Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stoll V-202 Problem z auto pilotem.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Belarus820

Belarus820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwem

Napisany 09 listopad 2013 - 19:17

Stoll V-202 Problem z auto pilotem. Witam was.

Mam taki mały problem z kombajnem. Polega to na tym gdy wlącze go na auto-pilota to orkan i wyorywacz idza na du i rwie wszystki buraki a powinnien tylko liście.Orkan jest dzwigniety na uciągaczu. na sama góre ale to i tak nic. Kopie belarusiem 820. Powinna być jakaś blokada żeby szło jezdzić na auto pilocie. a nie zeby orkan szedł w ziemie.

Edytowany przez Belarus820, 09 listopad 2013 - 19:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stoll V-202 Problem z auto pilotem. Dzisiaj, 09:59
  •  

#2 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 21:21

Stoll V-202 Problem z auto pilotem. Nie ma żadnej blokady,głębokość regulują czujniki, jak nie odcina opadania w odpowiednim momencie to znaczy jakieś kłopoty z czujnikiem, sprawdz na sucho czy działają lewo/prawo i od podnoszenia jak tak to znaczy że tylko ten jeden nie działa i trzeba szukac może brak dopływu prądu , u mnie w kostkach są w rogach po dwie kontroleczki (diody) jedna świeci ciągle, sygnalizuje prawidłowy dopływ prądu a druga zapala się w momencie zadziałania czujnika, tylko trzeba przeczyścić kostki bo czasem mogą być zamalowane, po tym poznasz czy dopływa prąd i czy kostka załącza elektromagnes przy kontakcie z magnesem. Może odkręcałeś magnes i odwrotnie go przykręciłeś i wtedy nie zadziała, to jest ważne bo jak będzie odwrotnie magnes przykręcony to zmienia się pole z przyciągania na odpychanie i kostka nie łączy napięcia. Napisz coś więcej jak długo go masz i od kiedy są problemy.

#3 Share Belarus820

Belarus820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 22:22

Stoll V-202 Problem z auto pilotem. No kupiłem go zima a teraz wyjechałem spróbować co i jak idzie i w tym problem jest ze jak go spuszczzam to idzie na sam dół

#4 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 10 listopad 2013 - 09:48

Stoll V-202 Problem z auto pilotem. Dobrze Ci pisze Ptaszyna. Na 99% któryś czujnik. Są dość awaryjne. Sam miałem okazję kilka razy naprawaić u znajomych tego typu awarie. Sprawdż położenie magnesu a jak nie to wymiana czujnika. Nowy niestety drogi (ok 800 zł) ale można trafić tańsze z demontażu.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Belarus820

Belarus820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 08:05

Stoll V-202 Problem z auto pilotem. Czujniki działaja bo diody sie świeca wszystkie tylko jeden elektromagnez przycziaga metal tak reszta sa dobrze .Prąd tez dochodzi bo diody sie świeca

#6 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 18:46

Stoll V-202 Problem z auto pilotem. Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym " elektromagnesem", postaraj się pisać bardziej zrozumiale i bez błędów. Masz na myśli ten okrągły magnes?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Belarus820

Belarus820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 21:15

Stoll V-202 Problem z auto pilotem. Z prawej strony od zbiornika masz tam skrzynke i tam masz magnesy i do jednego jak przyłożysz metal to go przyciąga a do innych już nie przyciąga. Diody mam tam gdzie jest ten czujnik góra dół. Jak włacze auto-pilota to chodzi prawo lewo ale już góra dół nie,

Edytowany przez Belarus820, 12 listopad 2013 - 22:17.