Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6M vs 6R

116 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2013 - 07:55

John Deere 6M vs 6R chłopaki jak czytam różne fora i przeczytałem kilka gazetek to John Deere 6130r ma 6 cyl

A jeszcze zapytam ile mógł by kosztować JD 6150R/6160R ??
I czy nie są one już za duże na moje gospodarstwo.

A ten jd 6130r ma 150km z inteligentnym zarządzaniem mocą.

Proszę o odpowiedź.

zobaczcie:
John Deere 6130r : http://www.johndeere...l/?page_id=1847
John Deere 6140r : http://www.johndeere...l/?page_id=1852
John Deere 6150r : http://www.johndeere...l/?page_id=1856
popatrzcie sobie czy mówiłem nie prawdę.
I jeśli możecie ustosunkujcie się do tego.

A jeszcze dodam, że podczas transportu do johna 6130r powyżej 12km/h załącza się 170km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6M vs 6R Dzisiaj, 12:02
  •  

#42 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 16 listopad 2013 - 07:55

John Deere 6M vs 6R No i sam sobie odpowiedziałeś podanym linkiem http://www.johndeere...l/?page_id=1847, że 6130R ma silnik 4 cyl. :). Tam nie pisze, że to jest 4 cyl, ale poj. 4,5l to zdradza, ponieważ 6 cyl to 6,8l. Poza tym owe 150KM jest z IPM, ale ja brałbym bardziej pod uwagę te 130KM przy doborze maszyn do tego ciągnika :).
50ha spokojnie obrobisz 6130R, ale nie zaszkodzi mieć zapasu.

#43 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1623 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 09:36

John Deere 6M vs 6R Fakt, od R140 zaczyna się z 6 cylindry, więc jak możesz to nie bierz R130 jeśli chcesz używać go do tego co napisałeś, EPM tak jak napisałeś załącza się przy 12 km/h a przy orce albo ci się załączy albo nie

#44 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 11:59

John Deere 6M vs 6R @zizuza Nie wiem dlaczego uzywasz określenie "ścierwowate" ponieważ są to dobre ciągniki ... ! I ja wiem co cię boli , boli cię to że ci się trafił wadliwy i jak mniemam masz błąd z avatara....
Sam posiadam 2 DF i sprawują się bardzo dobrze .. Wracając do porównania Agrofarma i M własnie to JEST INNA KLASA CIĄGNIKA ... To tak samo jakbyś patrzył na komfort mercedasa za 200 tyś i jakiegoś fiata "panda" czy coś ... To są 2 inne ciągniki z czego jeden jest prosty , do prostych zadań więc tu nawet NIE MA co porównywać ..
A co do cenny to o ile tej ceny trzymają sie dilerzy to dobrze , bo widzę ze u ciebie jest dosyć sporo "dodatków" a nie przekroczyłeś 300 tyś .. :)

Podsumowując to nie oceniaj całej marki ze względu na jeden model który akurat tobie trafił się wadliwy...
@John6620 to że on oś jest na siłownikach zabezpieczona łańcuchem to ja wiem .. Bo to się da wywnioskować nawet z filmików , ale co w tej osi z czasem "siądzie" i bedzie wymagało wymiany , i jakim kosztem :D (To mnie interesuje)
I to że John Deere posiada fabryki na licencjach rozsiane po świecie to żadna nowość bo to nie jedyna firma .. To że kupują te ciągniki to też nie dowód tego ze są najlepsze , znam gospodarzy którzy mają po 5 ciągników jedne marki i to akurat nie john deere tylko NH ..

#45 Share zizuza

zizuza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 15:09

John Deere 6M vs 6R Widzę że kwestia Deutza bardzo cię rozdrażniła.Nie tylko mi się trafił bublowaty,i mimo tego że usterkę potencjometru pedału sprzęgła usunięto za 20 podejściem to tały czas się coś przytrafia.Głupia sprężynka pękła w pompce paliwowej a to już wydatek 1200zł netto za pompkę bo samej sprężynki nie kupisz tylko musisz kombinować.Parę razy ręczną pompką ruszyłem to pękła przepona(taki kapturek od góry) to już kolejne 350 netto ,cieknie siłownik podnośnika a w polu prawie nie pracował a ciagnik ma dopiero 600 godź przepracowane.Wszytkie deutze w okolicy się sypią u jednego skrzynia biegów się rozsypała u drugiego podnośnik itd.szkoda słów,Kazdy ma prawo nazywać jak mu się podoba od pieszczoszków do ścierwa i proponuję nie zagłębiać się dalej w tej kwestji. Wszytkie się psują niewątpliwie tylko nie wszytkie można szybko naprawić. Ostatnio w Poradniku Rolniczym opisany był NH rolnika z pow.poddębickiego króremu bubla wepchneli i nie mają pomysłu na naprawę i go zbywają.W dziale SDF wiele postów w stylu "Agrotron-brak mocy" a to już ciągnik niby z wyższej półki.Osobiście słyszałem od człowieka który pracował w dziale sprzedaży Zetora że te ciągniki mało się psują więc może idź w tym kierunu .I nie pisałem tutaj że JD sa najlepsze tylko dobre.

