krolikNH

PILMET -opinie użytkowników

Polecane posty

banan575    104

u nas jest pilmet z95roku 12m 400l a cze chodzi dobrze to niewiem. ale jest caly czas w uzytku.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mamy ślęze z Pilmetu ma 5 lat. Jedynym mankamentem jest mocowanie pomy. Ponieważ blacha do której się mocuje jest za cienka. My daliśmy w tym roku grubszą i jest na razie ok. Ewentualnie można by było między mocowaniem pompy a tą blachą dać jakieś gumy.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek85    0

Ja mam PILMET 412 2005 ROK i chodzi bez zażutów nic nie odchodzi żaden lakier a nic

Po prostu super maszyna którą polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

Mam pilmeta 412 z 2007r sprzęt bardzo dobry i bezawaryjny polecam go osobiście. mam pytanie odnośnie pompy jaki jest tam olej bo jeszczenie zmieniałem. Chodzi mi o nazwe tego oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor964    0

Ja mam Pilmeta 815 XL. I jak narazie spisuje się wyśmienicie. Ma zbiornik 800 litrów i belkę 15 m szerokości. Napewno jest lepszy od Krukowiaka bo wyżej podniesie belkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Mam pilmeta 412 z 2007r sprzęt bardzo dobry i bezawaryjny polecam go osobiście. mam pytanie odnośnie pompy jaki jest tam olej bo jeszczenie zmieniałem. Chodzi mi o nazwe tego oleju

olej idzie z naklejką pilmet dosępny u każdego dilera.A tak zapytam co ile ha trzeba wymieniać bo ja mam jakieś 1800ha zrobione i jeszcze niewymieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Do Michuu. Nie wiem jak Brawo ale ja bym zobaczył z Adela bo jest tańszy. też się zastanawiam nad opryskiwaczem i mój wybór to chyba 800/12 XL i kom z adela właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ja tam nalalem olej z lotosa zielony ogrod:P Jest tej samej klasy, jaki powinen byc olej pisze na tabliczce przy pompie;/ Z tego co czytalem gdzies na forum niby sie go niepowinno wymieniac puki olej niepomiesza sie z woda


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

witam ja posiadam pilmeta 1618 z 2006 roku bocznny rozwadniaczem, i mam taki problem bo jest on wyposazony w belke, ktora nie kopiuje odpowiednio sladow ciagnika i chcialem przerobic ta belke na ten wydluzony zaczep w ksztalcie "V" zeby lepiej kopiowal slady jak by ktos mial taki zaczep bardzo prosze o wiadomosc potrzebuje wymiarow tego zaczepu do jego wykonania, z gory wielkie dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek33073    0

mam zamiennik /filtr/ do tego Pilmeta z foto za 43 zł + wysyłka :P

 

jeżeli masz na myśli ten filtr który ja wkleiłem, to poprosze o jakiś numer kontaktowy, może być gg, obojętne, jestem zainteresowany

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

mam Pilmeta 412 z 90r i 2020 z88r nie narzekam z MF 255 jeżdże daje sobie rade nawet w mocniejszych górkach opryskiwacze są bardzo dobre teściu ma NODET 3000L 24m z 88 roku sterowany na powietrze rewelacja niech się schowają nowe pilmety nawet lance ma wyważane odważnikami ja się przymierzam do opryskiwacza ale na pewno nie pilmeta lemkena kupuje się trochę drożej 4000 L 140 tyś zł pilmet 3000 L 120 tyś zł taką ostatnio usłuszałem oferte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Panowie planuję kupić sobie opryskiwacz pilmet 1618 do mf255 ma pryskać buraki i pszenicę opowiedzcie coś o wadach i zaletach jak się nim pracuje? on ma taki krótki dyszel dziwny do śladowania zdaje to egzamin czy nie? rozwadniacz ten boczny jak się sprawuje? a no i czy podziałka na beczce się sprawdza bo beczka nie jest w formie uregulowanej? lepiej to kupić czy Krukowiaka apollo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja postawiłem na Krukowiaka. Rozmawiałem z kilkoma użytkownikami i te maszyny są wg nich takie same, aczkolwiek Pilmet znacznie się popsuł odkąd jest PROW (moim zdaniem wszystkie firmy się popsuły). Mam Pilmeta 500 l zawieszanego sporo czasu i żadnych narzekań i awarii. Ale musiałem zamienić na coś większego więc wybrałem Apollo (głównie jego wygląd mi się spodobał) ;[ . Jeśli chodzi o ceny to są na bardzo zbliżonym poziomie między nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tez mam pilmeta 400 l 6 lat 0 awari nie wiem ze mam weze koncowki a sasiad kupil tanie chalupnicze to dobiero jest kalectwo lance wykrecone w kazda strone weze co rusz pekaja wiec warto dac wiecej i spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My przy kupnie też zastanawialiśmy się nad kupnem Pilmeta 1200l ,ale kupiliśmy Tad Lena .Mój znajomy ma i nie narzeka .Dla mnie Tadek a Pilmet i Krukowiak to porównywalne marki. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Mam pilmeta z 88r. 1000l, 15m. Jak na razie niezawodny, rsm już od 4 lat rozlewam bez wymienionych bebechów w zaworze, a zawór trzyma i otwiera ok. Trochę tylko trzymanie lanc wyrobione od rozkładania.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

My przy kupnie też zastanawialiśmy się nad kupnem Pilmeta 1200l ,ale kupiliśmy Tad Lena .Mój znajomy ma i nie narzeka .Dla mnie Tadek a Pilmet i Krukowiak to porównywalne marki. ;[

A moim zdaniem tad lena nie mozna porownywać z takimi markami jak pilmet czy krukowiak, bo po pierwsze tad len duuuzo krócej jest na rynku, a po drugie nie wiadomo jak z jego zywotnoscia bo to ze komus chodzi 2-3 lata to nic nie dowodzi zobaczymy jak beda sia sprawowac po 10-15 latach moj 8 letni pilmet bezawaryjnie baprzykład. A po za tymstoje wlasnie przed kupnem nowego(wiekszego) opryskiwacza i ogladałem tadlena i mi sie nie podoba, dla porownania 400 litrow tadlen kosztuje cos ok 2tys zl, a takiej samej wielkosci pilmet ok 5 tyś, wieć mysle ze i jakosc jest inna w pilmecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj