Polecane posty

Adik92    0

Witam dziś po raz pierwszy zastosowałem w żywieniu krów mlecznych w swoim gospodarstwie melase . Chciałem w ten sposób zwiększyć chęć pobierania sianokiszonki więc polałem sianokiszonkę na stole paszowym każdej krowie po ok 200 ml ale one jakoś za bardzo się nie garną by to pobierać .Pytanie czy po czasie zmienią one swoje nastawienie do tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

ok dzięki to 200ml tak na początek stopniowo chciałem im wprowadzić tak do ok pół litra na sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

a ja mam do was takie pytanie, jak tę melasę podajecie swoim krówka, mam ja pierwszy raz i nie wiedziałem, że jest ona aż tak gesta, macie jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

@mareksuchy każda płynna substancja zamarza, pytanie jest w jak wysokiej temperaturze?

 

@sebastian84 zapraszam do lektury

http://pl.wikipedia.org/wiki/Melasa

 

@subiektywny też mam z tym problem.

Najpierw daje zajęcie dla mućki np. sypie otręby, a gdy je, obok wylewam dużym kubkiem melasę. Nie jest to idealna metoda, bo zanim wyleje się wszystko mijają wieki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

@mareksuchy każda płynna substancja zamarza, pytanie jest w jak wysokiej temperaturze?

 

@sebastian84 zapraszam do lektury

http://pl.wikipedia.org/wiki/Melasa

 

@subiektywny też mam z tym problem.

Najpierw daje zajęcie dla mućki np. sypie otręby, a gdy je, obok wylewam dużym kubkiem melasę. Nie jest to idealna metoda, bo zanim wyleje się wszystko mijają wieki :/

 

to już lepiej i szybciej chyba bedzie jak ja robię, do wiaderka 10l wlewam ok. 5 l ciepłej wody i do tego ok. 5 l melasy mieszam to a po zmieszaniu przelewam do konewki i rozlewam po sianokiszonce czy kiszonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4

Zgadzam się z panem up. ja wlewam 3l melasy do wiadra dolewam 5l ciepłej wody(lepiej się miesza-szybciej)potem przelewam do konewki 16l i dolewam wody do pełna.Krowy po 3-4 polaniach zaczynają normalnie jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Witam.

Wiem stary temat ale moze komus cos pomoge.

  • Krowy musza sie przyzwyczaic do nowej paszy. Moje mucki jak pierwszy raz dostaly melase to krok w tyl i tylko patrzyly. Obecnie wcinaja tylko odawaj (fakt nie wszystkie mam 1 sztuke ktora tylko omija).
  • 2 temat ktory wyplyna w trakcie. Melasa jest gesta ale sa sposoby proste 1)stawiasz kontener w cieplym pomieszczeniu (ciepla lepiej sie rozplywa) 2)zamawiamy rzadsza melase u dostawcy 3)moja metoda nalewam wiaderka melasy dzis na jutrzejsze rozdanie, stawiam owe wiaderka kolo agregatu chlodzacego zbiornika na mleko. Cieple powietrze podgrzewa melase i jest w sam raz do polewania. Metody te mozna dowolnie polaczyc. Ostatnio dostarczyli mi melase ktora jest az za rzadka -5*C a ona sie leje prawie jak woda bede musial z nimi porozmawiac na ten temat. Mam nadzieje ze pomoglem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arczi90    0
Dnia 18.10.2023 o 12:18, MWMagro napisał:

Zapraszam do kontaktu w sprawie melasy :) dowozimy na terenie całej Polski 

W jakiej cenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rojkow
      Witam mam takie pytanie: mam możliwość zakupu w dobrej cenie 8zł za 1tyś litrów melase z gorzelni tylko nie wiem czy to będzie zrowe dla krów i czy pomoże to na wydajnośc mleka? Stosował ktos coś takiego?? I co sądzicie o takiej melasie bo słyszałem że niby polepsza wydajność mleczną ale też ponoć są jakieś choroby serca oraz poronienia.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj