby "suwak" którym góra dół wbijasz żółwia i zająca. Może ktoś ma większe rozeznanie to niech mnie poprawi.

EDIT.

Pytałeś tam jeszcze o obciążenie na przedni tuz, jak nie będzie miał ładowacza to 1,5 tony to aż nadto nawet 1 tona starczy, a jak będzie miał ładowacz to piasek na łychę i jest dociążenie :D

Mając na myśli valtre o który model ci chodzi? 8550?

JD 7800 ma mniej biegów niż ten fendt i valtra, i tylko 40km/h jednak to nadal bardzo solidna maszyna jak i jego następca 7810.

ogólnie o valtry z tych starych modeli z małą ilością elektroniki i elektryki i mocy conajmniej 150 km