Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki kompresor do spreżarki

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 22:11

jaki kompresor do spreżarki witam. Musze kupic jakiś kompresor do sprężarki bo stary już wysiadł :/ Był od jakiegoś jelcza bodajrze zalany olejemi tak to chodziło :). no ale obruciło panewke i nadaje sie do wyżucenia :/ i mam pyytanie od czego kupic żeby nie potrzebował smarowania z silnika tak jak na w ursusie c-330. Potrzebuje czegos wydajniejszego. Podajcie jakieś w miare tanie rozwiązania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki kompresor do spreżarki Dzisiaj, 15:19
  •  

#2 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 20 listopad 2013 - 21:23

jaki kompresor do spreżarki ja gdy miałem jeszcze kompresor własnej roboty to miałem sprężarkę od kamaza (przynajmniej tak mi się wydaje że z kamaza bo tam widziałem podobne ) i była ona dwu tłokowa dość wydajna i nie była smarowana z silnika , wiec rozejrzyj się po jakiś złomowiskach za tym bo teraz tego można spotkać tam

#3 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 15:13

jaki kompresor do spreżarki Witam chciałbym z pomocą taty złożyć swój pierwszy kompresor. Zbiornik zamierzam wykonać z butli lpg zezłomowanej, ponieważ mają dużą wytrzymałość. W garażu leży kilka silników elektrycznych coś dobierzemy. Problemem jest sprężarka. Kompresor musi być przystosowany do malowania natryskowego, chciał bym zacząć przygodę z lakierowaniem, nie mówię o lakierowaniu zawodowym ale od czasu do czasu prysnąć jakiś agregat, kosiarkę z czasem może ciągnik i tak do góry będę szedł do celu. Myślę że butla 120l wystarczy, ale wydajność powietrza musi być duża żeby jako tako to malowało. Nasuwa się teraz pytanie jaką sprężarkę dobrać za nie wielkie pieniądze.

#4 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 24 listopad 2013 - 15:31

jaki kompresor do spreżarki Możesz zamontować dwie mniejsze sprężarki , wystarczy na silniku założyć koło na dwa paski . Silnik umieścić centralnie , a sprężarki po bokach . I najważniejsze , nie zapomnij o zaworze bezpieczeństwa , a najlepiej dwóch ( jeden wyłączający silnik , drugi taki jak w instalacji ciągnikowej ) .

#5 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 15:41

jaki kompresor do spreżarki Zawór bezpieczeństwa jest ujęty w moim planie. Nie pisałem o tym bo myślałem że jest to oczywiste dla tego co ceni sobie swoje życie. Naczytałem się już trochę tych tematów i mam mętlik w głowie. Dużo osób mówi że butla lpg to dobry plan inni zaś mówią, że to samobójstwo i lepszy będzie hydrofor. Chociaż mój rozum podpowiada mi, butla lpg w dobrym stanie będzie lepsza bo one wytrzymują ciśnienie do 30atm . Ciśnienie w hydroforze nie powinno przekraczać 6atm więc myślę że coś w tym jest. Pozostaje tylko dobór sprężarki, ewentualnie dwóch mniejszych.

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 15:51

jaki kompresor do spreżarki Ale zestarzeje się szybciej. Nie jest przewidziane by w niej znajdowała się wilgoć dla tego ma cieńsze ścianki niż bojler którego konstrukcja z góry zakłada większe ubytki materiału w płaszczu.
KPK Kumurun Team

#7 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 16:10

jaki kompresor do spreżarki No i właśnie nwm co robić. Z jednej strony +/- . Ale kompresor nie był by w eksploatacji codziennej. Jednak raczej jesteśmy skłoni do butli lpg. A mogli by panowie polecić jakąś sprężarkę o większej wydajności ?. Rozumiem że z niczego nie zrobię niewidomo czego. No ale chińskie kompresory w różnych marketach jednak trochę kosztują. Wiem, na tym nie mogę zbytnio oszczędzać bo może skończyć się to tragedią no ale jednak muszę.

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 16:26

jaki kompresor do spreżarki A no rób. Zanim go przegryzie minie kilka lat na pewno. Rozerwać go nie rozerwie najwyżej dziurka wyleci. A to będzie znak że trzeba by wymienić.
A sama sprężarka.... ja mam z liaza dwugarowca i chodzi dobrze. Zalana olejem a głowica chłodzona płynem. Tyle że musi mieć obroty żeby była wydajna.
Osobiście wolał bym trzycylindrową ale pracującą na wolniejszych obrotach. W łączenie dwóch bym się nie bawił. Takie szewcowanie było modne 15 lat temu. Dziś jest dostęp do wszystkiego bez względu na nowe czy stare. Szukaj.
KPK Kumurun Team

#9 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 15:44

jaki kompresor do spreżarki Po prostu poszukam jakiejś używanej sprężarki najlepiej z jakiegoś samochodu ciężarowego, albo ciągnika ale o większej wydajności. A teraz, może podpowiecie jakie parametry musi spełniać kompresor żeby dało się nim malować. Myślę że 120l powietrza starczy ciśnienie na wyjściu pewnie koło 4 bar.. tak więc żeby sprężarka dawała rade. Zamierzam zacząć amatorskie prace lakiernicze i czegoś się nauczyć, więc proszę o pomoc

#10 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 15:53

jaki kompresor do spreżarki Ja bym polecił kompresor z agregatu chłodniczego takiego jak kiedyś stały w zlewniach mleka (takie odkryte)
Agregaty nazywały się bodajże SM a kompresory SAW-40 już też dokładnie nie pamiętam mam właśnie taką sprężarkę od 10 lat używam do czyszczenia chłodnic w kombajnie , czyszczenie filtrów , pompowanie kół , białkowanie obory itp.potrafi napompować ciśnienie od 15 atmosfer , wydajność jest dla mnie wystarczająca ,no i widziałem na giełdzie za 150zł .

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 17:40

jaki kompresor do spreżarki Rozejrzę się teraz zimą za jakąś sprężarką i butlą i jak będzie czas to coś skonstruujemy. Ważne żeby miała jakąś wydajność. Moje jeszcze pytanie czy 120l starczy ? czy może złączyć dwie ?

#12 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 18:43

jaki kompresor do spreżarki Zależy jak chcesz go użytkować, jeżeli chcesz nim pracować często to zostaw to i kup oryginalny duży dwucylindrowy wolnoobrotowy, jeżeli do pierdół to do 120l butli dobry by był kompresor z silnika sw680 tj. hs29-hs31 o taki tylko trzeba dorobić dekielek i koła pasowe, najlepiej jak z jednej strony napędzana jest przez silnik a z drugiej kompresor napędza pompę jakąś ze wspomagania i działa, te kompresory są na każdym szrocie.
Zaraz się ktoś znajdzie i napisze że z hs31 się nie da, da się ja mam z hs 21.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#13 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 00:20

jaki kompresor do spreżarki Witam a czy ktoś z Was miał styczność z takim kompresorem http://allegro.pl/po...3765984446.html Wedle opisu jest on dwutłokowy o wydajności efektywnej ok 600 litrów na minutę. Wedle opisu i ceny jest dosyć atrakcyjny ale coś ta cena wydajne mi się za mała względem używanych. Będę wdzięczny za każda sugestię bo od wczesnej wiosny będę przerabiał starą sprężarkę.

Edytowany przez Piechu, 16 grudzień 2013 - 00:32.

#14 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:08

jaki kompresor do spreżarki Sprzedający prawdopodobnie celowo nie napisał czy ta wydajność jest na wejściu czy wyjściu.
Według mnie wydajność praktyczna na wyjściu nie będzie większa jak 400l/min.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#15 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 09:23

jaki kompresor do spreżarki Przymierzam się do zbudowania sprężarki przede wszystkim aby dało się w miarę swobodnie malować. Jeśli chodzi o kompresor(pompę) to mam w planie kupić gotowca z allegro raczej jakiś "chińczyk" bo zbyt intensywnie nie będzie eksploatowana to powinno wystarczyć, może ktoś coś poleci. Silniki jakie mam to 2,4KW 2800obr oraz 5KW 2800obr coś mi się wydaje że pierwszy za mały drugi za duży ale z silnikiem problemu nie będzie jakiś się na szrocie kupi. Tylko jaką wydajność powinien mieć kompresor czy powiedzmy te 300l/min na wyjściu i silnik 3KW starczy?
Z tego co wiem to trzeba jeszcze parę elementów jak:
- wyłącznik ciśnieniowy 400V
- zawór zwrotny
- reduktor z spustem kondensatu
Czy coś jeszcze?

#16 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 09:44

jaki kompresor do spreżarki zbiornik z 200L.

5kW by taki ciągnął http://allegro.pl/po...3877967461.html a i piaskarkę małą by pociągnął.

http://allegro.pl/fi...3837931724.html taką mam, przy pistolecie dawała radę.

Edytowany przez dawidg2, 13 styczeń 2014 - 09:49.

#17 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 10:34

jaki kompresor do spreżarki łoo ten pierwszy to potworek ;) , raczej celuje w niższy segment. Na allegro chodzą pompy w granicach 500-600zł o wydajności ok 300l/min choć różnie u róźnych to wychodzi i ciężko się w tym połapać. Wiem, raczej markowa pompe sobie odpuszcze bo kosztuje prawie 2 razy tyle. Z tego co piszesz to te 300 to chyba minimum aby w miarę swobodnie malować np przyczepe czy jakieś maszyny

#18 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 11:17

jaki kompresor do spreżarki wszystko zależy od pistoletu jaki masz. Kiedyś u mnie malowaliśmy i pompował 3 tłokowy Wan i też dawał radę.

Ja kupowałem do tej mojej ostatnio cały zespół pompowy za 1380zł. model to AB510 jakbyś szukał. wiem że są tanie za połowę ceny ale ech nie wypowiadam się.

Edytowany przez dawidg2, 13 styczeń 2014 - 11:19.

#19 Share ene

ene

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 21:25

jaki kompresor do spreżarki A czy miał i użytkuje(-ował) pompy ABAC? Jakie opinie i jaki model? Czy warte uwagi czy totalna wypromowana chińszczyzna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 10:49

jaki kompresor do spreżarki Z tego co wiem to są włoskie pompy i chyba nawet produkowane w europie, ale i kosztują też nie mało choć są i droższe jeszcze. Większość producentów sprężarek je teraz montuje. Ja tam się jeszcze waham bo jakbym miał kupić nowa pompe najtaniej 600zł + silnik300zł+ cały osprzęt ze 300zł właściwie to tylko zbiornik mam swój + robota to nie wiem czy nie lepiej dołozyć ze 200zł i mieć fabryczny. Chyba, że jednak zamontuje własny silnik 2,4KW to już się bardziej będzie opłacało kombinować.