Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6M vs 6R

116 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2013 - 13:40

John Deere 6M vs 6R Już wiem jakiego mam brać John Deere 6150r z direct drive ;) dzięki za pomoc
Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6M vs 6R Dzisiaj, 17:32
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2013 - 18:22

John Deere 6M vs 6R Polecam Ci AUTO POWER 43km/H przy 1550obr. Ekonomia w transporcie na pierwszym miejscu, prosta skrzynia 2 biegi pole/ transport i nic wiecej. cos chcesz wiedziec wiecej pisz :)

Polecam Ci AUTO POWER 43km/H przy 1550obr. Ekonomia w transporcie na pierwszym miejscu, prosta skrzynia 2 biegi pole/ transport i nic wiecej. cos chcesz wiedziec wiecej pisz :)

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2013 - 18:57

John Deere 6M vs 6R Jeśli auto power ma 24/24 to mam ją w 6620
Chciał bym właśnie odskocznie od tego typu przekładni.
Mógł byś powiedzieć coś o przekładniach Direct Drive i CMATIC
Pozdrawiam :)

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2013 - 21:20

John Deere 6M vs 6R NIE nie kolego auto power jest skrzynią bezstopniową, takzwany pełny automat. Natomiast Direct Drive jest przekładnią dwusprzęgłowa jest to taki bardziej poł automat poniewaz sa 3 grupy biegów i da kazdej grupy jest odpowiednia predkosc to nalezy zmieniac samemu lecz nigdy nie maielm okazji jezdzic na takiej skrzyni poniewaz jest to nowssc. bardziej bym Ci plecił Autopowera sprawdzona konstrukcja od wielu lat i typowa bezstopniówka. CMATIC -zupelnie nie wiem co to za skrzynia chyba cos mi sie kojarzy u clasaa

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2013 - 06:30

John Deere 6M vs 6R A możesz wytłumaczyć co robi się tym czarnym kółeczkiem??
http://www.deere.pl/...n_204x138_3.jpg

#66 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 16:51

John Deere 6M vs 6R

Widzę że kwestia Deutza bardzo cię rozdrażniła.Nie tylko mi się trafił bublowaty,i mimo tego że usterkę potencjometru pedału sprzęgła usunięto za 20 podejściem to tały czas się coś przytrafia.Głupia sprężynka pękła w pompce paliwowej a to już wydatek 1200zł netto za pompkę bo samej sprężynki nie kupisz tylko musisz kombinować.Parę razy ręczną pompką ruszyłem to pękła przepona(taki kapturek od góry) to już kolejne 350 netto ,cieknie siłownik podnośnika a w polu prawie nie pracował a ciagnik ma dopiero 600 godź przepracowane.Wszytkie deutze w okolicy się sypią u jednego skrzynia biegów się rozsypała u drugiego podnośnik itd.szkoda słów,Kazdy ma prawo nazywać jak mu się podoba od pieszczoszków do ścierwa i proponuję nie zagłębiać się dalej w tej kwestji. Wszytkie się psują niewątpliwie tylko nie wszytkie można szybko naprawić. Ostatnio w Poradniku Rolniczym opisany był NH rolnika z pow.poddębickiego króremu bubla wepchneli i nie mają pomysłu na naprawę i go zbywają.W dziale SDF wiele postów w stylu "Agrotron-brak mocy" a to już ciągnik niby z wyższej półki.Osobiście słyszałem od człowieka który pracował w dziale sprzedaży Zetora że te ciągniki mało się psują więc może idź w tym kierunu .I nie pisałem tutaj że JD sa najlepsze tylko dobre.

dobrze gadasz, zobacz te cudo niemieckiej techniki o nazwie deutz
tutaj dowód na solidnosc marki :D
hamowanie na asfalcie przy predkosci 35km/h i urwało przedni most :blink: :D

jezeli kogos stac na kupno ciagnika za 300 tys i wiecej to tylko JD, 6r,7r,8r to sa ciagniki, a nie jakies wynalazki jak w tym filmie...

Edytowany przez koma666, 18 listopad 2013 - 17:08.

#67 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 17:03

John Deere 6M vs 6R @koma6666
No widzę że kolejny mądry się znalazł... To NICZEGO NIE DOWODZI , jeden model któremu podczas hamowania oś urwało , na pewno ten model został wzmocniony i to już się nie stanie ...
A ciekawe jakby ten cały "John Deere" zareagował na takiej powierzchni ... Jakoś nie widziałem filmiku z taki własnie testem ..
Ten wyżej jedynie dowodzi tego ze są przeprowadzane testy tych ciągników , anie wydawane , takie jakie są ....
I SKOŃCZYĆ te monotonne dyskusje na ten temat żaden z was niczego nie udowodnił , a zwłaszcza dlatego ze to nie jest odpowiedni do tego dział ..

Edytowany przez Deny, 18 listopad 2013 - 17:04.

#68 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 17:12

John Deere 6M vs 6R testy testy ale na naiwnych klientach
raczej mi to nie wyglada na fabryczny test ciagnika, tylko na jakas amatorke :)
jak to powiedzieli niemiaszki w tym filmie - SZAJSE

Edytowany przez koma666, 18 listopad 2013 - 17:17.

#69 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 17:46

John Deere 6M vs 6R Bo zawsze się gapiów nazbiera więc każdy może uważać ze to amatorski ..
Niee , kolego to napewno był farbyczny bo kto by za ryzykowal niszcząc taki ciągnik a tak to się przekonali .. :)
I to jest wszystko na jakimś torze więc kto by wynajął ? ..

#70 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 17:56

John Deere 6M vs 6R niech tam ci bedzie ze to test fabryczny ...
za takie pieniadze to jest tylko jedna marka - JD w wersji R
reszta sie nie liczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 19:05

John Deere 6M vs 6R Za jakie pieniądze ? (1)
Czemu tylko JD ogolnie ciągnik , każdy jest dobry (2)
I mnie zastanawia czemu JD w porówniu do masywności podzespołów jest taki kruchy (3) :D

#72 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 19:13

John Deere 6M vs 6R 1 za takie pieniadze jak np. ten w tym filmie
2 skoro kazdy jest dobry to najlepszy jest ursus :D
3 nie wiem o czym piszesz, moze jakis dowód ?

#73 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 18 listopad 2013 - 19:40

John Deere 6M vs 6R

A możesz wytłumaczyć co robi się tym czarnym kółeczkiem??
http://www.deere.pl/...n_204x138_3.jpg

Reguluje prędkość ciągnika.

#74 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 19:47

John Deere 6M vs 6R No , ten z filmu na pewno nie jest w cenie JD o tej samej mocy ..
No ursus to jest poza kwalifikacją xD A tak na poważnie to nie które modele danych serii ponoć w prostocie są dobre..
O to że "masywność" wykonania jest mizerna , tak jak te ramionka z tyłu , ja się dziwie że to się nie urwie , w mniejszych modelach to jak druty zbrojeniowe :D

#75 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2013 - 06:23

John Deere 6M vs 6R

Za jakie pieniądze ? (1)
Czemu tylko JD ogolnie ciągnik , każdy jest dobry (2)
I mnie zastanawia czemu JD w porówniu do masywności podzespołów jest taki kruchy (3) :D

Deny przyjacielu on w cale nie jest kruchy :)

#76 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 08:56

John Deere 6M vs 6R w kazdej maszynie wczesniej czy pozniej cos nawali, a to ze serwis nie potrafil naprawic, to tylko wina slabych serwisantow tego dealera, ktorzy psuja marke DF.

No dobra moja wina ,że tu wspomniałem o DF bo to jest temat o JD R czy M ,tez jest moją winą że kupiłem D-F-ra ,ale nie moja wina że jest bublowaty i przez 1,5 roku go naprawiali. Jak by wam ok 350 razy bład potencjometru sprzęgła wymusił czy to na środku skrzyżowania czy podczas pracy ponowne uruchomienie ciągnika a także maszyn toważyszących to by tak słodko nie mówił o posiadanym ciagniku.Po za tym czytajcie ze zrozumieniem napisałem że tą usterkę usunięto za 20 podejściem, kiedy to w końcu włoscy inżynierowie wskazali możliwą przyczynę która okazała się trafną.Na stronie SDF-a ładnie pisało że zadowolenie klienta jest najważniejsze to po kiego wu.. u mnieexperymety czynili .W polskim prawie jest (art. 560 § 1 k.c.)że jeśli sprzedawany towar ma wadę ukryta lub nie da się z naprawić to sprzedawca winien wymienić towar na nowy lub zwrócić pieniądze i wszystko w tym temacie.No może jeszce tylko dodam że sprzedwaca mówił ze nie wymienia sie ciągników tylko naprawia,a jednak wymienił z powodu wad właścicielowi Agroplusa na większy za dopłatą ,to też było opisywane w Poradniku Rolniczym.

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2013 - 18:30

John Deere 6M vs 6R Co powiecie o tuzie do john deere 6150r z overum 5x50 + wał jest potrzebny ?

#78 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 18:59

John Deere 6M vs 6R Jak dasz radę finansowo to bierz i się nie zastanawiaj, jakiś maszt od widlaka, wał doprawiający, pług śnieżny, obciążnik. Zawsze się znajdzie coś do zawieszenia na przodzie. Miałem podobny temat jak brałem swojego jelenia, wziąłem fabrycznie montowany i nie żałuję. To jest takie ustrojstwo że prawie powinno być w standardzie w mocy od 80 - 100 km. A tak swoją drogą sporą szerokość pługa będzie ciągał jeleń.

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2013 - 06:10

John Deere 6M vs 6R Aktualnie mam overum 4x50 i ciąga go Jelonek 6620 z turem to troche zwietrza mu przód ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 06:41

John Deere 6M vs 6R Oznacza to że masz źle ustawiony pług.