Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6M vs 6R

116 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2013 - 06:43

John Deere 6M vs 6R To jak zmienić ustawienie ??
Pługi 4x50 ważą ok 1100/1200kg

Edytowany przez John6620, 20 listopad 2013 - 06:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6M vs 6R Dzisiaj, 06:01
  •  

#82 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 07:31

John Deere 6M vs 6R Trzeba zmienić punkt ciągu. Powinny być jakieś śruby rzymskie. Jednym słowem płoza musi bardziej dociskać do calizny. Pług musi być tylko ciągnięty, na luźnych odciągach cięgien . dolnych. Jeśli ściąga cię w orane to trzeba zwiększyć trochę szerokość. Dla przykładu. U mnie pług ustawiony 4 x 45 zabiera prawie 2m, i sam go regulowałem. Bo fachury od tego jakoś nie potrafią. Pług to Kuhn MM 113. I okazało się że jeleń ma lżej w orce przez zwiększenie szerokości pracy.

#83 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2013 - 13:09

John Deere 6M vs 6R Kolego nie ściąga chodziło mi, że jak mam podniesiony pług (w górze) to troche ale to tylko troszeczkę zwietrza. Podczas pracy wszystko jest miodzio :)
Pozdrawiam

#84 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 13:50

John Deere 6M vs 6R Zwietrza? Może pisz po polsku. Chodzi o to, że podnosi przód do góry bo kolega wyżej chyba myśli, że ci go ściąga.

#85 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2013 - 13:57

John Deere 6M vs 6R Kolego ja piszę po polsku a, że tak mówimy z rówieśnikami to przepraszam :)
A może wiecie kiedy mają być te programy organizowane przez UE ?
Bo kto teraz kupuje ciągnik wart 400 tyś ?
Ja wolę poczekać do lata tego lub następnego ponieważ nie jest aktualnie tak potrzebny a zapłaćić +/- 200 tyś a 400 to jest spora różnica :)

#86 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 14:21

John Deere 6M vs 6R Myślałem o tym że przodek podrywa. Ale model 6620 z turem trochę waży i stwierdziłem że w czasie pracy ściąga go.

#87 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 16:43

John Deere 6M vs 6R Raczej trzeba poczekać do następnego lata. Dopiero co budżet ue uchwalili. A jeszcze trzeba precyzyjnie określić ile kasy na jaki program. Oraz precyzyjnie określić kryteria, ogłosić nabór, rozpatrzyć wnioski.

#88 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 18:22

John Deere 6M vs 6R

Trzeba zmienić punkt ciągu. Powinny być jakieś śruby rzymskie. Jednym słowem płoza musi bardziej dociskać do calizny. Pług musi być tylko ciągnięty, na luźnych odciągach cięgien . dolnych. Jeśli ściąga cię w orane to trzeba zwiększyć trochę szerokość. Dla przykładu. U mnie pług ustawiony 4 x 45 zabiera prawie 2m, i sam go regulowałem. Bo fachury od tego jakoś nie potrafią. Pług to Kuhn MM 113. I okazało się że jeleń ma lżej w orce przez zwiększenie szerokości pracy.

a co jest jak ściąga w caliznę

#89 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 18:49

John Deere 6M vs 6R Zmniejszyć siłę docisku płozy do calizny. Czyli odwrotność tego co wyżej pisałem.

#90 Share dawid6150

dawid6150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 19:57

John Deere 6M vs 6R Co do brania John deere to ja bym Ci polecał R. Nie wiem jak jest w M, ale R to bajka :D Mam swojego 6150r i jestem z niego w pelni zadowolony, fakt faktem ma zrobione dopiero 150h ale jak narazie nic nie wyskoczyło ... i żeby tak bylo do konca :D Jeżeli masz 5 skib to przynajmniej 6140r z szerokimi lakami "przynajmniej ", mam w planach kupno 5 skibowego lemkena z vario ale narazie orzę unia 4 skibową. Na lekkich glebach nie robi sobie z niego nic ale na cieżkim kawalku to z tym plugiem zaczął stawac ... na szczescie to tylko jeden kawalek taki, mokre i ubite. Wszystko zależy od gleby, chociaż jak jest vario to wszedzie sobie poradzi nawet i z tymi 5 skibami . A co do skrzyni to już kwestia uznania. Ja mam skrzynie Auto Quad plus eco shift , nie narzekam i slyszalem wiele dobrego o wytrzymalosci tej skrzyni. Auto power podobno mniej trwalsza ale też nie najgorsza, a Direct drive to nowosc a rynku i nikt ci o niej nic nie powie. Ps. Jak już brac ciągnik za tyle kasy to już warto go dobrze wyposażyć i kupowanie go do lekkich robutek to bezsens ponieważ siedzi w nim filtr czasteczek stalych wiec lubi troche dostac " żęby sie nagar nie zbierał " :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 20 listopad 2013 - 20:02

John Deere 6M vs 6R pług musi byc wypoziomowany i będzie ok, wytarte płozy tez się przyczyniają do ściągania.
Te nowe pługi to się łatwo ustawia, ale taką ruską 4 ustawić żeby dobrze orała to masakra :D
JD jest dobrą marką i serwis gwarancyjny zazwyczaj też dobry ale już po gwarancyjny jest zazwyczaj mizerny - piszę z doświadczenia.

#92 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2013 - 20:03

John Deere 6M vs 6R To co zrobić z tym filtrem?
A Johny u mnie ciągał by 5x50 + packomat overum
A dawid ile kosztuje na full wypasie 6150r? Chodzi mi tu o np. tuz, full ksenon, i inne pierdoły :D

#93 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2013 - 20:27

John Deere 6M vs 6R KOsztowal bedzie okoll 400:420tysiecy brutto. Z filtrem nie robi sie nic on sam sie wypala. chyba ze zapali sie kontrolka to trzeba przerwac prace i wkrecic go na pelne obroty chwile silnik popracuje poprzez zwiekszenie sie samoczynnie dawki paliwa i filtr zostaje wypalony i moze ruszac dalej ale to jest po okolo 1000tys godzin. chyba ze bedzie dostawal mozno w palnik to filtr sie nie bedzie zapychal.

#94 Share dawid6150

dawid6150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:28

John Deere 6M vs 6R Pierwszy serwis i prawie 2000 zl oleje i filtry :P Full wypas to troche kosztuje, sam nie wiem bo nie mam :D sam gps z wszystkimi bajerami cos ok 90 tys chyba kosztuje, ale to już troche przesada, tak wedlug mnie to skrzynia auto quad plus eco shift, opony michelin w miare szerokie, tuz,wom, wedlug potrzeb, jeżeli wom to obciaznik najlepiej bloczkowy bo podobno ramka do ociazników plastrowych sie gnie, para hydrauliki z przodu , jak nawiecej wyjść z tylu( mam ciegno hydrauliczne i 3 pary z tylu i chyba bedzie mało ) zaczep automatyczny i u dolu zwykly , wyjscie iso bus , ksenony też moga sie przydac, alternator mocniejszy, ogrzewanie paliwa, audio :"D , lepsze zlacza hydrauliczne włączane elektrycznie (nie wiem jak to sie zwie fachowo) , podnosnik można doposarzyc w kilka d*perelkow, ekran dotykowy, i kilka innych typu siedzenie pasażera, uchwyty na kubki, skrzynka na narzedziato. Tu byś sie przy dobrych ukladach w 500 brutto zmiescil, a wszystko w full no to pewnie 600 bedzie mało:P

Edytowany przez dawid6150, 20 listopad 2013 - 20:31.

#95 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2013 - 22:18

John Deere 6M vs 6R myślę że na ful wypasie (bez green star to ten gps niby :) ) to +/- 450 brutto i później i tak nam odliczają vat :)

#96 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2013 - 14:28

John Deere 6M vs 6R

Pierwszy serwis i prawie 2000 zl oleje i filtry :P Full wypas to troche kosztuje, sam nie wiem bo nie mam :D sam gps z wszystkimi bajerami cos ok 90 tys chyba kosztuje, ale to już troche przesada, tak wedlug mnie to skrzynia auto quad plus eco shift, opony michelin w miare szerokie, tuz,wom, wedlug potrzeb, jeżeli wom to obciaznik najlepiej bloczkowy bo podobno ramka do ociazników plastrowych sie gnie, para hydrauliki z przodu , jak nawiecej wyjść z tylu( mam ciegno hydrauliczne i 3 pary z tylu i chyba bedzie mało ) zaczep automatyczny i u dolu zwykly , wyjscie iso bus , ksenony też moga sie przydac, alternator mocniejszy, ogrzewanie paliwa, audio :"D , lepsze zlacza hydrauliczne włączane elektrycznie (nie wiem jak to sie zwie fachowo) , podnosnik można doposarzyc w kilka d*perelkow, ekran dotykowy, i kilka innych typu siedzenie pasażera, uchwyty na kubki, skrzynka na narzedziato. Tu byś sie przy dobrych ukladach w 500 brutto zmiescil, a wszystko w full no to pewnie 600 bedzie mało:P

Deny skad ty bierzesz te ceny co? Moj 6170R na Autopower bezstopniowej,mnie kosztowal 492brutto wiec skad ta cena 500tys za 6150r co?
6150R wyliczyli mi z tym samym wyposazemiem z skrzynia autopower na 420tys brutto. a oprocz GPS mam wszystko kolego!

#97 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2013 - 16:38

John Deere 6M vs 6R Ja tylko nie będe brał tego green stara ponieważ sam będe chciał pracować :) i na moje pola nie jest on potrzebny :)

#98 Share dawid6150

dawid6150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 23:33

John Deere 6M vs 6R To niezle Ci liczyli.. ją po porządnym targowaniu 420 brutto za 6150R, mam opony micheline 540*28i 650*38, tuz i wom marki sauter, skrzynia auto quad plus eco shift , 3 pary wyjść hydraulicznych, ciegno hydauliczne, zaczep automatyczny i zaczep dolny, kogut, siedzenie pasażera, uchwty na kubki, lepsze siedzenie, obrecze kół skrecane, szynka na narzedzia, mocniejszy alternator i to tak wlasciwie tyle ... teraz ubolewam z tego powodu, ze nie zaglebialem sie w wyposarzenie. Wszystko zalatwali rodzice ... a ja mając 16 lat moze wszystkiego nie wiem, ale rodzice nie chcieli wiecej dolozyc i nie doposarzyli Johna, chociaż po pol roku by go splacili i by bylo jeszcze 100 tys do przodu... No ale jest jak jest. To ty mi mówisz ze ty w full opcji miales oferte 420 brutto za full ? Albo jestes mistrzem targowania sie albo panowie z Gravit-u nieźle sobie w ***** lecą, bo i tak ta cena jest już stargowana o ileś tam i już sie zapierali ze wiecej sie nie da . Teraz po zrobieniu 130 h brakuje tych kilku bajerów do pelni szczescia tzn. audio orginalne, 4 para hydrauliki elektrycznie sterowana, dotykowy ekran, zarządzanie na uwrociach, isobus, przynajmniej 1 wyjscie hydrauliki z przodu . Bląd !

#99 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2013 - 21:03

John Deere 6M vs 6R ja mam ekran dorykowy 4 para wyjsc sterowana z błotników, fotel z camand arm wszystko pod rączką ,opony tył 650/75R42 i wszystkie tamte bajerki cowymieniles. kolego ja bralem w firmie charter. BRalem tam nie tylko tego johna juz 5 lat temu bralismy u nich 6930premium i prasa zmiennokomorową, i troche innego sprzetu takze na dzien dobry był niezly upuscik :D jeszcze jak kupowalismy to dobrze stało kursy waluty euro bo to od tego tez duzo zalezy za ile w danej chwili kupisz ciagnik kolego . Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share roart

roart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 22:27

John Deere 6M vs 6R mam pytanie lepiej zamówić koła z przodu 420/70R28 czy 480/70R24 do deera 6115