Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę?

117 odpowiedzi na ten temat

#101 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 30 grudzień 2008 - 15:18

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? rolnik-k ; k... co ty robisz z tym sprzętem . Szkoda mi tego biedego traktorka. Lepiej ty nic nie dotykaj bo s... ;) !!!!!!!
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Dzisiaj, 11:53
  •  

#102 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 19:03

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Kilka akcji. Jak sobie coś przypomnę to dodam:

* Kopałem modrzewie z pola a że nie chciało mi się ich targać ręcznie i podkopytać rozkręciłem prawie całkiem śrubę w łączniku i widłami pospawanymi z ceownika 100 podwarzałem je. Kilka wyszło a ostatni się zbulwersował i pogioł widły. Palnik + siłownik i już są proste
* Przygotowywałem pole do wałowania kultywator + brona lekka, coby lepiej równała walnołem kłodę drewna no i się ciut podieły
* Cofałem ciapkiem z widłami, na nich paleta z gruzem. Ciut za mały skręt i po 3 latach jest jeszcze ślad na dużym modrzewiu
* Podczas wyrywaniu jabłonek przegiołem z prędkością w ciapku. Jabłonka ustąpiła a że poed ciapkiem była już wyrwana to maska pogięta (0,5 roku po malowaniu) do tego jeszcze ta wyrwana poleciała sobie prosto w tylne lampy równierz 0,5 roczne (ciut klosze popękały)
* Pierwsze odśnierzanie w tym roku i wogule (nowy pług własnej konstrukcji) zapomniałem o obwudce z betonu i się guma urwała i rug pługa zgioł (blacha 5mm)

Jak narazie tyle oby się na tym skończyło. Pozdrawiam

#103 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 30 grudzień 2008 - 19:37

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Cofając walnołem bronami w słupek...jedna brona skrzywiona ;) raz chciałem skosić słup energetyczny na łące, ale skończyło sie tylko na prostowaniu osłon przy kosiarce :) a najgorsze to jak skrzywiłem Nowy, jeszcze wtedy nie używany agregat uprawowy :) ...a mianowicie to nie wyciągłem bolcy zabezpieczających i zaczołem rozkładać i siłownik "rozpychał" rame na boki :angry: ale później jak mi nerwy opadły wziołem bolce wyjołem, rozłożyłem, bolce spowrotem włożyłem tam gdzie były i siłownikiem spowrotem "przyciągłem" tak jak było B) do dzisiaj tatuś nic nie wie B) a niewspomne już o pokrzywionej ramie przyczepy(dzieło tatusia B) ), połamanych, potłuczonych lusterkach, połamanych kloszach, lampach i o szybach które są co roku wybijane co najmniej trzy :)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:16

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Mój wujo pagioł błotnik od fenda (plastikowy) dziwiliśmy się że nie pękł ;) ,pourywał wszystkie rolki w podbierzczu w przyczepie samozbierającej :) ,no i tam pourywane znaczniki w siewniku,klosze, poprzebijane koła,pokrzywione burty,urwał gwiazde w zagrabiarce Deutz-Fahr B) A na moim koncie jest kilka wybitych szyb,pourywane lusterka,urwany błotnik od C-330 :) .Pewnego razu ciągnik stał za beczką tyłem,no i coś mi się pochrzaniło B) i zamiast do przodu to ja do tyłu ruszyłem B) no urwałem zawór od beczki :) .Było wiele takich..... :)

#105 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:30

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Oto moje "osiągnięcia" :
1. Ugięte 2 trzymaki noży u rotacyjnej - kosiłem usługowo koleś nie powiedził mi o słupku granicznym.
2. W tym roku stłuczone 1 lusterko i 3 klosze tylne lamp (2x u c-360 i raz przy prasie)
3. U kombajnu ziemniaczanego urwany uchwyt lampy tylnej (pospawane) - za ciężki jestem ;)
4. Zapomniałem otwożyć "toru wiązek" (tej klapy z tyłu) u Sipmy Z-224 troszke się pogieła.
5. Urwana łapa przy kultywatorze.
Na razie tyle.

#106 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 31 grudzień 2008 - 02:35

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? a oto moje osiągniecia (mf 255)
1. pogiete błotniki
2. pobite szyby (moja rotacyjna nie lubi ferdka)
3. pogiete drzwi kabiny (manewr zbyt blisko słupa wys. napiecia)
4. liczne pobite liczniki motogodzin (jak byłem bardzo mały lubiłem sie bawić w mechanika)
5. urwana łapa przy kultywatorze (zaszybko próbowalem wejść w zakręt i sie popsuło)
Wieczny kawaler ;)

#107 Share Ursus3PGT

Ursus3PGT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 21:57

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Jak wy to robicie że tyle rzeczy zepsuliście ja tylko wybiłem 2 szyby przy koszeniu najechałem na deske z gwożdziem i urwane kilka lemieszy

#108 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 09 lipiec 2010 - 11:54

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Ja jechałem Ursusem c-360 z rozrzutnikiem 6ton i na podwórku zbyt mało ostro wziołem zakręt i wygiołem bram i osłone razrzutnika.
Rozrzutnik był pożyczony od sąsiada :)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#109 Share lordhagen

lordhagen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 12:11

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? A ja upierniczyłem nóż w kosiarce zwykłej ogrodowej, bo ktoś wpadł na cudowny pomysł wbicia metalowego pręta tak, żeby wystawał 5 cm nad ziemią, a że trawa była duża...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#110 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 09 lipiec 2010 - 12:46

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? ja pogiołem widły od obornika jak C-330 wbijałem sie 5 w gnój

brat wjeżdżając C-360 do garażu tyłem nie zamknął drzwi i się pogięły i szyba się pobiła

ojciec wpychał pronarem klatkę do takiego garażu w krórym on się nie mieści no i pobił halogeny i porysował dach i jednego roku załatwił oboje drzwi w farmtacu ale był jeszcze na gwarancji i uznali ale przy drugich to już było cięzko

#111 Share Dancyn

Dancyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 18:58

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Kilka dni temu woziłem kukurydzę,pryzma była gdzieś 1.5m
Jak wjechałem pryzma się obsunęła i fiknął mi rozrzutnik na bok
Złamany został zaczep w C-360 ,złamany wałek i złamana burta w rozrzutniku

#112 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 27 styczeń 2011 - 13:32

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Ja złamałem dźwignie od włączania womu w c-330 i kilka razy po blokowałem biegi w c-360 i więcej nic pozdro :)
Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee

#113 Share dominik55 dominik55

dominik55
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2011 - 11:51

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? ja w swoich sam nic nie zrobiłem... :unsure:

#114 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 11 luty 2011 - 12:42

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Podczas koszenia trawy urwało mi sie tylne prawe kolo od c-360-3p
Wczesniej wybiłem szybe o dzrewo na polu urwał mi sie pedal sprzegła nięzdążyłem go zgasic
a w t-25 urwałem tylny plecak od podnosika za szybko wjechąlem karuzelką w bruzde na koncu łaki i urwało sie ucho od podnosnika

#115 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 28 luty 2011 - 14:49

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? ja pogiąłem brony i pękła mi opona w c 330 to do domu na feldze jechałem ale pole miałem za domem to po asfalcie nie musiałem jecha :lol:
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#116 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 28 luty 2011 - 16:09

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? 1.Ja raz zawiesiłem na mostku na rowie T-25 :lol: Nie trafiłem na mostek i jedno koło zostało na wierzchu a drugie w rowie. Gdyby ruski nie był obniżany to bym go fiknął w rowie :blink:
2.W ostatnie żniwa jak wtaczałem przyczepę do garażu to widłami od tura zawaliłem w dach
3.Nieco zgiąłem dyszel w przyczepie przy wtaczaniu do stodoły (za dużo się złamałem a wtaczałem przodem po łuku)
4.Raz we żniwa zasuwałem po polnej drodze Forterrą z dwukółką na zboże (na nasienie) i oglądam się do tyłu a tam dwukółki nie ma :blink: Ja od razu po hamulcach a brat głową mało szyby nie wybił bo się nie spodziewał. Potem tato na polu do mnie (widział to z pola) z tekstem "a pognij mi dwukółkę" :lol:
To takie najpoważniejsze których ślady zostały do dziś. No, tylko po ruskim nie znać i po dwukółce ;)
A kolega w Zetorze 5211 ułamał dźwignię od włączania wałka między nogami bo włączał nogą i nie wiedział że trzeba zaciągnąć sprzęgło "5-minutowe" :lol: Jak to nam kiedyś w gimnazjum powiedział to śmiechu było 5 minut :lol:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#117 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 03:01

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? No to jak wszyscy to ja też:
1. Kosiłem trawe u takiej starej babki i po wjechaniu na szambo ciągnik wpadł całym tyłem tylko dzieki kosiarce nie zanużył sie cały.
2. Podczas pracy z cyklopem wysunął mi sie sworzen od zaczepu i cyklop przewrócił sie razem ze mną w środku, przekażnik w ciągniku tak walił o zaczep że cały sie pogiął
3. Zdarzyło mi sie urwać jednocześnie w 60 dwa przednie koła. W jednym pękł czop a drugie sie podwinęło i pękła zwrotnica dla niedowiarków moge wstawiś foto jak by co

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#118 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 26 kwiecień 2011 - 19:09

W jaki sposób uszkodziliście ciągnik bądź maszynę? Gruberował na poprzeczniaku i pękł bolec od cięgła... Ja się odwracam a tam gruber stoi pionowo :blink: :blink: Myślałem że się zesram, na szczęście nie sięgnął kabiny, bo by się mogła pokrzywić :(