#46 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 listopad 2013 - 15:13

John Deere 6M vs 6R A u ciebie ten Deutz już chodzi tak jak powiniem czy dalej wyskakuje tem błąd?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2013 - 15:14

John Deere 6M vs 6R Słuchajcie a ile mogą kosztować tak +/- John Deere 6140r i John Deere 6150r

Posty połączono

Napisany Dzisiaj, 15:45
A jeszcze słuchajcie jaką byście mi wybrać skrzynię ?? do
JD 6R

Opcja "edytuj" działa.

Edytowany przez KRISTOFORn, 16 listopad 2013 - 20:30.

#48 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 16:33

John Deere 6M vs 6R @zizuza ja mam i Agrotron i Agrofarma oba sprawują sie b,dobrze i nie wiem czego ty oczekujesz oczerniając markę SDF ? Myślisz ze jak napiszesz pare słów to ci go narpawią ?
Tak samo wydaje ci się ze jezeli bys miał za agrofarma jakiegos JD to by był tak za***isty (pod kątem marki) żeby ci się nie psuł ? We wszystkim jest kwestia szczęścia , poza tym posiadam też Zetora Forterrę i RÓWNIEŻ sprawuje się dobrze więc nie opowiadaj mi historii co oznacza "zetor" ..
Wymieniając cenny poszczególny części uważasz ze to dużo ?.. JD ma jeszcze ładniejsze ceny przy czym do DF chcąc szukać to i zamienniki znajdziesz ..
Tak , nie drąż juz tego tematu i nie sprzeczaj się z ludźmi którzy mają po kilka sztuk ciągników tej marki chcąc wmówić im że to "gówno" ...

#49 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 17:27

John Deere 6M vs 6R Ja w grudniu biore 6140R z przednim tuzem, skrzynia autoquad z eco. opony 540 i 580 za 290 netto

#50 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 17:50

John Deere 6M vs 6R Ja zastanawiałem się też nad nad 6140R john deere , albo case puma 160 ceny podobne case może z bardziej komfortową skrzynią i wyposażeniem ale czy nie lepiej kupić johna? chociaż trochę boję się tego filtra....

Edytowany przez MarekUA, 16 listopad 2013 - 17:50.

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2013 - 18:57

John Deere 6M vs 6R słuchajcie to jaką najlepiej jest wybrać skrzynię ??
@adi będziesz brał i izm czy bez ??

A możecie mi powiedzieć czy te 6r są awaryjne chodzi mi tu o elektronikę ponieważ jest dużo rzeczy podłączonych do komputera pokładowego. O mechanike się nie martwię ;)

#52 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 19:12

John Deere 6M vs 6R John6620 rozumiem ze izm to jest inteligentne zarzadzanie moca ??? W tych ciągnikach to sie nazywa iTec . Ja bede mial na mechanicznych zaworach wiec z tego co wiem to w nim jest iTec tlko nie na hydraulike. Czyli bedzie np wyłaczanie wom, napedów , blokady róznicowej. Ja brałem ciągnik ten który był na placu w takim i takim wyposażeniu i cena mi odpowiadała. Na dzień dzisiejszy w tym wyposarzeniu co ja mam około 20 tys netto wiecej wiec nie byłem wybredny.

http://charteragro.o...ny-rolnicze?p=4

Edytowany przez adi29, 16 listopad 2013 - 19:09.

#53 Share zizuza

zizuza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 20:19

John Deere 6M vs 6R No dobra moja wina ,że tu wspomniałem o DF bo to jest temat o JD R czy M ,tez jest moją winą że kupiłem D-F-ra ,ale nie moja wina że jest bublowaty i przez 1,5 roku go naprawiali. Jak by wam ok 350 razy bład potencjometru sprzęgła wymusił czy to na środku skrzyżowania czy podczas pracy ponowne uruchomienie ciągnika a także maszyn toważyszących to by tak słodko nie mówił o posiadanym ciagniku.Po za tym czytajcie ze zrozumieniem napisałem że tą usterkę usunięto za 20 podejściem, kiedy to w końcu włoscy inżynierowie wskazali możliwą przyczynę która okazała się trafną.Na stronie SDF-a ładnie pisało że zadowolenie klienta jest najważniejsze to po kiego wu.. u mnieexperymety czynili .W polskim prawie jest (art. 560 § 1 k.c.)że jeśli sprzedawany towar ma wadę ukryta lub nie da się z naprawić to sprzedawca winien wymienić towar na nowy lub zwrócić pieniądze i wszystko w tym temacie.No może jeszce tylko dodam że sprzedwaca mówił ze nie wymienia sie ciągników tylko naprawia,a jednak wymienił z powodu wad właścicielowi Agroplusa na większy za dopłatą ,to też było opisywane w Poradniku Rolniczym.

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2013 - 20:22

John Deere 6M vs 6R a jaką wybrać skrzynie ponawiam to pytanie a i tak nadal nie usłyszałem odpowiedzi ;)

#55 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 16 listopad 2013 - 22:35

John Deere 6M vs 6R 6R vs 6M...

Mamy na zakładzie 6820, 6320, 6430, 5080R i 6150R. Do tej pory oraliśmy 6820, ale odkąd stoi 6R to nie ma porównania. Większa kabina, więcej miejsca a nie ciasna kitka jak w kabinach SGS montowanych w 6020/6030, widoczność też niezła. Sam ciągnik jest też bardziej napakowany. Z kolei tak jak patrzyłem 6M stojące na placach to bliżej im do 6030 Comfort i 6020 Premium. Nie są skomplikowane, wręcz łopatologiczne. Minus to ciasnawa kabina.

Wyposażenie jakie mamy w 6150R to 3 pary hydrauliki, E-SCV (czyli zamiast wajch- "łapka" z klawiszami sterującymi hydrauliką zewnętrzną), AutoQuad Plus, przedni TUZ i WOm Suter, klima, Boost (jak się załączy to ma 170 km i pali 4 litry więcej, coś za coś) laczki- 540/650. Ceny nie pamiętam.

Dlatego jak ma być do większości prac to raczej R-ka która oferuje więcej komfortu i przestrzeni w kabinie. Jak ciągnik będzie tylko do podstawowej roboty to M-ka bo po co Ci droga zabawka która stoi więcej niż robi?

Co do DPF to to jest tylko filtr na wydechu i jedyne co daje jego usunięcie to bardziej dynamiczna praca silnika. Np. nasz 6820 zbiera się w przysłowiowe "try miga" a R-ka potrzebuje tej chwili i to się czuje że nie ma tego buta. No ale skoro w samochodach to wycinają to i w ciągniku da radę zastąpić przeklętą puszkę kawałkiem kwasówki.
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2013 - 22:42

John Deere 6M vs 6R @agrotechnicZ165 czy mógł byś mi poradzić jakąś skrzynię biegów i jaki mam model wybrać 150/160 km bo już jestem skołowany.
Ciągnik był by do wszystkich prac polowych a maszyny do niego to

-Overum 5x50 + wał
-Joskin quadra 18000l
-Joskin/fliegiel 15/16t
-Gruber Kongskilde 4m

#57 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1623 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 22:54

John Deere 6M vs 6R Jeśli chcesz ciągać taki beczkowóz w spokoju na polu to min. model 6150

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2013 - 22:57

John Deere 6M vs 6R PATr aktualnie mam johna 130km i ciągam nim 14000l joskin winpack2

Napisany Dzisiaj, 07:57
To jaką mi możecie doradzić skrzynie bo jest to dla mnie ważne. W moim 6620 mam powerquad i jestem już znudzony tą skrzynią.
Chciałbym skrzyni w control arm tz. w tym podłokietniku w którym są wszystkie zawory itp.
Tylko nie wiem jaka jest najlepsza??

Napisany Dzisiaj, 09:57
Szukałem trochę na temat tego Johna i patrzcie co znalazłem ;)
http://maszyny.rolni...iagnik-serii-6r
lecz nadal proszę o doborze skrzyni biegów.

Nie pisz posta pod swoim postem.
Jak chcesz coś dodać to użyj opcji edytuj

Edytowany przez KRISTOFORn, 17 listopad 2013 - 10:02.

#59 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 17 listopad 2013 - 12:33

John Deere 6M vs 6R Jeśli chodzi o podłokietnik command arm to do wyboru masz tylko 2 skrzynie- DirectDrive i AutoPowr, z tym że pierwsza jest dostępna dopiero w modelach 6 cyl. Nic nie doradzę, którą wybrać. AutoPowr była opisywana na AF w tematach JD (występowały awarie)- poszukaj. Z kolei DirectDrive to nowy wynalazek i nawet jeśli ktoś już posiada to i tak nie powie Ci jak z jej wytrzymałością bo na pewno za dużo mth nie pracował.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 13:36

John Deere 6M vs 6R @zizuza nie obchodzi mnie to co sądzisz o tym ciągniku, weź skoncz juz te swoje poematy ..
Po 1 to nie jest temat do takich rozmów ..
Po 2 we wszystkim zalezy kwestia losu ... A ja widziałem twoje odpowiedzi , chcesz tylko oczerniac tę firmę za jeden awaryjny produkt , daj juz spokój ..
Po 3 pewnie jak by tak fajnie ci się John Deere sprawował to bys ludziom d*py nie zawracał ..