krolikNH

PILMET -opinie użytkowników

Polecane posty

stg    21

Jak by był ktoś zainteresowany regeneracją pompy to proszę pisać na priv.

Zajmuję się regeneracją pomp do opryskiwaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

cześć, mam pilmet ciągany 1000l Lance 15m te duże zamykane na krzyż, co w nich zmodyfikować żeby podczas oprysku one się nie zamykaly? ma ktoś jakiś sprawdzony sposób? próbowałem dokręcic sprężyny to nic to nie dało :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Panowie wymieniałem ostatnio uszczelniacze i lozyska w pompie od opryskiwacza. I jak teraz uruchomić tą pompę. Jak jest ten wentyl u góry to tam mam napomopowac powietrza. Jesli tak to ile ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Dla jasności. Nie  1/3 wartości na zegarze, bo są rożne zegary i każdy ustawia sobie ciśnienie do własnych potrzeb,tylko 1/3 ciśnienia roboczego.

Normalnie uruchomić, zalać olejem i napompować powietrze do czaszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Skąd mam wiedzieć jakie masz ustawione ciśnieni? Sprawdź na manometrze i będziesz wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Panowie da rade założyć do takiego rozdzielacza http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://images.kangoo.pl/14360879/8014/large/rozdzielacz_opryskiwacza_4_sekc_pilmet_bez_filtra.jpg&imgrefurl=http://www.kangoo.pl/szukaj/pilmet&h=600&w=800&tbnid=E9ybb4plO_A4JM:&zoom=1&docid=wj5eEweZmE8C-M&ei=S_48VbW8M4G8UtzngtgP&tbm=isch&ved=0CCAQMygBMAE elektrozawór ?? Jak byście mogli to podeślijcie linki jakie te elektrozawory i jak je zamontowac, jeśli wgl się da. Czy będę musiał zmieniać zawory sekcji?

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Rozdzielacz zostaję w takiej postaci jak jest.

Elektrozawory montujesz na przewodach które wychodzą z rozdzielacza na sekcje.

Ile jest sekcji tyle ma być elektrozaworów,przeważnie 3 sztuki lub 5.

Zasilanie bierzesz z ciągnika poprzez włączniki,każdy elektrozawór ma mieć wyłącznik.

Przewody mają być długie żebyś panel sterowania miał w kabinie pod ręką.

Generalnie za***ista sprawa. :D

 

Żeby mieć full-wypas można zamontować czujniki ciśnienia na każdej sekcji i kontrolki w kabinie ale to już wyższa jazda.

Tak kiedyś u mnie będzie. B)

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Dzieki wielkie. A z tym cisnieniem to nie dla mnie :D Za bardzo skomplikowane, ale moze kiedys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

witam panowie potrzebuje podzilaki do opryskiwacza pilmet 2000litrow,mam wezyk ale to nie to samo co taka skala pionowa gdzie moge cos takiego dostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dzwoń do Pilmeta do działu z częściami.

Najpierw poprosisz ładnie panią przez telefon a potem złóż zamówienie  na email . W zeszłym tygodniu przysłali mi za free

komplet naklejek w tym i  ta która Cię interesuje do Pilmeta 2518 plus   :)

 

email : 

czesci.pilmet@uniagroup.com . 

  

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No to zadzwoń i spytaj :) 

Ja kompletny wskaźnik poziomu cieczy kupowałem w firmie Promar  - coś chyba około 150-200  zł za komplet czyli pomalowana blacha ,2 naklejki + węże . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

cześć koledzy niewiem czy dobry dział wybrałem. ale potrzebuje pilnie pomocy. mam pompę dwusekcyjna w pilmecie, przedwczoraj wymieniałem wszystkie embramy oraz uszczelki i sprężynki na tych zaworkach. dziś podczepilen opryskiwacz a pompa nie chce zaciągnąć wody. tu gdzie jest wentyl to dopompowałem powietrza 2 bary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nalej co najmniej połowę zbiornika wody i wtedy spróbuj.Oczywiście zakładam że wszystko dobrze złożyłeś.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32
Napisano (edytowany)

Spróbuj jeszcze wlać do węża ssącego wodę np konewką, oczywiście wałek musi chodzić, jak nie ruszy to rozbieraj i patrz zaworki czy dobrze są zamontowane ;) Może też być winą rozdzielacz także odłącz wąż co idzie z pompy do rozdzielacza i zobacz czy jest już ok  ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

cześć koledzy niewiem czy dobry dział wybrałem. ale potrzebuje pilnie pomocy. mam pompę dwusekcyjna w pilmecie, przedwczoraj wymieniałem wszystkie embramy oraz uszczelki i sprężynki na tych zaworkach. dziś podczepilen opryskiwacz a pompa nie chce zaciągnąć wody. tu gdzie jest wentyl to dopompowałem powietrza 2 bary.

obróciłeś odwrotnie zaworki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

zrobiłem tak jak polecił rafto wlalem wodę do węża ssacego i od razu ruszyła. dzięki koledzy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj